Acum este 27 Iun 2026, 06:32

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 02 Oct 2009, 23:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Margareta primeste 10 puncte pentru primul episod din Lupoaicele


_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 03 Oct 2009, 11:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Victorita primeste 10 puncte pentru primul episod la Madona in albastru


_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 03 Oct 2009, 11:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Cristina Z primeste 10 puncte pentru primul episod la modelul Dragoste Impartasita


_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 03 Oct 2009, 17:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Cristina, am cateva nelamuriri in legatura cu regulamentul (sper sa nu te superi).
In perioada 23.10.2009 - 25.10.2009 toate gargaritele participante sunt invitate sa posteze o fotografie cu spatele goblenului, eu urmand sa fac un topic separat cu acestea, iar pana pe data de 31.10.2009 sunteti invitate sa votati care gargarita lucreaza mai curat si mai uniform (votarea se va face astfel: Locul I gargarita x pentru modelul A - 5 puncte, Locul II gargarita y pentru modelul B - 4 puncte, Locul III gargarita z pentru modelul C - 3 puncte). La sfarsitul concursului punctele acumulate la aceasta votare se vor adauga la clasamentul de la seriale. Daca o gargarita voteaza de exemplu Locul I - goblenul X, Locul II - goblenul Y, Locul III - goblenul Z, o alta gargarita voteaza la fel, goblenul X primeste 5 puncte sau 10 puncte? Se aduna punctele de la toate voturile, sau se face un clasament si primele 3 goblenuri primesc 5, 4 respectiv 3 puncte?
O alta nelamurire asemanatoare este la regula La concursul de fotografii va fi declarata castigatoare Gargarita care acumuleaza cele mai multe puncte. Punctele acumulate la concursul de fotografii vor fi adaugate la clasamentul de la modelele in serial. Un exemplu: daca eu trimit o fotografie care este votata o singura data pe Locul III, primesc 1 punct? Sau se vor adauga in tabelul concursului doar punctele acumulate de primele 3 gargarite?
Multumesc!

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 03 Oct 2009, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Onuta, punctele de la votarea pentru spatele goblenului se cumuleaza, deci daca un model este votat de 10 ori pe locul I, el va primi 50 puncte, puncte ce se vor aduna la clasamentul de la seriale. La fel si in cazul fotografiilor.

Nu ezita sa ma intrebi orice legat de concurs, nu este nici o spuarare.

Te pup dulce.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 03 Oct 2009, 19:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Cristina, as avea si eu o intrebare in legatura cu episoadele.
Am citit acolo ca trebuie sa lucram cel putin 10 cm2. Asta inseamna 10cm2 de model terminat, chiar daca sunt portiuni lasate libere (fiindca asa este pe diagrama), sau 10cm2 de puncte lucrate? Daca este a 2-a varianta si punctele sunt lucrate in locuri diferite, cum ne dam seama?

Iarasi, la modelul meu prezent, Dragoste impartasita, este obligatoriu sa nu mai postez episoade pana ce il termin, considerand prezentul stadiu in care se afla?

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 03 Oct 2009, 19:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Cristina, se puncteaza portiunea lucrata efectiv. Este foarte dificil sa ne dam seama cand am lucrat 10 cm patrati, dar eu incerc sa maresc fotografia cat mai mult (pe care am salvat-o in prealabil pe calculator) si prin comparatie cu fotografia anterioara sa-mi dau seama daca sunt sau nu cei 10 cm patrati. Fetele cand lucreaza, au diferite metode cum ar fi: stiu cam cate fire trebuie sa lucreze, numara punctele de pe diagrama (trebuie sa fie 1000 de puncte).

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 04 Oct 2009, 08:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Elisabeta primeste 10 puncte pentru noul episod la Marlyn.


_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 04 Oct 2009, 08:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Simona primeste 10 puncte pentru primul episod la modelul Sfantul Ioan Botezatorul



Felicitari, Simona. Ai avut un spor fantastic. Modelul se contureaza foarte frumos.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna recoltelor - Concursul lunii octombrie
MesajScris: 04 Oct 2009, 08:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Onuta primeste 20 puncte pentru episodul 2 si 3 de la modelul Aripi de Fluture.


_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 304 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania