Acum este 18 Apr 2024, 04:48

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Gaseste-l pe Mos Craciun!
MesajScris: 01 Sep 2009, 17:45 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4570
Nume forum:1
Topic: Gaseste-l pe Mos Craciun! by Admin TTT (3923 mesaje), la 02-12-2007


Incepand cu 3 decembrie 2007 lansam campania
Gaseste-l pe Mos Craciun!
actiune ce se va derula pana pe data de 20 decembrie 2007 (inclusiv).

Scopul acestei campanii este acela de a oferi posibilitatea celor ce comanda modele de goblen pe site-ul http://www.rogoblen.ro/ de a castiga un model de goblen standard sau imprimat (dupa dorinta) drept premiu din partea noastra, cu ocazia sarbatorilor de iarna.

Iata amanuntele:
- in fiecare zi intr-unul din produsele (modele de goblen) din site (imaginea marita) se ascunde imaginea unui Mos Craciun;
- cei ce fac comanda si gasesc si goblenul cu imaginea lui Mos Craciun pot doar printr-un click pe acea imagine sa adauge la comanda si produsul respectiv;
- dupa ce vi se factureaza comanda, se adauga si goblenul cu imaginea lui Mos Craciun, gratuit;
- Atentie! In timp ce dvs. sunteti cu ochii pe imaginea cu Mos Craciun, altcineva poate deja sa apese pe butonul Adauaga la comanda, asa ca este indicat sa faceti acest lucru imediat, fara a omite sa selectati ce varianta doriti: imprimata sau standard (cu schita).
- intrucat se acorda numai un premiu pe zi, numai primul client care va gasi goblenul ce ascunde imaginea lui Mos Craciun va primi modelul gratuit;
- castigatorul va fi anuntat pe http://www.rogoblen.ro/forum de la Rogoblen, zilnic.
- taxele postale si cheltuielile de expediere pentru comenzile in valoare de pina la 50 lei sunt de 10%. Pentru valori mai mari de 50 lei, aceste cheltuieli sunt suportate de firma noastra.

Echipa de la Rogoblen



Replica: Draguta campanie! by Bica Nistor (1287 mesaje), la 03-12-2007

Eu una am senzatia ca traiesc mai intens Craciunul acum (exceptand doar perioada cand eram copil), si ma tot intreb cum este posibila aceasta redobandire a bucuriei simple si sincere...



Replica: Indiciu pentru 3 decembrie by Admin TTT (3923 mesaje), la 03-12-2007

Odihna in ton cu sezonul!

Replica: Unde e Mosu? by uta carmen (6 mesaje), la 03-12-2007

Hmmmmm, cam ciudat, am cautat de 2 ori in site si nu l-am gasit... oare de ce?

Replica: Eu l-am gasit! by Serban Birtalan (347 mesaje), la 03-12-2007

Dar nu o gasesc pe maica-mea sa o intreb daca il vrea sau asteapta alte modele, in zilele urmatoare. Este pe poza mare de la goblen, iar mosul este jos in stanga.

Replica: Felicitari! by uta carmen (6 mesaje), la 03-12-2007

Felicitari! Am deschis si eu fotografia, dar nu am vazut nici un Mos. Oricum, felicitari!


Replica: Pai, nu l-am adaugat la comanda pentru ca, by Serban Birtalan (347 mesaje), la 03-12-2007

maica-mea nu-l vrea pentru ca il are. Vrea altceva. Acum am o lista. Eu o sa o informez zilnic, daca il gasesc si bag o comanda de a ei alaturi de premiul cu Mos Craciun, daca il mai gasesc.
Asa ca felicitari tie daca tu vrei sa il iei!


Replica: L-a depistat careva? by Gigi Hanta (92 mesaje), la 03-12-2007

Dupa indiciu te duci drept in el.



Replica: L-am gasit, by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 03-12-2007

pe la 15 - relativ repede, dar si eu il am. O sa comand cateva goblene - le daruiesc de Revelion - facem la niste prieteni acasa si la fiecare fata ii dau cate un goblen, ambalat fain. O sa incerc sa descifrez si maine poate, si o sa procedez ca Serban.
Indiciul te ajuta sa nu cauti pe toate paginile.

Si, apropos de ambalaje... v. mai jos!



Replica: Indiciu pentru 4 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 04-12-2007

Sport, in ton cu anotimpul, departe...

Celor care au avut dificultati in a gasi goblenul bonus de ieri le indicam sa isi descarce cache-ul din browser pentru ca, atunci cand accesati o imagine, daca aceasta a mai fost vizualizata de dvs., ea se va incarca din cache-ul dvs. si nu de pe site. Este o optiune pe care Windows-ul ne-o pune automat la dispozitie pentru a ne usura cautarea, dar nu ajuta si in cazul de fata.
O alta varianta: dupa ce deschideti imaginea marita a produsului, apasati pe F5 pentru refresh ecran.
Celor care au gasit premiul, dar ne-au indicat ca ar dori altceva in locul produsului in care se ascunde Mos Craciun, ii informam si pe aceasta pagina, ca nu este posibil.

Succes!


Replica: L-am gasit! by uta carmen (6 mesaje), la 04-12-2007

Hip, hip, uraaaaa! L-am gasit si deja l-am comandat! Se afla in Expeditie in Alaska!

Replica: Din pacate, by Admin TTT (3923 mesaje), la 04-12-2007

Carmen, ai incalcat regulile jocului.
1.
- cei ce fac comanda si gasesc si goblenul cu imaginea lui Mos Craciun pot
doar printr-un click pe acea imagine sa adauge la comanda si produsul respectiv;
- dupa ce vi se factureaza comanda, se adauga si goblenul cu imaginea lui
Mos Craciun, gratuit; (vezi prima postare)

Regula era sa faci o comanda si sa adaugi si bonusul la comanda ta.

2.
Nu se scrie pe forum nimic referitor la numele bonusului. Ai observat ca ieri l-au descoperit doua persoane, dar nici una din ele nu a scris acest lucru aici.

Iti intelegem exuberanta si faptul ca ai uitat de toate cand l-ai gasit, dar, din pacate, ai stricat regulile jocului pentru ziua de astazi (bonusul a fost retras de pe site).
Iti uram succes pentru zilele ce urmeaza sau de ce nu, poate gasesti premiul de ieri, 3 decembrie.

Inca ceva. Verifica de ce mesajele de la noi nu ajung la tine. In iulie ti-am raspuns referitor la diagramele de la Pastorala.

Replica: Ups! by uta carmen (6 mesaje), la 04-12-2007

Ok, scuze ca am gresit, dar sa inteleg ca trebuie sa fac comanda la un goblen, iar al doilea sa fie goblenul cu Mosul?

Replica: L-a gasit pe Mosul de pe 3 decembrie, by Admin TTT (3923 mesaje), la 04-12-2007

Teodorescu Elena care a facut comanda de:
FEERIE DE IARNA
si a gasit si premiul de ieri:
LEAGAN DE PISICI

Felicitari, Elena!

P.S. Carmen, raspunsul il ai in aceasta informare.



Replica: Felicitari, Elena! by Adela Aura Vlad (409 mesaje), la 04-12-2007

Ma intreb cum de l-ai gasit? Ai o metoda anume?
Este putin probabil ca Elena sa ne raspunda, mai ales ca nu este forumista, dat poate aflu si eu o metoda usoara de a-l gasi pe Mos, prima.

Replica: Indiciu pentru 5 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 05-12-2007

In prag de primavara, in movul lor...

Replica: Castigatoarea concursului Gaseste-l pe Mos Craciun, by Admin TTT (3923 mesaje), la 05-12-2007

Olteanu Denise Luise
Ploiesti, Prahova
Premiul acestei zile a fost: Ikebana cu branduse

Felicitari!

Castigatorii din urmatoarele zile vor fi anuntati la sfarsitul campaniei.



Replica: A avut noroc, by Maria Zanfir (564 mesaje), la 05-12-2007

eu nu am fost acasa toata ziua si nu am avut computer. Duminica o sa fiu acasa si atunci imi fac comanda si de Floare de Craciun, ca mi-a dat Letitia o idee cu peretarele si poate gasesc si pe Mos.


Replica: Indiciu pentru 6 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 06-12-2007

Bland, dar cu nuielusa, zice Ion Creanga


Replica: L-am gasit! by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 06-12-2007


Dar cum fac? Ca eu plec si nu are cine sa il ridice de la posta. Va scriu la comenzi@rogoblen.ro. Este bine? Puteti sa il trimiteti pe alta adresa?


Replica: Indiciu pentru 7 decembrie, by Admin TTT (3923 mesaje), la 07-12-2007

Lumina, iarna.


Replica: Intrebare. by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 07-12-2007


Daca eu gasesc goblenul cu Mos Craciun, dar si pe cel reportat, ca sa le primesc gratuit trebuie sa comand doua goblenuri, nu? Si daca o sa gasesc trei Mosi, trebuie sa comand si trei goblene, nu?



Replica: Da. by Admin TTT (3923 mesaje), la 07-12-2007

Raspuns corect, Alexandra! Referitor la postarea ta anterioara: raspuns incorect.



Replica: Indiciu pentru 8 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 07-12-2007


Pentru 8 decembrie nu exista indiciu, dar intr-un model de goblen se ascunde, totusi Mos Craciun!


Replica: Despre concurs. by Olteanu Denise Luise (3 mesaje), la 08-12-2007


Nu mi se pare corect sa anuntati la sfarsitul campaniei numele castigatorilor. Cum vom sti daca a castigat cineva intr-o zi si sa nu mai comandam pentru ca deja a fost gasit Mosul?

Replica: Bine ai venit pe forum,,by Admin TTT (3923 mesaje), la 08-12-2007

Luise!
Stiu de ce esti asa mahnita... vroiai sa fii sigura daca, dupa ce l-ai gasit pe Mos Craciun, tu esti castigatoarea sau a fost altcineva inaintea ta. Fiind week end, salariatele de la relatii, nu au cum sa comunice cu clientii, dar luni, fii sigura ca ai fi aflat ca, da, tu esti castigatoarea. Un mail de confirmare suplimentar soseste pe adresa ta de mail.
Ca regula, una din colegele noastre monitorizeaza activitatea aceasta si, ar trebui sa fii aici ca sa vezi chiotele noastre cand ne anunta: L-au gasit! Imediat, imaginea este inlocuita si, astfel ramane un singur castigator.
In firma nu stim decat doua persoane unde se ascunde Mosul: eu si colega mea, responsabila cu monitorizarea. Unde va fi Mosul, stabilim la ora 7 dimineata.
Noi credem ca astfel vom reusi sa pastram regulile etice ale jocului.
Si pentru ca l-ai gasit, iti trimitem si tie felicitarile noastre alaturi de floarea traditionala pentru cei ce scriu pentru prima oara pe forum.



Replica: Raspuns. by Olteanu Denise Luise (3 mesaje), la 09-12-2007


Va rog sa ma scuzati daca am fost mai suparata, dar nu stiam despre weekend si faptul ca vor anunta luni. Vreau sa va spun ca apreciez campania firmei dumneavoastra pentru Craciun.

Va multumesc pentru explicatiile suplimentare si pentru floare.


Replica: Luise, by Admin TTT (3923 mesaje), la 09-12-2007

chiar nu este nevoie sa te scuzi. Asa cum noi ne bucuram si chiuim de fiecare data cand cineva il gaseste pe Mos, tot asa ai fi vrut sa-ti strigi si tu bucuria. Este un sentiment de inteles.
Iti urez sa ii gasesti si pe ceilalti Mosi.



Replica: Indiciu pentru 8 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 09-12-2007


Somn cu pestisori...

Revenim cu indiciile pentru ca sunt doua modele report: cel de pe 6 decembrie si cel de pe 8 decembrie.

Replica: Indiciu pentru 9 decembrie by Admin TTT (3923 mesaje), la 09-12-2007

Husky si fata, iarna.

Premii reportate:
6 decembrie
8 decembrie

Deci, astazi sunt trei premii.

Celor care au avut dificultati in a gasi goblenul vizat din zilele anterioare le indicam sa isi descarce cache-ul din browser pentru ca, atunci cand accesati o imagine, daca aceasta a mai fost vizualizata de dvs., ea se va incarca din cache-ul dvs. si nu de pe site. Este o optiune pe care Windows-ul ne-o pune la dispozitie pentru a ne usura cautarea, dar nu ajuta si in cazul de fata.

O alta varianta: dupa ce deschideti imaginea marita a produsului, apasati pe F5 pentru refresh ecran.


Replica: Forumistii au dreptul sa participe la aceasta campanie? by Andrei Stancu (193 mesaje), la 09-12-2007



Replica: 9 decembrie 2007. by Admin TTT (3923 mesaje), la 09-12-2007

Mos Craciun se ascundea pe mana fetei din 5.16 Frumusetile iernii.
Temerara Olteanu Denise Luise care a comandat 2.40 - Fata la malul marii, a adaugat Husky si fata, iarna, la colectia sa.
Felicitari, Luise!

Premii reportate:
6 decembrie
8 decembrie

Singurii care nu au voie sa participe la aceasta campanie sunt salariatii Top Terra Trade.

Replica: Indiciu pentru 10 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 10-12-2007

Vestala in rugaciune, cu rosu vesmant...

Premii reportate:
6 decembrie
8 decembrie


Replica: Dupa ce cateva zile, by Vasiliu Letitia (1481 mesaje), la 10-12-2007

l-am cautat in zadar pe Mos Craciun, astazi cand l-am descoperit mi-am dat seama ca n-am fost foarte atenta la instructiuni. Felicitari castigatoarei! Intr-un fel am castigat si eu. Am vrut sa vad cum arata pe modelul de goblen si am reusit.
Felicitari pentru idee echipei de la Rogoblen.


Replica: Felicitari, cashtigatorilor! by cucos catalina (1629 mesaje), la 10-12-2007

Imi place ideea pentru acest Craciun, am sa citesc shi eu regulile, dar deocamdata nu am terminat de citit ceea ce s-a postat aici incepand din septembrie, de cand am intrat in "concediu" de pe forum.
Va pup. Bafta la concurs!



Replica: Castigatoarele! by Admin TTT (3923 mesaje), la 10-12-2007

Milos Cosmina Elena l-a gasit pe Mos Craciun pe umarul lui Sfantul Nicolae.
Se pare ca Elena si-a adus aminte de spusele lui Ion Creanga din Amintiri din copilarie.
Olteanu Denise Luise l-a gasit pe Mos Craciun chiar langa mainile Mucenicai.
Felicitari celor doua castigatoare de astazi!
Le spunem forumistilor ca nu este nici o problema participarea lor la concurs. Serban, dupa ce postez anuntul aici, imi trimite, invariabil un mail cu imaginea castigatoare (cea cu Mos Craciun). Asa cum am mai explicat, imediat ce premiul este adjudecat, imaginea este retrasa de pe pagina respectiva. El o gaseste imediat dupa ce o postez, dimineata si si-o stocheaza intr-un mail ce pastreaza ora la care mailul a fost creat. Banuiesc ca se amuza. Este bine, Serban! Ne mai descretim fruntile pline de riduri de expresie si, iata inca o bila alba pentru tinerii noastri. Cine spunea ceva de rau de generatia voastra?! Trimite-l la mine!

Multumim pentru cuvintele frumoase primite de la cele doua Gargarite-Sefe. Astazi am fost atat de incantati de zborul vostru pe acest forum incat, la un moment dat, ne-am luat o mini pauza ca sa citim ce ati scris aici!
Multumim tuturor Gargaritelor ca existati.



Replica: Multumesc by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 11-12-2007


pentru nominalizare si, ca sa fiu corecta, trebuie sa-i multumesc si fiicei mele de 8 ani care a venit cu ideea unde sa cautam.

Replica: Indiciu pentru 11 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 11-12-2007

Si totusi, numai asa soseste Mosul...

Report:
premiul de pe 6 decembrie 2007

Cosmina, felicitari in primul rand pentru Gargarita cea mica.
Campania ramane in vigoare pana pe 20 decembrie. Daca ai un astfel de ajutor, este imposibil sa nu castigi in continuare. Succes!


Replica: Report, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 11-12-2007

premiul de pe 6?


Replica: Corectare. by Admin TTT (3923 mesaje), la 11-12-2007

Da, Elena, ai dreptate...
Report este modelul de pe 8 decembrie.

Imi cer scuze tuturor. Dupa numai trei ore de somn, se pare ca au aparut sinapse printre neuronii mei. Dar acesta nu este un motiv, ci doar o noua modalitate de a imi cere scuze.

Replica: Castigatoarea concursului Gaseste-l pe Mos Craciun by Admin TTT (3923 mesaje), la 11-12-2007

Troneci Andreia Ionela l-a gasit pe Mos pe hornul de la Casute inzapezite.
Felicitari Ionela!



Replica: Indiciu pentru 12 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 12-12-2007


La apus, langa ponton, Mos Craciun se incalzeste...


Replica: L-am gasit! by uta carmen (6 mesaje), la 12-12-2007

L-am gasit, am expediat si comanda. Acum astept confirmarea de la Admin ca nu am incalcat nici o regula. Sper!

Replica: Multumesc, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 12-12-2007

pentru felicitari. L-am gasit si eu pe Mos Craciun la goblenul "Casute inzapezite" inca de ieri, dar am zis sa mai ia si altcineva premiul. Semneaza, Gargarita cea mica.



Replica: Chiar nu era nevoie by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 12-12-2007


sa va cereti scuze. Eram doar putin dezorientata, mai ales ca primisem mesajul de confirmare. Am crezut ca s-a modificat ceva.

Replica: Cat esti de by Adela Aura Vlad (409 mesaje), la 13-12-2007

surescitata, Carmen! Dar, le-ai stricat celorlalti placerea de a cauta! Castigatorul unui concurs este anuntat de catre moderatorul sau administratorul paginii respective.
Probabil ca abia astazi vei afla vestea.

Incantata sa fac cunostinta cu noua generatie. Esti motivul pentru care am intrat pe acest topic pentru ca vreau sa-ti spun ca, la varsta ta, eu ma jucam cu papusile, iar tu m-ai uimit.

Replica: Micuta Gargarita, by Bica Nistor (1287 mesaje), la 13-12-2007

m-ai emotionat atat de tare cu brosa ta, incat ieri nu am fost capabila sa iti si scriu.
Esti o minune de copil! Felicitari parintilor ce au educat aceasta minune.


Replica: Castigatoarea concursului Gaseste-l pe Mos Craciun. by Admin TTT (3923 mesaje), la 13-12-2007

Ieri, Uta Carmen l-a gasit din nou pe Mos Craciun.
Felicitari, Carmen!



Replica: Indiciu pentru 13 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 13-12-2007

Rosii precum haina Mosului, dar nu de sezon.
Report este modelul de pe 8 decembrie.
Da, Carmen a fost prea emotionata si vroia sa ne spuna, repede, repede bucuria ei. Oricum, Adela, multumesc pentru ajutor.


Replica: Cosmina mica, by Admin TTT (3923 mesaje), la 13-12-2007

mica minune ce esti tu, ai fost botezata deja Bella-Gargarita si esti invitata sa-ti deschizi un topic si sa scrii acolo tot ce iti place tie despre goblen, pictura, muzica, pisici, caini, ratuste, computere, prieteni si chiar sa postezi desene si fotografii. Poti sa iti inviti prietenii sa iti sustina topicul.
Cea care te-a botezat este Robotica, iar cea care a creat draftul de mai jos cu imaginea ta este Gargarita-Vulpita din firma noastra.
Cu totii iti trimitem salutari.
Echipa de la Rogoblen

P.S. Mie imi place mai mult Gargarita cea mica, asa cum ai semnat tu. Sa ne anunti care nume ramane ca sa comentam si noi, ca fetele!



Replica: O, by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 13-12-2007

ce frumos a facut in spatele tau. Si esti plina de gargarite. Si esti si frumoasa! Si desteapta!
Mamica mea, dupa ce ma analiza si imi spunea: esti frumoasa si desteapta, imi spunea ca se roaga la Doamne-Doamne sa am si noroc. Asa iti doresc si eu tie.
Daca scrii pe aici, vin si eu la topicul tau.
Plec acum la alti prieteni pe alte forumuri sa vad ce au mai scris si ei.
Va pupa,
Alexia


Replica: Castigatoarea concursului Gaseste-l pe Mos Craciun. by Admin TTT (3923 mesaje), la 14-12-2007

L-a gasit pe Mos, Milos Cosmina Elena. Banuim ca iar a primit ajutor de la Gargarita ei cea mica!
Felicitari!



Replica: Va multumesc. by Admin TTT (3923 mesaje), la 14-12-2007

Date: Wed, 12 Dec 2007 11:29:59
Subject: Re: Comanda modele de goblen
To: Comenzi


Va multumesc pentru cadoul primit.
Va doresc Sarbatori Fericite si Un an nou fericit!
Cu stima,
Andreia Ionela Troneci


Replica: Indiciu pentru 14 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 14-12-2007

Parfumul lor, i-ar place si Mosului...


Replica: Pentru Bica si Adela. by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 14-12-2007

Am ramas datoare cu o explicatie, pe care nu am facut-o pina acum din cauza net-ului care ma deconecteaza cind mi-e lumea mai draga. Nu "Gargarita cea mica" se numeste Cosmina, ci maica-sa. Junioara de-abia acum descopera abc-ul coaserii goblenului, dar ii place mult sa intre pe site-ul Rogoblen, sa admire modelele sau sa vada ce mai scrie pe forum.


Replica: Admin Rogoblen, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 14-12-2007

Multumim pentru fotografie si pentru cuvintele frumoase. "Gargarita cea mica" a fost bucuroasa cind s-a descoperit. Ne-am bucurat cind am vazut ca l-am descoperit iar pe Mosu`, desi prima data am cautat la fructe si la motive florale. Noi consideram indiciile ca pe o ghicitoare si incercam sa deducem grupa produsului.

Replica: Si by Nicolae Orban (193 mesaje), la 14-12-2007

noi tot la flori am mers prima oara. Apoi, la fructe, apoi repede la aragaz ca se ardea mancarea si apoi am uitat. Felicitari!
Da, indicile chiar sunt niste ghicitori, zic eu.


Replica: Frumos, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 14-12-2007

si modelul ales pentru astazi.


Replica: Da, by Nicolae Orban (193 mesaje), la 14-12-2007


dar pana am chemat-o pe sotia mea care iar era la aragaz, pana am inchis apa de sub chiuveta ca s-a fisurat o teava, cand m-am intors si am apasat F5 - disparuse. Il luase altcineva.
Poate maine daca nu vom gati din nou - ca-i mancare de post si nu-i buna de pe o zi pe alta.


Replica: Castigatoarea concursului Gaseste-l pe Mos Craciun. by Admin TTT (3923 mesaje), la 15-12-2007

L-a gasit pe Mos, Olteanu Denise Luise!
Merita din plin multiple felicitari!



Replica: Indiciu pentru 15 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 15-12-2007


Ei, sigur l-ar putea ajuta pe Rudolph sa-l aduca pe Mos Craciun!

Replica: Va multumesc, by Olteanu Denise Luise (3 mesaje), la 15-12-2007

foarte mult pentru felicitari si pentru modelele de goblen deosebite pe care le-am primit de la dumneavoastra cu ocazia concursului!

Replica: L-am gasit pe Mos in data de 15.12.07, by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 15-12-2007

am facut si comanda...
astept confirmarea sau urmatorul mesaj pe mail.

Cu drag,
Oana


Replica: Ooops, Oana! by Serban Birtalan (347 mesaje), la 16-12-2007

Si tu ai crezut ca elefantul se naste din ou ca Denise care si-a adjudecat premiul si ziua?
De asta nu o fi raspuns Admina. Sau de asta nu o fi dat indiciu. Mosul este oricum agatat si astazi pe un goblen. Cam acalmie pe forum ieri si azi. Unde sunteti fratilor? Sunteti toti la supermarkete? Eu m-am dat cu placa la Predeal si azi m-am intors ca am de terminat o lucrare, dar nu prea am chef.



Replica: Aici suntem! by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 16-12-2007

Tocmai am venit de la "supermarkete" (este o nebunie acolo), si ne-am postat in fata calculatorului sa vedem unde este ascuns Mosul. Si dupa calculele mele ar mai trebui sa fie inca un Mos (in afara de cel pentru ziua de azi), dar asa, fara un vag indiciu...
Eu nu stiu alt mod de a cauta decit sa dau click si sa maresc fiecare poza. Exista alt mod?


Replica: Eu am fost si ieri, by Doruletz Mic (1008 mesaje), la 16-12-2007


dar si astazi. Din pacate nu mai erau nici cosuri, nici carut si se facuse coada la asteptat carut. Am renuntat.
Am trecut printrun parc in drum spre casa si am intrat in vorba cu o doamna in varsta ce se bucura de jocul in zapada al catelului ei. Am facut bulgari de zapada si m-am jucat cu micutul caniche cu nume de planeta, Martie.
Mi-am cumparat felicitari pentru Craciun de la chioscul din colt si acum citesc ce s-a mai postat. Am cautat si eu Mosul, tot asa cum faci tu - l-am gasit intradevar.



Replica: Surpriza! by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 16-12-2007


Replica: Gargarita mica, by Zoica Maniu (230 mesaje), la 16-12-2007

oare este corect sa punem intrebarea inainte de a scrie Admina aici? As mai adauga ceva, dar mai bine iti atasez tie imaginea de mai jos.



Replica: Castigatorii concursului Gaseste-l pe Mos Craciun! by Admin TTT (3923 mesaje), la 17-12-2007

15 decembrie 2007

Modelul de goblen Nopti albe, cu indiciul Ei, sigur l-ar putea ajuta pe Rudolph sa-l aduca pe Mos Craciun! a fost castigat de Hainal-Roman Oana

16 decembrie 2007

Premiul Fetita cu palarie (fara indiciu) a fost castigat, tot cu ajutorul Gargaritei ei mici de Milos Cosmina Elena

Felicitari. castigatoarelor!

Am o rugaminte: orice referire la supozitii pro-contra l-am gasit/oare eu sunt castigatoare etc, se fac dupa ce se anunta oficial acest lucru. Va multumesc.
Zoica si Serban - va multumesc pentru ajutor.



Replica: Indiciu pentru 17 decembrie. by Admin TTT (3923 mesaje), la 17-12-2007

Sper ca Mosul nu o sa alunece.

In imagine - premiul de ieri.



Replica: Ba, by Serban Birtalan (347 mesaje), la 17-12-2007

o sa alunece, va zic eu! Si taica-meu a alunecat si are o mana franta!


Replica: OK, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 17-12-2007

dar a fost o reala surpriza, deoarece nu a fost dat nici un indiciu si chiar nu ma asteptam sa fie pe undeva. Scuze!


Replica: Lasa, by Laura Brasoveanu (912 mesaje), la 17-12-2007

Gargarita mica, ca pe tine te scuza apriori toata lumea! Ai o inima curata ca merisoarele de mai jos.

:

Replica: Multumesc, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 17-12-2007

dar chiar nu am zis ca l-am comandat, doar ma intrebam daca l-am gasit eu prima sau l-a mai gasit si altcineva.


Replica: Ce mere, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 17-12-2007


frumoase!



Replica: Gargaritza mica by cucos catalina (1629 mesaje), la 17-12-2007

acel cortuletz-gargaritza este casutza ta?



Replica: Nu, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 17-12-2007

am gasit imaginea pe net. Dar nici nu stau pe iarba.


Replica: O by Tudorancea Rodica (250 mesaje), la 17-12-2007


Gargarita mai mica decat tine!



Replica: Indiciu pentru 18 decembrie 2007. by Admin TTT (3923 mesaje), la 18-12-2007

Fara dragostea ei, Mosul are sanse mici...
Report: 8 si 17 decembrie


Replica: Tocmai by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 18-12-2007

am sosit de la posta de unde am ridicat primul colet. Cred ca vor iesi niste frumuseti. Multumesc.


Replica: Bravos! by Manaila Carmen (132 mesaje), la 18-12-2007


Gargarita mica - ai reusit sa atingi curcubeul!



Replica: Sper sa by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 18-12-2007

am timp sa cos goblenele pe care le am necusute.
Celor de la TTT le doresc sa se bucure din plin de cele cateva zile libere si sa incerce sa se detaseze macar un pic, chiar daca unii sunt dependenti de servici.
Cu drag,
Oana


Replica: Castigatoarea concursului Gaseste-l pe Mos Craciun. by Admin TTT (3924 mesaje), la 19-12-2007

Felicitari pentru Olteanu Denise Luise!

Oana iti uram timp si spor pentru a coase tot ceea ce ai adunat pana acum.



Replica: Indiciu pentru 19 decembrie. by Admin TTT (3924 mesaje), la 19-12-2007

Putina rugaciune nu strica, daca vrem sa vina Mosul!


Replica: Castigatorii! by Admin TTT (3924 mesaje), la 20-12-2007

Premiul de pe 17 decembrie 2007 Amurg in munti a fost castigat de Ardelean Adina.

Felicitari Adina!



Replica: Castigatorii!. by Admin TTT (3924 mesaje), la 20-12-2007

Pe 19 decembrie 2007, Mos Craciun a fost ascuns intre Sven si Suzi. Teanace si eficienta, Milos Cosmina Elena, l-a gasit la 10:45.
Felicitarile noastre!



Replica: Pentru by Admin TTT (3924 mesaje), la 20-12-2007

astazi, ultima zi din concurs, identificarea este prea evidenta ca sa mai scriem un indiciu.
Report: 8 decembrie 2007


Replica: Multumesc, by Milos Cosmina Elena (612 mesaje), la 21-12-2007

pentru felicitari si pentru frumoasele modele.
Sarbatori fericite si un an nou cu sanatate!




Replica: Daca n-a ajuns, by Vasiliu Letitia (1481 mesaje), la 25-12-2007

nu-l mai asteptati pe Mosul.



Replica: Oops, Letitia! by Serban Birtalan (347 mesaje), la 26-12-2007

Tocmai l-ai deconspirat pe Marian! Ce-o pati el cu <inghiontitoarea sefa>, ramane de vazut...


Replica: Castigatoarea premiului, by Admin TTT (3924 mesaje), la 01-01-2008

din data de 20.12.2007 este Gilceava Ecaterina Natalia.
Felicitari, Natalia!



Replica: Premiu reportat, dar neadjudecat. by Admin TTT (3924 mesaje), la 01-01-2008

Premiul din 8 decembrie 2007, avand ca indiciu Somn cu pestisori, adica model cu pesti exotici, produs indicat pentru realizarea pernutelor nu a fost adjudecat.
Multumim tuturor participantilor si va anuntam ca acesta a fost doar primul pas spre un sir de alte concursuri.


_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania