Acum este 28 Apr 2024, 12:01

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 29 Sep 2009, 14:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009 by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

* La acest concurs pot participa gargaritele care au la activ un serial cu un goblen sau cele ce au realizat cel putin un model de la TTT si au in continuare un goblen in lucru.
* Concursul se desfasoara pe parcursul lunii septembrie.
* Un goblen adaugat in lada de zestre va aduce gargaritei 10 puncte.
* Se vor adauga cate 20 de puncte pentru fiecare episod postat de gargarite in serialele ce le au active (numarul de episoade ce pot fi postate este nelimitat singura conditie este ca pasul lucrat sa aiba cel putin 10 cm2 ).
* Gargaritele care vor reusi sa adauge la colectie un goblen terminat, care sa aiba in prealabil un serial, vor primi 30 de puncte. Goblenul trebuie sa fie inceput dupa data de 1 iunie 2009.
* La fiecare sfarsit de saptamana se va afisa un tabel cu punctele acumulate pana in acel moment de fiecare gargarita.
* Pana la data de 26 septembrie va invit sa trimiteti pe aceasta adresa de mail, fotografii care sa reprezinte luna septembrie; fotografiile trebuie sa fie proprii si sa nu apareti voi in imagine; fiecare gargarita poate trimite 3 fotografii.
* Pe 27 septembrie acestea vor fi postate pe forum, cu denumirea 1, 2, 3 etc., asadar nu se vor cunoaste autorii.
* Gargaritele care participa au dreptul sa voteze, dar nu-si pot vota propriile creatii. In cazul in care aceasta regula este incalcata, persoana respectiva va fi descalificata. Votul va fi de forma: Locul I - x, Locul II - y, Locul III - z. Se va puncta astfel: Locul I - 3 puncte, Locul II - 2 puncte si Locul III - 1 punct.
* Atentionare: votarea o singura data, nu inseamna o data pe zi.
* La concursul de fotografii va fi declarata castigatoare Gargarita care acumuleaza cele mai multe puncte.
* La sfarsitul lunii se vor aduna toate punctele acumulate de fiecare gargarita, si primele 3 din clasament sunt castigatoare.
* Daca la sfarsitul concursului vom avea egalitate de puncte va fi declarata castigatoare gargarita cu viteza de lucru mai mare.
* Daca la concursul de fotografie este castigatoare una din cele trei clasate de la celalalt concurs, aceasta va fi declarata castigatoare absoluta, iar cel de-al 4-lea premiu va fi castigat de clasata pe locul II la concursul de fotografie.

*** Vor fi punctate goblenurile adaugate la colectie care sunt terminate in cursul lunii septembrie.

Gargaritele castigatoare la concurs, oricare ar fi ele, sunt invitate sa ne prezinte in serial modelele primite drept premiu.

Succes tuturor!


Replica: Start! by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

Cu speranta ca participarea la acest concurs va fi cat mai numeroasa, va urez s-aveti mult spor si declar deschis acest concurs.


Replica: Lenus, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 01-09-2009

episoadele le postam aici sau fiecare in topicul lui, ca si pana acum?


Replica: Rodica, by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

postati episoadele in topicurile respective ca si pana acum.


Replica: Iata ca apar si primele puncte. by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009



Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009


Pentru cele doua episoade la Acapella.



Replica: Victorita - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

Pentru noul episod la Prietenii gargaritei.



Replica: Ramona - Nicoleta - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

Pentru un nou episod la Linistea toamnei.



Replica: Alexa - 30 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

Pentru noua bijuterie adaugata la colectie Iconita.




Replica: Victorita - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009


Pentru pisicuta nou aparuta printre Prietenii gargaritei.



Replica: Cristina - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009


Pentru primele episoade la Ikebana cu crini si Ikebana cu floarea soarelui.



Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009


Pentru noile episoade la Iconita si Aripi de fluture.



Replica: Alexa, by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

felicitari pentru primul episod la Implinire. Astept sa mai avansezi nitel, sa se faca 10 cm patrati si atunci o sa-ti acord cele 20 de puncte.

Pupici.




Replica: Trebuie sa mai fac o lamurire la regulament. by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009


Cu referire la modelele adaugate la colectie. Vor fi punctate goblenurile adaugate la colectie incepute dupa data de 1 iunie 2009 si terminate in cursul lunii septembrie.

O sa completez si la regulament.

Pupici!


Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 01-09-2009

Pentru noul episod la Mona Lisa.



Replica: Rodica mai primeste 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Pentru noul episod la Acapella.




Replica: Lenus, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 02-09-2009


esti inca la inceput asa ca nu o sa te cert prea tare. Totusi, esti moderatoare si poate celelalte fete nu au observat, dar nu poti puncta un episod la care stee evident ca nu sunt lucrati mai mult de 5-6 cm. Hai sa fim corecte si toata lumea sa fie multumita. Fetelor, nu mai postati daca nu sunteti sigure ca ati depasit 10 cm, asa o incurcati pe Lenus. Si sa vedeti ca fac asta pentru ca luna are 30 de zile si nu as vrea pana la sfarsit sa devina o harababura. Va dau exemplu concret: in topicul Implinire - goblen lucrat de Alexa.
Sa nu te superi pe mine, Alexa.


Replica: Rodica, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

am punctat episodul Alexei la Implinire. Poate ca n-are 10 cm patrati, dar este pe-aproape. Punctarea la acest concurs probabil ca o sa aiba o doza de subiectivism pentru ca nu pot sa numar exact cat are fiecare episod. Important este ca eu incerc sa fiu corecta cu toate participantele la concurs.

Pupici.

P.S. Asteptam sa vedem Acapella la colectie.


Replica: Daca zici tu, ok. by olteanu rodica (1138 mesaje), la 02-09-2009

Scuza-ma, am inteles gresit. Credeam ca fiind moderatoare, chiar numeri.
Lenus, - sa fiu mai clara, nu fac asta ca as fi eu dezavantajata. Nu. Dar trebuie sa evitam pe viitor. Vrem sa participe cat mai multe gargarite, sa ne bucuram impreuna de minunatiile pe care le lucram.


Replica: Ok, Rodica. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Ai dreptate. Am numarat punctele Alexei si are cam 7,5 cm patrati.

Pentru a nu exista probleme pe viitor o sa anulez cele 20 de puncte acordate cu rugamintea ca Alexa sa posteze un nou episod dupa ce va mai lucra cateva atisoare, cat sa se faca cei 10 cm.

Promit ca de-acum incolo sa fiu mai atenta la episoadele micute.

Si eu v-as ruga dragi gargarite sa postati episoade mai mari de 10 cm patrati pentru a nu se mai crea incurcaturi.

In rest, mie una imi place ca apar episoadele la seriale ca ciupercile dupa ploaie. Pentru mine serialele fac deliciul acestui forum.

Pupici


Replica: Lenus, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 02-09-2009

sunt cu ochii pe tine. CTC-ul!

Replica: Nu-i nici o problema, Rodica. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Cum am spus, eu incerc sa fiu corecta. Acum cred ca am indreptat greseala. Daca mai gresesc, trage-ma de maneca ca nu-i suparare si sper ca nici gargaritele sa nu se supere pe noi. Uite-asa, de dragul concursului poate le stimulam sa dedice mai mult timp goblenului.

Pupici

P.S. Gargaritelor daca aveti nelamuriri de ce am punctat sau n-am punctat un episod, un model adaugat la colectie sau intrebari cu privire la regulament, va rog sa postati.


Replica: Steluta - 30 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Pentru noul model adaugat la colectie, La cules de mere, alias Bucalata coafata.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Pentru episodul adaugat la serialul La mare, toamna.




Replica: Fetelor, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 02-09-2009


am venit sa fac putina lumina. Eu nu am postat Implinirea si Cina, ca sa fiu punctata. Pur si simplu asa am simtit eu ca trebuie sa va arat un nou episod. Nu m-am suparat. Eu ma mandresc cand pot coase si trei impunsaturi tinand cont cate probleme am.
Sper ca m-ati inteles.


Replica: Lenus, draga mea, by Ionita Victorita (694 mesaje), la 02-09-2009

sa nu fie cu suparare, am si eu o intrebare (na, ca a iesit o rima!) ce am postat la colectie se puncteaza sau nu?
Pupici.


Replica: Victorita, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

ce ai postat tu la colectie, nu se puncteaza pentru ca se vede din seriale ca aceste modele au fost terminate inainte de 1 septembrie. Pentru a se intelege mai bine am facut si rectificarea de la finalul regulamentului.

*** Vor fi punctate goblenurile adaugate la colectie care sunt terminate in cursul lunii septembrie.

Alexa te asteptam cu noi episoade fie ele mai mici sau mai mari.

Pupici.


Replica: Multumesc, Lenus pentru lamuriri. by Ionita Victorita (694 mesaje), la 02-09-2009


Replica: Cu placere, Victorita. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Replica: Alexa, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 02-09-2009

ma bucur ca ai inteles si nu te-ai suparat. Nu a fost nimic personal referitor la tine, au fost niste amanunte de lamurit si atat. Eu stiu ca tu lucrezi, iti place, esti activa. De aceea, iti doresc multe, multe seriale si modele terminate.


Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009


Pentru noul episod la Viziune araba.



Replica: Rodica - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Au mai aparut niste norisori pe cerul de la Acapella.




Replica: Oare by Mona J (787 mesaje), la 02-09-2009


mai pot sa vin cu o propunere sau este cam tarziu?

Pentru concursul de fotografii, in primele luni cand fiecare gargarita putea sa trimita cate 3 fotografii, mi se pare ca a fost mai incitant, mai multe fotografii si mai multe posibilitati de alegere. Cand regula a fost doar o fotografie, nu a fost prea mare interesul pentru acest concurs. Propunerea mea ar fi sa se revina la varianta cu 3 fotografii. Ce ziceti?


Replica: Eu sunt de acord. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Sa vedem ce spun si celelalte gargarite, Mona.


Replica: Si eu. by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009


Replica: Si eu by Neacsu Alina (134 mesaje), la 02-09-2009

sunt de acord. Nu am participat pana acum la nici un concurs insa mi se pare foarte buna ideea de a trimite trei fotografii. Mai multe fotografii, mai multe sanse de castig.


Replica: Sunt pentru 3 fotografii. by Dosinescu Cristina (259 mesaje), la 02-09-2009


Replica: Adjudecat! by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Se vor trimite 3 fotografii pentru concurs.


Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

A mai aparut putin din Viziunea araba.



Replica: Onuta - 60 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Felicitari pentru cele 3 noi episoade la Aripi de fluture si la mai mare.

Pupici



Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (364 mesaje), la 02-09-2009

particip si eu la acest concurs, dar am o mica problema si, anume aceea ca nu pot sa postez in fiecare zi ce am lucrat pana nu imi fac internetul.
Intrebarea mea este: pot sa fac fotografii si apoi sa le postez, cum am posibilitatea? Deocamdata stau la calculatorul sotului, calculator de servici. Este mai greu cu postarea de imagini.
Este ok, Lenus?
Spor la treaba in continuare, tuturor gargaritelor.

Replica: Avand in vedere situatia by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

si am vazut din celelalte postari ale tale cat iti lipseste compania gargaritelor, eu n-am nimic impotriva daca si gargaritele sunt de acord. Ce ziceti, fetelor?

Pupici si sper sa-ti rezolvi problema cu internetul cat mai repede.


Replica: Cristina - 40 de puncte pentru by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

noile episoade la Ikebana cu crini si Ikebana cu floarea soarelui



Replica: Daniela, by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009

eu sunt de acord. Important este sa lucrezi si sa ne arati si noua. Ca vor aparea mai tarziu, eu zic ca nu este nici o problema. Dar, pentru ca episoadele vor fi pentru concurs, si sa nu-i dai de furca lui Lenus, sa faci o fotografie la fiecare 10 cm

2

(altfel nu va fi punctat episodul).
Pupici.


Replica: As mai avea o rugaminte la voi, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009


dragi gargarite.
Sa specificati in topicurile respective care episoade sunt pentru concurs. Eu o sa le analizez pe fiecare in parte si daca eu constat ca nu au 10 cm patrati, va anunt. Nu va pot priva de placerea de a posta si episoade mai micute, dar parca ma simt vinovata cand nu pot puncta si acele episoade sau parca simt nevoia sa explic la fiecare de ce n-am punctat.

Ce ziceti, o lasam pe Daniela sa participe la concurs chiar daca va posta episoadele cand isi va rezolva problema cu internetul?

Multumesc si spor la goblenat.

P.S. Vad ca noul concurs prinde deja contur. Nu pot decat sa va felicit si sa va urez spor la goblenat.


Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Pentru primul episod la Declaratie de iubire.



Replica: Victorita - 10 puncte by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Pentru imbogatirea laditei de zestre cu Miresele verii.



Replica: Lenus, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

nici nu a inceput bine concursul si iata:
- goblenul Clementinei, Mona Lisa, are prima postare in 2008;
- goblenul Onutei, Aripi de fluture, are prima postare in 29.05.2009;
- goblenul Clementinei, La mare, toamna, are prima postare in 29.04.2009;
- goblenul Linistea toamnei, este inceput tot in 2008;
Clementina, Ioana, Steluta - mii de scuze. Ca sa nu va suparati pe mine...



Replica: Cosmina, fii mai explicita, te rog. by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009

Ce sunt cu aceste seriale?


Replica: Cosmina, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Am convenit sa fie punctate goblenurile adaugate la colectie care sa fie incepute dupa 1 iunie 2009 si terminate dupa 1 septembrie 2009.

Nu aceeasi regula este si pentru seriale. La seriale se puncteaza episoadele indiferent de cand au fost goblenurile incepute.
Cat despre goblenul La cules de mere are serial
La cules de mere - goblen lucrat de Steluta

Sper ca te-am lamurit.
Pupici

P.S. Nu-i nici o suparare si pentru orice nelamuriri sau intrebari va rog sa apelati.


Replica: Cosmina, by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 02-09-2009

cred ca ai inteles ceva gresit in regulament si sa-ti spun de ce:
1. Steluta a prezentat goblenul in serial, chiar ne-a facut cunostiinta cu bucalata ei.
2. Goblenul ce este inceput din luna iunie si terminat in septembrie va fi punctat ca atare.

Replica: Daca te referi la ce ma gandesc eu, by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009

da-mi voie sa-ti raspund.
Clementina, a postat un nou episod la [b]Mona Lisa
, nu i s-a punctat ducerea la colectie, ci episodul in sine (la fel si la modelul La mare, toamana); idem, Aripi de fluture.
Steluta, a facut un serial cu modelul La cules de mere.

Deci, te rog deschide-mi si mie ochii si spune-mi la ce te referi.


Replica: Scuze, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

nu l-am vazut (l-am descoperit ulterior).
Cit despre celelalte, in regulament spui ca goblenul trebuie inceput dupa 1 iunie 2009.


Replica: Cel by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 02-09-2009

inceput din iunie si terminat in septembrie va fi punctat ca atare cand va ajunge in "septembrie" la colectie.
Restul serialelor le va puncta ca pentru un serial, dar daca, spre exemplu, Ioana daca va termina Aripile, nu va fi punctata aducerea la colectie deoarece goblenul este inceput in luna mai.


Replica: Cosmina, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

numai la punctarea goblenului adaugat la colectie se tine cont de cand a fost acesta inceput, nu si la episoadele adaugate la seriale.

Din regulament:

# Se vor adauga cate 20 de puncte pentru fiecare episod postat de gargarite in serialele ce le au active (numarul de episoade ce pot fi postate este nelimitat singura conditie este ca pasul lucrat sa aiba cel putin 10 cm2 ).
# Gargaritele care vor reusi sa adauge la colectie un goblen terminat, care sa aiba in prealabil un serial, vor primi 30 de puncte. Goblenul trebuie sa fie inceput dupa data de 1 iunie 2009.

Pupici


Replica: Lenus, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

faza este ca sint incepute inainte de 1 iunie.


Replica: Cosmina, by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 02-09-2009

"faza" este ca Lenus nici macar nu a punctat serialul Clementinei ca fiind pus la colectie; restul le-a punctat corespunzator.


Replica: Amestecat regulament. by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

Sau nu destul de clar.


Replica: Cosmina, by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 02-09-2009

Lenus cand a postat in alt topic un regulament provizoriu fiecare a zis ce trebuie imbunatatit, de ce nu ai adus atunci "remarcile", daca acum nu este bun?


Replica: Explicatie. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

O sa incerc sa fiu mai explicita acum pentru Cosmina.

Punctez episoadele la seriale indiferent cand sunt goblenurile incepute. Pot sa fie incepute si in 2003.
Pentru Mona Lisa am punctat ultimul episod la serial, nu adaugarea Mona Lisei la colectie.
La colectie, punctez modelele incepute dupa 1 iunie 2009 si terminate dupa 1 septembrie 2009 si care au avut in prealabil un serial.


Replica: Cosmina, by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009

daca ai un goblen inceput dupa 1 iunie 2009 si il termini in luna septembrie, primesti 30 puncte.
Daca ai un goblen inceput inainte de 1 iunie 2009, si il termini in septembrie, nu se va puncta goblenul adaugat la colectie.
Cat despre episoade, indiferent de cand este inceput serialul, se puncteaza episodul care are minim 10 cm

2

lucrati.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 29 Sep 2009, 14:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1916
Nume forum:1
Replica: Lenus, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

din regulamentul postat, eu am inteles ca totul trebuie inceput, inclusiv goblenele, dupa 1 iunie, desi nu am inteles de unde aceasta data si nu 1 august, de exemplu.


Replica: S-a vorbit despre, by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009

data in celalalt topic. Idee de concurs pentru luna septembrie.

Replica: Lenus, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

am eu motivele mele. Da-mi voie sa nu le spun. Prietenii stiu de ce.


Replica: Fetelor by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

mi-as dori sa nu se creeze o polemica.

Cosmina, am incercat sa fiu cat mai explicita in privinta regulamentului.

Intr-adevar, inainte de inceperea concursului a existat un regulament provizoriu la care cine a avut de facut adaugiri sau modificari a postat pe forum.

Cat despre data de 1 iunie 2009, m-am gandit ca sunt putine gargarite care au suficient timp disponibil pentru goblenat cat sa-l termine intr-o luna.

Sper ca te-am lamurit cu privire la regulament si ca vei participa si tu la concurs.
Pupici


Replica: Cosmina, by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009


o sa te rog (si sper nu te superi) sa fii putin mai intelegatoare si sa te adaptezi situatiei si regulamentului; pentru ca asa, nu vom ajunge niciodata nicaieri; ca de exemplu, ar trebui sa sar si eu in sus, ca nu mi se va puncta Aripi de fluture (in cazul in care va ajunge la colectie in aceasta luna) pentru ca este inceput cu doua zile inainte de 1 iunie, si tot asa.

Te rog, nu te supara.


Replica: Cosmina, by Dosinescu Cristina (259 mesaje), la 02-09-2009

dDaca tot spui ca "prietenii stiu de ce", de ce nu ne spui si noua care sunt motivele tale sa fii asa sceptica? Aici am convenit sa fim o mare gradina de gargarite unite de aceasi pasiune si sa lasam animozitatile si orgoliile personale deoparte.
Nu stiu daca ai observat pe acest forum, dar sunt gargarite care au castigat la diferite concursuri si au daruit premiile lor, altor persoane care poate aveau mai multa nevoie de ele, decat ele.
Este dureros sa vedem cum un concurs care ar trebui sa ne uneasca si mai mult, aduce nemultumiri din partea unora dintre noi. Asa cum se intampla la toate concursurile vor exista si nemultumiri, dar eu consider ca "orice afirmatie se argumenteaza".

Deci, Cosmina, daca ai motive sa te indoiesti de corectitudinea concursului, spune-le ca sa se poate rezolva.


Replica: Am by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

facut remarcile pentru ca va urmaresc cu interes, si, daca s-a observat, am incercat sa ma abtin de la a participa la concursuri in ultimele luni, dupa cum nu voi participa nici luna aceasta.

Cit despre polemica, nu aceasta a fost intentia.


Replica: Eu zic sa incheiem discutia by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009


pe acest subiect.

Cosmina, esti invitata mea daca vrei sa participi.

Pupici, tuturor si abia astept sa aduc aici noi episoade ale serialelor voastre.


Replica: A fost vreo, by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 02-09-2009

gargarita care ti-a interzis participarea la concurs? Fiecare si-a spus punctul de vedere cu privire la un nou concurs si asa a aparut concurs in luna iulie, august si uite ca si in luna septembrie avem o noua moderatoare si un nou concurs.


Replica: Am, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

spus eu asta? Sau am lasat sa se inteleaga? Nici vorba. A fost alegerea mea.

Dar haideti sa incheiem discutia; m-am edificat; si la cit mai multe concursuri!

Lenus, poate luna viitoare.


Replica: Gargaritelor, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

am pentru voi doua intrebari

1. Poate Daniela sa participe la concurs? Acum nu are net si vrea sa pozeze episoadele si sa posteze mai multe cand isi rezolva aceasta problema.

2. O chestie la care nu m-am gandit inainte de inceperea concursului. Cum punctez cand cineva termina un goblen? Punctez si episodul (in caz ca are 10 cm) 20 de puncte si adaugarea la colectie cu 30 de puncte (in cazul cand se incadreaza in perioada 1 iunie - septembrie 2009) sau punctez numai adaugarea la colectie?

Eu zic sa punctez asa: ultimul episod sa fie punctat la goblenurile incepute inainte de data de 1 iunie 2009 (daca acest ultim episod are 10 cm patrati) iar la goblenurile incepute dupa 1 iunie 2009 sa nu mai acord punctajul pentru ultimul episod sa punctez numai adaugarea lor la colectie, adica 30 de puncte.

Astept pareri.

P.S. Va rog sa specificati in topicurile respective care sunt episoadele pentru concurs


Replica: Am mai raspuns by Onuta O (1329 mesaje), la 02-09-2009

la prima intrebare.
Eu sunt de acord ca Daniela sa posteze episoadele atunci cand are posibilitatea.
Cat despre punctarea ultimului episod, sunt de parere cu tine, Lenus; pentru ca, daca ai puncta si ultimul episod si modelul in sine de la colectie ar insemna sa punctezi acelasi episod de doua ori.


Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (259 mesaje), la 02-09-2009

Daniela poate veni alaturi de noi fara probleme. Aici punctam lucrul, nu prezenta pe forum.
De asemenea sunt de acord cu tine si la cea de-a doua problema aparuta.
Putere de munca sa-ti dea Dumnezeu si sa faci fata tuturor problemelor aparute.


Replica: Multumesc, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Cristina, esti o dulcica.


Replica: Lenus, by Stefanescu Elena (2775 mesaje), la 02-09-2009

pe Daniela si pe bebe ii intelegem si ii asteptam pe forum cu episoade noi, dar si cu stiri cum se simte si ce mai face micuta Iustina.
Cat despre punctul numarul doi eu zic, asa cum zici tu.


Replica: Sunt by olteanu rodica (1138 mesaje), la 02-09-2009

de acord cu participarea Danielei, chiar daca intra mai tarziu; cat despre punctarea de care vorbiti, incalcati regulamentul.
Intre penultimul si ultimul episod o gargarita lucreaza, nu?
Daca nu se puncteaza episodul si se puncteaza doar adaugarea la colectie, trebuia sa specifici, Lenus in regulament. Cele 30 de puncte pentru adaugarea la colectie trebuie sa para ca un cadou pentru gargarita care isi da silinta si termina un model. Nu vad ce legatura are sa nu punctezi si ultimul episod, doar se lucreaza intre episoade.
Ca sa ma intelegeti, daca se dau puncte pentru adaugarea la lada de zestre pentru ca ai cumparat un model, asa sa se puncteze si adaugarea la colectie, ca un merit, o recunoastere.
Daca tot schimbati si schimbati parca incep sa fiu dezamagita, totul parea asa frumos si usor, iar acum parca se complica tot.

Replica: Multumesc de sustinere, fetelor. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Am pus problema acum pentru ca maine o asteptam pe Rodi sa termine Acapella si am vrut si parerea voastra in aceasta dilema. Mai astept pareri.

Vad ca motorasele de la acusoare au inceput sa prinda ceva viteza.

Mult spor in continuare tuturor.


Replica: Rodica, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009


nu vreau sa complic regulamentul, dar mai apar situatii in care va cer parerea.
Am notat si parerea ta. Sper ca in cursul zilei de maine sa mai posteze si alte gargarite cu privire la aceasta dilema.

Poate ne da o mana de ajutor si Adminica.

Sunt o moderatoare novice si sper sa-mi iertati micile stangacii.

Pupici.


Replica: Pot sa mai intreb ceva?, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

De fapt, sa dau un exemplu?


Replica: Sigur, Cosmina. by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Replica: Marga - 20 de puncte, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

Lupoaicele au mai prins contur.



Replica: Ai ca imi place by tanasa clementina (1370 mesaje), la 02-09-2009

ce zumzet este in acest topic, ca imi vine sa rad. Nici nu a inceput bine concursul si deja apar discutii.

Rodica, sunt de acord sa fie punctat si ultimul episod, dar si adaugarea la colectie.


Replica: Studiu de caz: by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

- o gargarita coase, sa zicem, 10 cm patrati (care nu intotdeauna pot fi apreciati), de mai multe ori, si posteza pe forum fiecare episod;

- alta gargarita, alege sa posteze mai rar, desi are, sa zicem 20 cm patrati cusuti (dar se poate vedea bine suprafata cusuta).

In spiritul fair-play-ului si, citez din Cristina: "aici punctam lucrul, nu prezenta pe forum", cum te-ai gindit sa faci?


Replica: Clementina, imi pare rau by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

pentru crearea discutiilor. Am incercat sa fiu pe cat se poate de explicita cu privire la regulament.

In legatura cu dilema mea, multumesc celor care au postat si sper ca si alte gargarite sa-si dea cu parerea si astfel sa luam o decizie impreuna.

Pupici


Replica: Cosmina, by Lenus P (651 mesaje), la 02-09-2009

pentru un episod, se primesc 20 de puncte indiferent daca episodul are 10 cm patrati sau 20 de cm patrati.

Pupici

P.S. Desi nu se puncteaza, eu cred ca este foarte importanta si prezenta pe forum. O apreciere adusa unei gargarite, un cuvant de sprijin la nevoie, o gluma, - eu cred toate ne inveselesc si ne fac sa avem si mai mult spor la goblenat.


Replica: Nu dezarma, by Milos Cosmina Elena (679 mesaje), la 02-09-2009

noaptea poate fi un sfetnic bun, ca in povesti.

Si, o replica celebra: si miine e o zi.


Replica: Uf, by Iordanoiu Elena Daniela (364 mesaje), la 03-09-2009

dar mult ati mai scris!

Multumesc pentru acordul de a participa la concurs.

Am rezolvat o parte din problema cu netul, dar imainile tot nu pot sa le postez. Sper ca maine sa reuseasca sa imi instaleze pe computer tot ce am nevoie ca sa le pot posta.

Lenus: intrebare de baraj: eu la goblenul Cina cea de taina, daca lucrez 3 randuri sunt luati in considerare? Cele 3 randuri ar fi cam 100+120+120x3=340x=1020 puncte. Deci?

Eu am facut deja doau fotografii la acest goblen si diseara o sa mai fac altele, astfel incat maine sa va pot bucura ochisorii.


Replica: Lenus, by stoicescu steluta (319 mesaje), la 03-09-2009

pot sa intru si eu in acest concurs? Si daca da, mai trebuie sa specific la fiecare postare ca este pentru concurs?

Multumesc.


Replica: Rodica, by Onuta O (1329 mesaje), la 03-09-2009

Lenus cand a spus sa nu se puncteze ultimul episod, dar sa se puncteze ducerea la colectie a modelului, s-a referit la faptul ca, in acele 30 puncte, este punctata finalizarea goblenului (ultimul episod, adica 20 puncte) si 10 puncte acel cadou de care vorbeai tu. Sper sa intelegi ce am vrut sa spun.
M-am adaptat situatiilor si regulilor concursului (ex. sa se puncteze ducerea la colectie a unui model inceput dupa 1 iunie, cand, mai multe gargarite au inceput n goblenuri dupa 1 august, de dragul concursului anterior), dar nu sunt de acord sa se puncteze 20 si 30 puncte (desi, as putea iesi si eu in avantaj cu asa punctare, dar sa ne gandim totusi si la celelalte gargarite). Dar, sper totusi, ca pana la sfarsitul concursului, sa se lamureasca toate regulile.
Steluta, orice gargarita poate participa la concurs daca are un serial activ, asadar, poti participa, si cred ca pe multe gargarite vei bucura, asa, concurenta va fi mai mare si mai palpitanta. Dar, sa nu uiti ce ne-a rugat Lenus; sa postam un episod care are minim 10 cm patrati lucrati, iar daca specificam in serial ca episodul x este pentru concurs, ii usuram cu mult munca sa.
Pupici.

P.S. Lenus, imi cer scuze ca ti-am luat cuvantul, dar am vazut ca nu esti prin preajma, si am vrut sa fie exprimata ideea, altfel, nu-mi gaseam starea.


Replica: Onuta, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 03-09-2009

eu citesc in regulament, asa: 20 puncte un serial, 30 puncte - adaugarea unui goblen la colectie.
Nu scrie nicaieri, 20 serialul si 10 adaugarea la colectie. Imi pare rau, dar eram asa incantata de acest nou concurs, iar acum pare ca se face totul ca sa fiu dezavantajata, acum cand am terminat un model.
De ce acum atatea probleme si atatea intrebari? Oare nu am demonstrat suficient ca sunt corecta, de ce imi faceti asta? Eu iau foarte in serios munca mea. Lucrul la goblen imi ocupa tot timpul. Nu este nici o problema, eu lucrez ca si pana acum si nu este problema, - ma puteti considera iesita din concurs.


Replica: Rodica, by Onuta O (1329 mesaje), la 03-09-2009

eu nu fac nimic nimanui; vreau doar sa fim corecte unele cu altele si sa fim putin mai intelegatoare, ca totusi, aici este un grup de prieteni. Daca observi, si Alexa a terminat Iconita, dar a fost punctata cu 30, fara ultimul episod. In alta ordine de idei, de ce consideri ca esti dezavantajata? Se puncteaza goblenul inceput dupa 1 iunie, asa cum chiar tu ti-ai exprimat dorinta asta.
In orice caz, eu pot sa spun ca sunt dezamagita, si sper doar, candva, sa ajungem la un numitor comun (sa impacam si capra si varza).


Replica: Vai, Rodica, by Mona J (787 mesaje), la 03-09-2009

nu credeam ca iei punctarea asa personal. Oare Steluta si Alexa de ce nu s-au sesizat cand au primit 30 de puncte pentru goblenurile terminate? Eu zic sa luam totul ca pe o placere personala, placerea de a coase si de a ne fi admirata munca.

Oricum, toata lumea cred ca recunoaste ca esti cea mai rapida si nu prea vad motive de suparare aici. Eu zic sa fim mai intelegatoare si sa ne bucuram de forumul acesta.


Replica: Fetelor, by stoicescu steluta (319 mesaje), la 03-09-2009

indraznesc sa spun si eu ceva si o sa va rog frumos sa nu va suparati. Haideti sa lucram in loc sa ne certam! Ce ziceti?


Replica: Fetelor, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 03-09-2009


ce rau imi pare cand in loc sa lucram stam sa ne harjonim pentru niste puncte. Noi oricum lucram goblen si fara concurs. Adevarul este ca te doare cand vezi ca esti nedreptatita, dar trebuie sa ne resemnam si asta e. Sper sa nu va suparati pe mine ca m-am amestecat in discutie dar vorba Stelutei, hadeti sa lasam certurile deoparte. Pupici si aripioare de ingeras la acusoare!


Replica: Am luat o decizie. by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Intr-adevar, am avut aceasta dilema pentru ca Rodica termina Acapella si nu stiam cum sa punctez. De aceea v-am cerut si parerea.

Eu nu vreau sa nedreptatesc pe nimeni, ba, din contra, as vrea ca toata lumea sa fie multumita.

Cred ca parerea mea este impartasita si de voi cand spun ca Rodica este una din cele mai harnicute gargarite. Stau martore serialelele si colectia.

Deci o sa punctez si ultimul episod (in conditiile in care acesta are peste 10 cm patrati), 20 de puncte si adaugarea la colectie 30 de puncte (daca este goblen lucrat in perioada 1 iunie 2009 - septembrie 2009, cu serial prealabil).

Steluta, te-as ruga sa postezi in serial si ultimul episod de la Cules de mere pentru a-ti fi punctat.

Voi puncta si ultimul episod postat de Alexa pentru Iconita.

Daniela, avand 10 cm patrati, episodul iti va fi punctat cand vei posta.

Rodica, problema fiind lamurita, sper sa participi in continuare la concurs.

Pupici tuturor!

P.S. Va rog sa specificati in topicurile cu seriale care sunt episoadele pentru concurs.


Replica: Onuta, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 03-09-2009

da, bineinteles. Tot pentru ca si tu imi esti draga da, sa-i dam bice.


Replica: Totul este bine cand se termina cu bine. by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Ma bucur ca ati ajuns la un consesns, fetelor.

Eu zic sa trecem peste acest moment si sa revenim la dragalasul de concurs.

Pupici, tuturor.


Replica: Sa revenim la concurs. by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Vad ca lucrati fetelor, nu va incurcati.

Cu ocazia asta va mai adaugati niste puncte.

O sa incep cu restantele.

P.S. Steluta iti aduc aminte sa postezi finalul goblenului La cules de mere si in topicul de serial ca sa ti-l punctez.

Pupici.


Replica: Ramona - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru ultimul episod la Linistea toamnei.



Replica: Alexa - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru ultimul episod la Iconita.

Felicitari pentru ca ai reusit sa-l finalizezi!



Replica: Alexa - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru coltisorul de cer aparut la Acapella



Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru ultimile doua episoade la Acapella.



Replica: Rodica - 30 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru adaugarea goblenului Acapella la colectie.

Felicitari! Ti-a iesit o splendoare.



Replica: Rodica - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Ai mai avansat nitelus la fondul de la Ikebana cu lalele.




Replica: Mona - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009


Ai avut ceva spor la Iconita!




Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009


Nu mai este mult si apare si chipul fetei din Viziune araba.




Replica: Onuta - 20 de puncte, by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009


Usurel, usurel te apropii de final la Iconita.




Replica: Multumesc, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 03-09-2009


Lenus, pentru aprecieri. Episodul din Ikebana cu lalele a fost ca o relaxare dupa Acapella. O sa continui cu Ruga catre Domnul. Acesta este modelul prin care Cristina s-a apropiat de mine. L-a lucrat si acum il are inceput din nou.
Tot inainte, cu mare viteza, gargaritelor!


Replica: Veve - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru episodul final la Colt de rai si episodul initial la Maini in rugaciune.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru episodul final la Cos cu roze.

Felicitari ca ai reusit sa-l duci la bun sfarsit.



Replica: Ema - 30 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru adaugarea Cosului cu roze la colectie.

Tare frumusica, inramarea.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru primul episod la goblenul primit cadou de la TTT.



Replica: Veve - 30 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru adaugarea la colectie a goblenului Colt de rai.

Asteptam si inramarea.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru noul episod la Binecuvantare.



Replica: Marieta - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

Pentru noile episoade la Sarut si Ikebana cu strelitzia.

Tare frumos se contureaza Sarutul.



Replica: Succes, by Onuta O (1329 mesaje), la 03-09-2009


tuturor gargaritelor la concurs!
Anunt ca eu ma voi retrage din concurs, nu sunt de acord cu regulile. (nu sunt de acord sa se puncteze si modelele adaugate dupa 1 iunie, dorinta Rodicai, si nu sunt de acord sa se puncteze si ultimul episod cu 20 puncte, dar si adaugarea unui goblen la colectie cu 30 puncte, la fel, dorinta Rodica. Plus de asta, Lenus a intrebat gargaritele cum sa faca, si au fost 4 pareri contra 2; 4 nu au fost de acord sa se puncteze ultimul episod, asadar, parerea cu punctarea amandurora era in minoritate; concuram, daca ar fi fost o singura regula din acestea doua, desi nu sunt de acord cu nici una, dar asa, o gargarita in plus sau in minus, nu se va observa.
Rodica, sper sa nu te superi pe mine, repet, as fi iesit si eu in avantaj daca participam, pentru ca Iconita cu siguranta o voi termina in aceasta luna, asadar, as fi fost punctata. Nu tin nici cu mine, nici cu tine, tin cu dreptatea si corectitudinea, iar regulamentul dat nu mi se pare corect.
Va pup si va doresc aripioare la ac (cat mai multe episoade)!


Replica: Lenus, bine by tanasa clementina (1370 mesaje), la 03-09-2009

ca s-a lamurit in mare, parte totul si in speranta ca nu vor mai exista discuti nu pot decat sa v-a urez acusoare fermecate tuturor.
Voi mai posta si eu din cand in cand pentru ca am constatat luna trecuta ca am lucrat aproape zilnic. Am fugit dupa indicii si nu am avut timp liber pentru mine, doar in zi de sarbatoare si mi-am zis ca asa nu se poate. O sa lucrez goblen din pasiunea care o am pentru el si nicidecum sa ma obosesc cu atatea ore de lucru pe zi.
Pupici.


Replica: Daca by olteanu rodica (1138 mesaje), la 03-09-2009

pana acum am avut dubii, acum acestea chiar s-au lamurit pentru mine. Nu este problema, Onuta, iesi tu, ies si eu. Vad ca dreptatea o vedem in mod diferit. Eu sunt sigura ca am dreptate, tu esti sigura ca ai dreptate. Deci, numai este nimic de facut. Chiar eram in dubiu daca sa ies sau nu.
Lenus, sa nu mai punctezi serialele mele atata timp cat Onuta nu mai este in concurs. Tu ai luat o decizie si tot nu a fost bine.
Onuta, chiar nu te inteleg, ce dadeai punctele de la tine, din buzunar?


Replica: Gargaritelor, by Iordanoiu Elena Daniela (364 mesaje), la 03-09-2009

pana la urma lucram goblen de placere nu pentru acest concurs, nu?

Sincera sa fiu, eu ii dau bice cat se poate, caci mi-am promis mie ca o sa fac tot posibilul ca sa castig si eu macar o luna si apoi vreau sa ii demonstrez sotului ca munca imi va fi rasplatita. Aseara, cand i-am spus ca fug sa mai lucrez un pic, a spus ca acest concurs m-a pus pe cusut zdravan. Dar, daca nu castig luna asta, tot ce este posibil, sunt multe gargarite mai iuti decat mine si cu timp mai mult liber; o sa castig eu o data si o data.

Haideti sa goblenam si din placere, dar si din placerea de a castiga.

Sincera, eu tot sunt nelamurita cu acei 10 cm, dar cand o sa postez o sa vad daca voi fi punctata sau nu si oricum o sa fac fotografii, zilnic.

Aripioare cu motorase turbo la ace!


Replica: Rodica, te pup. by Onuta O (1329 mesaje), la 03-09-2009
Anulez ce am spus mai devreme (nu am nimic personal cu tine); voi continua sa particip la concurs, de dragul tau; nu vreau sa ma simt vinovata de nimic.
Asadar, haideti sa-i dam bice la ace!
Pupici.

Replica: Fetelor, by Flori M (373 mesaje), la 03-09-2009

am observat un lucru care spune multe. Exista gargarite care lucreaza, dar isi imbarbateaza prietenele prinse in concurs si nu, numai. Exista altele care lucreaza, asteapta sa fie punctate, le face placere sa citeasca ce au scris celelalte gargarite in topicul lor si... atat.
Este pacat ca nu ati prevazut si acest aspect in concurs. Am mers acum pe la fiecare gargarita care lucreaza si le-am scris, din tot sufletul cate ceva. Cred ca asta conteaza mult sau, cel putin, eu asa as simti daca as fi in locul lor.
Cred ca la un viitor concurs, daca la acesta nu se mai poate, sa se aiba grija de aspectul acesta. Adica, daca goblenez mult este suficient sa ma numesc prietena tuturor si sa astept laude, dar eu sa nu-mi fac timp sa le scriu suratelor mele?
Lenus, te felicit ca moderatoare fiindca ai multa rabdare si esti tare atenta la tot ce se posteaza..

Replica: Flori, by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009

multumiri pentru critica. A fost constructiva. Cel putin, pentru mine care mi-am dat seama ca de multe ori poposesc prin serialele gargaritelor si ma incanta imaginile si nu de fiecare data las sa se vada ca am trecut pe-acolo, de multe ori din lipsa de inspiratie. Rusinica mie.

Sunt convinsa ca tuturor ne place cand gasim noi mesaje in propriile seriale, fie ele si critice, daca sunt facute in scopul de a ne perfectiona sau a indrepta anumite defecte, sunt binevenite.

Multumesc si pentru felicitari. Fac tot posibilul sa fiu o buna moderatoare.

Pupici.


Replica: Irina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 03-09-2009


Pentru episodul la Printesa desertului.




Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (259 mesaje), la 04-09-2009


cata dreptate are Flori. Trecem prin gradina forumului si nu ne oprim decat pret de cateva secunde, sa ne postam serialele si poate sa vedem in treacat ce au mai lucrat celelate gargarite. Alergam dupa puncte si uitam de fapt unde suntem: in marea gradina a gargaritelor. Desi m-am inscris tarziu pe forum, va urmaresc de mult timp. Atunci cand ajungeam dimineata la servici va citeam si va admiram, seara adormeam cu mesajele voastre in gand. Imi doream sa intru si eu in aceasta mare familie, dar imi era teama ca nu am sa am timp sa va acord atata atentie pe cat meritati.

Acum, de cand cu concursul lunii septembrie, nu mai lucram de dragul lucrului ci, de dragul punctelor. Ne grabim sa postam seriale chiar daca sunt la limita celor 10 cm impusi de regulament, nu mai vedem esentialul in sine (aici imi fac mea culpa).

M-am gandit sa renunt la concurs, nu stiu daca voi continua sa particip, caci nu imi place ce am devenit eu. Nu imi mai fac timp sa citesc cu atentie mesajele, nu imi mai beau cafeaua cu voi dimineata, eu nu sunt asa, nu vreau sa castig cu orice pret.

Acest forum a adus in viata mea o persoana care mi-a deschis un alt orizont asupra vietii.

Imi cer scuze daca am scris prea mult, dar simteam devoia sa va impartasesc sentimentele.

Voi lucra goblen, de dragul goblenului si nu al concursului.

Spor la ac, gargaritelor!


Replica: Draga Cristina, by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

Eu cred ca trebuie sa goblenam in continuare, iar daca acest concurs da putin avant spre cusut, eu cred ca este benefic. Cred ca ne putem face timp, pe langa postarea de episoade la seriale sa poposim si prin topicurile celorlalte gargarite si sa lasam martore mesajele noastre ca am fost pe-acolo.

Pupici.


Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (259 mesaje), la 04-09-2009

de goblenat voi goblena in continuare, nu am sa renunt la aceasta pasiune.

Sunt aici, nu plec nicaieri, iti spuneam doar ce simt (si cred ca multe gargarite imi vor da dreptate).

Pupici dulci si ac supersonic!


Replica: Flori, by olteanu rodica (1138 mesaje), la 04-09-2009

eu chiar nu am observat asta. Tot timpul ne imbarbatam una pe alta. Probabil nu toate avem darul de a scrie, dar cand este vorba de lucru, stim sa ne spunem o vorba buna. Nu ti-am gasit colectia de goblene sa-ti pot scrie o vorba buna, dar iti multumesc ca scrii constant in topicele mele.

P.S. Am sters tot, nu are rost.
Spor la lucru, tuturor.


Replica: Rodica, by Iordanoiu Elena Daniela (364 mesaje), la 04-09-2009

sunt de acord cu tine. Am citit mesajul cu sufletul la gura si o lacrima dadea sa curga. Asa sunt eu acum mai sensibila. Ai dreptate, fiecare are darul ei.

Eu una mi-as dori ca sa ne vedem odata toate si sa ne cunoastem mai bine.

Si pentru mine, acum si aici, goblenul este un refugiu mai mult ca oricand. Lucrez goblen de placere si luna aceasta este prima luna in care mi-am propus sa castig caci sunt convinsa ca apoi o sa fiu din ce in ce mai scumpa la vedere. Ma refer aici din luna decembrie.

Timpul le va rezolva pe toate.

In final: fiecare are darul ei.


Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (364 mesaje), la 04-09-2009

am postat si eu ce am lucrat pana acum si astept sa vad ce decizie iei, caci am mari, mari emotii; iar pe voi gargaritelor, va astept sa imi spuneti parerea.

Multumesc.


Replica: Dragele mele, by Flori M (373 mesaje), la 04-09-2009

Gargarite,
Eu am intrat pe acest forum cand nu erau concursuri si era mai putin palpitant, intradevar.
Am ramas pe acest forum tocmai pentru ca s-a creat un grup deosebit, cum nu am mai gasit pe alte forumuri.

De fiecare data, cand au aparut concursurile, au aparut discutiile. Eu zic ca este normal sa fie si discutii pentru ca, asa cum zice Maria, suntem diverse.

Am scris aici ca sa trag un semnal de alarma, ca in goana dupa puncte, uitam, cum zice Laura, sa fim gargarite. Si ca mi se pare inechitabil ca cea care dupa ce isi posteaza goblenul pentru concurs si are timp sa scrie macar un Ac cu aripioare! in fiecare topic sa fie la un loc cu cea care posteaza doar cat sa castige punctele, dar sa multumeasca si ea timpul petrecut de cealalta in topicul ei, ba!

Rodica, eu nu am nimic in privinta concursurilor. Daca muncesc in Italia, inseamna ca sunt intr-un concurs cu viata.
Cred ca toate fetele sunt lucratoare de goblen, dar nu toate sunt asi in ale scrisului.
Oare ca sa-i spui celei care si-a expus un episod de doua zile si i-a scris numai Adriana, inseamna ca trebuie sa ai talent la scris?
Eu ma consider prietena celor ce lucreaza goblen, nu stiu daca si ele ma considera asa, este problema de alegere a fiecareia.
O prietena te sustine, cu drag, zic eu.
Citat:
Fiecare are probleme, dar ma doare cand citesc ca lucrati doar de placere.

Aici, chiar nu am inteles, Rodica.

Imi pare rau ca nu s-a inteles esenta a ceea ce am vrut sa spun referitor la ceea ce am postat ieri.
Regret, doar ca se pierde bucuria de a darui celui de langa tine o vorba... buna.

Laura, sa ma ierti.

P.S. Pentru cine are timp si pentru gradina, observati ca, de ceva timp, multe multe gargarite, nu mai zboara pe aici. Sunt chiar cele pentru care eu m-am inscris pe forum. Oare de ce?



Replica: Am by Georgeta Petrea-Manta (152 mesaje), la 04-09-2009

gasit un citat la care merita sa ne gindim:.
Egoismul este inventatorul frazelor cu care se acopera desertaciunile omenesti.


Replica: Lenus, by stoicescu steluta (319 mesaje), la 04-09-2009

imi cer scuze. Acum am vazut ceea ce mi-ai cerut si tocmai ce am facut acest lucru. Am intrat si ieri, dar nu am observat cerinta ta, poate din neatentie.


Replica: Vad ca ati avut ceva motorase la ace, fetelor! by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

Ati avansat. Tare ma incanta noile episoade.

Sa aveti mult spor in continuare.

P.S. Multumesc celor care ma atentioneaza care sunt episoadele pentru concurs. Multumesc, Daniela pentru specificatiile la episoadele de la Cina cea de taina.


Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 29 Sep 2009, 14:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Pentru ultimul episod la goblenul La cules de mere.



Replica: Daniela - 60 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

Pentru cele trei episoade postate la Cina cea de taina.



Replica: Daniela - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

Pentru cele doua episoade de la Micul gradinar.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

La mare toamna se indreapta vertiginos spre final.



Replica: Alexa - 40 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

Pentru primele doua episoade la Implinire.



Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009


Pentru ca a mai avansat putin la Viziune araba. Tare dragalas, porumbelul.



Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (651 mesaje), la 04-09-2009

A aparut soarele in Viziunea araba.



Onuta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009

Pentru noul episod la Iconita.

Nici eu nu ma mai satur de privit pruncusorul.



Replica: Alexa - 20 de punct, by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Victorita - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009

pentru ultimile episoade la Prietenii gargaritei.



Replica: Victorita - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009

Pentru adaugarea goblenului Prietenii gargaritei la colectie.

Felicitari, ca ai reusit sa-l finalizezi.



Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009

Pentu noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009


Pentru noile episoade la Ruga catre Domnul.



Replica: Teo - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 04-09-2009

Pentru noul episod la Berlioz.



Replica: Rodica - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009


Pentru un nou episod la Ruga catre Domnul.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009

pentru ultimul episod la goblenul La mare, toamna.



Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009

Pentru noul episod la Viziune araba.



Replica: Simona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009

Pentru noul episod la Sfantul Gheorghe.



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009

Pentru noul episod la Mestecenii Aurii.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009


Pentru noul episod la Ikebana cu lalele.



Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009

Pentru cele doua episoade la Ruga catre Domnul.




Replica: Anca - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 05-09-2009


Pentru noul episod la Paradisul regasit.



Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 06-09-2009

Pentru cele doua episoade la Aripi de fluture.



Replica: Iata si clasamentul dupa prima saptamana de concurs by Lenus P (653 mesaje), la 07-09-2009



Replica: Onuta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 07-09-2009

Pentru noul episod la Aripile copilariei.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 07-09-2009

Pentru noul episod la Sfantul Gheorghe.



Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 07-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 08-09-2009

am mai postat si eu cateva episoade. Sper sa reusesc sa postez zilnic, ca sa iti fie si mie mai usor, dar calculatorul si netul merg foarte prost.

Multumesc de intelegere.


Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (261 mesaje), la 10-09-2009

ce s-a intamplat cu tine? Ai patit ceva? Ne ingrijorezi cu absenta ta.

Domnul fie cu tine!


Replica: Lenus, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 10-09-2009


unde esti? Ne ingrijorezi. Eu tind sa cred ca ti-ai luat o scurta vacanta, asa in cursul saptamanii. Totusi, da un semn de viata ca sa stam si noi linistite.
Te pupacesc dulce, dulce.


Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 10-09-2009

ma bucur ca esti bine. Te asteptam sa revii.

Bafta!


Replica: Dragele mele, gargarite, by Lenus P (653 mesaje), la 11-09-2009

Am avut niste probleme personale care m-au afectat si inca ma afecteaza foarte rau. Poate am sa-mi deschid inima in fata voastra si poate ma veti ajuta cu un sfat. Motivul absentei mele nu au fost problemele de care aminteam mai sus; cum un necaz nu vine niciodata singur, mi s-a defectat computerul si a durat cateva zile pana sa-l repar.

In cursul zilei de azi o sa aduc punctajul la zi.
Pupici


Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (261 mesaje), la 11-09-2009

ne bucuram ca ai revenit printre noi. Stii ca aici te ascultam si chiar daca nu putem sa te ajutam real, suntem alaturi de tine.

Replica: Lenus, by olteanu rodica (1139 mesaje), la 11-09-2009

imi pare tare rau ca ai probleme. Sper sa fie ceva trecator si sa se rezolve. Stai linistita, rezolva-ti problemele, punctajul poate sa astepte.
Te pup ca o sora sau ca o mama, nu stiu ce varsta ai.
Te imbratisez gargareste.


Replica: Draga by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 11-09-2009

mea Lenus,
Ma si bucur si imi pare rau in acelasi timp: ma bucur ca esti bine si ne-ai dat un semn si sunt trista ca suferi. Nu ezita, iti spun din experienta mea aici la gargarite, iti poti alina suferinta, aici sunt niste umeri pe care te poti sprijini si alina sufletul.
Te pup dulce dulce si ma rog la Dumnezeu sa treci cu bine peste tot. Acum am aprins o lumanarica pentru tine.
Un gand bun si o imbratisare zboara catre tine.


Replica: Dragi gargarite, by Lenus P (653 mesaje), la 11-09-2009

Multumesc pentru cuvintele de incurajare.

Sa revenim la oile noastre ca doar este topicul pentru concurs si se presupune a fi un topic vesel nu vreau sa-l intristez cu problemele mele.

Vad ca ati avut spor, nu gluma zilele acestea, cat am lipsit eu. Revin maine cu punctajul. N-am avut internet cateva ore si s-a facut cam tarzior si mi-e sa nu incurc borcanele pe-aici.

Sper sa nu uit pe cineva. Daca este asa, sa ma trageti de maneca.

Pupici.


Replica: Onuta - 80 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru ultimile patru episoade la Iconita.

Felicitari!




Replica: Onuta - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru adaugarea Iconitei la colectie.



Replica: Mona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Iconita.



Replica: Alexa - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Implinire.



Replica: Nico - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Fiul lui Dumnezeu.




Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Maini in rugaciune.



Replica: Marieta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Sarutul.



Replica: Rodica - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru ultimile trei episoade la Ikebana cu lalele.




Replica: Rodica - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru adaugarea goblenului Ikebana cu lalele la colectie.

Felicitari!



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Mestecenii aurii.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Fiul lui Dumnezeu.



Replica:Mona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Maica.



Replica: Alexa - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru cele doua episoade la Cina cea de taina.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Martisor.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Declaratie de iubire.



Replica: Cristina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noile episoade la Ikebana cu crini si Ikebana cu floarea soarelui.




Replica: Daniela - 120 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru sase episoade la Micul gradinar.

Am punctat episoadele 6, 8, 9, 11, 12, 13.

P.S. Revin mai tarzior nitel cu punctajul la Cina cea de taina ca sa punctez cu atentie.



Replica: Marieta - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru cele trei episoade la Ikebana cu strelitzia.




Replica: Am gresit imaginea. by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Aceste episoade au fost punctate mai devreme putin.



Replica: Cristina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru cele doua episoade la Sfantul Gheorghe.




Replica: Rodica - 240 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru cele 12 episoade la Ruga catre Domnul.

Wow, Rodi!



Replica: Cristina - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru cele trei episoade la Ruga catre Domnul.



Replica: Lenus, by olteanu rodica (1139 mesaje), la 12-09-2009


la mine ai punctat corect, multumesc.
Bravo, fetelor! Mult spor in continuare.


Replica: Multumesc de confirmare, Rodica. by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Replica: Alina - 140 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru cele 7 episoade la Viziune araba.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru primul episod la Madona indurerata.



Replica: Onuta - 80 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru cele patru episoade la Aripile copilariei.




Replica: Dragele mele, by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Am tot punctat si punctat, dar m-am gandit sa iau o pauza de goblenat (iata ca a iesit si cu rima!).

Revin mai tarziu putin cu restul de puncte.

Pupici.


Replica: Revenire by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Punctasem acest episod, dar m-am uitat mai atent si am observat ca acelasi episod a mai fost postat si pe 20.08.09.

Deci am hotarat sa anulez cele 20 de puncte acordate.



Replica: Alexa - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru primul episod la Terasa, dimineata.




Replica: Veve - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru cele trei modele noi adaugate in Ladita de zestre: Fata la malul apei, Marie si Miresele verii.



Replica:Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Daniela - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noile episoade la Cina cea de taina.

Am punctat episoadele 6, 9 si 12.



Replica: Cristina - 10 puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul model adaugat in Ladita de zestre: Madona indurerata.

P.S. Am gresit imaginea. Revin cu cea care trebuie.



Replica: Imaginea corecta. by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Mestecenii aurii.



Replica: Cristina Z - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noile episoade la Dragoste impartasita.



Replica: Alexa - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Implinire.


Replica: Lenus, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 12-09-2009

scuze, din greseala am incurcat fotografia de la Acapella. Greseala mea! Le am pe toate puse intr-un fisier si nu am observat. Am sa revin putin mai tarziu cu episodul care trebuia. Am incercat acum sa il adaug, dar din cauza virusului nu imi da voie sa atasez imagini.
Sper sa ma ierti si ca sa fiu sigura ca ma ierti iti trimit si o imbratisare si un pupic si cum imi termina antivirusul de scanat, rectific greseala.


Replica: Aceste fiind zise, by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


am ajuns cu punctajul la zi.

Unde nu am punctat, am considerat ca nu sunt lucrati cei 10 cm patrati.

Daca am omis vre-un episod sau n-am numarat eu bine, va rog sa-mi spuneti.

Pupici.


Replica: Nici o problema, Alexa. by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Si eu am gresit cateva imagini cand am postat astazi punctajul pentru concurs. Din pacate, imaginile respective nu le pot sterge, dar am rectificat.

Pupici.


Replica: Marieta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Ikebana cu strelitzia.




Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Madona indurerata.



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Mestecenii aurii.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Ruga catre Domnul.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Ikebana cu lalele.



Replica: Anca - 20 de puncte,by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009


Pentru noul episod la Paradisul regasit.

Daca as putea, i-as da 100 de puncte, atat mi-a incantat privirea!



Replica: Onuta -20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 12-09-2009

Pentru noul episod la Aripile copilariei.



Replica: Elena, faptul ca va place, by Perhinschi Anca (358 mesaje), la 12-09-2009

pentru mine, este ca si cum am castigat concursul cu cel mai mare punctaj.
Multumesc!


Replica: Cu multa placere, Anca. by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Replica: Lenus, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 13-09-2009

am reusit sa aduc cele doua episoade corecte de la Acapella. Multumesc pentru intelegere, nu a fost cu intentie. Episodele sunt unul in dreapta si unul, in stanga. Am sa incerc maine sa vad daca pot sa aduc cate un detaliu cu fiecare.
Pupici.



Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 13-09-2009


sincera sa fiu, nu vreau sa fiu carcotasa, dar ce ai punctat la mine nu este corect.
Episodul 7 - fata de episodul 6 - sunt lucrate 2,8 randuri mari, un rand pe plansa 50- aceasta plansa este mai mica si are 100 de ochiuri - plus piciorul;
Episodul 10 - sunt lucrate 3 randuri mari;
Episodul 11 - este lucrat destul de mult pe inaltime.
Eu pot sa iti dau si pozele in formatul original, care sunt foarte mari si poti vedea foarte usor. Ideea este ca goblenul este mare si nu pot lucra pe bucatele mici asa cum fac alte colege.
Inca o data, iti spun ca nu vreau sa fiu carcotasa si sa stau sa numar ochiurile ca sa fie exact 10 cm cum cred ca fac unele colege. Apropo, cam cate patratele ar trebui sa fie in cei 10 cm?
Cu ochiul liber sa vede ca la alte goblenuri pe care le-ai punctat, nu este lucrat prea mult.
Ma repet, nu lucrez pentru acest concurs, ci lucrez din placere, iar acest concurs m-a ambitionat sa lucrez si mai mult, dar sincera, ma simt nedreptatita.

Sper sa nu se supere nimeni pe mine.
La goblenul Cina cea de taina am mai atasat doua episoade, episoade destul de mari, lucrate pe inaltime.

Multumesc si o duminica cat mai frumoasa.


Replica: Gargaritelor, by Dosinescu Cristina (261 mesaje), la 13-09-2009

pentru ca maine este sarbatoare, cred ca Lenus va avea mai mult timp sa se uite peste episoade si sa revina cu completari in cazul in care considera ca a gresit la una dintre noi. Sunt convinsa ca nu a facut-o cu rea intentie, dar este destul de dificil pentru ea sa revina la zi cu punctajul, mai ales ca trece printr-o perioada dificila.

La mine, Lenus a punctat corespunzator.

14 septembrie - (+) Inaltarea Sf. Cruci (Post negru)


Replica: Cristina, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 13-09-2009

multumesc pentru informatie. Stiam ca mai este o zi cu cruce rosie, dar nu mai stiam exact cand e.
Stiu ca este foarte greu pentru Lenus, o cred din tot sufletul. Din tot sufletul sper sa isi revina cat mai repede si sa aiba si ea parte de ceea ce isi doreste.

Deci, maine avem vacanta si o vacanta prelungita. Astazi si maine.

Va imbratisez gargareste.


Replica: Daniela, by olteanu rodica (1140 mesaje), la 13-09-2009

este foarte usor sa-ti dai seama. Zece patratele sunt 10 cm. Nu cred ca cineva poate numara exact. Eu m-am ghidat dupa fondul la ikebane. Stiu exact cate fire lucrez ca sa fie cei zece centimetri. Niciodata nu lucrez doar atat, intotdeauna 2-3 fire mai mult. M-am controlat singura, cum s-ar zice. Dupa ce am lucrat la Ruga o portiune de 10 x 19 cm, care fac 19 episoade, am cautat si am vazut ca postasem pe acea portiune 14 episoade. Deci, mai corect de atat, nu cred ca se poate. Daca s-a intamplat ceva cu episoadele tale sunt convinsa ca Lenus va corecta.

Te pup si iti doresc spor la lucru.


Replica: Draga Daniela, by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Te rog sa-mi trimiti imaginile la dimensiunea originala pe mailul de concurs pentru a verifica daca am gresit cu ceva la punctare.
Cat despre cat reprezinta 10 cm patrati, la panza de goblen sunt 1000 de pasi de goblen iar la cea Zweigart 250 de puncte in cruce.

Pupici.

Replica: Rodica - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Pentru cele trei episoade la Ruga catre Domnul.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Pentru noul episod la Fiul lui Dumnezeu.



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Pentru noul episod la Mestecenii aurii.



Replica: Ramona - Nicoleta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Pentru primul episod la Foisorul de vanatoare.



Replica: Gabriela - 50 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Pentru ultimul episod si adaugarea la colectie a Iconitei.

P.S. Am uitat imaginea.


Replica: Imaginea by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009




Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 13-09-2009

Pentru noul episod la Ikebana cu lalele.



Replica: Punctajul pentru saptamana 7-13 septembrie by Lenus P (653 mesaje), la 14-09-2009



Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 14-09-2009

am trimsi mailul si astept punctajul pentru cele doua episoade de la Cina cea de taina.

Intrebare: daca fac si eu o comanda, se vor puncta goblenurile procurate? Pachetul o sa ajunga in tara si s-ar putea sa intru in posesia catorva modele, daca avem noroc. Comanda, oricum o fac si o sa fie o comanda foarte mare, dar trebuie sa imi fac curaj sa fac o astfel de comanda.

O saptamana usoara.


Replica: Lenus, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 14-09-2009

iti trimit acum cele doua episoade. Tu vei decide daca le calculezi sau mai adaug ceva la ele si raman pentru saptamana aceasta. Mai clar de atat nu am putut sa le fac, sunt doua imagini, dar nu sunt impartite exact pe jumatate. Eu am socotit si ar fi de doua episoade. Acum, tu decizi. In fond si la urma urmei, eu nu lucrez goblen pentru concurs, lucrez de placere. Intr-adevar, concursul stimuleaza, dar placerea este mai importanta. Sentimentul de liniste sufleteasca si multumire vazand ceea ce iese din maini ma claseaza pe primul loc. Particip de placere, nu neaparat pentru a castiga.
1.



Replica: Si 2. by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 14-09-2009

In afara de partea verde de jos si maroul deschis, firicelele negre care se vad prin maro sunt din episod.



Replica: Daniela, by olteanu rodica (1140 mesaje), la 14-09-2009

sper sa nu se supere Lenus. Iti raspund eu. Daca ai citit in regulament, fiecare model adaugat in ladita de zestre iti mai aduce 10 puncte.


Replica: Rectificari la punctajul din saptamana 7-13 septembrie, by Lenus P (653 mesaje) la 14-09-2009

Daniela primeste 40 de puncte pentru ultimile doua episoade postate la Cina cea de taina.

Alexa primeste 20 de puncte pentru un episod postat la Acapella.

Aceste puncte sunt incluse in clasamentul postat mai sus.

Cat despre intrebarea ta, Daniela cu privire la modelele adaugate in ladita de zestre, are dreptate Rodica: pentru fiecare vei primi 10 puncte.

Pupici.


Replica: Multumesc, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 14-09-2009

Rodica, regulamentul il stiu, dar vroiam sa fiu sigura.

De mult vreau sa fac o comanda mare, mare, dar nu am avut buget si acum consider ca daca nu o fac cat se poate de repede, o sa trebuiasca sa renunt la unele. Prefer sa le stiu achizitionate si le voi lucra cand o sa am timp.

Am intrebat, deoarece nu pot sa va arat fotografii cu ce am comandat decat poate sa iau imaginile de pe pagina de net ca sa le vedeti sau pur si simplu Admina sa confirme goblenurile comandate. Vor fi multe.

Multumesc.


Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 14-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Maria - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Pentru primul episod la Ceas cu gargarite.



Replica: Alina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Pentru cele doua episoade la Viziune araba.



Replica: Simona - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009


Pentru cele trei goblenuri adaugate in ladita de zestre: Ruga catre Domnul, Sfantul Ioan Botezatorul si Maica Domnului, facatoare de minuni.



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Pentru noul episod la Mestecenii aurii.



Replica: Rodica, by Flori M (373 mesaje), la 15-09-2009
Citat:
Nu ti-am gasit colectia de goblene sa-ti pot scrie o vorba buna.
P.S. Am sters tot, nu are rost.
Spor la lucru tuturor.

am si eu o colectie si daca vand constant si la pret de nimic ce lucrez si nu postez, asta nu imi da dreptul sa scriu pe forum? Am simtit ironia din vorbele tale si imi pare rau ca simti asa pentru mine doar pentru ca am atras atentia ca dispare sufletul de gargarita de pe forum..
Uite, un goblen pe care nu il duc la colectie pentru ca maine vine sa il ia cumparatoarea.
Oare crezi ca nu ma doare ca ma despart de el? Daca il duc la colectie si ma intrebati cum il inramez si eu trebuie sa va raspund, ce sa raspund? Ca nu il mai am?



Replica: Flori, by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

este o surpriza placuta sa vad cum arata Terasa inflorita deja terminata. Si eu o am in lucru, dar cred ca o sa mai dureze ceva timp pana sa o finalizez.

Nu pot sa spun decat ca a iesit super frumos acest goblen.

Pupici.

Replica: Lenus, by Flori M (373 mesaje), la 15-09-2009

esti un om deosebit si iti multumesc.
Amaraciunea celor ce muncesc in strainatate, nu o cunosc decat cei care sunt aici, departe de casa.
Eu va urez spor la toate, la goblenat, pasiune care m-a adus si m-a amestecat si pe mine cu voi pe forumul acesta. Succes la concurs si forumit (asa se zice?) placut!
Tie, si celorlalte prietene de pe acest forum, va multumesc ca existati si mi-ati facut viata frumoasa. Sa fie si la voi la fel.
Flori Macau.


Replica: Multumiri pentru cuvintele frumoase, Flori. by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Toate cele bune si tie.


Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.

P.S. Am punctat cel de-al treilea episod postat pe 15.09.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 15-09-2009

Pentru noul episod la Ikebana cu crini.



Replica: Flori, by Mona J (792 mesaje), la 15-09-2009

parca numai amaraciune se citeste printre randurile tale si-mi pare rau. Si eu sunt departe de casa si goblenul imi umple viata, iar forumul a devenit un adevarat virus, nu mai scap de el. Incerc sa traiesc bucuriile marunte ale vietii si sa apreciez fiecare moment. Cred ca si tu faci la fel, si chiar daca iti vinzi creatiile, ai posibilitatea sa te bucuri ca cineva apreciaza munca ta, desi este pe bani putini.

Placerea de a coase, de a da viata unor tablouri si de a sporovai pe forum nu ne-o poate lua nimeni si eu zic sa profitam de ea din plin.

De aici, din departari, te pup.

P.S. Terasa ta este minunata.

Replica: Flori, by Dosinescu Cristina (261 mesaje), la 16-09-2009

faptul ca lucrezi goblen, dar le vinzi (asa cum spuneai si tu pe un pret de nimic) nu te impiedica sa ai colectia ta. Nu cred ca este o rusine ca vinzi micile tale capodopere. Daca stam si ne gandim bine, orice artist isi vinde din creatii pentru a supravietui si pentru a putea crea alte minuni. Cine lucreaza goblen o face din placere, dar acolo unde intervine si nevoia este mai greu pentru ca trebuie sa te desparti de micutii tai. In ceea ce o priveste pe Rodica nu cred ca a vrut sa fie sarcastica, nu-i sta in fire. Doar a vrut sa puncteze faptul ca acest concurs ne-a stimulat pe multe dintre noi sa lucram mai cu spor, asa cum cred ca si pe tine ideea ca in cateva zie vine un cumparator, te stimuleaza.

Fi alaturi de noi mai des, impartaseste-ne din experientele tale si ai sa vezi ca aici in marea gradina a lucratoarelor de goblen, te vei simti minunat.


Replica: Si, by Dosinescu Cristina (261 mesaje), la 16-09-2009

doi ingerasi care sa-ti vegheze acul si sa ai cat mai multi cumparatori.




Replica: Clementina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009


Pentru cele doua episoade la Ikebana cu crini.



Replica: Onuta - 80 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009

Pentru cele patru episoade la Aripile copilariei.



Replica: Marieta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009

Pentru noul episod la Ikebana cu strelitzia.




Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009


Pentru noul episod la Ikebana cu crini.




Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009


Pentru noul episod la Veghea ingerilor.




Replica: Flori, by olteanu rodica (1140 mesaje), la 16-09-2009


pentru linistea ta, eu imi cer scuze. Nu am avut nici o intentie sa fiu rea cu tine doar am cautat colectia ta si atat. Stii ce m-a facut sa-ti raspund acum? Trec prin aceeasi stare ca a ta. Ca pe mult sau pe putin si cu toata amaraciunea si eu as mai vinde din goblenuri. Ce sa-i faci, nevoile sunt multe si banii prea putini. Totusi, arate-ne ce lucrezi, mai ales daca le vinzi, raman aici si le mai poti macar privi. Ce zici?

Replica: Rodica - 140 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009

Pentru cele sapte episoade la Ruga catre Domnul.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 16-09-2009

Pentru noul episod la Ikebana cu crini.



Replica: Maria - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009

Pentru finalizarea modelului Ceas cu gargarite.



Replica: Onuta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009

Pentru noul episod la Aripile copilariei.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009


Pentru noul episod la Fiul lui Dumnezeu.



Replica: Clementina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009


Pentru noul episod la Ikebana cu crini.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009

Pentru noul episod la Sfantul Gheorghe.



Replica: Onuta -20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009

Pentru noul episod la Aripile copilariei.



Replica: Mona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009

Pentru noul episod laIconita.

:

Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 17-09-2009

Pentru noul episod la Viziune araba.



Replica: Onuta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru noul episod la Aripile copilariei.




Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009


Pentru noul episod la Ruga catre Domnul.



Replica: Cristina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru cele doua episoade la Madona indurerata.



Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru cele doua episoade la Ruga catre Domnul.



Replica: Ramona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru noul episod la Foisorul de vanatoare.



Replica: Adriana - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru primele doua episoade la Pretext pentru umbrela.



Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru noul episod la Viziune araba.



Replica: Alina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru cele patru goblenuri adaugate in ladita de zestre: Despartire, Fetita cu palarie galbena, Prietenul meu si Primul sarut.


Replica: Si imaginea celor 4 goblenuri by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009




Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009


Pentru ultimile doua episoade la Ruga catre Domnul.

Felicitarile mele ca ai reusit sa-l finalizezi in timp record.



Replica: Rodica - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru adaugarea la colectie a goblenului Ruga catre Domnul.



Replica: Clementina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru cele doua episoade la Ikebana cu crini.



Replica: Anca - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru noul episod la Paradisul regasit.


Replica: Uf, iar am uitat imaginea! by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Cu scuzele de rigoare.



Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru noul episod la Viziune araba.



Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 19-09-2009

Pentru cele doua episoade la Aripile copilariei.



Replica: Ema - 20 de puncte, by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009

Pentru noul episod la Fiul lui Dumnezeu.



Replica: Daniela - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009

Pentru cele doua episoade la Cina cea de taina.


Replica: Daniela -160 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009

Pentru cele opt episoade la Micul gradinar.



Replica: Mona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009

Pentru noul episod la Maica.

Este un episod postat zilele trecute pe care uitasem sa-l punctez.

In caz ca am mai sarit vre-un episod va rog sa-mi spuneti.

Pupici.



Replica: Dragele mele gargarite, by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009

Nu uitati de Concursul de fotografii. Data limita este 26 septembrie 2009.

Astept fotografiile voastre pe e-mailul mentionat in regulament.

Pupici.


Replica: Veve - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009

Pentru cele doua episoade la Mestecenii aurii.



Replica: Marieta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 20-09-2009


Pentru noul episod la Ikebana cu strelitzia.



Replica: Punctajul pentru saptamana 14 - 20 septembrie by Lenus P (653 mesaje), la 21-09-2009



Replica: Cristina - 50 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009

Pentru cele cinci modele adaugate in ladita de zestre: Alba ca zapada, Ingerul iernii, Pierrot, Veghea ingerilor si Trio gargarite - semn de carte.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009

Pentru noul episod la Sfantul Gheorghe.



Replica: Alexa - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009


Pentru noul episod la Veghea ingerilor.

P.S. Nu am putut salva imaginea pentru ca este de dimensiuni foarte mici.


Replica: Rodica - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009


Pentru cele trei episoade la Lacul lebedelor.




Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009


Pentru noul episod la Viziune araba.




Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009

Pentru noul episod la Fiul lui Dumnezeu.



Replica: Ramona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009

Pentru noul episod la Foisorul de vanatoare.



Replica: Raluca - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 22-09-2009


Pentru ultimul episod la Mickey Mouse.



Replica: Elena, by Neacsu Alina (139 mesaje), la 22-09-2009

am si eu o nelamurire. La serialul meu, Viziune araba, intre episoadele 20 si 21 am lucrat mai mult de 10 cm2 dar mi s-a punctat cat pentru un singur episod. Intrebarea mea este urmatoarea: daca am lucrat mai mult de 10 cm

2

si am postat un singur episod, se puncteaza doar episodul in sine sau cat am lucrat in episodul respectiv?

P.S. Nu stiu daca m-am exprimat corect astfel incat sa intelegi. Nu vreau sa existe nici o suparare intre concurente, dar am o nelamurire si am decis ca este mai bine sa va intreb decat sa raman asa. Imi cer scuze daca am suparat pe cineva cu acest mesaj.


Replica: Alina, by Dosinescu Cristina (262 mesaje), la 22-09-2009
din cate stiu eu se puncteaza episodul in sine, cu conditia sa fie minim 10 cm patrati. Chiar daca ai lucrat 20 de cm patrati si ai postat o singura data se puncteaza un singur episod. Astept si raspunsul autorizat, sper sa nu fi gresit.

P.S. Nu superi pe nimeni daca pui intrebari, fiecare dintre noi trebuie sa intelegem clar regulameentul si este bine sa intrebam ca sa nu mai existe tensiuni.


Replica: Alinuta, by stoicescu steluta (319 mesaje), la 23-09-2009

mi-ai luat intrebarea de pe buze. Si eu voiam sa intreb acelasi lucru. Este posibil sa indeplinesti conditiile unei imagini ce poate fi postata, dar sa nu ai posibilitatea de a o fotografia. Si atunci esti nevoita sa cosi mai departe si sa lucrezi cat pentru doua postari.


Replica: Cristina, by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009

are dreptate. Se puncteaza episodul in sine. Pentru a fi punctat un episod trebuie sa aiba minim 10 cm patrati, dar si daca are 20 sau 30 de cm patrati tot cu 20 de puncte este punctat.

Pupici.

Replica: Cristina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009

Pentru realizarea modelului Trio gargarite - semn de carte (doua episoade).



Replica: Cristina - 30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009

Pentru adaugarea la colectie a goblenului Trio gargarite - semn de carte.



Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009

Pentru cele doua episoade la Lacul lebedelor.



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009

Pentru noul episod la Maini in rugaciune.



Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009

Pentru cele doua episoade la Aripile copilariei.



Replica: Marieta - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 23-09-2009


Pentru noul episod la Ikebana cu strelitzia.



Replica: Cristina - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru cele doua episoade la Madona indurerata.



Replica: Ramona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009


Pentru noul episod la Foisorul de vanatoare.



Replica: Raluca - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru primul episod la Micuta Clemence.



Replica: Simona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru ultimul episod la Sfantul Gheorghe.



Replica: Simona - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru primul episod la Sfantul Ioan Botezatorul.


Replica: Si imaginea by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009



Replica: Alina - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru cele trei episoade la Viziune araba.



Replica: Veve - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru noul episod la Maini in rugaciune.



Replica: Alina - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 24-09-2009

Pentru cele trei episoade la Viziune araba.



Replica: Cristina - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009

Pentru noul episod la Madona indurerata.



Replica: Rodica - 80 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009

Pentru cele patru episoade la Lacul lebedelor.




Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009


Pentru ultimul episod la Fiul lui Dumnezeu.

Felicitarile mele pentru realizarea modelului si pentru inramare.



Replica: Iti multumesc, Lenus. by Enache Mihaela-Ema (381 mesaje), la 25-09-2009


Replica: Ema -30 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009

Pentru adaugarea goblenului Fiul lui Dumnezeu la colectie.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009

Pentru primul episod la Micul gradinar.



Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009


Pentru cele doua episoade la Aripile copilariei.



Replica: Onuta - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009

Pentru cele trei episoade la Aripi de fluture.



Replica: Alina - 60 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 25-09-2009

Pentru cele trei episoade la Viziune araba.



Replica: Daniela - 230 de puncte by Lenus P (653 mesaje), la 26-09-2009

Pentru cele 23 de goblenuri care urmeaza sa ajunga in ladita de zestre.

Am hotarat sa punctez aceste goblenuri desi inca nu au ajuns in posesia Danielei. Daniela nu locuieste in Romania si acesta este singurul inconvenient din cauza caruia nu poate adauga in ladita de zestre aceste goblenuri pana la sfarsitul concursului. Daca ar fi fost in tara cu siguranta ca ar fi putut. Daniela mi-a trimis pe emailul concursului atat comanda facuta catre TTT cat si confirmarea ca a fost procesata comanda de catre TTT.

Lista cu goblenuri:

1. Primavara (octogonala)
2. Vara la munte
3. Toamna
4. Iarna
5. Peisaj de iarna
6. Trio maci
7. Trio pansele
8. Dantela pe crenguta
9. Coronita cu trandafiri
10. Dragoste impartasita
11. Popas de gargarita
12. Poveste in tara irisilor
13. Leagan de margarete
14. Prietenii gargaritei
15. Omul de zapada
16. Primul om
17. Steaua de craciun
18. Mikey Mouse
19. Minnie Mouse
20. Alba ca zapada si cei 7 pitici
21. Viata la tara
22. Mama cu copil in brate
23. Anotimpurile mele




Replica: Daniela, by Dosinescu Cristina (262 mesaje), la 26-09-2009

felicitari pentru noile achizitii. Ai "jucat" tare! Iti doresc timp liber cat mai mult sa le poti termina si sa le vedem cat mai curand la colectie.


Replica: Daniela, by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 27-09-2009


felicitari pentru achizitiile din ladita. Eu iti doresc mult mult timp de goblenat ca sa poti sa ne incanti cu episoadele tale.
Pupici.


Replica: Daniela, by Onuta O (1340 mesaje), la 27-09-2009

chiar trebuie sa ai curaj sa faci o asa comanda. Te felicit pentru noile achizitii; imi place ca ai adunat aproape toata seria de gargarite.
Pupici.


Replica: Uf, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 27-09-2009
Onuta - am toata seria de gargarite acum, iar de curaj... mi-a trebuit mai bine de o luna ca sa fac aceasta comanda. In final am facut comanda, datorita faptului ca am intrat in niste bani in care noi ziceam ca nu o sa intram si daca tot am intrat, am facut si comanda. Ai avut dreptate, "tarcul" este o piscina, de diametru 305 cm. Aici este pe post de tarc, iar in tara vara, pe post de piscina. Am impuscat doi iepuri.
Sunt sigura ca unele dintre voi o sa spuneti ca am facut aceasta comanda special pentru concurs dar, sincera sa fiu am stat sa cuget destul timp si nu am luat tot ce mi-am dorit. Nu am intrat in doua sectiuni de frica. Oricum este de ajuns si atat. Timp sa am sa le termin pe toate cate le am.
Toate bune si o saptamana asa cum va doriti.


Replica: Daniela, by Dosinescu Cristina (262 mesaje), la 27-09-2009
nu cred ca vreuna dintre noi te va acuza de ceva. O asemenea comanda nu se face doar de dragul unui concurs, trebuie sa ai curaj asa cum ai spus si tu. Oricum din cate am vazut, ai comandat mai mult modele pentru copii, cred ca va fi o camera plina de minunatii care sa le vegheze somnul.


Replica: Timp by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 27-09-2009

sa am sa termin tot ce am comandat, Cristina. Modelele pentru copii sunt preferatele mele la fel ca si peisajele si motivele religioase. In aceste doua sectiuni nu prea am avut curaj sa intru.

Lenus - am postat noile episoade la Cina cea de taina si Micul gradinar. Nu vreau sa o incurc pe admina cu postatul acestui goblen la colectie, dar as vrea sa fie punctat. Daca imi spui ca e OK sa il pun la colectie, il voi pune. Am inceput un nou topic - Pluto.

Sper sa fie ok.

O saptamana cat mai usoara iti doresc, mai ales ca este si sfarsitul concursului.

Replica: Elena, by Calinescu Ramona Nicoleta (978 mesaje), la 27-09-2009

te felicit pentru modelele selectionate cu grija, te pup si iti doresc mult timp liber sa le duci la final. Camera copiilor tai va arata ca de basm cu aceste minunatii pentru ei.
Pupici.


Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (262 mesaje), la 28-09-2009

posteaza te rog clasamentul din aceasta saptamana, sa stim si noi cum stam.

Multumesc.

Replica: Daniela, by olteanu rodica (1142 mesaje), la 28-09-2009

nu ai cu ce sa incurci, doar face parte din regulament sa se puncteze fiecare goblen adaugat la colectie si sa fie inceput dupa 1 iunie. Asa ca adauga-l la colectie cu incredere si o sa fie punctat, altfel o sa-ti fie punctat doar ultimul episod.


Replica: Lenus, by Iordanoiu Elena Daniela (366 mesaje), la 28-09-2009

nu stiu ce se intampla de nu ai afisat tabelul cu clasamentul. Si tu ai probleme cu calculatorul? Mie imi scoate peri albi.

Am adaugat goblenul Micul gradinar la colectie.


Replica: Cred, by Bica Nistor (1425 mesaje), la 28-09-2009

ca este mai bine sa o lasati pe Lenus sa scrie cand poate ea. Fiecare si le are pe ale lui, stii si tu, Daniela. Nu este placut sa te preseze cineva cand tu le ai pe ale tale.
Lenus, toate-s de la Dumnezeu, dar pe toate le descurcam noi, oamenii, in gandul lui.
Te felicit pentru calitatile de moderatoare plina de diplomatie.
Daniela, o seara buna si tie si celor doi bebe ai tai!


Replica: Dragi gargarite, by Lenus P (654 mesaje), la 29-09-2009


Am avut probleme cu PC-ul si inca am probleme cu netul. Mi se incarca foarte greu paginile sau nu se incarca deloc. Am vrut sa mentin formatul concursului si sa postez si imaginile o data cu punctele. Astazi o sa vina cineva de la firma de net sa rezolve problema si promit ca revin cu punctajul pentru saptamana trecuta si clasamentul.

Pupici tuturor si multumesc de intelegere.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 01 Oct 2009, 17:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Dragi gargarite,
Nu pot definitiva punctajul pemtru concurs pana nu sunt mutate toate topicele, cu mesajele compelete, de pe vechiul forum.
Stiu ca au ramas nepunctate o parte din episoadele poastate de voi pe 30 septembrie. De indata ce este posibil o sa definitivez punctajul.
Pupici

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 01 Oct 2009, 18:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Da,Lenus,am citit ca maine se pare ca se va rezolva.
Te pup si de acum iti pot spune,spor la lucru.Probabil iti era dor sa continui modelele incepute.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 01 Oct 2009, 21:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Replica: Daniela - 40 de puncte, by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele doua episoade la Micul gradinar.



Replica: Daniela - 60 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009


Pentru cele trei episoade la Cina cea de taina.



Replica: Daniela - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele doua episoade la Pluto.



Replica: Ramona - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009


Pentru noul episod la Foisorul de vanatoare.


Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele doua episoade la Lacul lebedelor.



Replica: Rodica - 30 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009


Pentru adaugarea la colectie a goblenului Lacul lebedelor.


Replica: Rodica - 80 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele patru episoade la Eden.



Replica: Clementina - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele doua episoade la Ikebana cu crini.



Replica: Cristina - 100 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009


Pentru cele cinci episoade la Madona indurerata.



Replica: Onuta - 80 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele patru episoade la Aripi de fluture.



Replica: Cristina Z - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru noul episod la Dragoste impartasita.



Replica: Punctajul pentru saptamana 21 - 27 septembrie 2009 by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Am afisat numai punctajul pe aceasta saptamana pentru ca nu mi se incarca tabelul intreg, si cu saptamanile trecute.



Replica: Lenus, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 29-09-2009


vezi ca eu am 330. Le-ai punctat corect, dar nu le-ai numarat corect.

Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (305 mesaje), la 29-09-2009


vezi ca cele 40 de puncte lipsa de la Rodica sunt adaugate in plus la mine. Eu am 300 de puncte. Vreau sa fiu corecta caci orice gargarita a muncit pentru punctajul obtinut.


Replica: Mii de scuze, Rodica. by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Ai avut dreptate. Am modificat punctajul.

Multumesc pentru atentionare, Cristina. Daca nu ma anuntai tu ar fi trebuit sa recalculez tot punctajul.

Daca mai este vreo neregula pe undeva, va rog, sa ma anuntati.


Replica: Mona - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru noul episod la Iconita.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 01 Oct 2009, 21:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Draga Adminica,

Nu vreau sa te bat la cap, dar pentru concursul din septembrie eu am postat si la Ladita mea- Cristina si nu cred ca este mutata in casa noua.

Multumesc de intelegere.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 01 Oct 2009, 21:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Replica: Veve - 60 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru noul episod la Maini in rugaciune.


Replica: Marieta - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009


Pentru noul episod la Ikebana cu strelitzia.



Replica: Rodica - 60 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele trei episoade la Noapte feerica.



Replica: Alina - 60 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele trei episoade la Viziune araba.

:

Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru cele doua episoade la Aripi de fluture.


Replica: Daniela - 30 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 29-09-2009

Pentru adaugarea la colectie a goblenului Micul gradinar.



Replica: Lenus, by Dosinescu Cristina (305 mesaje), la 30-09-2009


pana la ce ora putem posta episoade astazi, 30.09.2009, ultima zi de concurs?


Replica: Pana la ora 24:00 Cristina by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Replica: Rodica - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru cele doua episoade la Eden.



Replica: Ema - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Pentru noul episod la Micul gradinar.



Replica: Cristina - 80 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Pentru cele patru episoade la Madona indurerata.



Replica: Alina - 60 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru cele trei episoade la Viziune araba.



Replica: Ramona - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru ultimile doua episoade la Foisorul de vanatoare.



Replica: Alina - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Pentru primul episod la Fetita cu palarie galbena.



Replica: Steluta - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru noul episod la Veghea ingerilor.



Replica: Claudia - 20 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Pentru primul episod la Maica Domnului, facatoare de minuni.



Replica: Onuta - 40 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru cele doua episoade la Aripi de fluture.



Replica: Alexa - 100 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru cate un episod la goblenurile: Implinire, Acapella, Cina cea de taina, Rugaciune si Veghea ingerilor.



Replica: Veve - 30 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Pentru adaugarea la colectie a goblenului Maini in rugaciune.



Replica: Ramona - 30 de puncte,by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru adaugarea la colectie a goblenului Foisorul de vanatoare.


_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 01 Oct 2009, 21:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Replica: Alina - 30 de puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

Pentru adaugarea la colectie a goblenului Viziune araba.


Replica: Alina - 10 puncte by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009


Pentru adaugarea in ladita de zestre a goblenului Cavalcada.



Replica: Eu consider ca by Lenus P (692 mesaje), la 30-09-2009

am ajuns cu punctajul la zi. Va rog sa-mi spuneti daca am omis sa punctez ceva.

Pupici.


Replica: Dragele mele, gargarite, by Lenus P (692 mesaje), la 01-10-2009

O sa afisez clasamentul in cursul zilei de azi.

Am o surpriza pentru voi. Vor fi cinci premii nu doar trei. Am discutat cu Adminica si a fost de acord.

Pupici.


Replica: Lenus, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 01-10-2009

chiar ma gandeam azi-noapte. Se facuse 2, nu aparea tabelul si imi ziceam, oare Lenus doarme? Nu stiu daca si pe celelalte, dar pe mine sigur m-ai cam tinut sub tensiune. Te iert acum cand am citit ca totul este pentru o cauza buna.
Multumim Admina.


Replica: Rodica, by Iordanoiu Elena Daniela (376 mesaje), la 01-10-2009

si eu am stat cu sufletul la gura sa vad rezultatul final, dar m-a luat somnul in final.
Daca este pentru o cauza nobila, asteptam pana se va lua decizia finala.

Pentru mine, Rodica, esti o invingatoare. Te admiri pentru viteza de lucru si banuiesc ca viteza se datoreaza si timpului liber pe care il ai.

Multumim, Admina.


Replica: Asa este, Daniela. by olteanu rodica (1159 mesaje), la 01-10-2009

Fetele sunt la casele lor, grijile incet, incet s-au cam dus si am ramas cu goblenul care este singura mea consolare. El este acum al treilea copilas al meu. Intradevar pot spune ca sunt fericita in aceasta privinta, am timpul necesar sa lucrez tot ce imi doresc daca si Doamne-Doamne vrea.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Toamna se numara bobocii - Concurs septembrie 2009
MesajScris: 02 Oct 2009, 01:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Dragi gargarite
Stiu ca au ramas nepunctate doar episoadele postate pe 30 septembrie. (Din episoadele postate pe 30 septembrie am punctat doar Onuta- 40 de puncte pentru doua episoade la Aripi de fluture si Alexa - 100 de puncte pentru cate un episod la Implinire, Acapella, Cina cea de taina, Rugaciune si Veghea ingerilor).
Va marturisesc ca imi este putin greu sa ma obisnuiesc cu noul format al forumului si nu stiu daca au fost mutate toate episoadele serialelor voastre din vechiul forum in noul forum. De aceea v-as ruga sa-mi spuneti aici in topicul de concurs, in ce topicuri ati adaugat noi episoade, modele in ladita sau goblenuri la colectie pe data de 30 septembrie.
Sa nu va suparati pe mine daca mai dureaza o zi doua pana la definitivarea concursului. Astept doar sa se linisteasca putin apele si cand anunt rezultatul final sa fie definitiv.
Multumesc anticipat.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania