Acum este 19 Apr 2024, 04:17

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: In prag de Lumina - Redactorul lunii
MesajScris: 18 Oct 2009, 22:31 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4571
Nume forum:1
In prag de Lumina - Redactorul lunii by Admin TTT (4020 mesaje), la 26-04-2008

Incarcata de vigoarea primaverii, zboara fara incetare din topic in topic imprastiind gingasie, prospetime. Culorile topicurilor pe care le imbogateste sunt asemenea numelui atribuit: Gargarita Paunita (Nico). Nu exista zi in care prezenta-i sa nu ne fie semnalata, iar cele care incearca sa mentina pasul cu ea se poticnesc doar in topicurile nou create de Gargarita Blue (Letitia) ce ramane o romantica calda, plina de talente - de la goblen, laseta pana la tapiserii sofisticate, - nimic nu ii este necunoscut sau imposibil de realizat. Gargarita Bijuterie (Adriana) nu conteneste zborul pana ce nu lasa si ea urme punctuale pe fiecare nou topic, iar mai nou este si o furnizoare de gargarite bijuterii.

Le-am numit in ordine pe Redactorul lunii, Gargarita Sefa si Gargarita lunii. Si, cum fiecare rang trebuie rasplatit, iata mai jos, premiile lor, in ordine:
1. 6.67 Poarta spre primavara (cu diagrama color) + o rama gherghef (6.67-05)
2. 2.73 Aproape de cer (cu diagrama color) + o rama gherghef (2.73-05)
3. O cana Gargarita lunii
Dar, enumerarea celor premiate nu se sfaseste. Gargarita-Venus (Maria N), Gargarita-cu-Gargarita-mica (Cosmina), RodiMar si Gargarita-Floare-Calatoare (Oana) va multumim pentru prezenta pe forum si va trmitem la fiecare putin verde de primavara (a se citi: model de goblen 6.08 Simfonie de primavara, cu diagrama color).
In fiecare colet va exista si un insemn Clubul Gargaritelor.
Batem delicat din elitrele noastre pentru a va aplauda!


Si pentru ca in numai peste doua ore vom aprinde Lumina Invierii, ca spunem un secret: Hristos a Inviat!


Echipa de la Rogoblen


Premiatele sunt rugate sa ne furnizeze, datele pentru livrarea premiilor la: office@rogoblen.ro




Replica: Adevarat a Inviat! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 26-04-2008

si din partea mea. Multumesc pentru surpriza.


Replica: Si by Agache Amalia (65 mesaje), la 26-04-2008

din partea mea, felcitari pentru cele ce ati castigat.


Replica: Fericitelor! by Alice Popa (248 mesaje), la 26-04-2008


Ce premii frumoase aveti! Va felicit!
Letitia, multumesc pentru cuvintele frumoase.
Maria, felicitari pentru Luceafarul.


Replica: Va by Bica Nistor (1427 mesaje), la 26-04-2008

felicit si va doresc sa aveti tot ragazul din lume ca sa coaseti si sa va bucurati de premiile voastre.


Replica: Si by Andreea Tomita (74 mesaje), la 26-04-2008

eu va felicit.
Adriana, si mie imi face cu ochiul cana ta.


Replica: Toate by Anitescu Constanta (71 mesaje), la 26-04-2008

premiile voastre sunt frumoase. Le meritati. Felicitari!


Replica: Felicitari, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 26-04-2008

fetelor! Semnele acelea de carte te indeamna sa si citesti, din cand in cand. Da, ce ne facem cu goblenul, ca avem nevoie de timp si pentru el...


Replica: Ma by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 26-04-2008

bucur pentru voi.


Replica: Adevarat a inviat! by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 27-04-2008

Sarbatori fericite urez tuturor celor ce viziteaza acest forum si celor de la TTT.

Multumesc pentru premiu si felicitari tuturor Gargaritelor castigatoare.

Multumesc, fetelor pentru felicitari si sper sa vina randul fiecareia sa castige. Satisfactia este imensa in momemtul in care iti vezi numele pe litsa castigatorlor, fara sa te astepti la asa ceva.


Replica: Multumesc! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 27-04-2008

Felicitari,tuturor castigatoareler! Sunteti toate, bijuterii de gargarite!
Va pup pe toate.


Replica: Adevarat a inviat! by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 27-04-2008

Multumesc Gargaritelor pentru generozitatea cu care isi impart putinul lor timp liber cu noi si aduc pe acest forum un gand si o floare si celor carora le face placere sa citeasca ce scriem, dar care inca nu indraznesc sa o faca (noi le asteptam cu drag), si, nu in ultimul rand, Gargaritelor de la Rogoblen pentru frumoasele modele cu care ne rasfata.
Multumesc pentru premiu si as vrea sa stiti ca alaturi de voi sunt mai Aproape de cer.



Replica: Da, by Maria Zanfir (584 mesaje), la 29-04-2008

aveti premii frumoase. Felicitari si de la mine.


Replica: Adriana, by Anca Lungoci (376 mesaje), la 29-04-2008

multumesc pentru bijuterii. Desi nu sunt nominalizata ma simt si eu inclusa printre gargarite. Felicitari, tuturor!


Replica: Noroc by Hainal-Roman Oana (107 mesaje), la 29-04-2008

ca am deschis sa citesc acest topic, pentru ca altfel, iar ar fi trecut ceva vreme pana sa trimit datele la TTT.

Este o surpriza si iarasi ma bucur ca va ganditi la toti, si sper ca toata lumea va avea ocazia sa castige. Acum, daca am primit Simfonie de primavara, presupun ca va trebui sa cumpar si celelalte din serie.

Eu scriu aici pentru ca este o activitate placuta, pentru ca ma simt aproape de toata lumea, simt ca fac parte dintr-o comunitate foarte bine definita (cea a Gargaritelor), pentru ca pentru prima oara in multi ani simt ca am un grup de prietene, de varste si ocupatii din cele mai variate.

Multumesc, inca o data, pentru premiu, si va atasez o fotografie cu mine, la Palatul Sturza de la Miclauseni, judetul Iasi, un loc mirific, plin de istorie si mister, loc pe care l-am descoperit de Pasti, aflandu-ma in vizita la bunica viitorului sot.

Va pup pe toti si pe toate,
Gargarita-Floare-Calatoare
Oana


Replica: Ce by Anca Lungoci (376 mesaje), la 29-04-2008

Gargarita-sexy avem in fata! Va place ce body i-a facut umbra?

Gargarita frumoasa sa ne traiesti si sa ne tot bucuri cu imagini atat de inedite si sa ne tot duci prin locuri noi pe care nu le stim. Parca le traim aievea cand le aduceti voi pe forum.

Replica: Ai dreptate, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 29-04-2008

nu am facut cazul la umbra.



Replica: Merisor, by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 29-04-2008

langa merisor! Gargarita-Floare-Calatoare, nu te vad bine! Daca te vede Doruletz, pariez ca te reboteaza in Gargarita-Merisor.

Multumesc, Oana. Compania ta mi-a facut mult bine. Iar lumea moldovenilor imi este draga. Acum, am un motiv in plus.

Premiatelor, voi stiti ca oricum ma bucur pentru voi de fiecare data. Daca va invidiez pentru ceva este semnul acela de carte...

Maria, ai niste expresii de izbucnesc instantaneu in ras. Ai mai scris in alt topic ca lucrezi pe rand pentru ca oboseste goblenul. Imi face tare bine cum scrii tu. Multumesc.


Replica: In luna by Admin TTT (4020 mesaje), la 29-04-2008

mai, fiecare gargarita ce va scrie pe forum o data pe zi si va posta propriul goblen lucrat la Colectia sa, va primi un semn de carte.


Replica: Nu by Laura Brasoveanu (942 mesaje), la 29-04-2008

am scris cu acest scop. Eu sunt ca si Oana. Dar, imi este tare drag semnul. Multumesc.


Replica: Made in Bucovina by Maria Nistor (5039 mesaje), la 29-04-2008

Ma bucur ca va distreaza, Asta este scopul. De rest nu imi vine deloc greu. Faza cu schimbatul goblenului care oboseste este copiata de la tatal meu, eu am adaptat-o.

Replica: Multumesc by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 29-04-2008

pentru premiu. Ma simt onorata, in primul rand, pentru faptul ca sunt acceptata printre toate aceste Gargarite minunate care fac ca fiecare zi sa fie mai senina. Nici nu stiti cat ma bucur cand vad ca postarile mele va fac placere.

Cat despre ambitia pe care mi-o insuflati in legatura cu lucratul goblenului nici nu mai spun nimic. Cand vad ce minunatii de modele lucrati si cum arata terminate ma faceti sa vreau sa lucrez si eu mai mult, ceea ce cred ca este un lucru foarte bun.

Nu stiu daca am fost foarte coerenta in ceea ce am scris, dar Va multumesc ca existati! si ma bucur ca am inceput si eu sa scriu pe forum

Replica: Mai, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 30-04-2008

frumusete de moldoveanca-aproape bucovineanca, ii fi tu calatoare, dar tare iti sunt dragi pamanturile romanesti. Sa nu uiti sa iti postezi fotografia si la Colectia mea, ca sa te privim ori de cate ori iti deschidem colectia. Si ca sa nu patesti ca mine, care de cate ceasuri caut ceva ce am scris aici pe forum si nu gasesc!
Te imbratisez cu caldura primaverii ce tocmai intra pe geamul meu din sufragerie.


Replica: Nu fii suparata, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 30-04-2008

Bica pentru ca nu regasesti ce ai scris, uneori gandurile noastre sunt asemeni fluturilor...



Replica: Eu by Mocanu Didina (154 mesaje), la 30-04-2008

ma gandesc, uneori daca nu ar fi cazul sa iau niste medicamente pentru circulatia sinapselor. Foarte dragut exprimat, Letitia.


Replica: Bica, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 01-05-2008

eu cred ca noi amandoua am cautat topicul unde tu povesteai despre prima sticluta cu parfum. Nu stiu ce se intampla si ce nu era bine.
Stii, Didina, eu cred ca si frumosul vindeca.



Replica: Letitia, by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 01-05-2008

fiecare suntem in cautarea primei sticlute de parfum...
Da, Letitia, cred ca ai dreptate: frumosul vindeca si prin frumosul nostru vindecam si pe altii.
Cine este frumoasa din imagine ta? Ai idee cine a pictat-o?
Pe cealalta frumoasa de la Radauti o cunosc.

Replica: Acum, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 01-05-2008

caut topicul tau, Letitia. Cel cu Privighetoarea...
Si eu dau uneori vina pe sinapse, Didina.
M-am tot codit daca sa postez sau nu imaginea de mai jos si dupa ce am analizat-o inca o data cred ca este buna. Arata cresterea de la primavara la toamna, dar m-am gandit ca poate fi si altfel... Cand vine toamna, te intorci la primavara...



Replica: O vorba by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 08-05-2008

din batrani spune ca "mai bine mai tarziu decat niciodata". De-abia azi am deschis topicul si am vazut surpriza.

Multumiri TTT.

Felicitari, celorlalte forumiste.



Replica: Ieri, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 17-05-2008

am ridicat coletul cu Simfonie de primavara.

Multumim.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania