Acum este 18 Apr 2024, 11:59

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3021 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 303  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 03 Ian 2021, 17:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Draga Adelina si draga Elza, sunt si eu perfect de acord cu voi.
Ar fi frumos sa avem mai multe concursuri, mi se pare ca forumul ar fi mai interactiv si mai distractiv.
Evident, pentru gargarita castigatoare, acest titlu sa fie onorific, precum cel de Gargarita lunii si a anului.
Mie mi-a placut mult concursul de indicii, m-am distrat cat am putut de mult, in limita timpului liber disponibil, bineînțeles.
Am vazut ca de-a lungul timpului, pana in 2014, au fost diverse concursuri de gatit dulciuri sau mâncăruri mai deosebite (imi amintesc de Ralu care a pregătit ceva cu caracatiță si fructe de mare) sau concursuri de realizare a diverselor ornamente de Paste, Crăciun sau alte ocazii (Valentine's day, Halloween, etc.)
Idei sunt multe, trebuie doar sa ne mobilizam si bineinteles, sa fie cat mai multe gargarite doritoare sa participe.
In masura timpului liber disponibil, eu va susțin cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 03 Ian 2021, 17:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5543
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Adelina, eu nu cred ca cineva participa pentru premiu sau se simte mai motivat doar pentru ca exista o rasplata.
Impulsionarea vine din ideea in sine, de atractia data de concurs, de tema respectiva, de creativitate, nu de un premiu.
Eu nu as amesteca lucrurile intre ele, puncte de la concursul de cusut cu altceva.
Trebuie sa ne pastram echilibrul si maturitatea.
Si trebuie sa oferim la randul nostru, fara a primi ceva. Cred ca pentru intreg colectivul TTT este o bucurie prezenta noastra in gradina, daruirea sufletului nostru, a personalitatii noastre.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 03 Ian 2021, 17:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5014
Locatie: Braila
Nume forum:1
Leana, imi amintesc cu drag de concursurile de altadata: de gatit, de fotografie sau de creat ceva. Nu imi amintesc daca erau neaparat premiate, dar eu as participa cu drag la astfel de concursuri. Nu pentru premiu ci pentru distractie.

La urma urmei suntem pe forum pentru linistea pe care ne-o ofera, pentru ca putem sta cu alte surate care au aceleasi pasiuni ca si noi. Nu mi se pare corect sa fortam mana dragelor gargarite TTT.

Pupici dulci,

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 03 Ian 2021, 20:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6080
Nume forum:1
Draga Sonia, este exact ceea ce am spus si eu, mai sus, si ma bucur ca esti de acord cu mine.
De altfel, din cate am inteles pana acum, cred ca este si părerea Adelinei, Damielei si a Elzei.
Deci, la cat mai multe concursuri distractive si interesante!
Va îmbrățișez cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 03 Ian 2021, 23:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Cate amintiri...
Imi amintesc ca nu era luna in care sa nu avem un concurs si cu destul de multe participante. Mi-ar placea sa vad din nou acelasi zumzet in gradina. Cat imi va permite timpul, spun si eu prezent acestor concursuri iar premiul sa fie in suflet, bucuria de a creea ceva sau de a participa.
Cu drag,

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 04 Ian 2021, 12:55 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4570
Nume forum:1
Adelina, imi pare rau si credeam ca ai inteles acest lucru.
Pentru noi nu este greu sa sponsorizam un concurs (in pofida hartogaraiei aferente, necesare in astfel de situatii - trebuie justificata iesirea produsului din gestiune, facturarea fara ramburs, livrarea lui prin curierat fara valoare, etc.), dar raspunsul ramane ferm, fara dezbateri in continuare. Asta, pentru ca la acel concurs la care am facut referire o Gargarita (cu G mare) si care a facut atat de multe pentru gradina aceasta si care era atata de iubita si pe care atata lumea a rechemat-o aici si o mai recheama inca, a parasit definitiv gradina. Asa ceva nu trebuie sa se mai intample vreodata. Preferam sa nu mai avem astfel de concursuri decat sa lasam meschinaria sa distruga inca un suflet fumos.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 04 Ian 2021, 14:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Monica, am inteles motivul pentru care nu se sponsorizeaza concursurile si sustin ceea ce ai scris. Ce am zis eu, facea referire la propunerea Damielei, de a adauga un numar de puncte, la concursul de goblen pentru castigatoarea concursului lunar. La asta ma refeream prin impulsionare, aprobam ideea ei. Dar bineinteles ca am precizat ca ar trebui sa fie mai multe gargarite de acord cu lucrul acesta.
Imi pare rau si imi cer scuze daca s-a inteles altceva. Nu la un premiu din partea TTT faceam referire.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 04 Ian 2021, 16:33 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4570
Nume forum:1
Adelina si Damiela, nici adaugarea de puncte de la concursul de indicii la concursul de goblen nu este corecta. Acela este concursul traditional pentru cele ce lucreaza goblen si el va ramane mereu asa cum l-a gandit Ralu.
Cum s-ar simti o Gargarita ce a cusut tot anul, daca ar fi devansata de o persoana ce a stat numai pe net incercand sa gaseasca raspunsuri la indicii? Trebuie sa va puneti si in locul lor. Si in locul nostru. Ce am premia pe acest forum ce apartine lucratoarelor de goblen?

Sper sa nu mai fie nevoie sa intervin pe acest subiect.

O zi buna in continuare si daca sunteti la munca asa cum suntem noi acum, va dorim spor.

P.S. Va rog nu mai scrieti cu prescurtari, ca tot din timpul meu trebuie sa fur ca sa fac toate corecturile necesare.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 04 Ian 2021, 16:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Monica, imi cer scuze.
Mult spor!
O imbratisare calda pentru voi.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 10 Mar 2021, 09:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5880
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dragi gărgărițe la finalul lunii martie mandatul meu de moderator se incheie.

Vă rog ca până în data de 19 martie să vă anunțați disponibilitatea pentru postul de moderator urmând ca în perioada 20-30 martie să ne exprimam acordul sau să votăm, dacă vor fi mai multe candidaturi. Dragă Monica, te vom ruga să ne ajuti în cazul acesta cu un chestionar.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3021 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290 ... 303  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania