Acum este 28 Mar 2024, 15:57

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3021 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 303  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 18:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Eu sunt de acord si cu un episod saptamanal, dar de ce sa nu se puncteze numarul de puncte o singura dat chiar la un singur model?
Cine lucreaza stie cat a lucrat, iar fotografia nu face decat sa confirme. Sa fiu mai explicita: daca eu lucrez intr-o saptamana 4 patratele, am 4 puncte daca fac 16, sa fie 16, - nu vad de ce sa fie mereu cifra rotunda. Eu as prefera sa se puncteze si la sfarsitul lunii, adica cine participa la concurs prezinta modelul sau modelele incepute la inceputul luni sau primele zile, iar in ultimele zile se face punctajul. Asa, in timpul lunii, fiecare prezinta episoade atunci cand doreste. Eu una prefer sa postez de multe ori atunci cand iese ceva in evidenta si nu de fiecare data sunt 10cm, - pot fi mai putine sau mai multe. Pana acum nu am vazut Gargarite care sa nu fie corecte cu punctajul. In plus, am observat ca o sa fie si fotografii si indicii, iar facand contul la sfarsitul lunii a modelelor in lucru o sa fie si un pic de mister asupra castigatorului.

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 19:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Eu o sustin in totalitate pe Onuta.
Daca ar fi doua concursuri separate ar fi si mai bine asa cum zice Lenus.
Eu cred ca ar fi bine sa aiba sansa la un premiu si cele care nu au un serial in curs (cum ar fi Bica, Letitia, Alice, Doina, Dorutetz sau chiar Laura), gargarite care au activitate pe forum, ne incanta cu ce scriu, ne bucura cu fiecare aparitie, asa ca de ce sa facem diferente?
Stiu, ca in primul rand, este un forum dedicat goblenului, dar, mie mi se pare ca ceea ce il diferentiaza de alte forumuri de acest gen este faptul ca suntem o familie, familia gargaritelor si toti membrii acestei mari familii trebuie sa se simta inclusi, indiferent daca au sau nu un serial in curs. Gresesc oare?
Oricum, ca sa mai schimbam registrul, sa nu devina acest concurs lipsit de interes, cred ca ar trebui modificat din cand in cand. Mai ales ca exista si idei in acest sens.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 20:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2006, 19:03
Mesaje: 148
Nume forum:1
Dragele mele, Gargarite,

Este adevarat ca aceste concursuri, din ultimele doua luni, ne-au ignorat pe cele care nu lucram constand sau nu avem cum sa participam din cauze diverse. Cel putin, asa m-am simtit eu si cred ca nu am fost unica. Acesta este si motivul pentru care mi-am si facut colectie, repede.
Dar, daca stau acum stramb si judec drept, eu cred ca am gandit aiurea. Pai, cine ma oprea pe mine sa scriu pe forum? Faptul ca exista un concurs pentru cele care lucreaza? Dimpotriva, am avut de castigat si noi, cele care nu lucram constant, urmarind atatea seriale si am fi putut sa fim aceleasi, cu topicuri separate, ca si pana acum. Acesta poate ar fi fost benefic si pentru fetele ce lucreaza. Sa le sustinem, ca pana acum cu informatii care sa le faca placere si sa le ridice moralul.
Sa stiti ca eu le admir si consider ca pe undeva ar fi o pierdere sa nu le mai vedem gargarind ca pana acum la atatea goblenashe.
Mona, cine ne opreste sa fim la fel ca inainte de concurs? Sa zburam precum gargaritele din topic in topic?

_________________
Ilinca - Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 22:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Pareri pro si contra. Se pare ca in luna noiembrie nu vom avea concurs, pentru ca nu putem cadea de acord. Imi pare rau, dar eu nu-mi pot lua luna aceasta angajamentul de a urmari serialele si a puncta episoadele. Poate se ofera altcineva sa modereze concursul.
As vrea sa va dau cate un raspuns la fiecare replica, dar ma abtin, o fi de bine sau de rau, daca sunt sincera mi-e frica sa nu se interpreteze ca sunt ironica, sau sa se inteleaga ca am ceva cu vreo gargarita.
Eu am vrut doar sa ne simtim bine si sa ne bucuram, asa cum am facut si pana acum; si m-am gandit ca ar fi corect ca si gargaritele care nu au timp sa gobleneze sa fie premiate "pentru ca sunt gargarite". Ori sa impartim concursul in 3, ar insemna sa dam spargere la TTT; in plus, goblenele lucrate in serial au fost premiate doua luni la rand, iar timpul nu se inchide in sac la sfarsitul lunii noiembrie.
Si ma tot intreb, oare o gargarita lucreaza goblen (implicit posteaza episoade), doar pentru a participa la concurs? Sau o persoana care intra pe forum, are o Colectie, o Ladita de zestre, dar, din pacate, timpul nu-i permite sa gobleneze, nu mai este numita Gargarita, pentru ca nu mai lucreaza "cum lucra altadata"? Dar oare daca ar fi un concurs, unde premiile nu sunt altceva decat felicitarile celorlalte gargarite (sau doar o diploma facuta pe calculator si trimisa castigatoarei prin mail), cate din noi vor mai fi interesate de concurs? etc.

In sfarsit, va doresc o seara placuta!

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 22:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2005, 20:16
Mesaje: 174
Nume forum:1
Cata dreptate ai, Onuta!
Eu sunt pro propunerea ta.
Pupici.

_________________
Anda - Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa înţeleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus în cuvinte.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 22:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Onuta, m-ai facut sa rad. Sa dam spargere la TTT.
Stai linistita ca ne zicea Monica daca era o problema. In septembrie s-au dat cinci premii si cu al moderatoarei sase.
Cine este interesat si pasionat de goblen lucreaza cu si fara concurs. Nu cred ca este asta o problema.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 23:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Olariu Ioana scrie:
Pareri pro si contra. Se pare ca in luna noiembrie nu vom avea concurs, pentru ca nu putem cadea de acord. Imi pare rau, dar eu nu-mi pot lua luna aceasta angajamentul de a urmari serialele si a puncta episoadele. Poate se ofera altcineva sa modereze concursul.


Oare nu se incumeta nimeni sa mai modereze un concurs?

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 23:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Eu m-as oferi sa moderez concursul, dar fiind prima luna in care am intrat in echipa gargaritelor, nu prea stiu exact in ce consta "functia" de moderator. Daca mi se ofera putina indrumare, chiar mi-ar placea sa o fac.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 23:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Eu nu cred ca exista vreun concurs lipsit de neintelegeri sau fara nemultumiti. Si mai cred ca o luna fara concurs, nu ar fi nici o tragedie.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Nu incepem un nou concurs?
MesajScris: 30 Oct 2009, 23:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Ai mare dreptate, Raluca.
Atunci se dovedeste cine a lucrat pentru concurs si cine nu.
Concurs de goblenat a fost de trei luni incoace, dar si inainte au mai fost concursuri si nu s-a mai facut atata caz.
Normal ca este mai usor sa intri, sa descoperi un indiciu, sa dai click la un aparat foto si sa faci o fotografie.
E, cu goblenatul este mai greu, dar atunci unde ar mai fi frumusetea?
De ce am mai intra prin topice?
Ce sa vedem?
Eu de un an de zile lucrez in acelasi ritm si daca tot s-a ivit ocazia cu aceste concursuri mi-a facut mare placere sa particip.
Nu vad nici o tragedie daca nu se face un concurs, dar daca tot se face, ma bucur sa particip sa castig pentru ca o sa-l si lucrez. Nu vad pentru ce ar castiga o persoana un goblen daca tot nu are timp sa-l lucreze.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3021 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 303  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania