Acum este 28 Mar 2024, 16:36

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sugestii pentru viitoare concursuri
MesajScris: 05 Noi 2009, 09:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Sugestii pentru viitoare concursuri by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 11-03-2009

Nu ca nu mi-ar place actualul concurs, dimpotriva o felicit pe Raluca pentru felul in care il realizeaza si modereaza.
Dar, dupa ce am citit la 8 martie - ziua Gargaritelor o remarca, am ajuns pe cateva din forumurile sponsorizate de Rogoblen.
Uitati o idee de concurs a fetelor de acolo:

Tema cu cele mai multe voturi aleasa de voi este Ce inseamna mama pentru noi. Te asteptam cu maxim 3 fotografii in care sa apara mama ta si sa ne spui ce inseamna ea pentru tine.
Concursul se va desfasura in 2 faze: intre 1 februarie si 1 martie va asteptam sa postati fotografiile si sa ne spuneti in cateva cuvinte ce inseamna mama pentru voi, iar in saptamana 1-8 martie va avea loc perioada de votare care se va face prin mesaj scris de voi cu votat, urmand ca in data de 9 martie sa fie afisati castigatorii.
Vor putea sa voteze doar membrii care au cont pe forum.
Va asteptam cu pfotografii pe toate si va uram bafta tuturor!


Replica: Adela, by Raluca Popa (923 mesaje), la 11-03-2009
iti multumesc pentru felicitari. Nu ti-ar placea ca in luna aprilie sa incepem un nou concurs, si anume cel propus de Letitia in topicul Oare n-ar fi bine?

Replica: Raluca, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 11-03-2009
eu chiar am inteles ca il incepem. Nici nu vad de ce sa ma mai intrebi. Este o idee buna.
Stii ce am vazut pe un forum?
Creat de moderatorul concursului un topic cu Voteaza, iar in subtopicuri:
Voteaz-o pe Irina
Voteaz-o pe Ilinca
Voteaz-o pe Ilarion
si fiecare intra pe subtopic si scria: Votez.
Nu aveau voie sa voteze decat cele care erau cu state vechi de plata, adica nu si gargaritele noi, cum este la noi. Adica se elimina riscul unei fraude. Stii ca exista pe forum chestii de genul Votati-ma pe cutare forum!
Ca sa nu fim subiective, din cele noi ar avea drept de vot numai cele care expun la Colectie sau au un model in serial.
Este umila mea parere, harsita in n-concursuri facute in firma la care lucrez si de unde, ti-am mai spus, numai oale sparte in capul meu au fost. Asa ca ia-ma in seama numai atat cat trebuie.
Pupici si tie si Elizei.

Replica: Adica, by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 11-03-2009
asta m-ar exclude din start.
Daca n-am drept de vot, macar am voie sa particip?

Replica: Adina, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 11-03-2009
tu nu faci parte din prima categorie?

Replica: Adina, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 11-03-2009

este asa cum spune Letitia. Cele vechi ne cunoastem suficient si nu pot fi excluse. Sa nu uitam, ca la inceput acest forum a trait tocmai datorita celor care scriau despre... frumos.
Eu ma refeream la faptul ca am vazut pe forumuri chestii de genul acesta la semnatura:
Voteaza-ma si pe mine la x cosmetice forum sau Voteaza-mi si mie catelul la x catel forum. Si unele persoane dragute chiar fac acest lucru. Mi s-ar parea aiurea ca o persoana care nu a mai fost pe acest forum, brusc sa capete drag de a vota si atat. Aici gasesc eu posibilitatea de frauda. Pe foarte multe forumuri lucrurile s-au stricat datorita premiilor. Nu as vrea sa se intample si la noi.
Pe tine, Adina te stiu ca facand parte dintre gargaritele fondatoare. Am dreptate?
Ai drepturi depline: si de participare si de vot.

Replica: Intradevar, by Adina Jigaranu (170 mesaje), la 11-03-2009
sunt mai veche pe forum dar, spre rusinea mea, nu am model la serial, nici macar ce sa expun la "Colectie". Mi se pare foarte logica propunerea ta, de aceea am si intrebat daca pot sa particip.
Multumesc.

Replica: Dragelor, by Raluca Popa (923 mesaje), la 11-03-2009
exact aceste detalii trebuiesc stabilite. Cine participa, cine si dupa ce criterii voteaza, etc. Letitia, tu cum propui sa se voteze sau puncteze imaginile?

Replica: Adina, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 11-03-2009
comunitatea Gargaritelor exista pur si simplu: cu lucratori pasionati de goblen ce expun si la Colectie si la seriale si sunt active si la serialele celorlalte fete. Daca eu, tu, Letitia si alte multe fete suntem aici, avem si noi bucuriile noastre. Uneori poate numai bucuria de a impulsiona o gargarita sa continue lucrul sau pur si simplu sa impartim cu celalalte imagini si ganduri. Pentru mine este relaxare sa stau pe un forum unde nu-mi sar in ochi toate gifurile animate din lume (ca pe alte forumuri unde ti se pare ca nu mai exista si varianta de a scrie ceva coerent - zau, ma deranjeaza!), unde citesc scris corect romaneste si pricep ce vrea sa exprime cea care scrie si, in fine sa observ imagini selectate, inedite si proaspete.
Cristi Varas a fost un motiv pentru care simteam nevoia sa intru constant pe forum. Apoi Laura. Apoi serialele cu goblenele in lucru, tot mai multe si mai interesante. Ma gandesc uneori cum lucreaza una sau alta dintre fete, un anume goblen. Astept cu inima la gura sa vad continuarea, la alta. Ma gandesc cateodata cand brusc o gargarita a disparut de pe forum ce s-a intamplat cu ea.
Asta traiesc eu intrand pe acest forum si asta fac, ori de cate ori am putin timp pentru sufletul meu.

Raluca mi se pare o idee buna ca Letitia sa gandeasca modul de votare pentru imaginile ce vor fi postate in noul concurs.

Replica: Ma gandeam ca poate are by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 11-03-2009
si Cristi vreo sugestie.

Adina, de ce sa-ti fie rusine? Pai atunci ar trebui sa ne fie la aproape jumatate din gargaritele acestui forum. Serialele si colectia sunt optiunea fiecareia. Si eu i-am mai si promis Mariei ca-i arat dragalasa sirena, dar cum a vazut-o deja lucrata, parca nu-si mai are rostul.

Replica: Cristi, by Adela Aura Vlad (420 mesaje), la 15-03-2009
daca ar vrea sa ne ajute pe partea cu imaginile ar fi grozav.
Dar, interactiunea ce s-a nascut in aceasta luna, nu trebuie omisa.
Asa ca, propunerea mea este sa existe doua sectiuni: cea cu imaginile unde fiecare fotografie sa primeasca un punctaj si un concurs paralel, asemanator celui inceput de Raluca.
Ce parere aveti?
Propuneri:
Ce inseamna Clubul Gargaritelor pentru mine?
adica viata pe acest forum, nu concursul;
Sau, fiindca luna viitoare este Pastele (da, fetelor chiar au trecut trei luni din acest an, deja!) si putem incerca ceva pe aceasta tema.
Astept si opiniile voastre.

Replica: Feedback by Admin TTT (4020 mesaje), la 16-03-2009
From: mihaela popa
Subject: Happy family
To: office@rogoblen.ro

Buna ziua

Multumim mult pentru ca ati trimis premiile castigatoarelor intr-un timp asa de scurt.
Membrele forumului au primit deja premiile si sunt foarte incantate, iar acum le asteptam sa le coase si sa ne arate cat de frumoase sunt.
Va asteptam pe forumul ori de cate ori aveti placerea, iar in privinta bannerului acesta va ramane in forumul nostru permanent.

Cu respect,
Mihaela Popa

Replica: O sugestie by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 25-03-2009



Replica: Imi by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 29-03-2009

place ideea cu puzzle-ul sau vartejul. Mai ales ca este in ton cu obiectul de activitate al TTT.

Replica: Nu, by Maria Zanfir (584 mesaje), la 01-04-2009
mai modereaza nimeni un nou concurs? A inceput o noua luna.

Replica: Ba, moderam, Maria. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 08-04-2009

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania