Acum este 19 Apr 2024, 21:31

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 131 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Idee pentru un concurs 'Dar din dar se face Rai'
MesajScris: 05 Noi 2009, 15:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Draga Monica.
M-am gandit mult pana sa scriu.
De ceva timp mi-a incoltit in minte o idee, nu de concurs, de provocare.
O scriu aici si punerea in practica depinde de tine.
Ar fi ceva asa:
De la 15 noiembrie pana pe data de 28 februarie fiecare gargarita care doreste sa intre in provocare, sa participe cu un model de aceeasi dimensiune si aproximativ acelasi numar de culori.
In aceasta perioada de trei luni si jumatate sa posteze cel putin o data pe saptamana cat a lucrat.
Avand in vedere perioada de trei luni si jumatate sa fie 10 premiate.
Daca la sfarsit vor fi mai mult de 10 castigatoare sa se procedeze astfel:
Locul 1 sa ofere premiul locului 11.
Locul 2 - locului 12 si tot asa.
Aici contez pe corectitudinea noastra, a tuturor si dragostea fata de celelalte.
Sa ne dorim sa fim intre primele 10 demonstrand astfel ca avem puterea de a darui.
Din concursul acestei luni, noiembrie, am observat ca intradevar cine nu are timp de goblenat, nu are nici de concursuri. Participantele sunt tot dintre lucratoarele de goblen participante la concursuri in ultimele luni.
In opinia mea, toate au fost corecte gandindu-se ca participand au sansa sa castige, dar apoi nu vor avea timp sa si lucreze premiul primit, asa cum s-a votat, - ca toate premiile castigate la concursuri sau nasite, sa fie lucrate in serial pe forum.
Revenind la propunerea mea.
Modelele care vor intra in provocare sa fie aproximativ egale cu Vara margaretelor, ca dimensiuni si culori.
Specificatie: vor fi premiate modelele finalizate.
Deci 20 de gargarite care vor finaliza modelul inscris in provocare vor castiga.
Primele 10 vor fi premiate de TTT si urmatoarele 10 vor beneficia de darul primelor 10.
Nu stiu cat m-am facut inteleasa, dar aceasta este ideea mea, frumoasa zic eu.
Ne cunoastem intre noi de ceva timp si sunt convinsa ca fiecare isi va dori sa fie in primele 10.
Ce ziceti, ce parere aveti de ideea mea?

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 15:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Rodica, este o propunere mai mult decat interesanta si, mai ales, ar demonstra ce inima mare au Gargaritele.
Daca va incepe aceasta provocare ma prind si eu. Ma gandeam la Trepte cu flori, dar m-am uitat la dimensiuni si este sensibil mai mic. Dar gasesc eu in ladita unul pe masura, nu-mi fac griji.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 16:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Rodica, frumoasa idee, frumos concurs. Am insa o alta idee, intrucat tu zici:
olteanu rodica scrie:
Locul 1 sa ofere premiul locului 11.
Locul 2 - locului 12 si tot asa.
Eu cred ca fiecare dintre primele 10 castigatoare poate darui, daca isi doreste, goblenul castigat in aceasta provocare, unui caz social. Adica, chiar unei gargarite de-a noastra, lucratoarae pasionata, dar fara posibilitati financiare.
Mie, personal mi se pare mai frumos si mai aproape de inima asa.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 16:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Draga Rodica imi place ideea ta.
O sa-ti spun in urmatoarele randuri cum mi-ar placea mie sa fie respectiva provocare:
1. Goblenurile sa fie de dimensiuni ceva mai mici decat Vara margaretelor. Eu as putea sa termin Vara margaretelor in perioada mentionata de tine numai daca as lucra in fiecare zi 7-8 ore. Eu as propune ca dimensiune minima a goblenului 500 cm 2.
2. Mi-ar placea sa existe un topic separat cu aceasta provocare in care gargaritele sa posteze cel putin saptamanal. Cred ca ar fi tare frumos sa vedem o multitudine de seriale intr-un topic.
3. Subscriu la ce a spus Bica. Primele 10 clasate sa daruiasca goblenurile castigate fiecare dupa bunul plac, unei gargarite fara posibilitati financiare sau uneia care-i este aproape de inima.
Pupici.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 16:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Draga Rodica, incantatoare ideea ta. Subscriu acestei minunate idei si de asemenea subscriu ideii de a darui goblenul primit unei alte gargarite, la alegere, dar cu conditia ca gargarita sa fie inscrisa in provocare.

In ceea ce priveste dimensiunea goblenului, trebuie sa cadem de acord.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 16:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2005, 20:16
Mesaje: 174
Nume forum:1
Sau sa daruim goblenul primit drept premiu unei gargarite cum era acea femeie necajita care lucra goblen la metrou. Caz prezentat de Elena, Gargarita-din-Nori (de care imi este tare dor).
Te felicit pentru idee.
Eu sper ca gargaritele de la TTT ne vor sponsoriza si nu va parea ca le dam spargere la magazin.
Le pup si va pup.

_________________
Anda - Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa înţeleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus în cuvinte.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 19:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Ma bucur nespus ca v-am dat de gandit. Imi plac parerile voastre si astept in continuare pareri si pareri. Mi-am cam format un mod de desfasurare, ca toata lumea sa fie multumita, dar astept in primul rand parerea Monicai.
In opinia mea nu este conceptul unui concurs, cu moderatoare.
Imi doresc sa fie un topic in care putem posta toate, chiar si cele ce lucreaza o atisoara pe saptamana pot participa.
Premiile sa mearga direct de la firma spre cele care vor fi nominalizate sa le primeasca (firma le are in baza de date).
Frumos ar fi sa intram toate in provocare, sa postam, sa ne putem cunoaste.
Doar asa ne vom da seama cui vom putea oferi premiile.
Bica, temenul de goblenista pasionata implica faptul ca si acea gargarita fara posibilitati financiare este aici cu noi pe forum.
Revin asupra ideii de a oferi premiul urmatoarelor dupa cele 10. Gargaritele care vor primi premiile sa fie totusi de aici, din clubul nostru, inscrise in provocare chiar daca nu vor finaliza modelele cu care au intrat in provocare. Doar asa vom putea, si vor putea sa se conformeze votului din topicul Cel mai sugestiv titlu, ca orice goblen castigat sa fie lucrat, alaturi de noi.
Anda, si ideea ta este minunata, dar nu va putea fi pusa in practica.
Ideea este ca premiile sa nu ajunga la premiante ci, firma sa le trimita direct spre beneficiare.
In ce priveste dimensiunea goblenului m-am gandit sa fie mai mare, tocmai ca aceasta provocare sa se intinda pe o perioada mai lunga avand in vedere ca se apropie si sarbatorile si poate si cei de la firma sunt ocupati cu multe alte activitati si nu au timp luna de luna sa se ocupe de premierile lunare.
Daca Monica va marsa la ideea mea, ne mai gandim la marimea modelului.
Cu atat mai frumos daca modelul este mai mic, logic ca va fi terminat mai repede, si cea care il lucreaza va avea mai repede bucuria sa fie printre castigatoarele care isi vor oferi premiul altcuiva.
Cu cat va fi mai mare modelul lucrat, cu atat mai mult va fi de apreciat gestul acelei gargarite.
Acestea sunt gandurile mele pe care tare mult doresc sa le vad puse in practica, bineinteles cu ajutorul vostru.
Eu sunt prima, va dati seama, care intra in provocare.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 19:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Ma inscriu si eu la provocare. Ma incanta ideea, dar acum totul depinde de acordul Monicai. Dar, totusi, ma gandesc eu, intindem coarda cam mult cu cele zece goblenase.
Sper sa nu supar pe nimeni cand afirm ceea ce afirm.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 19:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Alexa, m-am gandit la zece vazand premiile lunare care au fost cate patru, cinci sau sase.
Astea zece sunt pentru trei luni, decembrie, ianuarie si februarie.
Sa vedem ce o sa zica Monica.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare Dar din dar
MesajScris: 05 Noi 2009, 19:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Acum ca am citit mai bine am inteles ca este vorba de trei luni.
Uite iti dau un pupic dulce pe obraz sa ma ierti ca nu am citit cum trebuie. Mai mestecam cu lingura in mamaliguta lui Tony, mai trageam un ochi si aici.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 131 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania