Acum este 04 Mai 2024, 11:39

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sugestii (in soapta) pentru cele ce intra in Provocare
MesajScris: 16 Iun 2009, 08:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Repede si bine. Sugestii (in soapta) pentru cele ce intra in competitie. by Vasiliu Letitia (1428 mesaje), la 24-01-2008

Pentru ca multe dintre noi lucreaza, pentru ca treburile casnice le facem tot noi, pentru ca multe suntem dependente de lumina zilei, pentru ca etc. - orice sugestie sau sfat de la voi va fi binevenit.



Replica: Ei, by Tudorancea Rodica (216 mesaje), la 24-01-2008

o mituiesti pe sefa de birou cu un suc de rodie si se face ca nu te
vede cand mai tragi chiulul, lucrand la goblen! Mai ales daca ai
contaminat-o si pe ea!

Apropos de contaminat, va anunt ca am invatat-o pe fetita prietenei
mele sa lucreze goblen. Imprimat, ce-i drept! Daca ati vedea-o cum
lucreaza Tweety! Ce mutrita are! De concentrare (are doar 8 anisori)
isi linge cu limba buzele, isi strange piciorusele de parca vrea sa
faca pipilica si abia asteapta sa intre cineva in camera ca sa se
laude! Mama-sa este fericita ca s-a gasit ceva care sa o mai pondereze
pe hiperactiva de fii-sa.



Replica: Daca by Flori M (313 mesaje), la 24-01-2008

vreau sa am spor, lucrez in timp ce ascult televizorul. Nu ma mai uit la televizor si castig timp.



Replica: Draga Letitia, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 25-01-2008

la fel ca Flori si eu ascult la televizor cind cos. Parca am mai mult spor.


Replica: Ma by Doruletz Mic (989 mesaje), la 25-01-2008

gandesc adesea ca ceea ce facem noi seamana cu mana ce a lucrat penajul paunului. Suna pretentios?
Letitia, eu imi organizez prioritatile. Am un ritual in toate: zi de spalat, zi de facut mancare, zi de calcat, zi de aspirat, zi de facut cumparaturi, zi de vizite. Mancarea se repeta, dar pe celelalte nu le amestec pentru ca mi-ar lua prea mult timp si m-as obisnui sa robotesc constant. Avantajul meu este ca sunt singura si numai un ghemotoc de blana imi mai strica tabieturile. Atunci cand spala masina, spal si eu la mana, cand aspir, calc sau fac cumparaturi - e limpede, nu am sanse de a lucra goblen. Doar cand gatesc, lucrez in bucatarie asteptand sa se fiarba mancarea. Cand am ceva dulce la cuptor - am un motiv in plus sa stau cu goblenul in mana langa aragaz. Ideea era ca se poate fura timp pentru goblen si cand gatesti. Succes la Provocare!



Replica: Foarte frumoasa by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 26-01-2008

comparatia ta, Doruletz. Esti o persoana tare sensibila. Urmaresc imaginile pe care le postezi si ceea ce scrii. Noi ar trebui sa ne simtim mandre de asa metafora!



Replica: Pentru ca stilul nostru de lucru se aseamana Dorulet, by Vasiliu Letitia (1428 mesaje), la 27-01-2008

am urmarit cu deosebit interes ce ai scris, ma gandeam ca ai si o idee de unde ar fi bine sa se inceapa modelul.



Replica: Letitia, daca ar fi by Doruletz Mic (989 mesaje), la 27-01-2008

sa lucrez eu Botez-ul, as incepe cu Sfantul Ioan (in intregime), apoi cu ingerul ce are hainele colorate si poporul (cel de langa Sfantul Ioan) dupa care as face solul si vegetatia. In urmatoarea etapa as lucra in ordine, apa si stancile de la orizont, norul (nuantele inchise la culoare) chipul ingerului cel mai din stanga, cu tot cu aureola, bust si picioare Isus. Apoi as trece la fundal, lasand pentru la urma de tot, ceea ce este alb si cu nuante deschise in alb. Asa as avea puncte de reper clare si asta m-ar ajuta mult. Parerea mea.

P.S. Multumesc, Laura.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii (in soapta) pentru cele ce intra in Provocare
MesajScris: 17 Feb 2014, 22:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5554
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
He, he, la mine, mituitul sefei nu tine, pentru ca am sef. Am intrat si eu intro provocare, in iulie, anul trecut si nici acum nu am terminat-o. Este drept, ca nu mai am mult, insa, mi se pare ca a durat prea mult. De ce?
Din aceleasi motive, prezentate de voi, cu ani in urma. Am putea spune ca, istoria se repeta.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii (in soapta) pentru cele ce intra in Provocare
MesajScris: 18 Feb 2014, 23:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5888
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Si eu ascult televizorul cand cos. Am vizionat o groaza de seriale si emisiuni astfel.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania