Acum este 24 Iun 2026, 22:50

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 723 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 73  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 15:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Vin si eu cu restanta, tot in stil haotic lucrat.
Rodi, ma innebuneste albastrul fundelor.


_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 16:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Dragele mele gargarite, vreau sa va marturisesc ca acesta imi este cel mai drag topic din cate au fost vreodata pe site.
E o placere sa vad cum usor usor goblenurile voastre prind viata.
Pun pariu ca o sa fie o competitie stransa in aceasta provocare si e cu atat mai frumos cu cat castigatoarele o sa aiba placerea de a darui.
Felicitari inca o data Rodi pentru idee.
Cat despre "salciuta" mea n-a aparut decat un coltisor mic dar sper sa pot tine pasul cu voi.
De fapt provocarea pentru mine e sa-l termin pana pe 26 februarie desi totusi sper sa-l termin mai repede si cine stie poate sa ma numar printre primele 10. Asta intr-adevar m-ar face foarte mandra de mine.
Pupici si spor tuturor.

_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 16:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Feb 2009, 08:25
Mesaje: 440
Locatie: Moreni, Dambovita
Nume forum:1
Vin si eu cu un prim episod la Visul salciei.
Diagramele mi se par foarte intortochiate si cred ca o sa mearga cam greu, dar sunt convinsa ca o sa iasa ceva frumos din impletirea atator culori.
Micut episodul meu dar sper sa-mi iau revansa la urmatorul.
Pupici.


_________________
Lenus - Gargarita-Ingerul-de-langa-noi


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 17:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Noi 2008, 04:21
Mesaje: 3338
Nume forum:1
Rodica, felicitari! Ai reusit sa aduni aproape toate gargaritele in acesta Provocare.
Imi descretesc fruntea, mi se lumineaza chipul cand vad atatea frumuseti adunate intr-un singur topic.
Felicitari tuturor si mult spor!

_________________
Clementina - Gargarita-Croitoreasa Desavarsita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 21:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Raluca, sa stii ca nu esti singura care lucreaza 'haotic', cum zici tu.
Eu m-am obisnuit acum de cand cu concursurile de seriale sa lucrez ' mai legat'.
Oricum am lucra stim ca facem lucruri minunate si finalul conteaza.
Lenus, ma faci sa ma umflu in pene de atatea laude.
Clementina, ma bucur ca au intrat fetele in provocare. Le astept pe toate alaturi de noi.
Va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 21:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Rodica, funditele sunt super, parca sunt aplicate pe goblen si nu cusute. Imi plac mult.
Raluca, am preluat ideea si m-am apucat si eu de cusut si din coltul de jos, ca parca am mai mult spor.
Lenus, sunt convinsa ca Visul salciei nu-i deloc usor dar la cat e de frumos merita din plin.
Mult spor tuturor!

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 21:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Postez si eu ce am lucrat la Linistea verii. Am terminat cu o nuanta de verde, de maine daca totul e OK continuam cu alta. Imi place goblenul asta care are foarte mult verde, cu niste nuante foarte frumoase. O sa vedeti voi.



Sper sa va placa. O zi spornica maine!

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 22:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori
Oana, mi-ai luat-o inainte. In seara asta de la cine credeti ca am primit invitatia la o ata, doua? Da, da exact de la Oana.
Un mic episod.

Ghioceii bunicii (Alice eu nu ma supar).

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Ultima oara modificat de Stefanescu Elena pe 24 Noi 2009, 22:11, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 22:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Oana, verdele crud imi confera o stare de liniste pe care nu a ai decat primavara cand intreaga natura se trezeste la viata. Abia astept sa imi delectez privirea si cu celelalte nuante de verde.

Sa ai spor din plin la acest minunat model!

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Provocare 'Dar din dar'
MesajScris: 24 Noi 2009, 22:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Feb 2009, 01:53
Mesaje: 328
Nume forum:1
Fetelor, este greu sa ghicesc ce lucrati. Trebuie sa merg pe paginile din urma ca sa citesc. Poate ar fi mai bine sa mentionati si cum se numeste goblenul pe care il lucrati. Asta, daca nu va supar cu cererea mea.

_________________
Alice - Alice-Gargarita-din-tara-Minunilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 723 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 73  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania