Acum este 28 Mar 2024, 10:42

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 534 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 27 Noi 2013, 21:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5842
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Sunt de acord cu Abriela, draga Monica.
Sunt sigura ca atunci cand vei avea informatii le vei impartasi cu noi.
Eu oricum sunt optimista. Asa ca sunt convinsa ca ne vei aduce vesti bune.
Pupici.


Vero, si eu am inima plina de optimism.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 27 Noi 2013, 23:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Feb 2010, 11:56
Mesaje: 4521
Locatie: Italia
Nume forum:1
Felicitari dragi gargarite!

_________________
Alia - Gargarita-Oaza-Plina-de-Speranta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 28 Noi 2013, 11:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 6817
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Jos palaria, pentru toate gargaritele care au participat la acest minunat bal de caritate, si au facut acest gest minunat.
Imi pare foarte rau ca am descoperit atat de tarziu acest topic.
Dar sper cu mana pe inima ca si anul viitor se va face un astfel de bal, pentru ca voi contribui si eu cu mare placere si voi fi foarte incantata si onorata sa pot dona si eu un model dintre cele cateva pe care le am .
Va pup si va imbratisez pe toate, si inca o data FELICITARI tuturor care s-au implicat in acest proiect.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 28 Noi 2013, 11:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Dragele mele, meritati toate felicitarile pentru implicarea voastra.
Monica, si eu sunt nerabdatoare sa aflu finalul acestui efort depus de gargarite si te inteleg cand te scuzi, dar unde-i vorba de boala, Doamne pazeste.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 28 Noi 2013, 11:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Monica, un pupic mare mare si stau cumintica si astept. Sa stii ca nu-i bai.
Multa sanatate doamnei.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 04 Dec 2013, 14:30 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4559
Nume forum:1
Imi cer scuze pentru discontinuitatea informatiilor din acest topic si va rog sa ma credeti ca ma simt penibil pentru ca aduc stirile ce urmeaza atat de tarziu. Este si motivul pentru care nu dorim sa ne mai implicam deocamdata.

La noi, la firma au ajuns goblenurile de mai jos. Se pare ca vinovata de acest retur este... criza financiara prin care trecem.
Lenuta si Abriela, chiar imi pare rau. Stiu cat suflet ati depus in aceasta actiune si ca v-ati fi dorit ca tot ceea ce ati oferit sa fie aducator de bani pentru investitia ce se va face pentru copii, la spitalul din Focsani.
Va rog sa ne scrieti un mail ca sa ne certificati adresa la care sa returnam bijuteriile voastre.



Roze de catifea (pret 437 roni) a fost distribuit urmare a biletului castigator de la tombola.
Abriela, nu ma simt deloc bine ca nu pot furniza o fotografie. Castigatorul nu a dorit sa fie fotografiat. Mie imi era suficient sa vad goblenul in mainile sale fotografiat si atat.
In cazul in care ulterior voi primi o imagine, o voi posta negresit.
Imi cer eu scuze vizavi de lipsa de inspiratie a organizatorului acestui bal, din acest an.

O alta bijuterie castigata la tombola (valoarea 402 roni) este Rochita clematitei.
Vero, ma bucur ca macar tu ai norocul de a-ti vedea goblenul in mainile castigatoarei:



Avem si o cireasa pe tort, de data aceasta in sensul bun al cuvantului.
Goblenul tau, Adelina, s-a adjudecat la licitatie cu 4000 roni. Ai motive sa iti creasca inima de bucurie. Impartasim bucuria ta si postam o imagine din timpul licitatiei.
Mana Tatalui



Totalizand, goblenurile Gargaritelor au adus in acest an un venit de peste 4800 roni pentru proiectul ce urmeaza.

Pe masura desfasurarii proiectului, va vom tine la curent cu informatii, imagini si clipuri.

Va multumesc pentru implicare si va doresc sa aveti parte inmiit din ceea ce ati daruit.

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 04 Dec 2013, 15:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Draga Monica, am ochii plini de lacrimi. Chiar mi-ati facut o mare bucurie inainte de sarbatori si am sufletul plin de veselie. Am reusit sa ajut, iar asta conteaza cel mai mult. Nu stiu cum sa va multumesc ca ati facut posibil acest lucru.
Parca nu imi vine sa cred ca un model lucrat de mainile mele, a fost adjudecat la un pret asa de mare. Consider ca a fost un dar de la Dumnezeu si pentru asta ma simt foarte mandra.
Imi pare foarte rau de modelele returnate. Stiu cat suflet se pune si cat doare un astfel de refuz.
Va pup si va multumesc pentru tot ce ati facut. Fara voi nu ar fi fost posibila aceasta minune.
Monica, am o curiozitate? Modelul a fost cumparat de un domn sau o doamna?


Adelina, o familie.
Citat:
Consider ca a fost un dar de la Dumnezeu
Iti inteleg preaplinul inimii.

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 04 Dec 2013, 15:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Monica draga, hai sa vedem partea plina a paharului. Pentru acest proiect, goblenurile gargaritelor au adus o suma frumusica si ma bucur ca macar o particica din ceea ce sa va realiza la acel spital va fi si cu contributia noastra.
Multumesc echipei TTT pentru efortul depus in sustinerea acestui proiect, multumesc celor care au achizitionat frumoasele noastre goblene si multumesc gargaritelor care s-au implicat in aceasta cauza nobila.


Iar eu iti multumesc pentru cuvintele frumoase, Abriela.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 04 Dec 2013, 16:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7951
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Admin scrie:
La noi, la firma au ajuns goblenurile de mai jos. Se pare ca vinovata de acest retur este... criza financiara prin care trecem. Lenuta si Abriela, chiar imi pare rau. Stiu cat suflet ati depus in aceasta actiune si ca v-ati fi dorit ca tot ceea ce ati oferit sa fie aducator de bani pentru investitia ce se va face pentru copii, la spitalul din Focsani.
Noi am incercat, dar asa a fost sa fie.
Tu nu ai nici o vina, Monica. Se pare ca aceasta criza financiara a lovit peste tot.

Felicitari pentru rezultatele obtinute.


Lenuta, daca ai stii ce rau imi pare. Parca ar fi vorba de munca mea.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Coasem pentru viitor
MesajScris: 04 Dec 2013, 19:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 5842
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Monica, iti multumim pentru imagini si detalii.
Sa stii ca m-am bucurat sa-mi vad goblenul in mainile castigatoarei, stiu ca va fi apreciat.
Ma bucur ca am putut contribui si eu putin la acest proiect.

Adelina, am ramas placut surprinsa cand am vazut suma pentru Mana tatalui. Felicitari!
Abriela, felicitari!

Se putea si mai bine, referindu-ma aici la goblenele returnate.
Dar, fetelor, Monica, nu fiti triste. Sunt sigura ca Dumnezeu are alta destinatie pentru ele, la fel de utila.

Multumesc tuturor celor care s-au implicat: echipa TTT, Monica, gargarite, participantii balului, organizatori.


Ai dreptate, Vero. Un gand bun si o multumire trebuie sa mearga si spre cei ce au achizitioant cele trei minuni, dar si spre cea care ne-a intermediat legatura cu organizatorul balului din acest an.
Sa stii ca imi doresc ca bijuteriile returnate sa aiba o destinatie divina pentru ca stiu inima celor ce le-au cusut.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 534 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania