Acum este 16 Apr 2024, 06:31

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: S.O.S - Diagrame Piroska
MesajScris: 16 Sep 2009, 09:10 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4568
Nume forum:1
Diagrame Piroska, by Alexandra Pop (3 mesaje), la 28-06-2009

Buna seara,
Sunt noua pe forum, ma numesc Alexandra. Am o mica problema. Dupa ce am lucrat jumatate din portretul Piroskai am constatat ca imi lipseste schema 1, adica partea de sus (capul) a portretului. Va rog sa ma indrumati ce sa fac pentru ca nu as vrea sa mai cumpar inca o data goblenul doar pentru diagrama 1.
A mai lucrat cineva Piroska?

Replica: Bine ai venit pe forum!,by Condrasov Gabriela (292 mesaje), la 28-06-2009

Din pacate nu am cusut acest model, dar sigur una din gargarite din gradinita te va ajuta.
Te asteptam cu modelele in lucru. Te pupic si (vorba gargaritelor) "Ac cu aripioare!"


Replica: Multumesc. by Alexandra Pop (3 mesaje), la 28-06-2009

Va multumesc pentru raspuns.

Sper sa se gaseasca o rezolvare si pentru mine si ca o garagarita se va indura de mine pentru a ma ajuta sa imi termin lucrul. Pana acum cateva zile am fost hiper-ocupata cu cele 5 examene de licenta pe care le-am sustinut. A fost o perioada grea in care nu am putut lucra, iar dupa ce am terminat, am constatat ca imi lipsete diagrama 1 Off! Sper sa rezolv cat mai repede ca sunt tare nerabdatoare sa o termin pe Piroska. Imi place tare.

Va pup si astept un semn de la o gargarita careia i-a placut candva de Piroska.

Replica: O parte din Piroska by Alexandra Pop (3 mesaje), la 28-06-2009

Iata ce am lucrat pana acum. Eu nu prea am experienta in domeniu, insa am prins drag de indeletnicirea aceasta de cand am intrat la cineva in casa care avea toti peretii plini cu goblenuri superbe si mi s-a parut ceva extraordinar, asa ca am inceput sa cos si eu.



Replica: Alexandra, by Mona J (753 mesaje), la 28-06-2009

eu am Piroska cusuta de bunica mea, acum vreo 20 de ani. Este aproape identica cu cea de la TTT, dar nu stiu pe vremea aceea de unde si-a procurat ea modelul, dar ce stiu este ca este un tablou extrem de frumos. Cu o rama din lemn de prun (facuta manual de un unchi) si pusa la loc de cinste in casa noastra, face senzatie. Acestui tablou ii datorez pasiunea mea pentru goblen.
M-as bucura mult sa gasesti diagrama care iti lipseste si sa ne arati tigancusa ta in serial si, odata terminata, sa fie si pentru tine o mica minune asa cum a fost si pentru noi.


Replica: Bine ai venit, Alexandra! by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 28-06-2009


Rodica a cusut Piroska si sper sa mai aiba diagrama ca sa te ajute.
Iti doresc ac la aripioare si sedere indelungata, alaturi de noi, in gradina gargaritelor.


Replica: Alexandra, by Mona J (753 mesaje), la 05-07-2009


ai gasit diagrama care-ti lipsea?


Replica: Alexandra, by Adriana Nicuta (4450 mesaje), la 05-07-2009


sper sa iti gasesti diagrama lipsa si... aripioare la ac, cum spunem noi!

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania