Acum este 27 Apr 2024, 06:52

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Schita pe A4 sau A3?
MesajScris: 24 Iul 2009, 08:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Feb 2009, 17:48
Mesaje: 154
Nume forum:1
Schita pe A4 sau A3? by Bratu Marta Renata (62 mesaje), la 16-02-2008
A4 este cat o coala de scris.
A3 este cat doua coli de scris asezate una langa alta (lipite pe partea lunga una langa alta).
Eu am si modele cu schita A4 (de la alta firma) si A3 de la Rogoblen.
Am pus aceasta intrebare si va rog sa raspundeti cu sinceritate chiar daca nu sunteti in asentimentul celor de la Rogoblen care folosesc schita/diagrama A3. In fond au si ei ceva de invatat din ce vom scrie noi aici.
Ei m-am obisnuit cu A4. Dati-mi voi argumente pentru care este mai indicata schita A3.

Replica: Pe A3 modelul se vede mai bine by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 16-02-2008
Eu prefer acest tip pentru faptul ca nu cos o singura plansa ci trec unde merge culoarea dintr-o plansa in alta. Lucrez si de pe A4 pentru ca asta a fost oferta firmei.
Numai Rogoblen are A3, iar eu sper din toata inima sa-si pastreze formatul si nu numai atat. Mi-ar placea ca desi pare sa fie la moda sa cosi cu DMC, ANCHOR si mai stiu eu care, sa ne ofere sansa de a alege. S-ar putea ca ceea ce ofera acum sa ne placa si in continuare. Mai pe scurt, - nu o schimbare totala ci, o alternativa.
Cineva spunea odata ca drumul cel mai scurt nu este drumul drept ci, drumul pe care-l cunosti.


Replica: Parca by Maria Zanfir (562 mesaje), la 17-02-2008
A3 ar fi cel mai usor pentru mine. Poate pentru ca am lucrat numai asa.
DMC si Anchor sunt ate scumpe si nu si le poate permite toata lumea. Noi, cele din grupul nostru cumparam si pentru italience de la Rogoblen. Ele spun ca este un pret bun si ca le place asa cum este setul de goblen.



Replica: Schita by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 17-02-2008
A3! Ce-mi trebuie flomostoaca de hartii pe care sa le car dupa mine cand lucrez? Si cele A3 sunt cam multe la un model mare.
Te gandesti, Letitia ca s-ar putea sa existe la oferta numai goblenuri cu ate straine? Vorba Mariei: cam piperate si nu pentru toate buzunarele. Nu mi se par chiar o idee buna sa platesc pentru un hobby atat de mult.



Replica: Nu by Doi na (569 mesaje), la 17-02-2008
m-ar deranja sa lucrez si cu schite A4, dar cred ca exista un risc mai mare sa le pierd.
Apropos de mic, iata unul din cainii cei mai mici din lume.



Replica: Si by Zircu Vali (193 mesaje), la 17-02-2008
cu A3 si cu A4. Dar nici intr-un caz pe cersafurile de altadata, A1, parca.

Replica: Goblenatoarea by Andrei Stancu (193 mesaje), la 18-02-2008
din familie foloseste diagrame A3 atunci cand lucreaza acasa, dar atunci cand lucreaza cu bolnavii ei, la centrul de recuperare, le taie diagramele in doua - deci le face A4. Oamenii cu care lucreaza au diverse deficiente fizice, ce ii fac incapabili sa se orienteze la inceput si atunci este mai usor sa le decupeze diagramele. A nu se intelege ca cei ce lucreaza cu diagrame A4 au handicapuri.
Mai jos, o dedicatie speciala pentru Letitia ca si pentru toate fetele ce iubesc aceste flori: Irisi in vaza de Van Gogh.



Replica: Schita A3 by Ionascu Alexandra (154 mesaje), la 19-02-2008
pentru ca este mai usor de urmarit si se potrivesc mai bine scopului.




Replica: Chiar by Ileana Miroiu (803 mesaje), la 19-02-2008

nu m-am gandit. Nu stiu daca ar fi dificil sa lucrez cu coli A4, dar, sincer, nu m-ar tenta pentru ca m-am obisnuit cu A3.



Replica: A3 by angela draganoiu (436 mesaje), la 19-02-2008
mi se pare cea mai buna, desi nu este prea usor de manevrat. Am un model de la alta firma si are diagramele pe A4 - trebuie sa va spun ca sunt foarte inghesuite si mici, iar eu, care nu mai am vederea atit de buna, ma chinui sa le citesc. Deci votez pentru A3.

Replica: A3 by Adela Aura Vlad (408 mesaje), la 19-02-2008
Cu A4 nu am lucrat.
Uneori ma gandesc ca este o performanta acest forum: strange lume atat eterogena si ii tine aproape.




Replica: Lamaita Gargarita, ar fi bine sa putem alege, dar, by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 19-02-2008
noi ne alegem doar modelul si daca cei care l-au prelucrat au A4, asta e.



Replica: Cei by Georgeta Petrea-Manta (146 mesaje), la 20-02-2008
de la Rogoblen vor sa faca diagrame A4? Nu cred ca este o idee buna, Letitia.

_________________
Renata - Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna, alaturi de prietenii tai.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania