Acum este 01 Mai 2024, 22:19

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Vise de vara
MesajScris: 27 Iul 2009, 11:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Vise de vara by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 15-07-2008

Chiar daca dragalasa sirena nu a ajuns inca, vara margaretelor a atins discret doar cateva inimi de gargarite, baiatul cu cos cu fructe s-ar potrivi in partea a doua a verii, acum in plina vara ce-ar fi mai potrivit oare decat sa coasem un nud?


Replica: Vise de vara by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 15-07-2008


Frumos nudul propus de tine Letitia, fetita cu margarete mi-a mers la suflet, dar baiatul cu cos de fructe cred ca l-am ratacit. In ce topic este postat?

Replica: Cosul cu fructe by Lucia Marina (218 mesaje), la 15-07-2008


este numele topicului, Nico.
Mie imi place mai mult nudul decat sirena, acum, Letitia.


Replica: Multumesc Lucia, by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 15-07-2008


L-am vazut. Ai dreptate, Letitia, cu nuante mai deschise ar arata foarte bine.

Replica: Nu ar fi o problema prea mare, Nico by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 15-07-2008

pentru harnicele Gargarite de la Rogoblen, si Copii mancand fructe au aceeasi sursa de inspiratie si sunt in culori mai deschise.
Probabil ca nudul va scandaliza cateva Gargarite, dar poate ca va fi pe placul Gargareilor.

Replica: Lucia, cand le vei vedea prelucrate, by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 16-07-2008


(si eu sper ca vor fi) cred ca te vei gandi daca sa le comanzi pe toate odata sau esalonat. Si la viteza ta de lucru, prima varianta este mai atractiva.

Replica: Ma by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 16-07-2008

inscriu si eu. Pentru.

Replica: Absolut superba, Letitia! by Ileana Miroiu (806 mesaje), la 16-07-2008

I-ai trimis-o si Monicai in format mare?
Eu i-am trimis un Garmash si astept raspuns.

Replica: Deosebit nudul, Letitia., by Cozea Rodica-Maria (618 mesaje), la 16-07-2008

Nu vad de ce ar scandaliza unele Gargarite pentru ca mie mi se pare atat de pur si nu vad sa aiba nimic obscen in el. Mi se pare de bun gust si nu are nicio asemanare cu nudurile pe care le vedem in reviste si la TV si care iti creaza dezgust. Nu sunt adepta nudurilor, dar pe aceste daca s-ar transforma in model, l-as lucra. Sa nu uitam, marii pictori si sculptori ai lumii care au creat nuduri desavarsite.

Replica: Nico, cred ca n-am dreptate. by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 17-07-2008


Am analizat mai bine imaginea, stii, de fapt cred ca este un tanar intr-o noapte de vara si a atunci varianta inchisa este mai reala.
Ileana, am vazut si pe forum imaginea pe care ti-o doresti? Daca nu, ne-o arati si noua?

Replica: Frumusete in floare, Letitia. by Ileana Miroiu (806 mesaje), la 17-07-2008

Seamana cu mine acum ceva ani in urma...


Replica: Este tare delicat Ileana. by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 18-07-2008

Sper sa devina model de goblen.

Am invatat atatea lucruri de la voi pe acest forum. La capitolul pictura stateam cam prost, dar m-ati facut curioasa si am gasit atatea picturi frumoase pe internet.

De exemplu Garmash, nu auzisem, dar de cand ai pomenit tu de el am cautat pe net si are picturi asa frumoase si delicate. Am recunoscut cateva postate de Letitia in topicul Vara.

Replica: Daa, si eu by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 18-07-2008

mi l-as dori goblen. Este superb.

Replica: Vise de vara by Adriana Nicuta (4017 mesaje), la 18-07-2008


Frumos Nudul, dar parca Frumusete in floare mi-a atins mai tare sufletul. Este atat de delicat!

Replica: Mai exista un topic, by Silvia Har (625 mesaje), la 18-07-2008


numit Rosu de Garmash?
Cam acum un an Catalina ne punea aceasta intrebare si ne posta si o diaporama cu picturile lui Garmash. Din pacate (am verificat), diaporama a fost incarcata pe turboupload si acest server a disparut.
Nici eu nu stiu multe despre pictura, dar am invatat - mai intai de la Doruletz si mai apoi de la celalalte fete, cate ceva, asemeni tie, Nico.
Am vazut la o alta firma un goblen prelucrat dupa o pictura a acestor soti (nu stiu care din ei a pictat-o), dar nu m-a incantat.


Replica: Ileana,eu cred ca esti tu in lumea florilor roz by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 01-08-2008


si a imbatranit doar oglinda.



Replica: Esti criminala, Letitia! by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 03-08-2008

Ai un umor de... te unge la inima! Cred ca si la mine este la fel. Cu oglinda!

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania