Acum este 18 Apr 2024, 17:52

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Anotimpurile femeii
MesajScris: 28 Iul 2009, 09:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Anotimpurile femeii by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 24-06-2008
Imi doresc sa cos anotimpurile femeii. Femeia-vara va fi Femeia mac, Femeia-toamna va fi Pasarea-mama, pentru iarna, cum nu am ceva simbolic m-am gandit la o imagine postata de Maria.



Replica: Aveti vreo idee pentru primavara? by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 24-06-2008
Ar trebui sa fie ceva delicat, poate roz, poate o aripa de flutur.
Voi cum vedeti femeia primavara?

Replica: Foarte buna idea ta, Letitia. by Cozea Rodica-Maria (618 mesaje), la 24-06-2008
Subscriu si eu si abia astept sa vad ideile fetelor.

Replica: Ma by Admin TTT (3923 mesaje), la 24-06-2008
simt in plin paranormal. La fel si colegele mele, gargarite de TTT. Le-am citit propunerea ta, Letitia si... s-a lasat liniste.
Ieri, Bica vorbea de firele nevazute ce ne leaga. Nu am dat importanta.
Astazi pot sa spun doar, sa asteptam pana dupa-amiaza.

Replica: Nu cred, by Maria Nistor (4961 mesaje), la 24-06-2008
in mod deosebit in paranormal, dar cred in sintonie, fiind toti iubitori de goblen.

Replica: Anotimpurile femeii by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 24-06-2008
Interesanta propunerea ta, Letitia. Si eu am ramas nemiscata in fata calculatorului cand am citit. Ne-ai mai dat o tema de gandire. Dar s-ar parea ca gargaritele de la TTT iar ne-au citit gandurile si vom avea o surpriza. Iar stau cu sufletul la gura.

Cred ca voi pati ca Tereza care s-a intors de la stomatolog si a vazut modelul cu Elvis. Si eu trebuie sa fac astazi o vizita la medic si presupun ca atunci cand ma voi intoarce voi avea o surpriza, in mod sigur, una placuta dupa cum ne-am obisnuit deja.

Replica: Cred by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008
ca se intampla ceva la TTT. Sau visam noi? Apropo: matusa mea are un goblen lucrat (va arat o fotografie) si, cica, nu exista decat in varianta imprimat. Poate gargaritele de la TTT ne vor face bucuria de a-l avea si noi in varianta cu diagrama.



Replica: Tereza, by Doruletz Mic (1008 mesaje), la 24-06-2008
si eu cred la fel. Daca nu as sti ca Letitia este din Timisoara, as jura ca lucreaza la TTT, Focsani si ne pregateste ca sa nu avem socuri. Oare am intuit bine?
Nu ai imagine mai clara la ai expus aici, Tereza? Este interesanta.
Nu uita de regula nr. 1 de pe acest forum: sa nu fie imagine de la o alta firma de goblenuri.

Replica: La by Bica Nistor (1287 mesaje), la 24-06-2008
orice m-as fi astepta, dar la asa raspuns de la Monica, nu.

Replica: Nu by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008
am vazut nicaieri acest model. Matusa mea mi-a zis ca a fost singurul ei model imprimat, pe vremea aceea (acum mai bine de 20 de ani). La noi inca nu existau firme specializate. L-a primit de la un prieten din Austria. Imaginea aceasta am gasit-o intamplator si am salvat-o, stiind de modelul matusii. Poate saptamana asta ajung la ea si fac o fotografie la tablou. Este absolut minunat.

Replica: Da by Maria Nistor (4961 mesaje), la 24-06-2008
ce parere aveti de aceasta imagine?



Replica: Anotimpurile femeii by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 24-06-2008
Femeia - iarna a aparut sub numele de Femeia - Harpa si este absolut superba. Asa cum am banuit cand am ajuns acasa de la medic am gasit surpriza. Acum mai lipseste femeia-primavara. Ne-ai dat tema de gandire Letitia.

Letitia, una din dorintele tale s-a implinit. Acum ce fac? Pe care le comad? In curand cred ca va aparea si Sirena. Sper ca vara aceasta sa am spor la cusut. Este tot ce imi doresc: o vara linistita in care sa ma relaxez si sa cos in liniste. Modele noi si minunate am pentru o viata, Gargaritele de la TTT au grija de asta si le multumesc.



Replica: Felicitari, TTT! by Maria Nistor (4961 mesaje), la 24-06-2008
Superb! Cine o sa fie prima care il aduce pe panza? Maine urmeaza alt model?

Replica: Gargarite de la Rogoblen, by Anca Lungoci (364 mesaje), la 24-06-2008
nu m-am simtit niciodata asa de rasfatata de voi ca in acest an. Multumesc.

Replica: Acum by Baloiu Victoria (58 mesaje), la 24-06-2008
ca avem inca o alegorie frumoasa, poate ne da TTT si niste timp ca sa le lucram. Eu nu stiu cand o sa lucrez tot ce am cumparat. De cate ori barbatul meu vede avizul de posta, nici nu se uita si ma intreaba: Iar ai cumparat goblen?

Replica: Ah! by Veronica Ene (179 mesaje), la 24-06-2008
Ce-mi place! Bravo, bravo!
Victoria, nu esti unica. Si pe mine ma indulceste sotul meu cu asa intrebari.

Tereza vezi ca am ceva pentru tine: Doamna misterioasa.

Replica: Veronica, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1264 mesaje), la 24-06-2008
Da, ma tii in suspans? Chiar sunt curioasa.

Replica: Tereza, by Lucia Marina (218 mesaje), la 24-06-2008
vezi ca este un topic cu titlul acesta. Nu iti spun mai mult. Sunt curioasa ce vom avea pentru primavara.
Bravo TTT!

Replica: Voi by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 24-06-2008
ma bagati in boala. Felicitari Gargaritelor de la TTT! Abia am facut o comanda si ma bate gandul sa mai fac una. De cusut nu stiu cand le voi coase, dar sa fie acolo.

Replica: Nu by Martis Liliana (87 mesaje), la 24-06-2008
am fost plecata decat putin, cat sa dau o mana de ajutor la tara si acum cand m-am intors am gasit atatea noutati de la TTT. Suntem niste rasfatate, intradevar.
Cum maine plec, ma astept la multe alte surprize de la voi.

Replica: Este tare by Maria Zanfir (564 mesaje), la 24-06-2008
frumoasa cu irisul si cu acele coarde rupe ce ii fac parul.

Replica: Frumusetea-frumusetilor! by Tudorancea Rodica (250 mesaje), la 24-06-2008
Este altfel decat celalalte femei si asta va crea un farmec anume. Bravo, fetelor de la TTT!

Replica: Imprevizibili, by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 24-06-2008
ca de obicei si bineinteles ca meritati felicitari.

Replica: Sunteti adevarate fenomene. by Adriana Nicuta (4033 mesaje), la 24-06-2008
Frumoasa! Liniste si pace, - asta imi inspira.

Replica: Si by Silvia Har (634 mesaje), la 24-06-2008
eu ma simt altfel langa ea. Va dati seama ca si aceasta trebuie achitionata rapid ca sa le adaug la celalalte:Femeia-mac si Pasarea-mama?

Replica: Femeia-harpa, femeia-iarna, by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 25-06-2008
Muzica unei vieti concentrata intr-un goblen.
Multumesc Monica, multumesc harnice Gargarite de la TTT.

Si-a ramas doar primavara, nu numai la noi in suflet, asa ca haideti sa incercam sa-i gasim o imagine in acelasi stil cu al celorlalte trei. Nu ne ajuti in cautari, Alice? Lucia, tu cum vezi femeia-primavara? Ilona, si tie iti plac imaginile romantice. Ai vreo idee?

Replica: Deosebita! by Cozea Rodica-Maria (618 mesaje), la 26-06-2008
Ne-ati surprins din nou Gargaritelor de la TTT, dar viteza cu care ati pus in practica aceasta noua propunere, m-a uimit. Inca o data din partea mea: mii de felicitari!

Replica: Pentru femeia primavara by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 26-06-2008
care flori credeti ca s-ar potivi mai bine, in afara de ghiocei, flori albastre sau roz?

Replica: Letitia, by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 26-06-2008
ai gasit ceva ce s-ar potrivi? Grele intrebari ne mai pui. Am tot cautat, dar nu am gasit deocamdata nimic care sa se potriveasca cu ce ai descris tu.

Femeia - trandafir nu iti place?

Replica: Daca Gargaritelor, by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 26-06-2008
de la TTT o sa le placa, vom vedea.

Replica: Anotimpurile femeii by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 27-06-2008
Sa inteleg ca nu ai vazut noul model Letitia? Femeia - trandafir este de acum o realitate.

Replica: Draga Gargarita Paunita, by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 27-06-2008
Am vazut Femeia trandafir, dar la noi primavara vine in culori mai delicate, - alb, galben, roz, blue sau violet. Trandafirii apartin verii, vad Femeia trandafir ca alternativa pentru cele la care nu le place femeia mac. Poate ca o sa spuneti ca albastru si violetul fac parte din culorile reci, asa o fi, dar imprumutate florilor primaverii incalzesc. De fapt asta si era intrebarea mea: Femeia primavara sa aiba delicate flori de toporasi sau viorele sau o crenguta inflorita de la ciresul sau piersicul din gradina? Si nu uitati, numai cine nu cauta nu gaseste. Nu este exact ce vrem? Vom adapta, cizela, combina si pana la urma vom reusi. Doar suntem Gargarite, nu?

Replica: Un pas mai aproape de femeia - primavara by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 29-06-2008



Replica: Este un vis, Letitia. by Doi na (575 mesaje), la 29-06-2008
Este greu sa raspund la intrebarea ta pentru ca eu simt primavara odata cu prima crenguta de zarzar inflorita, mai apoi cu primul toporas, prima zambila, prima lalea, prima narcisa si cate alte prime.

Replica: Sa fie oare asta primavara pe care by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 12-08-2008
o cautam? Dar mi-ar placea doar chipul fetei cu flori in par fara atatea briz-brizuri.



Replica: Este superba Letitia. by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 12-08-2008
Abia cum am vazut-o. Chiar ca este cam incarcata in varianta asta, dar cu un fond in nuantele cerului ar fi minunata. Chipul ei este asa proaspat, iar florile au nuante delicate potrivite pentru o primavara.

Replica: Anotimpurile femeii by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 12-08-2008
Primavara?



Replica: Ce by Maria Nistor (4961 mesaje), la 12-08-2008
Primavara frumoasa!

Replica: Anotimpurile femeii by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 20-09-2008
Am ramas cu gandul la Femeia primavara pe care o viseaza si Letitia.
Oare aceasta sa fie?



Replica: Flori de primavara by Stefanescu Elena (2635 mesaje), la 21-09-2008
si un fluture frumos.



Replica: Primavara. by Maria Nistor (4961 mesaje), la 21-09-2008



Replica: Sa fie oare asta femeia primavara? by Vasiliu Letitia (1480 mesaje), la 12-10-2008



Replica: Femeia primavara. by cucos catalina (1629 mesaje), la 12-10-2008



Replica: Incantatoare si by Calinescu Ramona Nicoleta (907 mesaje), la 13-10-2008
aceasta idee: sa fie un set cu femeia, primavara, vara, toamna si iarna. Ce ziceti, TTT?

Replica: Sau femeia vara?!, by cucos catalina (1629 mesaje), la 13-10-2008



Replica: Catalina, by Maria Nistor (4961 mesaje), la 13-10-2008
imaginile tale sunt superbe.

Replica: Sau femeia-toamna? by cucos catalina (1629 mesaje), la 15-10-2008



Replica: Anotimpurile femeii. by Sorescu Minerva (2095 mesaje), la 16-10-2008



Replica: Primavara? by Frunza Nicoleta (3234 mesaje), la 16-10-2008


_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Anotimpurile femeii
MesajScris: 26 Mar 2012, 17:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Oare e femeia-primavara?


_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Anotimpurile femeii
MesajScris: 27 Mar 2012, 13:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania