Acum este 28 Iun 2026, 13:08

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 17 Iul 2012, 20:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Ce frumoase sunt, Marie. Isi asteapta cumintele hainutele. Pupici si mult spor sa ai in tot ceea ce vei coase de acum inainte.

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 17 Iul 2012, 20:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Felicitari draga Marie. Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 08 Oct 2012, 13:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Sep 2010, 23:36
Mesaje: 455
Locatie: Bruxelles, Belgia
Nume forum:1
Imi pare rau ca raspunsurile mele vin cu intarziere, dar voi recupera.
Ma bucur ca va place colectia mea, plina de culoare si veselie si va multumesc ca v-ati oprit sa o admirati.

Adelina, intr-un vas cu apa calduta pun detergent lichid dupa care pun goblenul pentru 2-3 minute, iar dupa aceea il clatesc sub jetul de apa rece. Il usuc pe un prosop si cand este uscat il calc pe spate. Asa am facut la toti piticii si nu am avut nici cea mai mica problema.
Stiu ca nu este recomandat spalatul, doar ca am impresia ca dupa spalat culorile sunt mai vii si dupa ce il calc se aseaza mai frumos.

Mi-am imbracat operele de arta, trimitandu-le in tara, la centrul unde mi le-am inramat pe toate celelalte, cu instructiuni clare despre culoarea, marimea ramei si passepartout-ului doar ca pentru Mac m-au sunat si m-au sfatuit sa aleg o alta rama.
Le-am dat mana libera, doar ca nu sunt atat de incantata de alegerea lor. Este frumoasa doar ca, nu este pe gustul meu.





.

Diferenta dintre cei doi Tweety consta in faptul ca pe primul l-am rimelat, facandu-i genele albastre, din greseala. Va asigur ca nu am observat decat atunci cand mi-au venit inramati.



Si ultimile doua:





In prezent cos la Gloria Diminetii . Astazi am reusit sa termin fondul, ceea ce inseamna ca este aproape terminat.

Va imbratisez cu drag si va pupic.

_________________
Gargarita-Magia-Povestilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 08 Oct 2012, 13:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Sep 2010, 23:36
Mesaje: 455
Locatie: Bruxelles, Belgia
Nume forum:1
Si o imagine cu locul provizoriu:



Pupicei.

_________________
Gargarita-Magia-Povestilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 08 Oct 2012, 13:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Este foarte frumoasa colectia ta. Am ramas impresrionata de Alba ca zapada si cei 7 pitici.
Felicitari!

P.S. Astept un serial cu Gloria diminetii.

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 08 Oct 2012, 15:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Marie, te felicit din tot sufletul pentru frumusetile care iti incununeaza colectia.
Am si eu in ladita modelul Dupa cosmar. Vreau sa il adaptez cu pijama bleu, copilul din model seamana foarte bine cu Cezar, fiul cel mare. Pana la varsta de 4-5 ani se trezea in fiecare noapte plangand.
Te imbratisez cu mult drag.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 08 Oct 2012, 21:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2005, 16:24
Mesaje: 1767
Nume forum:1
Felicitari pentru noile sosite in colectia ta, Marie. Vesele si pline de culoare vor sta minunat linga celelalte modele.

_________________
Tina - Gargarita-Delicatetea-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 09 Oct 2012, 10:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Marie, mie imi plac inramarile si te felicit pentru aceste frumuseti.
Te pup.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 09 Oct 2012, 13:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ce frumos iti imbraci tu peretii, Marie. Felicitari!

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Marie
MesajScris: 10 Oct 2012, 22:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Marie, te felicit pentru toate bijuteriile din colectie. Sunt foarte frumoase.
Pot sa te intreb ce nu iti place la Mac?
Te imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 126 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania