Acum este 25 Iun 2026, 02:08

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 228 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 24 Noi 2011, 08:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2009, 22:39
Mesaje: 618
Nume forum:1
Felicitari pentru acest minunat model adaugat la colectie.

_________________
Mogin Paraschiva - Drumul catre casa unui prieten nu este niciodata lung.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 24 Noi 2011, 09:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2011, 07:34
Mesaje: 1103
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Te felicit si eu pentru noua bijuterie adaugata colectiei tale, Onuta. La cat mai multe iti doresc si de acum inainte.
Te pup.

_________________
Arina - Gargarita-Focul-Saruta-Lumina


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 30 Noi 2011, 21:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Gargarite dragi, va multumesc pentru aprecieri.

Va pupa,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 30 Noi 2011, 21:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Felicitari draga Onuta.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 01 Dec 2011, 10:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Mar 2011, 17:58
Mesaje: 2050
Nume forum:1
Onuta, felicitari pentru noul model adaugat colectiei tale. Sa stii ca te-am urmarit cand ni l-ai prezentat in serial si te apreciez mult pentru ca imi pare un model tare greu de lucrat. Intradevar rezultatul este uimitor.
Te felicit inca o data si iti multumesc pentru votul acordat pentru gargarita lunii noiembrie.
Cand am vazut nominalizarea nu imi venea sa cred, pentru ca a fost prima oara cand a facut cineva asta pentru mine.
M-a bucurat mult gestul tau, asa ca inca o data multumesc.
Te imbratisez cu drag,
Iunia.

_________________
Gargarita-Atingere-Calda-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 01 Dec 2011, 23:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ovidia si Iunia, va multumesc pentru aprecieri.
Citat:
Te felicit inca o data si iti multumesc pentru votul acordat pentru gargarita lunii noiembrie.
Cand am vazut nominalizarea nu imi venea sa cred, pentru ca a fost prima oara cand a facut cineva asta pentru mine.
M-a bucurat mult gestul tau, asa ca inca o data multumesc.
Iunia, fac doar ceea ce simt. Iar eu am simtit ca trebuie sa te votez. Te imbratisez cu drag.

Aduc in colectie o noua micutenie, Fiul lui Dumnezeu 2:



Si sa va spun si povestea celor doua iconite, Fiul lui Dumnezeu si Iconita.
Prima oara cand am lucrat aceste doua modele, au fost pentru mama mea. Doar ca inramarea de la Iconita m-a obligat sa o mai lucrez inca o data (pentru ca ramele nu aveau aceleasi dimensiuni, deci nu erau o pereche). Astfel, am decis ca o voi face cadou cuiva si o voi mai lucra inca o data pentru mama (ceea ce am si facut).
Intamplarea a fost ca atunci cand am dorit sa o fac cadou unei verisoare de-ale mele (s-a casatorit in aceasta vara) si am sters rama si geamul, s-a patat passepartout-ul si nu am mai vrut sa o dau (ma gandeam ca va ramane urma de umezeala). M-am uitat putin la mama si a acceptat sa ii dam Fiul lui Dumnezeu. Si asa mama a ramas fara o iconita.
In fine, am convenit cu mamita mea ca sa o daruiesc si pe cealalta (nasei mele de botez), iar pentru aceasta intamplare i-am promis ca ii voi face cele doua iconite plus un bonus (Coroana patimilor si Lacrima cu mir).
Nu mi-am programat bine activitatile, sa fie toate cele 4 iconite gata pana de ziua ei (8 decembrie), dar sper sa o bucurie inramarile (nu stie ca am facut comanda de ele), iar finalul povestii (Lacrima cu mir) sa il gaseasca sub brad, pe 24 decembrie.

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea bijuteriilor facute de mine, dar m-am simtit oarecum datoare fata de voi sa spun de ce am lucrat iconitele de 2 ori.

Cu drag,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 01 Dec 2011, 23:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Onuta, esti o dulce.
Povestea este frumoasa si in ea vad priceperea, credinta, daruirea si dragostea ta pentru mama.
Mamita ta trebuie sa fie tare mandra de tine.
Te felicit.
Te imbratisez cu drag.

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 02 Dec 2011, 11:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1987
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Hei! Este deja la colectie. Nici nu mi-am dat seama cand a ajuns aici.
Zilele acestea am pornit in urmarirea gargaritelor, esti vizata.
Sanatate iti doresc sa poti face mamicii tale cat mai multe bucurii.
Pupici si imbratisari.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 02 Dec 2011, 11:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Draga Onuta felicitari pentru final. Povestea ta este foarte frumoasa. Iti urez spor la treaba ca sa poti termina in timp util.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Onuta
MesajScris: 03 Dec 2011, 10:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Rodi, Sorina, Ovidia, va multumesc pentru vizita si aprecieri.
Va imbratisez cu drag.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 228 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania