Acum este 19 Apr 2024, 21:25

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 23 Mar 2010, 21:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Vin si eu aici sa ma-nveselesc alaturi de voi si sa admir un fluture gingas sarutand irisi.
Doruletz, asteptam surpriza ta.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 23 Mar 2010, 21:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Doruletz, numai tu puteai sa vii cu asa o surpriza. Irisii tai sarutati de fluture sunt deosebiti. Felicitari!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 23 Mar 2010, 22:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Ce frumoasa esti, Doruletz! Iti alegi modelele de goblen exact dupa sufletul tau. Felicitari pentru fluturas.

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 30 Mar 2010, 19:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Noi 2008, 17:02
Mesaje: 437
Nume forum:1
Lenuta, este atata delicatete si finete in acest goblen, de numai lucrandu-l iti dai seama. Eu l-am lucrat cu ate de la Anchor (am impresia ca nici nu exista o alta varianta) si lucratul lui a fost o placere. Ata aluneca altfel si parca si straluceste diferit.

Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi! esti atat de lipita de sufletul meu incat nu am nevoie de nici o alta dovada.
Mi-a scris Monica. Eu iti multumesc mereu pentru cuvintele ce le aduci aici pentru mine. Nu exista ceva mai frumos. Sa ramai mereu aceeasi Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!

Bica, m-ai facut sa zambesc cu bucurie pentru povestea fluturelui in inima ta. Sa ramai la fel de tanara!

Mona, aceasta era surpriza. Ca mai am ceva in lucru, este adevarat, dar nu stiu cand voi coase ultimul punct pe panza.

Nico, multumesc. Il rog pe micut sa petreaca Pastele la tine, in burtica.

Raluca, toate suntem frumoase. Elizei tale, un pupic pe manuta stanga.

Daca nu ne mai vedem pana atunci, va doresc Paste fericit.

_________________
Doruletz Mic - Gargarita-Romantica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 24 Apr 2010, 18:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Noi 2008, 17:02
Mesaje: 437
Nume forum:1
Un leagan pe care mi l-as dori aevea la fereastra dormitorului meu:


_________________
Doruletz Mic - Gargarita-Romantica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 24 Apr 2010, 18:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Mar 2008, 11:54
Mesaje: 775
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Esti plina de surprize, Doruletz. Imi place foarte mult cum a iesit, iar Sarutul fluturelui ma unge la suflet. Felicitari!

_________________
Ioana - Gargarita-Gerbera-Rosie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 25 Apr 2010, 11:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Doruletz, cine nu ar vrea un astfel de leagan vesnic sa-l priveasca?
Felicitari si astept o noua surpriza.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 26 Apr 2010, 08:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2009, 12:21
Mesaje: 104
Nume forum:1
Doruletz, esti o frumoasa!

Dupa ce am plans cu sughituri, ca sa nu spun ca m-am jelit, citind ce ai scris pentru mine, m-am consolat privind modelul lucrat de tine, model care a reusit prin culorile lui pline de optimism, sa imi incante sufletul.
Gargarita frumoasa, iti doresc din tot sufletul ca aceste panselute sa iti incante privirea zi de zi. Panselutele tale sunt suave si emana ceva ce numai ele stiu.
Meriti mult mai mult decat pot sa exprim eu acum in cuvinte.
Te strang la pieptul meu si te sarut pe frunte, cu drag, ca pe baiatul meu.
Cu gandul la tine,
Georgeta – Gargarita care acum pe moment nu mai este frumoasa, dar va fi asa cum ma stii tu, si cum vrei sa fiu eu pentru tine.

Sper sa revin intr-o zi…

_________________
Georgeta - Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 26 Apr 2010, 10:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Noi 2008, 17:02
Mesaje: 437
Nume forum:1
Georgeta, mie mi-au murit parintii in aceeasi zi. Eram adolescenta. Durerea mi-a secat lacrimile.
Bunicii ne-au luat pe mine si pe fratele meu la ei si ne-au imbarbatat prin... durerea lor. Ii vedeam plangand in orice clipa si atunci, eu si fratele meu am hotarat ca noi trebuie sa ii ajutam pe ei. Ne-am imaginat cu mintea noastra de copii ce inseamna sa fii parinte si sa iti pierzi copiii.
Apoi, la diferenta de cateva zile, unul de altul, s-au stins si bunicii. Am ramas, cu adevarat, singuri pe lume. Si ne-am dat seama ca lumea poate sa ne inghita si sa ne desparta in numele Protectiei copilului. Asa ca, impreuna cu fratele meu ne-am construit scenariul si zidul dupa care ne-am ascuns pana am devenit majori.
Recunosc ca am plans. Am udat perna, mai in fiecare noapte. Mai stiu ca fratele meu facea la fel in patul din aceeasi camera, despartit doar de un paravan subred.
Ziua, ridicam capul precum clopoteii din zapada, primavara (era o metafora ce imi placea mult) si ne avantam amandoi in lume. Nimeni nu stia cat ne chinuiam sa nu se vada nici o cuta pe hainele noastre. De curatenie, nici nu se punea problema. Frecam fiecare lucru cu mainile mele mici ce se umflau de la soda (pe atunci acesta era detergentul cel mai ieftin). Nimeni nu banuia cata apa beam ca sa nu faca intestinele zgomot din cauza foamei. Nimeni nu banuia ca ne plateam intretinerea camerei (cum era pe atunci) cu banii de pe sticlele goale pe care le adunam de la cei carora le era sila sa le duca la vanzare. Fratele meu se lipise de un fotograf care, ni se parea noua, atunci, il platea regeste.
La serbarea de absolvire am avut cea mai frumoasa rochita (facuta de mine, dar cu banuiala mare ca este achizitionata de la o casa de moda), dar si cei mai frumosi pantofi. Fratele meu, a lipit pe pantofii mei, material in ton cu rochia, dar si pietre semipretioase. Gasise la o sifonarie un sifon gros spart. Dupa ce l-a spart cu stiinta si l-a slefuit, din el mi-a creat si un pandant, prins in snur auriu (pentru auriu, am descusut doua nopti, modelul de la o iie).
Am razbit in viata desi am cazut atat eu cat si fratele meu la examenul de admitere la facultate. Colegii ne priveau ca pe niste perdanti, dar cred ca de acolo de sus, parintii si bunicii ne privegheau. Am avut puterea sa infruntam lumea si sa nu luam aminte la conveniente. Singurul ce a contat pentru mine a fost fratele meu. Singura ce a contat pentru fratele meu, am fost eu.
Astazi, cu mana pe inima, recunosc ca am razbit in viata, dand la o parte convenientele si considerand ca singurul lucru ce conteaza este legatura ce ma uneste pe mine si pe fratele meu. Am suferit pentru fiecare esec din viata lui, dar nu am plans.
Este ceea ce vreau sa simti si tu ca sa nu mai lacrimezi.
Panselutele mele vor ajunge la cumnata mea ce, pe zi ce trece, devine surioara pe care am visat-o.
Pentru mine esti si ramai Gargarita-Ce frumoasa sunt eu azi!


_________________
Doruletz Mic - Gargarita-Romantica


Ultima oara modificat de Admin pe 26 Apr 2010, 11:11, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea - Doruletz
MesajScris: 26 Apr 2010, 15:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Doruletz Mic, nu pot sa-ti spun decat ca imi curg lacrimile pe obraji de mi s-au inodat undeva dedesuptul barbiei. Umil, imi inclin capul in fata ta.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 153 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania