Acum este 29 Mar 2024, 07:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 143 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Colectia mea - Nico
MesajScris: 27 Mai 2009, 13:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 02-03-2008

M-am hotarat sa va arat si eu "operele" mele.
Castel la mare este al doilea goblen cusut de mine.
Primul l-am facut cadou fratelui meu si voi posta o poza mai tarziu.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 02-03-2008

Al doilea goblen, si preferatul meu este "Iconita".



Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 02-03-2008


Ikebana cu crini inca nu este inramata, dar este tare draguta.



Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 02-03-2008

Iar ultima terminata este "Madona in argint".

Acum lucrez "La mare, toamna", dupa care, asa cum am promis voi incepe "Zbor de gargarite".



Replica: Dupa mine, by Milos Cosmina Elena (573 mesaje), la 03-03-2008

toate goblenele cusute sunt frumoase.
Nicoleta, vad ca si tu iti scrii pe margini numarul de cm. Si eu am obiceiul. Ma ajuta sa ma orientez la cusut.


Replica: Nu by Doi na (538 mesaje), la 03-03-2008

mi-am putut imagina ca acest Castel la mare, poate fi atat de frumos lucrat. Este foarte gingas. Si tu ai o inramare deosebita pentru el. Unde le-ai inramat?
Iconita este nemaipomenit de frumoasa. Si frumos lucrata. La cele neinramate, farmecul scade numai pentru ca nu au rama. In rest, ai niste variante cromatice deosebite.
Ai cu ce te mandri, iar temele alese ca si modul de inramare arata o persoana rafinata si delicata.


Replica: Nicoleta, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 03-03-2008

felicitari! Sunt foarte frumoase. Imi place foarte mult Ikebana cu crini. Sincera sa fiu cand am vazut-o in catalog, parca nu era asa frumoasa, nu mi-a placut prea mult. Insa acum cind o vad cusuta la tine, chiar imi place mult.


Replica: Multumesc by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 03-03-2008


foarte mult pentru aprecieri. Ma bucura acest lucru avand in vedere ca am inceput sa cos goblen acum doi ani, deci nu prea am "vechime".

Toate mi se par foarte frumoase si imi sunt dragi, dar "Iconita" ocupa un loc special.

Sunt inramate la o firma specializata din Bacau.

Da, Cosmina scriu numarul de centimetri pe margine pentru a ma ghida pentru ca de obicei lucrez mai intai culorile inchise si apoi cele deschise, dar nu este o regula. De exemplu la Ikebana cu liliac pe care am inceput-o, nu pot merge dupa aceasta regula, este destul de complicat; de fapt, am si abandonat momentan acest model.


Replica: Uite ce am gasit la by Roxana Deli (172 mesaje), la 03-03-2008

S-a inramat la Rogoblen:
Citat:
Aceasta iconita are o poveste deosebita. Colega noastra care a desenat-o,
a dedicat-o mamei sale.

Deosebit de frumoase, toate! A meritat sa le muncesti! Iar inramarea este dupa sufletul meu.


Replica: Nicoleta, by Lucia Marina (212 mesaje), la 04-03-2008


m-am scaldat in lumina din apa de langa Castelul tau, m-am aplecat cu veneratie la Icoana si am admirat cu placere Ikebana cu crini (mai ales florile roz dintre crini). Sunt o splendoare. Lucrate foarte frumos, culori deosebite (felicitari si Rogoblen!) si inramate atat de delicat!
Bravo!


Replica: Nicoleta, by stoicescu steluta (230 mesaje), la 09-03-2008

felicitari! Sunt foarte frumoase lucrarile tale si sunt frumos inramate. Imi place in mod deosebit Iconita. Are un aer special. Inca o data, felicitari!

Luci draga, te felicit pentru frumoasa exprimare.


Replica: Multumesc by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 09-03-2008


foarte mult pentru cuvintele voastre frumoase.

Lucia, cuvintele tale mi-au mers la suflet.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 09-03-2008


Acesta este primul meu goblen, un cadou pentru fratele meu.



Replica: Toate, by Bratu Marta Renata (62 mesaje), la 14-03-2008

foarte delicate, frumos lucrate si frumos inramate. Sincerele mele, felicitari!


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4836 mesaje), la 15-03-2008


Modelele tale sunt foarte frumoase. Sper sa vad si altele. Spor la munca! Multumesc pentru felicitarile pe care mi le-ai facut.


Replica: Minunate! by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 16-03-2008


Le admir aproae zilnic... "pe viu".


Replica: Ajutor! by Maria Nistor (4836 mesaje), la 16-03-2008

Vreau sa stiu daca la Ikebana cu crini ai folosit firul pus in trei pentru ca a iesit diversa si foarte bine. Am luat si eu niste modele cu ikebane, iar a ta imi place foarte mult. Ma uit la ea de cate ori intru pe forum.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 16-03-2008

Este lucrata cu firul in doua. Nu am incercat niciodata sa cos cu firul in trei.

Si mie imi este tare draga. Vreau sa cos si Ikebana cu lalele si apoi sa le inramez pe amandoua la fel.


Replica: Multumesc de raspuns. by Maria Nistor (4836 mesaje), la 16-03-2008




Replica: Delicate by Gina Necula (132 mesaje), la 21-03-2008


si foarte frumos inramate. Felicitari, Nicoleta.


Replica: Castelul by Patruleasa Jeni (182 mesaje), la 28-03-2008

la mare este preferatul meu din colectia ta. Il avantajeaza si inramarea.


Te asteptam by Maria Nistor (4836 mesaje), la 31-03-2008

Imi pare rau de problemele tale, dar sunt sigura ca odata rezolvate o sa pleci cu mai mult spor. Felicitari si pentru premiul primit!


Replica: Multumesc, Maria by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 31-03-2008


pentru incurajari si pentru felicitari.

Sper ca maine sa cos si eu. Mai am foarte putin si termin La mare, toamna.

Apoi sincer nu stiu ce sa cos. Am foarte multe modele ce asteapta sa fie cusute. As mai lucra la Ikebana cu liliac, as incepe si Zbor de gargarite si acum voi avea si Pasarea mama. Sunt intr-o mare dilema. Sper doar sa am timp pe care sa-l aloc acestei pasiuni si pana la urma le voi face pe toate, nu conteaza neaparat ordinea.


Replica: Da, by Maria Nistor (4836 mesaje), la 01-04-2008


nu e simpla alegerea de a incepe un nou model, avand in vedere si surpriza echipei de la Rogoblen. Oricum trebuie sa ne grabim pana nu o sa apara alte modele noi, - sper sa aiba mila de noi.


Replica: Iconita by Maria Zanfir (522 mesaje), la 07-04-2008


si Castel la mare sunt cele care imi plac mult. Poate o fi si de la faptul ca sunt inramate asa.


Replica: Foarte frumoase, by Pricopie Ioana (387 mesaje), la 12-04-2008

toate goblenele lucrate de tine. Imi place cum ai inramat Iconita. Este cu pass dublu? Eu sincer nu ma pricep la asa ceva si m-as bucura daca mi-ai putea da si mie niste detalii.
Spor la lucru in continuare si sa ne mai incanti ochii cu alte frumuseti lucrate de tine!


Replica: Multumesc, Ioana. by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 12-04-2008

Da, Iconita este cu pass dublu (de fapt toate cele trei care sunt inramate sunt cu pass dublu). Pur si simplu la firma la care am inramat goblenele am spus ca vreau cu pass dublu, apoi in functie de rama aleasa si de culorile din goblen am ales cele doua pass-uri. Sincer, cred ca am stat cam jumatate de ora la fiecare goblen incercand diverse variante inainte de a alege cum va arata la final. Chiar nu e o treaba usoara.


Replica: Fiecare by Oana Stancu (355 mesaje), la 12-04-2008


din goblenurile lucrate de tine capata un plus de farmec si delicatete datorita inramarii. Esti o fiinta delicata. Felicitari!
Te inteleg ca ai stat atat de mult pana te-ai hotarat pentru o inramare. Eu, ce sa ma zic? Am atatea neiramate.


Replica: Am reusit by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-04-2008

sa fotografiez Toamna la mare. Sincer, in realitate arata mai frumos.



Replica: Si inceputul, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-04-2008





Replica: Abia by Rosculet Adnana (228 mesaje), la 18-04-2008

astept sa vad Pasarea mama.
Nu inteleg de ce vorbesti asa de goblenul tau. Mie imi place - a iesit foarte frumos.
Inramrile la goblenurile tale sunt deosebite. Ai cu ce sa incanti. Felicitari!


Replica: Multumesc, Adnana, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-04-2008

dar parca culorile au iesit cam sterse la ultimul.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4836 mesaje), la 18-04-2008

vad ca nu glumesti nici tu cu goblenatul. Felicitari pentru Toamna la mare. Este frumos si te inteleg ca fotografia nu reda realitatea, dar este frumos si placut. Lasa imaginatia sa faca partea ei.


Replica: Nico, by Silvia Har (602 mesaje), la 18-04-2008


Toamna este o poezie. Culorile sunt minunate. Sepia calde spre roscat sunt nunatele mele preferate.
Succes la Pasare. Facem perechea? Termin si eu
Macul
, curand...


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-04-2008

Silvia ai toate sansele sa termini Pasarea mama inaintea mea, avand in vedere sporul pe care l-am avut in ultima perioada. Deja am pus un model mai mic pe gherghef in cazul in care cel mare ma oboseste. Avantajul la un goblen mic este acela ca se contureaza mai repede modelul.


Replica: Ce by Adela Aura Vlad (381 mesaje), la 19-04-2008

pereche frumoasa va face toamna ta cu Castel la mare. Succes la Pasare!


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 20-04-2008


dupa ce ai sa il inramezi ai sa il privesti altfel. Apropo, a iesit foarte frumos fetelor, l-am vazut. Imaginea nu este deloc aproape de realitate, cred ca aparatul e de vina.


Replica: Va by Margareta Romascanu (164 mesaje), la 20-04-2008


invidiez, Nico si Adriana pentru prietenia ce va leaga si faptul ca nu sunteti numai doua prietene virtuale. Este dificil in ziua de astazi sa poti numi o persoana prieten, in adevaratul sens al cuvantului.
Nu m-am indoit nici o clipa ca goblenul este mai frumos decat imaginea pentru ca sunt patzita.


Replica: Ai dreptate, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 20-04-2008

Margareta. un prieten adevarat este greu de gasit. Degetele de la o mana sunt prea multe pentru a numara cati prieteni adevarati am si Adriana este unul dintre ei


Replica: Nu ai by Martis Liliana (87 mesaje), la 10-05-2008


mai avansat la Pasare, Nico?


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 17-05-2008

Din pacate Pasarea - mama stagneaza, in schimb am mai inceput un model mic pe care il tin la parintii mei si mai lucrez cand ma mai duc in vizita pentru 1-2 zile, de obicei la sfarsit de saptamana.




Replica: Trebuie by Maria Nistor (4836 mesaje), la 17-05-2008

sa ghicesc ce model este? Chiar nu stiu ce model e. Iti urez sa ai spor.


Replica: Eu by Cornelia Suteu (272 mesaje), la 17-05-2008

asa paria ca-i Simfonie de primavara.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 17-05-2008

Multumesc Maria. Nu am vrut sa va fac sa ghiciti ce model e, doar ca am uitat eu sa scriu. Ai dreptate Cornelia, este Simfonie de primavara. Am hotarat sa lucrez toate cele 4 modele ovale, 2 sunt terminate, am inceput Simfonia si urmeaza Capela. Cred ca ar forma un colt placut asezate toate patru pe un de perete.


Replica: A by Doruletz Mic (987 mesaje), la 18-05-2008

venit primavara cu toate minunile ei si ma concentrez si eu mai greu in a lucra goblen. Si la mine avanseaza greu fiecare noua culoare. Lasa ca le terminam noi, Nico!

Cred ca cele patru modele ovale se completeaza de minune. Daca vei fii la fel de inspirata la inramare cum ai fost la Castel la mare, ai toate sansele sa realizezi un colt unic. Iti urez sa ai spor si chef de lucru!


Replica: Letargia, by Anca Lungoci (356 mesaje), la 18-05-2008


adusa de noul anotimp - nimic nou sub soare. In fiecare primavara patesc la fel. Dar, printre picaturi, mai fac si eu cateva puncte. Sa ai spor mai mult de cat mine, Nico.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-05-2008


Multumesc, fetelor pentru incurajari.


Replica: Nicoleta, by Tender Rose (248 mesaje), la 24-05-2008

banuiesc ca te-a descurajat fondul la Pasarea-mama. Dar Simfonia de primavara? Ai niste modele frumoase, foarte delicate, frumos inramate. Esti un om deosebit de sensibil.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 25-05-2008


Multumesc, Rose.

Nu fondul ma sperie, dar am avut o perioada mai proasta si cam putin timp liber pe care l-am petrecut mai mult pe forum. Sa stii ca m-a ajutat sa trec peste o perioada destul de dificila. Forumul si copiii de la scoala au reusit sa ma inveseleasca si sa ma faca sa uit macar pentru cateva ore de probleme.


Replica: Cred, by Tender Rose (248 mesaje), la 25-05-2008

Nicoleta ca esti o persoana cu o afinitate speciala pentru profesia ta. Nu am auzit multi dascali sa spuna ca, la scoala, copiii au reusit sa ii binedispuna. Am citit ca esti Sagetator si asta inseamna un plus pentru tine ca dascal.
Perioadele grele le trec, cam asa: ma inham la lucruri pe care nu stiu daca le pot duce, dar ma indarjesc sa le finalizez. Incerc sa ma autodepasesc. Uneori simt ca ceea ce fac parca nu are finalitate sau parca nu isi are rostul - asta poate pentru ca gandurile imi zboara usor, inapoi la necazuri, dar nu cedez. Alteori imi vizitez cate o prietena, tonica din fire. Nu o incarc cu problemele mele, dar felul ei de a fi - imi deschide o supapa prin care mai pleaca din amaraciune. In ultimul timp am ajuns la convingerea ca totul pe lumea aceasta se poate repara, mai putin moartea. Asa ca am grija carui necaz ii incredintez lacrimile mele, si ca-ntro parabola ce circula pe net - imi pun palaria violet pe cap si plec la plimbare.


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4836 mesaje), la 12-06-2008


pe unde ai ajuns cu goblenul?


Replica: Chiar by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 14-06-2008


nici un punct, Nicoleta? A venit vara si zbori prin gradina?


Replica: Eu by Niculescu Greta (49 mesaje), la 18-06-2008

sunt mai drastica, Nico: nici macar trei puncte pe zi?


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-06-2008


As vrea eu sa zbor prin gradina, dar sfarsitul de an scolar a fost cam aglomerat. Asa cum am prevazut Silvia a terminat Pasarea inaintea mea. Am inaintat foarte putin la ea si putin la Simfonie. Dar le-am lasat deoparte si am reluat lucrul la Ikebana cu liliac ca vreau sa-l fac cadou mamei mele la sfarsitul lui iulie. Sper sa am spor si sa termin pana atunci. Din pacate nu am aparatul foto acasa ca sa va arat ce am lucrat pana acum la el (nu am mai cusut la el de aproape 2 ani).

Replica: Si by Adela Aura Vlad (381 mesaje), la 18-06-2008

eu care credeam ca sunt unica care isi lasa goblenurile in asteptare cu anii! Sa te ajute timpul sa il termini. Frumos cadou pentru o mamica!


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-06-2008

Am 5 incepute si m-am hotarat sa le termin, dar nu stiu cand, poate acum ca a venit vacanta am timp.

Merita chiar si mai mult. I-a placut de cand l-a vazut si m-am hotarat sa il cos. A fost al doilea goblen inceput de mine si cum va dati seama este destul de complicat si a stat in dulap o perioada buna. Acum ca am capatat ceva experienta poate nu mi se mai pare asa complicat.


Replica: Atunci, by Adela Aura Vlad (381 mesaje), la 18-06-2008

succes la lucru!
Nu faci un serial?
Citat:
vreau sa-l fac cadou mamei mele la sfarsitul lui iulie

E ziua mamei tale, atunci?


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza. by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-06-2008

Multumesc, Adela.

Cum ajunge aparatul foto in posesia mea sigur voi posta imagini pe parcursul lucrului.

Da Adela, este ziua mamei mele, atunci. Deci trebuie sa-l termin pe la jumatatea lunii iulie ca sa am timp sa-l si inramez.


Replica: Iti by Adela Aura Vlad (381 mesaje), la 18-06-2008

tin pumnii!


Replica: Multumesc Adela, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 18-06-2008



Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4836 mesaje), la 19-06-2008


astept cu nerabdare imaginile tale. Acum ca a venit vacanta o sa fii mai des cu noi. Sper sa faci si tu un serial. Cu 5 modele incepute o sa avem ce vedea.
Nu pentru a descuraja, dar eu am lucrat Fetita si Batrana torcatoare in mai bine de 3 ani. Doar in ultimul timp am reusit si eu sa am timp in plus si pentru goblen.
Te astept si iti urez sa ai spor si timp.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 19-06-2008

Multumesc, Maria pentru incurajari. Am inceput cu modele destul de mari si complicate, apoi apoi am luat cateva modele mai mici si mai usurele asa ca cele mari au stat deoparte. Cum tot apareau alte si alte modele, cele vechi au ramas in cutie. Deja cred ca am 20 de modele in asteptare.

Inchipuiti-va ca primele modele pe care le-am luat au fost Madame de Pompadour si Terasele iubirii. Am inceput Madame dar nu am lucrat decat un coltisor si apoi l-am abandonat. Poate vara asta ii vine randul. Acum vreau neaparat sa termin Ikebana cu liliac.

Chiar vreau sa fac un serial asa cum faci tu si Tereza si voi face lucrul asta cum imi ajunge aparatul foto acasa


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 29-08-2008

Desi am promis demult ca va arat ce am lucrat in minivacanta mea goblenistica, abia acum am avut un aparat de fotografiat la indemana. Asa ca va prezint acum ce am lucrat, un model mic si care m-a surprins ce frumos a putut iesi. E destinat tot pentu un cadou.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 29-08-2008

Si asa cum am promis, urmeaza si surpriza (de fapt sunt doua).

Prima: Maica Domnului din argint


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 29-08-2008

Si Ikebana cu liliac



Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 29-08-2008


Ikebana cu liliac este minunata, mama ta o sa fie foarte fericita. Dar Maini in rugaciune... peste asteptari!


Replica: Felicitari! by Maria Nistor (4836 mesaje), la 29-08-2008

Minunate! Am ramas ca la dentist. Mainile s-au adaugat si la lista mea.


Replica: Nico, by Ileana Miroiu (778 mesaje), la 29-08-2008

recunosc ca m-ai coplesit! Ma asteptam la un model, hai doua - tot cu Ikebana, dar trei? Felicitari! Este de o eleganta cautata rama de la Ikebana, dar nici la Maica Domnului din argint nu am comentarii. Sunt in ton au argintul goblenului. Mainile, asa cum am vazut si la Cristina, sunt intradevar deosebite. Vacanta a fost cu adevarat rodnica.


Replica: Esti by Zoica Maniu (230 mesaje), la 29-08-2008

plina de surprize, Nico! Eu chiar imi imaginam ca o sa termini un goblen, dar doua? Imi place inramarea. Exista un anume rafinament in inramarile tale care imi merge la inima.


Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 29-08-2008

Va multumesc pentru cuvintele voastre frumoase. In excursie am cusut doar Maini in rugaciune. Maica Domnului din argint este de multisor in colectia mea, acum doar am inramat-o impreuna cu Ikebana cu liliac pe care dupa cum stiti tot in vacanta asta am terminat-o.


Replica: Ai by Ilinca Moruzeanu (107 mesaje), la 29-08-2008

un rafinament la inramari, Nico... Are dreptate Zoica.
Iti doresc sa aduci aici, in colectia ta, cat mai multe goblenuri la fel de frumos inramate.


Replica: Daca nu as sti ca by Ramona Marculescu (136 mesaje), la 29-08-2008

esti profesoara de matematica, as jura ca predai artele plastice. Este deosebita punerea in scena la fiecare dintre goblenurile tale, inramate. Felicitari!


Replica: M-am by Anca Lungoci (356 mesaje), la 29-08-2008

indragostit de Ikebana cu liliac, Nico. Felicitari pentru inramare.


Replica: M-a fascinat by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 10-09-2008


primul tau goblen, Nico! Inramarea este de stil. Toata colectia ta este un parfum rafinat.
Felicitari!


Replica: Multumesc, Minerva! by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 10-09-2008




Replica: Gata si mica surpriza! by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 23-10-2008




Replica: Foarte frumos. by Stefanescu Elena (2537 mesaje), la 23-10-2008


Felicitari, Nico. Printesa ai abandonat-o? Dar Labus?


Replica: Nu i-am abandonat, Elena, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 23-10-2008


dar incerc sa termin si modelele mai mici pe care le am incepute. Si mai trebuie sa pregatesc si sacul Mosului.


Replica: Superba, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 23-10-2008

surpriza ta! Abia astepta sa ajunga la colectie. Abia astept sa o inramezi.


Replica: Este super! by Maria Nistor (4836 mesaje), la 23-10-2008

Ai imbogatit colectia cu inca o frumusete! Felicitari!

Replica: Wooooow, by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 23-10-2008

ce frumoasa este Simfonia! Felicitari!


Replica: Surpriza by tanasa clementina (293 mesaje), la 23-10-2008

mica, dar frumoasa, Nico. Sa ne tot faci surprize de genul acesta.


Replica: Va multumesc by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 24-10-2008

din suflet pentru aprecieri, Gargaritelor!

M-am gandit ca nu strica putina primavara, mai ales ca vremea s-a cam zburlit.


Replica: Nico, by Popescu Ioana (450 mesaje), la 24-10-2008


cred ca ti-a fost tare drag sa-l cosi. Sa-l expui si dupa ce-l inramezi, abia astep sa-l vad si asa.


Replica: Sigur by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 25-10-2008


il voi posta si inramat, Ioana. Doar ca va mai dura putin. Mai am de cusut Capela si abia apoi le voi inrama pe toate la fel.


Replica: Foarte frumoasa, by 0lteanu Emilia (584 mesaje), la 25-10-2008


delicata as putea spune, surpriza ta, Nicoleta. Si eu mi-o doream, dar vorba Rodicai, mi-ar mai trebui vreo patru maini, sa lucrez tot ce-mi place.


Replica: Acum by greta hirsch (115 mesaje), la 27-10-2008

inteleg de ce ne intelegem asa de bine. Am inteles dintr-unul din raspunsurile tale ca avem aceasi meserie "profesoara de mate". Si aceasi pasiune a goblenului.
Astept vesti de la tine. La ce clase predai?
Gargarita de departe

Replica: Asa este, Greta, by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 28-10-2008

sunt si profesoara de mate si indragostita de goblen. Predau la clasele 5-8 si iubesc copiii acestia aflati in pragul adolescentei de parca ar fi ai mei.

Nici nu stii cat ma bucur ca am aici asa multe prietene care sunt tot timpul alaturi de mine indiferent de problemele pe care le am.

Te imbratisez cu drag, Gargarita de departe.


Replica: Nico, by Calinescu Ramona Nicoleta (885 mesaje), la 30-10-2008


frumoasa lucrare ai adaugat la zestrea ta. Imi place mult. Aripioare la ac si pentru celelalte lasate in asteptare!


Replica: Craciun Fericit, Nicoleta! by Sorescu Minerva (2079 mesaje), la 25-12-2008


Multumesc ca mi-ai sprijinit primi pasi in Lumea Gargaritelor.
La multi ani!



Replica: Nico by Fanica Fina (81 mesaje), la 10-01-2009

sunt frumoase goblenurile tale, dar ele devin deosebite dupa ce le inramezi. Cand inramezi Simfonia?


Replica: Au ajuns by Frunza Nicoleta (3182 mesaje), la 09-02-2009

si panselutele mele la colectie. Si imi sunt tare dragi.

P.S. Simfonia o voi inrama dupa ce voi coase si Capela.



Replica: Chiar by Stefanescu Elena (2537 mesaje), la 09-02-2009

astazi m-am gandit la panselutele tale. Frumoase foc. Felicitari!


Replica: Nicoleta by Doruletz Mic (987 mesaje), la 09-02-2009

si mie imi sunt dragi panselutele tale. Vestesc cumva si o primavara timpurie?


Replica: Nico, by olteanu rodica (687 mesaje), la 10-02-2009

panselutele tale m-au incalzit. Merg sa opresc centrala ca sigur vine primavara cu asa flori frumoase.
Felicitari.


Replica: Nico, by Racovita Adriana (3876 mesaje), la 10-02-2009

felicitari pentru panselute! Sunt asa de catifelate... Le-am mangaiat un pic.
Pupici


Replica: Nicoleta, by Maria Nistor (4838 mesaje), la 10-02-2009


ai imbogatit colectia cu o bijuterie atat de frumoasa. Felicitari!


Replica: Imi plac goblenele tale. by CONDRUT VALENTINA ROBERTINA (155 mesaje), la 13-02-2009


Ai ales teme foarte sugestive. Felicitari!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 01 Oct 2009, 08:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Replica: Colectia mea, Nicoleta Frunza by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 28-08-2009

Ufff, am reusit sa mai adaug un mic model la colectie.

De cand asteptam momentul in care Fata la malul apei sa-si ocupe locul in acest topic.



Replica: Nico, felicitari! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 28-08-2009

Sa stii ca te astept si cu micutenia la colectie.
Te-am pupat.

Replica: Nico, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 28-08-2009

te felicit ca ai revenit in forta. Iti astept cu interes viitoarele opere.


Replica: Felicitari, Nico! by Macovei Natalia (116 mesaje), la 28-08-2009


Eu zic ca seamana cu tine, acum. Am dreptate?


Replica: Felicitari, Nicoleta by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 29-09-2009


pentru adaugarea acestei frumuseti la coletia ta! Foarte frumos ti-a iesit si ma bucur.
Pupici

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 24 Oct 2009, 17:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2009, 11:12
Mesaje: 632
Nume forum:1
Nico, nu ai mai inramat nimic din frumusetile tale? Ai un dar nativ de a vedea o rama perfecta pentru fiecare goblen.

_________________
Adela - Gargarita-Vis-de-floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 25 Oct 2009, 14:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ce mult imi place inramarea de la Iconita!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 20 Noi 2009, 09:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Adela, voi veni in curand si cu ceva inramari.
Ma bucur ca va place munca mea si modul in care inramez micile mele bijuterii.
Deocamdata adaug inca o mica minune la colectie, Fiul Lui Dumnezeu

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 20 Noi 2009, 12:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Felicitari, Nico, pentru adaugarea la colectie a acestei minunatii. Astept sa o vad inramata. Cred ca i s-ar potrivi si rama de la Iconita, dar tu cred ca stii mai bine ce rama sa ii pui. Inca odata, felicitari.
Te imbratisez!

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 20 Noi 2009, 14:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Este foarte frumos, este divin. Nico, multe felicitari!

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 20 Noi 2009, 17:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Felicitari!
Imi place tare mult si ma gandeam ca urmatoarea mea comanda sa il includa, pentru ca face pereche buna cu Iconita.
Pupici dulci, dulci pentru voi.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 21 Noi 2009, 13:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iun 2007, 03:58
Mesaje: 379
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Gargarita-Paunita, felicitari!
Ti-am mai admirat cu aceasta ocazie colectia. Imi plac foarte mult panselutele. Le-as coase si eu.
Te pup.

_________________
Alexandras - Gargarita-Sprintena-si-Agila


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Colectia mea, Nicoleta Frunza
MesajScris: 21 Noi 2009, 16:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Felicitari, Nico.
Vad ca incet, incet aceasta iconita apare in colectia fiecarei gargarite.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 143 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania