Acum este 18 Apr 2024, 13:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pentru copii panza etamina
MesajScris: 10 Iul 2009, 09:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iun 2009, 13:20
Mesaje: 14
Nume forum:1
Pentru copii panza etamina by Victoria Popa (34 mesaje), la 09-02-2006

Etamina
Este foarte adevarat ce ati spus despre etamina, dar la ea se pot oferi niste ate corespunzatoare, care sa umple spatiile mai largi ale ochiurilor, eventual o lanica sau ceva asemanator. Pentru copii, in general, este mai greu sa urmareasca punctele unei panze de goblen, indiferent cat de buna le este vederea. Iar rabdarea lor este mai limitata decat a adultilor. In general copii tind sa-i imite pe cei mari, de aceea si dorinta unor fetite de a lucra ceea ce vad la mama lor. Lucrand pe un material mai accesibil, vor capata cu mai multa usurinta experienta si rapiditate in realizarea unor astfel de lucruri. Apoi, in timp, vor putea deveni si ele cliente fidele firmei dvs., ca multe alte persoane. Bineinteles ca si modelele imprimate pe panza de goblen sunt foarte frumoase insa pentru copii este mai dificil sa deosebeasca nuantele culorilor. Fiicei mele, de exemplu, la modelul pe care l-a avut (un cap de Mos Craciun, modelul 10.68) foarte multe din culori au ramas neatinse pentru ca din imprimeu nu a reusit sa vada unde le era locul. Au fost 19 culori din care ea a folosit aproximativ 12.

Replica: Modele imprimate cu nuante putine by Admin TTT (3903 mesaje), la 09-02-2006
Pai, noi ne gandeam la modele imprimate care sa reprezinte un motiv simplu, cu nuante putine, pe panza actuala. Cand spun panza actuala ma refer la panza pe care se imprima acum modelele.

Replica: Model pentru copii by Admin TTT (3903 mesaje), la 28-11-2007
10.77 Doamna si vagabondul
puncte: 190 x 230
dimensiuni: 19 x 23 cm
culori: 20



Replica: Nu mai este nimic nou! by Zoica Maniu (230 mesaje), la 28-11-2007
Este deja lucrat, deja inramat, deja pe perete in casa cuiva drag.
Super!

Replica: Da. Este foarte usor, by Maria Zanfir (545 mesaje), la 28-11-2007
de lucrat. Eu l-am lucrat pentru nepoata mea de la sora.

Replica: O poveste cu... un goblen, by Vasiliu Letitia (1466 mesaje), la 28-11-2007
Intr-o zi cosand la goblen cu una dintre prietenele mele spune entuziasmata: stai sa vezi ce coase o vecina. Si vine cu modelul de mai jos. Se pare ca m-a molipsit ca m-am trezit spunand: Hai sa-l facem si noi! Si l-am cusut de pe plansele vecinei cu atele care le-am avut noi de la alte modele. Fondul eu l-am facut bej, iar ea blue si fiecare sustine ca al ei e mai frumos. Voua va place?



Replica: Si alti copii! by Laura Brasoveanu (908 mesaje), la 28-11-2007
Mie imi este cam frica de fond bleu - mi se pare ca se inchide modelul. Ma incanta mai mult bejul pentru ca este o culoare calda.



Replica: Dar copii au umbrela! by Vasiliu Letitia (1466 mesaje), la 28-11-2007

Replica: Ai si tu dreptate, by Camelia Jura (190 mesaje), la 28-11-2007
daca este umbrela, trebuie si cer bleu. Dar eu interpretez in felul urmator: noi doi ne ascundem sub umbrela, de soare, de ochii celorlalti...
Mai tii minte cum ne gaseam locuri si obiecte sub care ascundeam?
Si, apoi, ar iesi goblenul atat de luminos daca nu ar avea culoarea calda, cum zice Laura?
Si mie imi plac culorile solare.



Replica: Daca tot vorbim de ei! by Ileana Miroiu (780 mesaje), la 16-12-2007


_________________
Victoria - Strain se simte cel care nu are prieteni.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania