Acum este 19 Apr 2024, 07:03

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ce este nou la Rogoblen, in noiembrie - decembrie
MesajScris: 15 Oct 2009, 11:29 
Neconectat
Site Admin
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2009, 16:06
Mesaje: 4571
Nume forum:1
Ce este nou la Rogoblen, in noiembrie - decembrie by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

Am atatea sa va spun... Las imaginile sa vorbeasca.
De maine vom avea gherghefe cu bare ce se rotesc, trei dimensiuni.



Replica: Modele noi de goblen by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

Treptele copilariei.
Se va putea achizitiona cu panza de goblen, Rogoblen sau cu panza de la Zweigart. Aceasta ultima panza aduce avantajul ca nu mai trebuie lucrat fondul. Dezavantajul este ca panza nu este caroiata.
Panza este usor nuantata, in tonuri de alb-bleu. Este o placere sa iti imaginezi cum nu va mai fi nevoie de fond.




Replica: Cosul cu fructe, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008


pe panza de la Zweigart (5.4 puncte/cm), in punct de cruce. Panza este nuantata (alb-bej) si fondul nu se lucreaza.




Replica: Nu i-am uitat pe cei foarte mici by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008


Ursuletul marinar pe panza Rogoblen, dar si pe panza Aida (5,4 puncte/cm).




Replica: Un semn de carte, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008


in ton cu sarbatorile ce vin, pe banda cu margine aurie (Zweigart).



Replica: Fratele Francisc by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

sau Francesco d`Assisi.



Replica: O by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

noapte cu promoroaca?



Replica: Miniaturi floarale, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

cu variante:
- panza Rogoblen;
- panza Zweigart 5,4 puncte/cm, nuantata alb-bej;
- panza Zweigart 10,8 puncte/cm, nuantata alb-bej (pentru a putea fi inserat in laseta);




Replica: Spice si maci by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008


cu variante:
- panza Rogoblen;
- panza Zweigart 5,4 puncte/cm, nuantata alb-bej;
- panza Zweigart 10,8 puncte/cm, nuantata alb-bej (pentru a putea fi inserat in laseta);




Replica: La alegere, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

Craciun fericit!
fie tablou, fie milieu (unde scrisul dispare), fie pernuta.
Ajutor, iar panza Zweigart.




Replica: Si, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

cireasa de pe tort: fata de masa pe panza Zweigart alba cu fir auriu.

Mai este in pregatire un inger, (ba chiar doi!), dar si niste pisicute si alte surprize pentru copiii.



Replica: Iata by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

ce lucreaza fetele din Rusia (parte din pozitiile comandate).

P.S. Daca credeti ca vi se pare, sa stiti ca aveti dreptate: pe reclama apare o gargarita!



Replica: Am inceput by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

curatenia dinaintea ornarii. Daca ar fi sa o parafrazam pe Laura, am spune: marea ornare, adica ornarea pentru Craciun.



Replica: Panza by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

Zweigart, nuantata. Whisper Blue despre care vorbeste Letitia intr-un topic. Aici, varianta cu 5,4 puncte/cm.
Adriana a pipait-o deja (varianta cu 5,4 puncte/cm), in timp ce celalalte gargarite ce au avut la premiu 6.68 Barcile pescarilor, chiar detin Whisper Blue. Sa stiti ca panza are o margine atat de mare pentru a fi folosita si pe post de passepartout la inramare.



Replica: In by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

orangerie, au inflorit trompetele ingerilor. Emana un amestec de parfum de orhidee alba si scortisoara.




Replica: Iar in curtea firmei, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008


desi a nins, trandafirii Sevilliana, infloresc.




Replica: Monica, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 24-11-2008


iti multumim pentru atatea noutati, dar am o intrebare, ne dai liber la sporovait despre goblenat?
Sincer imi este tare dor de gargarite.


Replica: Raspunsul by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008


este DA!
Rodica, esecul mutarii va fi in final un pas inainte, in curand. Dar despre asta, altadata.
Acum sa ne bucuram ca putem scrie din nou.
Eu merg sa corectez prin topice.
O calda imbratisare si un gand bun,
Monica


Replica: Multe surprize pentru noi. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 24-11-2008


Multumim Monica, multumim TTT.


Replica: Cu asa surprize, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 24-11-2008


parca ma bucur ca am lasat un pic Ulita din mana.
O seara buna, tuturor.


Replica: Monica ce seara frumoasa mi-ai facut. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 24-11-2008


Iti multumesc din suflet. Te imbratisez si iti zambesc cu drag.

Cred ca ghergheful va fi un hit. Abia il asteptam. Despre celelalte noutati, ce sa spun, ma incanta ca de obicei, abia astept sa vad mai multe detalii.

Dar si cel mai mult ma bucur ca ne dai liber la sporovait cum spune Rodicuta. Nici nu stiti, Gargaritelor cat de mult mi-ati lipsit.

O seara buna va doresc tuturor, caci seara mea sigur este buna cu atatea vesti frumoase.

Replica: Nicoleta, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008

pentru tine, o floare de la intrarea in firma noastra. Strajuieste motto-ul gargaritelor din firma noastra.
Cu un gand bun si o calda imbratisare pentr tine,
Monica




Replica: Motto, by Admin TTT (4020 mesaje), la 24-11-2008





Replica: Multumim by stoicescu steluta (321 mesaje), la 25-11-2008


foarte mult pentru noutati, Monica. Modelele sunt minunate, iar de gherghef... ce sa mai zic? Asa cum bine spune si Nicoleta, cred ca va fi o premiera. As vrea sa stiu, daca nu te superi, ce posibilitati exista pe viitor sa putem achizitiona si gherghef cu picior?


Replica: Felicitari, Monica pentru imbunatatiri! by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 25-11-2008


Vroiam sa stiu daca pe viitor o sa existe posibilitatea sa folosim cardul pe site? M-ar scuti de cozile imense de la posta.
Multumesc anticipat pentru raspuns.


Replica: Steluta, by Admin TTT (4020 mesaje), la 25-11-2008


avem in lucru doua variante. Unul este in probe in Ucraina, iar celalalt, in Romania. Sper ca vom avea si o varianta buna, dar si ieftina, in final. Cand? Nu ma intreba!

Roxana, plata cu cardul exista de 1 an.


Replica: Cate noutati! by Raluca Popa (923 mesaje), la 25-11-2008



Noaptea cu promoroaca
este de vis! Iar ghergheful este exact ca al meu. Vi-l recomand, pentru modelele mari este ideal. Si mie mi-a fost dor de sporovaiala din gradina.


Replica: O floare, by Popescu Ioana (484 mesaje), la 25-11-2008


pentru revenirea in forta a celui mai de treaba Admin!




Replica: Dupa linistea, by Oana Sandulesei (315 mesaje), la 25-11-2008


impusa in ultimele cateva zile, iata ca asteptarea ne este inzecit rasplatita. Modele superbe, ma bucur de noile posibilitati si raman la regretul meu ca ziua nu are decat 24 de ore!

Cu drag,
Gargarita-Floare-Calatoare


Replica: Minunate surprize, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 25-11-2008


ne-ai facut, Monica! Modelele sunt uimitoare si-mi plac si gherghefurile. Am fost tentata sa comand doar ca vreau sa aud si parerile fetelor, pentru ca am cam ramas in urma cu cititul forumului (probleme cu calculatorul si cu noul program de lucru pe care il am la serviciu). O prognoza pentru aparitia gherghefului cu picior, oare poti sa ne dai?

Multumesc pentru tot ceea ce faci pentru noi si multumesc de asemenea Gargaritelor harnice de la TTT care te inconjoara.


Replica: Multumesc, Monica. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 25-11-2008

Motto-ul firmei mi-a mers la suflet.


Replica: RodiMar, by Nicolae Orban (194 mesaje), la 25-11-2008


scrie in celalalt topic ca nu se stie cand (apare).

Nico si mie mi-a mers tot acolo.


Replica: Multumesc, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 26-11-2008


Monica, multumesc intregei echipe pentru tot ceea ce faceti ca sa ne bucurati cu atatea noutati. Ghergheful este super, il astept cu nerabdare.


Replica: Nu pot decat sa spun, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 26-11-2008


cate modele noi aveti, parca nici nu imi vine sa cred cata munca s-a depus intr-un timp atat de scurt. Felicitari! Va urez sa aveti cat mai mult spor in continuare!


Replica: Monica, by angela draganoiu (447 mesaje), la 26-11-2008


foarte frumoase noile modele, nici n-am cuvinte sa spun care este mai frumos pentru ca toate sint deosebite. Multumesc.

M-ar interesa totusi fata de masa. Ce dimensiuni are si daca se lucreaza cu punct muste? As lua-o pentru mama.

O zi buna va doresc.

Replica: Un sfarshit de an bogat by cucos catalina (1635 mesaje), la 26-11-2008


pentru TTT shi pentru noi! Ma bucur enorm pentru ghergheful cu bare ce se rotesc.
Bravo, pentru modele shi cat mai multe idei sa vina in fortza, pentru ca vine repede bilantzul pentru 2008.



Replica: Angela, by PENCU GEORGETA (129 mesaje), la 26-11-2008

si mie imi place fata de masa. Cred ca ar trebui tradus un pic.

Esti o scumpa, zau ... esti minunata! M-ai facut sa rad. Multumesc.

"Muste" inseamna punctul de cruciulite. Eu cred ca da. Ai fost un pic mai iute ca mine cu intrebarea.

Monica (Admina - suna asa frumos) toate sunt frumoase foc. Multumim mult. Acum dublez si eu intrebarea se poate lucra si in cruciulite? Fata de masa este imprimata pentru cusut?
Noaptea cu promoroaca ce dimensiune are? Tare este frumoasa!

Cam multe intrebari...

Va doresc sa vi se implineasca toate visele acolo la TTT.
Cu drag,
Georgeta


Replica: Multumesc, Monica by Ionita Victorita (694 mesaje), la 26-11-2008


pentru surprizele facute, multumesc echipei TTT. Sunteti minunati!


Replica: Ooooo, Doamne! by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 26-11-2008

Am intrat acum la modele noi si nu puteam sa-mi stapanesc emotiile. Sunt superbe si multe si frumoase. Cred ca daca erau muste prin casa toate intrau la mine in gura, - am ramas cu gura cascata. Mai ceva ca la dentist.
Sunt superbe.
Mii de multumiri, TTT pentru munca depusa.


Replica: La avalansa de intrebari by Admin TTT (4020 mesaje), la 26-11-2008

va raspund pe rand:
Ioana, multumesc pentru celui mai de treaba Admin!, dar mai ales pentru floare.

Oana si eu vreau o zi cu mai multe ore.

RodiMar, pur si simplu, nu stiu. Exista varianta de a importa din occident, dar sunt cam scumpe. Asteptam, poate ne vin vesti bune de pe aici, de pe-aproape.

Nico, motto-ul firmei, este crezul meu. Si, mai nou si a lui Raluk care piguleste surprize. (O surpriza cere minim doua ore de munca).

Clementina, Raluk are o singura mahnire: nu a gasit pe forum nici o imagine cu printesa ta, dar nici cu tine.

Roxana, s-a muncit intrun ritm infernal. Imagineaza-ti ca aceeasi oameni sunt implicati si la sectoarele Produse personalizate, Agentia Iris, Vitralii, Broderie, dar si la marea pregatire pentru sarbatorile ce se apropie. La noi nu se stie cand trece ziua.

Angela, in principiu, fata de masa are in jur de un metru lungime si cam 60 de cm latime. Cum fisa tehnica nu a fost inca aprobata pentru ca produsul este prea scump (panza Zweigart, ate Anchor), nu am amanunte. Da, se lucreaza in punct cruciulita.

De altfel, tot ce este panza sub 10 puncte/cm de la Zweigart, se lucreaza in punct cruce.

Catalina, intradevar, vine bilantul, dar mai avem o promisiune de suflet pentru Letitia si o promisiune pe care mi-am facut-o mie. Este un vis al meu.

Georgeta, fata de masa nu este imprimata.
Noaptea (6.70) are 22 x 32 cm si 26 de culori. Promoroaca va da insa batai de cap multor lucratoare. Initial, se numea Iarna desenata (v. in imagine prima varianta), dar am renuntat la idee pentru ca ni se parea prea comuna. Oare am gresit? Multumim pentru urare. Iti dai seama ce imbold am capatat?

Victorita: incercam!

Elena: da, a fost o munca contracronometru si inca nu este total finalizata. Fiecare nou produs are nevoie de multe proceduri pana ce ajunge la Modele noi.
Va multumesc in numele Gargaritelor de la TTT si va imbratiseaza cu caldura,
Admina




Replica: Monica, draga noastra Admin, by Oana Sandulesei (315 mesaje), la 27-11-2008


multumesc pentru raspuns. Si la noi se apropie sfarsitul de an, si cel putin in ultima vreme, nu imi dau seama cand trece ziua, parca acum ajung la birou, acum este 4-5 dupa amiaza.
Mie imi place si Iarna desenata ca si titlu, si ca si varianta de goblen. Nu ne-ai spus nimic despre dimensiuni, numar de culori, etc. Sau nu este inca gata?
Vad ca rubrica de Modele noi se imbogateste pe zi ce trece.
Un pup si o calda imbratisare pentru toate harnicutele si toti harniceii de la TTT.


Replica: Monica, by angela draganoiu (447 mesaje), la 27-11-2008


multumesc pentru raspuns. O sa astept cuminte sa vedem produsul cu toate detaliile la rubrica respectiva.

Gerorgeta, imi pare bine ca te-am facut sa rizi desi nu asta a fost intentia mea. In ziua de azi este asa de greu sa faci oamenii sa rida, dar pur si simplu uitasem cum sa-i spun, uitasem de "cruciulite" si nu-mi venea in minte oricit m-am chinuit.

Va doresc o zi luminoasa.


Replica: Oana, by PENCU GEORGETA (129 mesaje), la 27-11-2008


Monica mi-a raspuns un pic mai sus are 22 x 32 cm si 26 de culori. Adminica zice ca este un pic mai complicat, dar la ce modele lucram noi gargarute-furnicute, acolo, doua, trei nuante ce mai conteaza.

Multumesc din suflet, Monica pentru raspuns si, sa nu uit ca aseara mai era un picut si stricam... multumiri boiangiului pentru "taieturile" de culoare.

Din micul meu timp, va daruiesc o ora, ca atat pot, sa va relaxati si sa ganditi la ce este mai frumos pentru voi acolo la TTT.

Nu vreau sa credeti ca sunt o asa de... Hagi Tudose.
Cu toata dragostea pentru voi,
Georgeta


Replica: Monica, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 27-11-2008

sa inteleg ca trebuie sa postez o fotografie de-a mea si a printesei mele, Emma?


Replica: Clementina, by Admin TTT (4020 mesaje), la 27-11-2008


nu exista nici una pe forum si cine stie? Poate o sa avem nevoie in viitor.
Daca Raluk ar fi gasit imagini ar fi realizat un colaj cu suflet, cum zicem noi, uite asa cum l-am facut pe cel pentru Raluca, mai jos.
Raluca, cui trimitem cana in tara? Avem nevoie de o adresa din tara, de la cineva care sa iti retrimita canita in Austria.

Va imbratisez pe toata cu caldura si cu un gand bun pentru fiecare,
Adminica



Replica: Adminica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 27-11-2008

Esti un inger cu un suflet cald si bun.


Replica: Monica, by angela draganoiu (447 mesaje), la 27-11-2008


imi place teribil "Adminica". Sa ne traiesti.


Replica: Monica,, by Bara-Toderici Mihaela Rada (249 mesaje), la 27-11-2008


am vazut goblenurile postate recent la Modele noi, imi plac foarte mult (mai ales cele in tematica sarbatorilor de iarna) si vroiam sa te intreb daca nu vor aparea si in varianta cu diagrama. As vrea sa comand mai multe dintre ele, dar varianta imprimata nu ma incanta prea tare. Multumesc!
Te pup!


Replica: Adminica, by Raluca Popa (923 mesaje), la 27-11-2008


nu pot sa spun decat: WOOOW! Ce frumoase surprize ne faceti! Tiza mea de la TTT are idei minunate. Va multumesc mult de tot.

In ce priveste expedierea, am putea sa mai asteptam putin? In ianuarie intentionez sa fac o comanda mai marisoara (am planuri marete!) si ati putea trimite canita in colet.

O zi buna!


Replica: Admina, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 27-11-2008


sunteti pline de surprize! Modelele noi sunt delicioase. Iti multumesc si pentru carlige, au ajuns imediat. Ce frumos arata ghivecele mele acum! Magnetul e grozav (Raluk, multumesc din suflet) dar panza Zweigart m-a dat pe spate la propriu. Are o culoare minunata, nu trebuie sa mai cos fondul, dar m-am blocat cand m-am gandit cum se coase pe ea. Pot coase la fel ca pe panza caroiata sau in cruciulite? Si cate fire folosesc?

Sunteti numai oameni minunati la firma! Ne rasfatati!


Replica: Adriana, by PENCU GEORGETA (129 mesaje), la 27-11-2008

m-am uitat mai atent la panza. Am marit un pic imaginea. Eu cred ca se poate coase si in cruciulite si pe pas de goblen. Daca vrei sa cosi cruciulite, cred ca merge pe doua fire, dar cu ata in mai multe fire.

Daca nu te superi pe mine, Gargarita Adriana, ce culoare are panza ta?

Si eu as vrea panza Zweigart pentru o fata de masa de Craciun. Dupa parerea mea finalul va fi minunat. Iti doresc sa cosi cu drag modelul ales de tine pe panza cea noua.

O seara frumoasa! Cu drag, Georgeta


Replica: Admina, Monica,, by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 27-11-2008

modelele lunii noiembrie sunt nemaipomenite, imi place foarte mult fata de masa de Craciun, la fel si ghergheful-suport, multumesc echipei TTT pentru dar , magnetul e nemaipomenit si are un loc de cinste pe frigiderul meu, la fel si carligasele sunt la colectia cu gargarite, maine voi posta poze! Multumim tuturor pentru efortul depus pentru ca noi sa avem de unde alege in luna noiembrie aceste modele atat de frumoase!


Replica: Daca, by Admin TTT (4020 mesaje), la 27-11-2008


iti place cum m-a botezat Georgeta, atunci asa sa fie, Angela!
Elena:
Esti un inger cu un suflet cald si bun
Ingeri sunt peste tot pe acest forum si tu esti unul din ei, Elena.
Rada, modelele imprimate, fara ata nu ne apartin. Sunt de la Ariadna si ei au numai aceasta varianta si numai pe panza mare. Apropos, Ariadna ar vrea sa stie parerea voastra referitoare la acest gen de imprimat.
Raluca, putem astepta, dar problema nu este ca platim noi taxe postale pana in Austria. Pentru canita trebuie sa apelam la serviciile vamale, altele decat cele cu care lucram acum.
Adriana, pe panza de 5,4 puncte/cm se lucreaza cu cruciulite. Imi pare rau ca nu aveam standardizat produsul atunci cand ti l-am trimis si nu exista instructiuni, dar am vrut sa trimitem premiul in luna ce tocmai se sfarseste. Se afla centrul panzei si de acolo se incepe lucrul. Numai astfel vei avea margini egale, la sfarsitul lucrului. Se lucreaza cu trei fire.
Georgeta
Panza Adrianei este alb-bleu.
Pentru fata de masa, recomandabila ar fi panza de 10 sau sub 10 puncte/cm. Este mai fina si se preteaza pentru o astfel de destinatie.
Va imbratisez cu caldura, cu un gand bun pentru fiecare,
Monica


Replica: Georgeta, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 28-11-2008


culoarea panzei, cum a spus Admina, este alb-bleu. Am sa fac si o fotografie.


Replica: Ce by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 28-11-2008


de modele minunate ati facut, gargaritelor-harnicutelor! Numai surprize, gasesc pe forum. Felicitari din toata inima!


Replica: Felicitari! TTT, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 28-11-2008


sunt foarte frumoase noile modele.


Replica: Adminica, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 28-11-2008

te rog sa feliciti Gargaritele si Gargareii harnici de la TTT pentru minunile cu care ne desfata luna de luna.

Gargarite dragi, ati vazut ca pe langa surprizele de care ne-a vorbit Admina a mai aparut un model nou?

Sarutul cailor. Pentru cele intragostite de cai.



Replica: Sunt superbi, by Raluca Popa (923 mesaje), la 28-11-2008

calutii! A aparut si o veverita tare dragalasa. Noroc cu radarul tau, Nico!


Replica: Sarutul caiilor by Admin TTT (4020 mesaje), la 28-11-2008

este gata din august, dar lipsea o anume nuanta si pana s-a realizat...

Nico, stiai ca acest goblen iti este dedicat? Noi am tinut minte cat l-ai admirat (cand l-a postat Maria-Venus) si Gargarita care l-a prelucrat s-a grabit sa il aduca la final inainte de plecarea in concediu de maternitate. Nu a reusit, dar imagineaza-ti ca l-a lucrat de acasa, stand in genunchi pe scaun pentru ca o durea groaznic coloana si mai era si diagnosticata cu iminenta de avort.
Daca vreti sa-i trimiteti un gand bun, aflati ca o cheama Salcia, iar fetita ei este Flavia, vedeta si ea in Craciunul la Top Terra Trade. Acum il leagana pe Alexandru ce implineste duminica trei luni.


Replica: Monica, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 29-11-2008


te rog frumos sa-i transmiti dragei de Salcia multa sanatate si fericire alaturi de cei doi pitici pe care ii are.

Mii de pupici si o calda imbratisare de la
Gargarita Raza-de-Soare


Replica: Adminica te rugam sa-i transmiti harnicutei Salcia, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 29-11-2008


multe impliniri alaturi de cei dragi, si multa sanatate atata ei cat si Flaviei, din partea noastra.
Pupici dulci.


Replica: Adminica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 29-11-2008


multe urari si ganduri bune pentru draga Salcia si pentru Flavia. Meritati toate cuvintele, care oricum cred ca nu sunt de ajuns. Nu pot decat sa spun Multumesc pentru atatea surprize.


Replica: Adminica, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 29-11-2008


sa o imbratisezi pe Salcia din partea mea. Si saruta-i ingerasii!

Replica: Wow, wow, wow! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 30-11-2008

Sarutul cailor este minunat. Multa sanatate si fericire Salciei alaturi de familia ei.


Replica: Sarutul cailor, by PENCU GEORGETA (129 mesaje), la 30-11-2008


este super realizat.

Pentru Salcia si Flavia, nu mai stiu sa ma exprim de emotie, - sanatate si bucurii si ce isi doreste sa fie cu noroc.

Cu cel mai mare respect si dragoste
Georgeta

P.S. Adminica, te rog frunmos sa ii spui ca o pup de o mie de ori si cu gandul si cu sufletul.

Replica: Monica, oare nu tot Salciei trebuie sa-i multumim by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 30-11-2008

pentru dragalasa sirena?
Eu ii doresc sanatate si multe bucurii alaturi de cei doi ingerasi.


Replica: Multumiri anticipate si pentru ce va veni! by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 30-11-2008



Replica: Nu, by Admin TTT (4020 mesaje), la 30-11-2008

Letitia. Amprenta asupra Sirenei si-a pus tot o mamica, mama Mariei Alice (ce are numai doua luni).

Multumiri anticipate si pentruce va veni!

Letitia, vin atat de multe si sunt atat de frumoase incat nu stiu pentru care sa fac lobby, ca sa apara prima.

Adminica te rog frunmos sa ii spui ca o pup de o mie de ori si cu gandul si cu sufletul.


Fii sigura ca Salcia citeste tot ce ati scris voi si i se umple inima de bucurie. Si, cine stie? Poate ne mai pregateste o surpriza cu un goblen. Un baietel...


Replica: Bun venit in lumea noastra micutei Maria Alice! by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 30-11-2008

(chiar daca urarea mea vine mai tarziu, ea vine din suflet), iar mamicii ei sa-i aduca numai bucurii.
Monica, de la care din cele doua mamici asteptam Vara margaretelor? Sau va fi o a treia mamica?
Cat despre lobby, nu ne arati si noua modelele ca sigur gargaritele vor sari sa dea o mana de ajutor.


Replica: Letitia, by Admin TTT (4020 mesaje), la 30-11-2008


cele care sunt in lucru acum, nu.
Daca reusim sa facem ceva cu site-ul si forumul va fi pazit de pericole, atunci va exista o rubrica constanta in care vom discuta proiectele si fiecare va vota varianta ce ii place mai mult.
Vara Margaretelor va fi lucrat de RA, mai spre vara. Este o tanara mac ce seamana cu Catalina noastra (Prima Gargarita-Sefa), vesela precum Silvia (Pupici!), artista din nastere (precum Doruletz), pregatita temeinic pentru a stapani arta textila, ambitioasa si tenace. Din sfert in sfert de ora, ne arata cu cat a mai avansat, asteapta pareri referitoare la profunzimea pe care o simtim fiecare la o zona de doi centimetri!), lumina ce poate avea sau nu reflexe, transparenta de portelan a unui chip s.a
Acum RA lucreaza la spirite care sunt, de fapt tot niste ingeri.
Nu, RA nu si-a propus sa fie mamica pentru ca mai intai trebuie sa se imprieteneasca cu ingerii la care visam noi.


Replica: Proiecte frumoase pentru viitor, Monica! by cucos catalina (1635 mesaje), la 30-11-2008

Succes Gargaritzelor TTT shi multa rabdare!


Replica: La multi ani! by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 01-12-2008

Tuturor celor care ne incanta cu goblenuri asa frumoase. La multi ani! pentru ziua noastra, ziua romanilor.


Replica: Multumim, by Admin TTT (4020 mesaje), la 01-12-2008


Catalina si Elena. Noi am serbat ziua Romaniei prin munca. Ne dorim o vacanta de iarna mai mare si ne-am zis ca ne va prinde bine aceasta zi, adaugata la concediu.
Voua, tuturor va uram sa aveti o zi tihnita si sa va bucurati de ea.


Replica: Ce frumos! by Ileana Miroiu (818 mesaje), la 01-12-2008

RA ca pe zeul soarelui la egipteni, nu?


Replica: Adminica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 02-12-2008


sper sa aveti o vacanta cat mai frumoasa si placuta.


Replica: Multumesc din suflet. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 03-12-2008

Sarutul cailor este intr-adevar un model deosebit si drag sufletului meu.
Un pupic si o imbratisare pentru Salcia si pentru ingerasii ei.

O asteptam pe RA cu surprizele pe care ni le pregateste.

O calda imbratisare pentru toate Gargaritele TTT.


Replica: Adminica, frumoasa surpriza by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 03-12-2008

ne-a pregatit Salcia. Salutari, atat ei cat si copiilor si Sarbatori fericite alaturi de cei dragi.


Replica: Ingerul pazitor by Admin TTT (4020 mesaje), la 03-12-2008


30 x 40 cm si 44 culori. Cadou cu suflet de gargarita, mamica de... Iris. Pentru toate gargaritele iubitoare de goblen.

P.S. Fiti convinse ca mamicile (gargarite la Rogoblen, ce ne fac surprize de acasa), va citesc mesajele.




Replica: RA, by Admin TTT (4020 mesaje), la 03-12-2008


care nu a coborat inca din lumea ingerilor in care s-a cantonat, va trimite, cu dragoste de Gargarita TTT, Spiritul Craciunului.
20 x 24 cm si 32 culori.

Letitia, ce zici? Seamana cu un inger?



Replica: Adminica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 03-12-2008

foarte frumos, absolut incredibil de frumos. Fara cuvinte.

Replica: Wow, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 03-12-2008

este o splendoare de goblen Ingerul pazitor! Vad ca a crescut si numarul de culori. Imi place foarte mult. Multumesc, mamico ca ai pus suflet si ai creat asa o minunatie de goblen. Spiritul Craciunului este si el o minunatie.


Replica: Gargaritelor TTT, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 03-12-2008


sunteti de milioane. Ne rasfatati cu atatea surprize minunate.
Spiritul Craciunului este o minunatie, deja l-am adaugat pe lista lui Mos Craciun impreuna cu Sarutul cailor. Am mai adaugat pe lista mosului si inca o pereche de maini ca sa pot lucra toate aceste bijuterii.


Replica: Mii de multumiri, Ra. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 03-12-2008

Spiritul Craciunului este superb.
Eu sunt in dilema? Sa vina toate in sacul lui Mos Craciun sau sa aduca si Mos Nicolae?
Nico, eu propun sa-l trecem si pe Mos Vasile ca mos cu daruri.
Voi n-ati vrea Gargaritelor?


Replica: Sunt mandra, by Petroi Ana-Maria (1261 mesaje), la 03-12-2008

ca am descoperit acest site cu oameni minunati care ne fac viata mai frumoasa.
Motto-ul vostru " Nu luam cu noi decat binele pe care l-am facut" este superb, cum s-ar zice, merge la suflet.

Dintre noutatile lunii noiembrie imi place foarte tare Treptele copilariei si Ursuletul marinar, dar si semnul de carte este deosebit.

Ma bucur ca existati si sincere felicitari pentru munca voastra.

P.S. Am uitat Spiritul Craciunului. Este foarte frumos mai ales ca luna sarbatorilor de iarna a inceput si il asteptam cu nerabdare mai intai pe Mos Nicolae si apoi pe vestitul Mos Craciun.


Replica: Ingerul pazitor, by Oana Sandulesei (315 mesaje), la 03-12-2008


il vedeam mereu la vara mea sub forma de iconita atunci cand eram copii.

Vacantele de vara le petreceam, oficial, la bunici, dar fiindca vara noastra (mai am un frate) statea la doua case distanta si eram si de varste apropiate, normal ca majoritatea timpului eram acolo.

Cred ca mi-ar placea sa-l cos, fiindca este plin de amintiri din copilarie.


Replica: Wow! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 03-12-2008

Sunt minunate! Mos Nicolae este darnic cu noi!


Replica: Ce frumuseti by olteanu rodica (1159 mesaje), la 03-12-2008

de modele sunt in asteptare in planul meu. Multumim fetelor de TTT ca va ganditi la noi si ne faceti astfel de bucurii. Super modelele noi.

Calde imbratisari si mii de ganduri bune pentru fiecare.


Replica: Brusc, by Doruletz Mic (1032 mesaje), la 03-12-2008


nu mai am decat un gand: Spiritul Craciunului. Rezonez si rezoneaza cu mine. Oare sa renunt la flori, in numele lui?
Felicitari pentru munca voastra ce ne umple de o stare de bine si va felicit.
As mai vrea sa dau un copy+paste la ce a spus Merisorul nostru.


Replica: Am primit canita. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 04-12-2008


Uraaaaaaaaaaa! Este foarte frumoasa.
Multumesc Monica, multumesc TTT.


Replica: Goblenurile noi sunt absolute superbe, by STAICU LUMINITA (617 mesaje), la 04-12-2008


iar Ingerul pazitor merge de minune alaturi de Eden si Aproape de cer. Felicitari tuturor mamicilor gargarite si tuturor acelora care ne incanta cu astfel de minunate goblenuri!

Pupici.

Replica: Adminica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 04-12-2008

sau restul gargaritelor, am nevoie de ajutor.
Adminica, in revista pe care am gasit-o in colet, am gasit o diagrama de la goblenasul:
La mare, toamna. Jos, mi se enumera atele, dar nu stiu cat sa cumpar din fiecare.
Pupici.

Replica: Elena, by Admin TTT (4020 mesaje), la 04-12-2008


ca sa cumperi ate DMC, trebuie sa cumperi (chiar daca ai nevoie numai de un metru), o jurubita. Este costisitor. Cred ca ai putea rezolva atele de la acel model cu atele ramase de la celalalte modele de la Rogoblen (cele pe care le-ai lucrat deja). Daca nu te descurci sa imi scrii.

Replica: Adminica, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 04-12-2008

multumesc pentru raspuns. Eu as mai avea intrebari. Daca se poate pe mail sau si aici cum spui tu ca este mai bine.

Replica: Elena, by Admin TTT (4020 mesaje), la 04-12-2008

te superi daca te rog sa scrii un mail? Imi este mai usor.


Replica: Nu. by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 04-12-2008

Pe ce adresa sa trimit mailul Monica?

Nota Admin:
Ma anunta gargaritele cand intra un mesaj de la tine. Pe comenzi@rogoblen.ro



Replica: Fara cuvinte! by stoicescu steluta (321 mesaje), la 05-12-2008

Adminica, am ramas fara cuvinte! Niste frumuseti, deosebite, minunate in special Ingerul pazitor si Spiritul Craciunului. Sunt superbe, cred ca vor fi urmatoarele modele pe lista mea. Sa fiti sanatoase, sa ne mai incintati cu asemenea surprize.

P.S. Meritati toata stima noastra.


Replica: In seara, by Admin TTT (4020 mesaje), la 05-12-2008


aceasta intre 18-19, ora Belgiei va exista o intrerupere a functionarii http://www.rogoblen.ro.
Ne cerem scuze.

Multumim, Steluta pentru toate cuvintele frumoase.



Replica: Si eu am gasit by 0lteanu Emilia (587 mesaje), la 06-12-2008

plansele goblenului La mare, toamna si chiar ma gandeam sa comand atele. Se poate oare?


Replica: Cana mea, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 09-12-2008





Replica: Personalizata. by Maria Nistor (5039 mesaje), la 09-12-2008




Replica: Felicitari, Maria, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 09-12-2008


ma bucur sa te cunosc. Acum te-am vazut. Mult spor in toate.


Replica: Frumoase surprize! by Popescu Ioana (484 mesaje), la 09-12-2008


Sa va bucurati din plin de ele, le meritati. Felicitari si celor care au pus atata suflet in realizarea lor. Numai bine!


Replica: Superba canita, Maria. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 09-12-2008


Iti va aduce tot timpul aminte de provocarea Printeselor.


Replica: Da, Nicoleta, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 09-12-2008


Este super! Cu siguranta o sa-mi amintesc de aceasta provocare cu multa placere. Sa stii ca astept sa vad si printesa ta, gata.




Replica: Maria, by Silvia Har (697 mesaje), la 09-12-2008


am observat ca si tu ai devenit o printesa araba! Este tare ingenioasa ideea. O amintire mai frumoasa nici ca se putea. Sa o stapanesti sanatoasa.


Replica: Maria, ce bine iti sta! by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 10-12-2008



Replica: Maria, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 10-12-2008


vin tarziu, dar vin sa te felicit pentru canita ta.


Replica: Printeselor, by Tudorancea Rodica (262 mesaje), la 10-12-2008


m-ati inebunit cu canitele voastre. Imi plac la nebunie.
Maria, incantata de cunostiinta.


Replica: Placerea este de partea mea! by Maria Nistor (5039 mesaje), la 11-12-2008


As dori sa stiu daca ultimele doua modele noi o sa apara si cu pretul la modele noi? Prietena mea contaminata a renuntat deocamdata in a achizitiona modelul cu DMC pentru ca sunt modele noi si este interesata. Ea este din Republica Moldova si cand pleaca din cunostinte in tara, apeleaza la ei pentru a achizitiona modelele. Modelele noi au lasat-o ca la dentist.


Replica: Saptamana viitoare, by Admin TTT (4020 mesaje), la 11-12-2008


Maria.
Comanda trebuie facuta tot saptamana viitoare pentru ca mai apoi intram in vacanta si nu ne mai intoarcem decat dupa Anul nou. Cu alte cuvinte, preluam comenzi si in perioada vacantei, dar livrarile le facem in ianuarie.


Replica: Admin, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 11-12-2008


multumesc pentru raspuns. Comanda o sa fie facuta luni, prin telefon, dar o sa-i comunic si de perioada de vacanta.


Replica: Veghea ingerilor, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 17-12-2008


este cred cea mai frumoasa din cele aparute. Sunt frumoase toate, dar Veghea este S.U.P.E.R.B.A. (Monica iertare te rog ca am scris cu litere mari), dar este superb goblenul.


Replica: Elena, by Maria Nistor (5039 mesaje), la 17-12-2008


Spiritul Craciunului si Veghea ingerilor au intradevar un farmec ce nu poate fi descris in cuvinte.

Ramele noi nu au fost probate de nici o Gargarita?


Replica: Felicitari, by olteanu rodica (1159 mesaje), la 18-12-2008


Rogoblen pentru minunatele modele noi. Cadoul meu de la Mos Craciun ar fi sa-mi aduca sanatate si zile multe sa-mi pot implini visul de a lucra aceste frumuseti.

Va doresc si voua la fel si sarbatori fericite.


Replica: Ce se intampla? by tanasa clementina (1372 mesaje), la 22-12-2008

Iar a aparut, de data aceasta, data de 19.12 la intrarea pe forum.


Replica: Clementina, by Admin TTT (4020 mesaje), la 22-12-2008


imi pare tare rau sa va anunt ca toate informatiile de pe data de 20 decembrie au disparut.

Mii de scuze!


Replica: Asteptand Craciunul. by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-12-2008


Unde sunteti Gargaritelor sa asteptam Craciunul impreuna?



Replica: Ceas cu garagarite. by Maria Nistor (5039 mesaje), la 24-12-2008


Este super!




Replica: Felicitari, by Grigorita Carmen Laura Tereza (1265 mesaje), la 25-12-2008


gargaritelor de la TTT pentru lucrurile frumoase pe care le faceti si bucuriile pe care le daruiti altora!


Replica: Modelele, by Bica Nistor (1427 mesaje), la 25-12-2008


pe care le-ati creat la aceast sfarsit de an, au pregatit parca si Craciunul nostru al gargaritelor, altfel.
Care Gargarita nu-si doreste un ceas cu gargarite? Cred ca o sa negociez cu Mariuca mea, si tot cos un ceas.
Cele doua fetite cu coronita de ilex, ma topesc, la propriu.
Veghea este o mai veche dorinta de a mea. Nu o data am insistat la gargaritele de la TTT pentru acest model, asa ca o consider ca pe un dar personal de Craciun.
Sa ne bucuram, asadar, ca astazi este Craciunul!
Craciun fericit!


Replica: Anul acesta, by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 25-12-2008


ati fost plini de surprize la modele no.! Abia astept sa vad ce ne pregatiti anul viitor.

Va imbratisez pe toti cei de la TTT si va doresc un Craciun Fericit!

_________________
Monica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania