Acum este 19 Apr 2024, 04:54

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 360 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Avalansa de modele noi
MesajScris: 23 Oct 2009, 16:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1914
Nume forum:1
Avalansa de modele noi by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 17-06-2009
Dupa Acapella si-a facut aparitia si Picuri de ploaie.

Replica: Superb by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 17-06-2009
si Terasa inflorita.

Replica: Toate trei by Calinescu Ramona Nicoleta (983 mesaje), la 18-06-2009
sunt superbe. Ma incanta mai ales Terasa inflorita, o minunatie.

Replica: Multumim, by Admin TTT (4020 mesaje), la 18-06-2009
Cosmina.
Mai adaugam si o Vara a margaretelor? Autor: MMACI.



Replica: Un by Doi na (598 mesaje), la 18-06-2009
adevarat rasfat din partea voastra.

Replica: Nu by Stefania Crudu (183 mesaje), la 18-06-2009
stiu despre care sa spun ca este mai frumos pentru ca toate imi plac, inclusiv Vara margaretelor.

Replica: Cosmina, by Malin Antonia (81 mesaje), la 18-06-2009
toate-mi sunt dragi.
Acapella te linisteste si parca si aud muzica din cer. Picuri de ploaie, asa cum am vazut si in serialul facut de Monica, este un goblen numai pentru noi, Gargaritele. Am luat in calcul pernuta de ace, ata mouline si foarfecele de la fereastra. Terasa inflorita este numai buna pentru noi, sa ne strangem si sa goblenam si sa o privim pe Elena cu Dan Negru la TV, iar Vara cu margarete este o alta gargarita mai mica. Frumoase, este putin spus.

Replica: Cred by Macovei Natalia (116 mesaje), la 18-06-2009
ca Acapella este cea mai apropiata de sufletul meu, acum, dar nu pot sa neg nici frumusetea celorlalte. Felicitari, TTT!

Replica: Vara cu margarete by Alice Popa (248 mesaje), la 18-06-2009
este ce-mi doresc eu, dupa o saptamana de cosmar in Bucuresti. Recunosc ca imi place si tihna din Picuri, dar si odihna pe terasa, cu Mediterana in fata, dar si reculegerea de langa cer, in susur de acapella.
Gargaritelor de la TTT, ati realizat niste prelucrari superbe. Ma bucura mult ca hintul meu pentru Acapella a fost realizat atat de gingas. Ma bucura si numele deosebit pe care l-ati gasit.
Toti pupicii din lume pentru voi.

Replica: TTT by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 18-06-2009
sunteti fantastici. Cand ma gandesc ca sunt in sesiune si nu am cind sa cos.
M-a dat gata Vara margaretelor.

Replica: Vara margaretelor by Maria Nistor (5039 mesaje), la 18-06-2009
ma lasat fara cuvinte. O splendoare.
Felicitari MMACI!

Replica: Daca by Anisoara Nichita (236 mesaje), la 18-06-2009
celelalte frumuseti imi erau cunoscute, ei bine, era sa ma inec cu apa pe care o beam, cand am vazut Vara margaretelor.
Mamica de Maci, te pup de doua ori.
Crin-alb a iesit superba.
Ra, esti toata o Primavara-Vara dulce.

Cosmina, bafta la examene!

Replica: Sunt by Camelia Jura (193 mesaje), la 19-06-2009
care mai de care mai frumoase. Un adevarat regal. Va felicit si eu pe rand si va pup si va multumesc.

Replica: Doamne, by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 19-06-2009
ce rasfat pentru noi cu atatea modele minunate. Trebuie doar sa ne rugam sa avem timp sa le lucram. Ma gandesc la cei ce nu lucreaza goblen ce clipe de fericire pierd si nici macar nu pot realiza acest lucru. Nu pot sa inteleaga ce corvoada placuta este aceasta.

Replica: Vara Margaretelor by tanasa clementina (1372 mesaje), la 19-06-2009 este o splendoare. Felicitari, MMACI ca ne incanti numai cu frumuseti.

Replica: Felicitari Gargaritelor TTT pentru minunatele modele. by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 21-06-2009 Felicitari MMACI pentru Vara margaretelor. Este superb.
Nici nu stiu ce-mi place mai mult: campul cu margarete, chipul fetitei, danteluta de pe rochita, de la gat si maneci, verdele intunecat din frunzis ce parca aduce racoare.
Vara margaretelor nu este oare o oglinda a timpului in care ne regasim fiecare?

Replica: Numai by Maria Nistor (5039 mesaje), la 21-06-2009
o Gargarita Blue putea sa descrie atat de frumos Vara margaretelor.

Admin pe cand o sa ajunga la modele noi?

Mai repede decat te astepti, Maria. Se lucreaza deja de multisor la acest proiect si suntem pe ultima suta de metri.

Replica: Cat sunteti de minunati, TTT! by Perhinschi Anca (363 mesaje), la 21-06-2009
Mi-as dori ca timpul sa-mi fie prieten, sa pot lucra mult mai mult decat acum imi pot permite, iar acea parere de rau cand vad un model nou, stiind ca acel dusman care ne preseaza nu ma lasa. Complimente MMACI pentru noul model.

Replica: Nu by Bica Nistor (1427 mesaje), la 22-06-2009
pot sa nu remarc suavitatea ce se degaja din fiecare model. Noua voastra echipa de la creatie, alaturi de MMACI, a adus un suflu proaspat.
Felicitari si lui Crin Alb, dar si moldovencei mele, Ra-Primavara TTT.

Cosmina sa ai parte de subiecte usoare si de mult noroc la examene.

Replica: Anisoara, Bica, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 22-06-2009

multumesc. Mai am trei la calculator si un oral; sper sa treaca cu bine si astea.

Replica: Si eu as vrea by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 23-06-2009
ca avalanse de genul acesta sa continue.

Letitia, cauta la Rugaminte speciala. As putea sa spun care este mai frumoasa. Toate felicitarile, TTT!

Replica: Gargaritelor by Malin Antonia (81 mesaje), la 26-06-2009
unde sunteti? Vara margaretelor a sosit. Haideti sa culegem florile sa o ajutam pe printesa sa-si termine coronita.



Replica: Si by Malin Antonia (81 mesaje), la 26-06-2009
Paula Negri. Aceasta este chiar o surpriza.



Replica: Ma bucur de Vara margaretelor by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 26-06-2009 ce a aparut la modele noi si ma bucur la fel de tare ca micile noastre dispute nu opresc avalansa de modele superbe cu care ne-au obisnuit Gargaritele TTT.
Antonia, vin cu placere la cules de margarete.

Replica: Wow! by Mona J (805 mesaje), la 26-06-2009
Mie mi-este ciuda ca nu pot tine ritmul la cusut. Care mai de care, mai frumoasa. Multa distinctie si culori alese la Paula Negri si o scena din copilaria mea parca, Vara margaretelor.

Replica: Cine poate tine ritmul la cusut, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 26-06-2009 dar eu cred ca fiecare lucru are un timp al lui si daca modelul se afla in lada ta de zestre poti oricand sa-l lucrezi.

Replica: Cred by Maria Nistor (5039 mesaje), la 26-06-2009
ca acesta este singura avalansa placuta. Avalansa de modele noi.
Multumesc TTT si felicitari!

Multumim, Maria.

Replica: TTT, by Stefanescu Elena (2780 mesaje), la 26-06-2009
va doresc sa ne asaltati mereu cu astfel de avalanse, avalanse placute si voi sa fiti "rasturnati" cu avalanse de multumiri, vorbe frumoase si comenzi pe masura bucuriilor ce ni le faceti.

Frumoase vorbe, Elena.
Si tie sa iti aduca Domnul un loc, acolo unde visezi.


Replica: Nu se poate! by tanasa clementina (1372 mesaje), la 28-06-2009
Eu am o varsta si daca iau in calcul cam in cat timp lucrez un goblen, ma apuca plansul. Nu voi reusi in viata aceasta sa termin tot ce mi-am propus.
Felicitari pentru tot ceea ce faceti pentru noi.

Clementina, bucura-te ca ai o nepoata ce, atunci cand ochii tai nu vor mai fi la fel ageri, cu siguranta va coase ea pentru bunica ei, modelul preferat.

Replica: Clementina, by Vasiliu Letitia (1516 mesaje), la 04-07-2009
nu stiu daca in proiectele tale figureaza si Vara margaretelor, dar pot sa-ti spun ca-i o simfonie de verde. Eu m-am stapanit cu greu sa nu urmez exemplul Cosminei, sa chiui de bucurie. Asa ca, draga gargarita, sterge lacrimile si completeaza lista cu ce-ti doresti. Le vom coase noi, pe rand.

Replica: Letitia, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 05-07-2009
deja mi le-am sters si ma gandesc la bunul Dumnezeu, sa fie milostiv cu mine si sa ma lase sa termin de lucrat tot ce am in ladita.

Da, ma gandesc si la Vara margaretelor, - este cu adevarat o simfonie de culori, asa cum spui tu.

Adminica nu ar fi problema vederii, ci mai curand a timpului alocat acestei minunate pasiuni.
Printesa deja are ghergheful ei, ii place mult sa coase. Sper ca ea sa imi urmeze, lucru ce cu mama ei nu am reusit.

Replica: Ce bine ca este vara. by Zabava Cristina (197 mesaje), la 15-07-2009
Asa avalansa tot sa mai vina!
Mai ales ca este vara si nu ar stica putina invigorare.
Modelele de pe prima pagina sunt unele din favoritele mele si nu ma las pana ce nu termin si eu unul.

Replica: Avalansa continua! by Raluca Popa (923 mesaje), la 21-07-2009
A aparut Nadejda, in superba ei rochie.



Replica: Si by Raluca Popa (923 mesaje), la 21-07-2009
Micuta Clemence, de care sunt indragostita. Luna viitoare, o achizitionez, cu siguranta.



Replica: Foarte fumoasa by Cozea Rodica-Maria (693 mesaje), la 21-07-2009
Nadejda, iar numele este cum nu se poate mai potrivit: romantism si mister. O poveste de altadata minunata oferita de TTT pentru noi. Multumesc inca o data. Desi ador peisajele, acest model m-a incantat, cum de altfel m-au incantat toate noile modele lucrate de harnicele si gingasele Gargarite de la TTT.

Replica: Nadejda by Griga Georgeta (6 mesaje), la 22-07-2009
Nu-mi pot lua ochii de la rochia si fundele Nadejdei! Cu parul ei despletit si aerul visator, nu ar putea trece neobservata si nu ar putea lasa pe nimeni indiferent. Am vazut de unde ati plecat si unde ati ajuns cu acest model. Sunteti geniali. Felicitari, TTT!

Replica: Felicitari by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 30-07-2009
pentru toate aceste minunatii noi. Abia acum am reusit si eu sa vad noile modele (nu mi se deschidea pagina. Sunt superbe, mai ales Implinire. Cand l-am vazut mi-a creat un sentiment aparte cum numai o mama poate simti (un sentiment de fericire ca pot sa-mi tin puiutul la piept si in acelasi timp un sentiment de tristete tinand cont de ceea ce am trecut eu cu puiul meu). Acest goblenas parca s-a lipit de sufletul meu. Cand voi avea banuti (sper luna viitoare) acesta va fi urmatorul meu goblenas.
Va pup dulce si va doresc cat mai multe minunatii.

Replica: Lenus, by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 30-07-2009
reda un sentiment aparte, intradevar. Uite ce scria Admin cand l-a prezentat:
Implinire este inca in lucru.
O imbinare intre sacru si profan. O femeie care se simte implinita prin copilul ei.
Este pacea unei femei ce a repetat creatia Domnului: a nascut un prunc pe care acum il strange in brate.
Zambeste, cu ochii inchisi si rosteste in gand, ruga de multumire Divinului pentru ca nimic nu se compara cu iubirea ce-i izvoraste din inima pentru puiul ei, sanatos si vesel.
Cineva de colo de Sus, a trimis aripi de ingeri (v. porumbeii) sa ocroteasca aceasta eterna tema: implinirea femeii prin maternitate.
Fundalul, - gradina de trandafiri in care fiecare mama vrea sa isi creasca odorul.

Creatoarea, implinta de doua ori prin maternitate este MMACI.


Adriana, a aparut si premiul tau? Te bucuri?

Replica: Ramona vezi ca ne-ai incurcat, by Lenus P (692 mesaje), la 31-07-2009 dar nu-i suparare.
Adaug si eu imaginea la Implinire aici la avalansa. Este pe lista mea de asteptare.

TTT ne rasfata cu modele din ce in ce mai deosebite si mai rafinate.

P.S. Mi se pare mie sau la modelele mari pare punctul mult mai fin? Stiu ca panza este la fel, dar probabil din cauza dimensiunilor goblenului. Si voua vi se pare cand lucrati modele de dimensiuni mai mari?



Replica: Sunt minunate by olteanu rodica (1159 mesaje), la 31-07-2009
toate modelele noi, insa pe mine Implinire m-a lasat fara cuvinte. Dintr-odata mi-am vazut tineretea, atunci cand erau fetitele mici, dar si prezentul. Parca este fetita mea cu nepotelul in brate. Sper cat mai curand sa-l pot achizitiona, sa-l lucrez ca acest prezent sa devina o amintire frumoasa in viitor.

Replica: Alexa, by Ramona Marculescu (198 mesaje), la 31-07-2009
mii de scuze. Caldura, bat-o vina!
Lenus, noroc cu tine. Eu imi salvasem imaginea ca sa o postez si chiar eram convinsa ca am facut-o.
Rodica, frumoase trairi si retrairi!

Replica: Rodica, by tanasa clementina (1372 mesaje), la 31-07-2009
frumoasa precizare facuta de tine. Cu adevarat, acest minunat tablou ne aminteste mult de ani tineretii.
Frumoasa si sensibila realizare, TTT! Sunteti minunati si ne surprindeti de fiecare data. Multumim.

Replica: Este un model by Mona J (805 mesaje), la 31-07-2009
tare sensibil si frumos. Cred ca langa el, ca un citat, ar trebui sa stea descrierea facuta de Adminica.

Replica: TTT, by Milos Cosmina Elena (688 mesaje), la 01-09-2009
"am ramas tablou" atunci cind am vazut viitoarele modele Contemplare si Treptele iubirii.

Replica: Treptele iubirii by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 01-09-2009



Replica: Contemplare by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 01-09-2009



Replica: Iarna albastra by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 01-09-2009



Replica: Si inger cu ochii verzi by Adriana Nicuta (4598 mesaje), la 01-09-2009



Replica: Nu by Popescu Alexandra (493 mesaje), la 01-09-2009
pot spune decat atat; Doamne, ce minunatii (Adminica sper sa nu te superi pentru majuscule).

Le-am inlocuit.

Replica: Adaug la aceasta lista inca trei modele care sunt deja la Modele noi by Lenus P (692 mesaje), la 01-09-2009
Miresele verii



Replica: Terasa, dimineata by Lenus P (692 mesaje), la 01-09-2009



Replica: Visul liliacului inflorit by Lenus P (692 mesaje), la 01-09-2009


_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 15:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1914
Nume forum:1
Modele noi:
Miniatura Maica si Fiul:



Miniatura Iisus:



Vela albastra in asfintit:


_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 15:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1914
Nume forum:1
Precedate de:
Contemplare:



Meditatie:



Trepte cu flori:



Zvon de primavara:



Visul salciei:



Botosica:



Botosel:


_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 15:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 00:26
Mesaje: 130
Nume forum:1
Cosmina, imi explici putin cum, unde si daca se pot posta fotografii pentru sugestii de modele noi, te rog?

_________________
In viata, prietenul este cel mai bun medicament.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 15:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Aug 2006, 03:00
Mesaje: 819
Nume forum:1
Cosmina, miniaturile le-am mai vazut cand le-a prezentat Monica la TOB.
Vela albastra in asfintit este o splendoare pentru cine are interior modern.
Cu celelalte m-am obisnuit de vreo cateva saptamani.

Elen, pentru a posta ce vrei tu, exista un topic Propuneri de noi modele.
http://www.rogoblen.ro/forum/viewforum.php?f=35

_________________
Ileana - Gărgăriţa-Balsam-pentru-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 15:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Feb 2005, 10:41
Mesaje: 1914
Nume forum:1
Elen, dupa cum a spus si Ileana, exista topic separat http://rogoblen.ro/forum/viewforum.php?f=35 (da click pe link), cat despre cum sa aduci imagini pe forum, detalii gasesti in topicul Cum aduc imaginile mele pe forum cu Tinypic: http://rogoblen.ro/forum/viewtopic.php?f=2&t=26

_________________
Cosmina - Gargarita-cu-Gargarita-mica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 17:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Felicitari, TTT pentru noile modele. Sunteti minunati. Abia astept sa soseasca coletul cu noua comanda pe care o voi da. Ce mult imi plac micuteniile!
Va pup dulce, dulce.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 25 Noi 2009, 22:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Feb 2007, 20:48
Mesaje: 142
Nume forum:1
Nu as putea sa spun care imi place mai mult. Felicitari, TTT si multumim, Cosmina.

_________________
Felicia - Cu cat ne iubim mai mult prietenii, cu atat ii vom flata mai puţin.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 26 Noi 2009, 09:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Toate imi plac, dar Vela este deosebita. Felicitari, TTT!

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Avalansa de modele noi
MesajScris: 26 Noi 2009, 09:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Cate frumuseti! Felicitari TTT!

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 360 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania