Acum este 12 Mai 2024, 06:04

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cadoul din cutia de pantofi
MesajScris: 01 Dec 2014, 19:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Aug 2006, 03:00
Mesaje: 819
Nume forum:1
A inceput ShoeBox 2014, editia a 8-a. Am aflat de aceasta campanie anul trecut, de la cumnata mea si am tinut neapara ca anul acesta sa v-o fac cunoscuta si voua. Mai jos v-am trecut toate informatiile de care aveti nevoie in caz ca va intereseaza. Eu profit de aceasta zi libera si plec sa cumpar cele necesare pentru cutiile de anul acesta.

ShoeBox este o incercare reusita de a face lumea un loc mai frumos. In fiecare an, in preajma sarbatorilor de Craciun, toti cei implicati in proiect reusesc cu succes sa puna un zambet pe chipurile a zeci de mii de copii sarmani.

Conceptul este simplu, oricine poate sa puna un zambet pe chipul unui copil sarman. Reteta este simpla: se ia o cutie de pantofi, se adauga dupa gust tot ceea ce vrei sa daruiesti unui copil, se impacheteaza frumos, se preda la unul din punctele de colectare, iar echipa de la ShoeBox.ro se ocupa de distribuirea lor.
Perioada de colectare e 1-15 decembrie, iar intre 16 si 24 decembrie cadourile sunt distribuite.

Mai jos gasesti o scurta descriere a pasilor pe care trebuie sa-i urmezi pentru a fi parte din acest minunat proiect. Lista completa cu toate detaliile se gaseste aici: http://www.shoebox.ro/2014/11/28/incepe-shoebox-2014-editia-8/

Pasul 1: de ce ai nevoie?
o cutie goala de pantofi (corpul si capacul);
hartie de impachetat cadouri;
timp si/sau bani pentru cumparaturi sau sortarea lucrurilor din casa pe care vrei sa le daruiesti;

Pasul 2: ce sa pui in cutie?
Inveleste in hartie cutia si capacul ei, fiecare separat si pune in cutie tot ce ti-ai dori sa primesti daca ai fi in locul lor.

Pasul 3: termen limita si grija la continut

Puteti pune in cutie tot ce intra, ce vreti si ce credeti ca ii trebuie unui copil de varsta si genul pentru care aveti pe inima sa cumparati ceva.
Copiii sint intre 2-18 ani, fete si baieti.
Nu lipiti capacele pe cutii, vor fi lipite la punctul de colectare cand se vor lipi si etichetele speciale cu varsta si sexul copilului pentru care ati pregatit cutia/cutiile.

Pasul 4: unde se colecteaza cutiile?

Toate locatiile sunt disponibile aici: http://www.shoebox.ro/locatii/

_________________
Ileana - Gărgăriţa-Balsam-pentru-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania