Acum este 12 Iun 2024, 23:27

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Pashte fericit!
MesajScris: 29 Iul 2009, 13:13 
Neconectat

Nume forum:1
Topic: Pashte fericit! by cucos catalina (1629 mesaje), la 06-04-2007

Maine plec la parintzi shi net nu am la ei, de aceea va urez de astazi, sa avetzi parte de sarbatori linishtite, sa fitzi inconjuratzi de cei dragi sufletului vostru, sa fitzi sanatoshi shi frumoshi shi puri.
Va postez o poezie draga mie, pe care o citesc in sarbatoarea Pashtelui shi sper sa va placa shi voua!

Siroaie de sange

Replica: Gargarita, mi-a placut atat de mult incat am trimis-o si in newsletter. Paste fericit! by Admin TTT (3924 mesaje), la 08-04-2007

┼×iroaie de sange

Siroaie de sange iti curg pe obraz,
Si-n ochii Tai lacrimi s-ascund;
Sub lemnul durerii Tu luneci si cazi,
Iar spinii in carne-Ti patrund.

Adanca-i durerea ce-n suflet o strangi!
Urcusul Golgotei e greu.
Iar cel pentru care Tu suferi si plangi,
Isuse, Isuse sunt eu.

Sub ploaia cumplita a pumnilor grei,
Te rogi pentru cei ce Te bat:
,,Parinte, ai mila de dusmanii mei,
Si iarta-i, ei nu stiu ce fac!

Tu om al durerii, de toti parasit,
Pe cruce Te stingi luminand.
A mortii putere prin moarte-ai zdrobit,
In lume speranta-aducand.

Isuse, la Tine ma-ntorc azi cait,
Si stiu ca Tu n-o sa ma certi,
Eu, omul cel josnic ce-atunci Te-am lovit,
Plangand azi Te rog sa ma ierti!

Replica: Mesaje de la prieteni by Admin TTT (3924 mesaje), la 08-04-2007

Va multumesc pentru frumoasele urari pe care ni le trimiteti si doresc intregului colectiv de la rogoblen "Sarbatori pascale pline de liniste sufleteasca si de frumos".
Liliana Caraba Ceausescu
*
Hristos a inviat!
Lumina invierii Lui ne da sperante si ne lumineza drumul.
Sa aveti timp frumos si sa petreceti clipe placute alaturi de cei dragi.

Cu drag, Letitia
*

Fie ca Invierea Domnului nostru Iisus Hristos, sa va aduca lumina in suflete, sanatate, putere de munca si succes pe toate planurile. In aceste zile de bucurie, sa nu uitam sa aducem multumire Bunului Dumnezeu pentru tot ajutorul pe care ni-l da in viata de zi cu zi. Sarbatori fericite alaturi de cei dragi.
Cu stima, M. Vinatoru
*

Lumina Invierii Domnului sa va aduca in viata fericire, pace si speranta!
Sarbatori fericite!

Elvira

*
Lumina Sfintelor Sarbatoriale Pastelui sa va umple inimile cu caldura si gandurile cu sperante de mereu mai bine, iar Invierea sa va aduca bucurii depline dumneavoastra, familiei si colaboratorilor. Sa aveti o primavara inflorita cu succese mari si multe si spor in tot ce intreprindeti.
Hristos a Inviat!
A. Voroniuc
*
Adevarat a inviat! Paste Fericit si dumneavoastra si sa va dea Dumnezeu numai bine.
Stefan Brezeanu
*
La multi ani intregului colectiv al Rogoblen-ului cu multumirile pentru profesionalismul cu care va desfasurati intreaga activitate! Hristos a inviat!
Caterinici Mihaela
*
Sfintele Sarbatori de Pasti sa va aduca numai bucurii, lumini in suflete si succes in activitatea dvs.! Paste fericit!
Elena Angheluta
*
Multumesc foarte mult pentru urare. Si eu va urez Paste fericit cu toata dragostea. Tineti-o tot asa. Foarte frumoasa poezia.
Scurtu Adeline
*
Lumina din lumina sa va calauzeasca pasii in intunecata lume, ca raza stelei pe magi - la Craciun. Paste Fericit! si fie ca iepurasul sa va aduca numai ganduri bune, bucurii si liniste. HRistos a Inviat!
Pupic, Dorina
*
Va multumesc din suflet pentru frumoasele mesaje primite din partea dvs. cu ocazia tuturor zilelor de sarbatori. Sunteti o echipa extraordinara. Va doresc mult succes.
Cu admiratie si respect,

Alice Daroi

*
Buna dimineata,
Am primit coletul de la dvs. si va multumesc. Il consider cadoul meu de suflet de Paste de la iepurasul Top Terra Trade.
Cu stima,

Angela Draganoiu
Raspuns: Ne bucuram ca ai simtit acest cadou ca pe un dar de Paste. Este o implinire si pentru noi sa imbogatim bucuriile celor ce ne iubesc activitatea.
*

Hristos a inviat!
Acum dupa Sfintele sarbatori pascale vreau sa urez toate cele bune intregului colectiv Rogoblen, iar munca pe care o depuneti cu tot sufletul sa va fie rasplatita asa cum se cuvine.
Dumnezeu sa ne ajute!
Cu stima,

Mihaela Asarboaei
*
Hristos a Inviat! Cel mai frumos dar de Paste pe care l-am primit. Multumesc foarte mult!
Tuti Sianu
*

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 

Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]

Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa: