Acum este 29 Apr 2024, 19:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 14 Apr 2024, 11:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6109
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, trec pe la cafenea, dar nu prea am vesti bune. În ultimii cinci - sase ani intram pe forum si postam imagini doar de pe telefon, însă de doua saptamani eu nu mai pot încărca imagini si nici nu le mai pot vedea. Desi am intrat pe forum si pe postimage.org de trei ori pe zi si am făcut schimbări în telefon, problema persista. Atât de tare mă supăra situatia asta, că nici nu imi venea sa postez mesaje dacă nu vedeam nicio imagine. Ieri am crezut că s-a remediat situatia, căci am inceput sa vad unele imagini, dar mi-am făcut speranțe desarte, căci nu pot vedea imagini din toate topicele, ci doar din vreo doua si în continuare nu pot încărca imagini cu postimage. Dacă nu voi rezolva cu telefonul, voi fi nevoită să trec pe laptop, dar inca nu stiu ce probleme voi întâmpina și acolo.
Sper să revin cu vesti bune în curând.
Vă îmbrătisez cu drag si vă doresc tuturor o duminică plăcută în continuare.



Leana, depinde de abonamentul pe care ii ai la telefon. Este posibil sa nu fie suficient de mare la internet cat sa vezi imaginile si sa le incarci. Sau poate are ceva telefonul tau, urmare a modificarilor ce au loc constant in dezvoltarea telefoniei mobile.
Vorbeste cu providerul tau de internet pentru telefon. Este singurul ce te poate ajuta.
Nimeni nu a mai mentionat situatia ta, deci este strict o problema de genul de mai sus, zic eu.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 15 Apr 2024, 06:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6109
Nume forum:1
Draga Monica, îti multumesc frumos pentru raspuns. Sigur că este problema proprie si personală a telefonului meu, dar s-a întâmplat atat de brusc, că nici nu stiu ce m-a lovit. Pana la sfarsitul lunii martie totul a fost OK, ca dintr-o dată să nu mai meargă. Asta mă supăra teribil.
Am fost pe la cinci firme de service telefoane mobile si singura speranta este să resetez telefonul, dar mai intai vreau să salvez ce pot din el. Ieri am reușit, în sfârșit, să salvez fotografiile, căci nici asta nu puteam. Am trecut pe laptop, dar merge mult mai greu. Sper totusi sa rezolv cu telefonul si să revin cu vesti bune.
Te îmbrătisez cu drag si iti doresc o zi minunată și o săptămână rodnică.



Leana, daca iti creezi un cont de mail pe gmail, toate informatiile se pot salva automat acolo (stiu cei ce depaneaza telefoane mobile cum se face). Dupa ce resetezi telefonul ai posibilitatea de a reincarca automat toate acele date. Asigura-te insa ca cel ce te ajuta sa faca asta se pricepe, altfel ramai fara datele complete.
De pe un telefon ca cel pe care il are Andrei cred ca ai avea mai putine probleme. Iti doresc sa rezolvi cat mai repede aceasta situatie.

Multa sanatate!

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 15 Apr 2024, 14:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5552
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna sa va fie inima, Monica draga, gargarite TTT si surate de ac!

Cea mai frumoasa pauza a mea este la cafenea, mai ales ca este inceput de saptamana. Astazi, va las gandurile mele bune de reusita in tot ce v-ati propus, soare afara si in inimi.
Si va las cateva lalele, le-am admirat ieri intr-o expozitie inedita in Romania, Blooms Experience. Bineinteles ca mi-am propus sa lucrez si eu anul acesta modelul Duet, lalele roz, model ce sta in ladita mea din 2020.

Soiul se cheama Estela Rijnveld. Si cine stie, creatoarele noastre de frumos, poate ne fac o surpriza cu un astflel de model.



Aici, minunatele Sun Lover:



Royal Centennial:



Elza, m-ai fericit.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 16 Apr 2024, 15:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5552
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Monica draga, gargarite TTT, surate de ac,

Pauza de astazi vine cu noi imagini de la expozitia de lalele. Monica draga, am vazut noul model si m-am gandit la intentia mea de ieri. Creatoarea noastra draga, a postat un model absolut irezistibil.
Astazi, rasplatesc toata gradina, cu o noua minune, Silver Parrot:






_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 23 Apr 2024, 10:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6109
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, cu bucurie vin la cafenea, în această zi de mare sărbătoare, pentru a le ura tuturor celor care poarta numele Sfântului Gheorghe, un călduros La mulți ani!



De asemenea, mă bucur enorm ca printr-o minune a tehnicii, dar fără să fac nimic suplimentar, de pe telefonul mobil pot atasa din nou imagini. Se pare că timpul chiar le rezolva pe toate.
Vă îmbrătisez cu drag.




M-ai facut sa zambesc, Leana.
Noi nu avem internet de 3 saptamani din cauza unui Dorel si supravietuim doar cu telefoanele mobile. Cele fixe au sucombat total, iar viteza internetului este cea din 1992 cand am lansat primul nostru site.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 24 Apr 2024, 08:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6109
Nume forum:1
Draga Monica, îmi pare tare rau de vestea rea si vă doresc să se rezolve cât mai repede conexiunea fixă la internet.
Eu m-am bucurat degeaba, căci desi ieri a mers, azi iar nu merge postarea imaginilor de pe telefon. Doi pasi inainte, unul inapoi, ca la tango. Hi, hi, hi!
Vă îmbrătisez cu drag si vă doresc tuturor o zi minunată,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2024
MesajScris: 28 Apr 2024, 10:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 6109
Nume forum:1
Draga Monica si dragi gargarite, în zi de mare sărbătoare, trec si eu pe la cafenea, pentru a le ura tuturor celor care poarta nume de flori, un călduros La mulți ani!
O zi minunată!
Vă îmbrătisez cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania