Acum este 23 Iun 2026, 15:41

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 314  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 03:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2009, 08:13
Mesaje: 1606
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite!
Impreuna cu fetele mele va doresc o duminica placuta.
La ora 6 plecam spre tabara Caciulata.
Timp de o saptamana incerc sa uit de probleme si de tot ce ma macina in ultima vreme.
Iau si Gheisa cu mine poate reusesc sa cos cateva puncte.
Dana ai dreptate, sa lasam grijile deoparte ca viata este doar una.
Pupici pentru toate si sa ne "vedem"cu bine .


_________________
Gargarita-Potir-plin-de-Daruri


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 06:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5341
Locatie: Braila
Nume forum:1
Georgeta, multumesc pentru cafea. Iti urez sa ai o saptamana frumoasa in care sa te relaxezi.

Pupici dulci

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 08:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Karmen, deja imi ploua in gura. Imi inchipui cat de buna este prajiturica ta. Din pacate, aici nu exista visine si tare mai sunt bune pentru a face prajituri.

Georgeta, iti doresc o vacanta relaxanta, linistita, in care sa uiti grijile de zi cu zi si sa iti incarci bateriile la maxim.
Te asteptam cu poze pentru ca stiu ca nu vei uita sa ni le faci vedere.

O duminica placuta!

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 08:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2010, 22:28
Mesaje: 988
Locatie: Spania
Nume forum:1
Buna dimineata,

Am ajuns si eu pe la cafeneaua gargaritelor, mai tarziu.
Va invit si eu la cafeluta mea, desi este de la munca.


_________________
Gargarita-Frumusetea-Zorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 09:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Multumim, Ria pentru cafeluta.
Eu o servesc in compania ta cu placere.

Pupici

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 10:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2004, 09:01
Mesaje: 1064
Locatie: Portugalia
Nume forum:1
Ria a venit cu cafeluta, eu vin cu o prajitura cu visine.
Desi la voi este cam 11.30, eu va spun buna dimineata (la mine este 9.30).


_________________
Mihaela-Stefania - Gargarita-Floarea-Copilariei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 19:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Va multumesc mult pentru toate cafelutele si pentru toate tentatiile dulci cu care ma/ne rasfatati, zilnic.

Floarea-albastra, cat as vrea sa mai fiu asa guresa si sprintena ca tine! Ma bucur pentru puiul tau si sper sa ajunga sa isi faca studiile acolo unde viseaza.

Georgeta, petrecere frumoasa in tabara!

Eu am fost ocupata cu o mie de probleme.
Prima si cea mai grava a a fost faptul ca Mariuca a inceput sa acuze dureri de cap (s-a sculat noaptea si a inceput sa tipe de durere), asa ca medicii au indicat un nou RMN. Va fi tinuta sub observatie, zilnic, pentru ca se pare ca are lichid cefalorahidian prea mult, brusc. O fosta eleva, doctorita mi-a explicat ca in general, surplusul se va resorbi si ca la copii apare acest inconvenient, uneori, dupa un traumatism puternic.
Partea cea mai rea si mai grea este ca nu pot sa le spun parintilor nimic pentru ca nu vreau sa aiba discutii intre ei si nici nu vreau sa ii pun pe jar.

Nepotul meu este a doua prioritate. Intrucat a terminat cu medie mare, am hotarat sa ramanem langa el si sa il ajutam.
El ar fi incantat sa-si contnuie studiile, dar parintii spun ca a venit timpul sa isi castige singur painea, ca ei nu il mai pot ajuta. Ii inteleg pentru ca, din pacate, nu au o minte deschisa, desi resurse inca mai au. Ei spera ca baiatul sa ii ajute la batranete pentru ca este mezinul familiei si de asta l-au facut. Cruceste-te Bica! M-am crucit, dar am gasit si solutii. Am promisiune din mai multe locuri de angajare, iar dosarul il depunem pentru studii la seral. La inceput o sa ne restrangem noi si o sa stea la noi si il vom ajuta si financiar. Restul, vom vedea la timpul potrivit.

Casuta de la tara s-a imbibat cu apa de la ploile din ultimele saptamani si la fel si gradinita din spate. Am fost si acolo si am facut santuri mici prin care apa sa se scurga in santul mare.
Tot acolo am un Labus ce isi astepta tainul (il hraneste o vecina), dar si patru Azorei ce pazesc o zona imprejmuita, la marginea satului, pe care am cultivat fasole, cartofi, telina, morcovi, dar are si pomi fructiferi.
Alde Tanjala, cel care trebuia sa ii hraneasca pe Azorei, asa cum spune numele, s-a lasat pe tanjeala si a preferat sa isi hraneasca propriile animale (cu mancarea mea), iar paznicii mei la resursele mele naturale din iarna erau schiloditi de foame. Mi-au dezgropat cartofii de si-au potolit foamea.
Am o fosta eleva, patroana unui restaurant la mine in oras ce imi strage intr-un container etans, resturile de mancare pentru patrupezii mei, harnicuti. Am schimbat pe Tanjala cu alde Hartza, la hranit cainii si sper ca numele-i sa nu-i fie predestinat.

Bicu ingrijeste de o gradina din oras. Si el a avut propriile griji, dar si primele recolte de cirese, visine, caise, - asa ca subsemnata am trecut de la dulceata la compot si invers, iar acum borcanele asteapta cuminti in camara.

Cum duminica este pe sfarsite, eu va doresc la toate o saptamana buna si frumoasa ca voi.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 21:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1


Flori pentru super Bica.
Multa sanatate Mariucai!

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 21:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2007, 23:48
Mesaje: 2651
Nume forum:1
Of, Marie, Marie! Esti frumoasa ca o bulcutza de Bucovina si cu mult mai frumoasa decat buchetul postat de tine. Sa te tie Domnul sanatoasa si cu inima la fel de mare.

_________________
Bica - Bunica-de-Gargarita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 11 Iul 2010, 22:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Maria Nistor scrie:
Flori pentru super Bica.
Si o calda imbratisare, Bica draga. Si daca se poate si un pupic de la Alexandru. Nu a vrut sa adoarma decat in carut, asa ca am profitat sa trec putin pe la cafenea.
Bica, sa fii sanatoasa si sa rezolvi tot ceea ce ti-ai propus si ceea ce viata iti scoate in cale. M-a impresionat modul in care iti ajuti nepotul.
Pup manutele Mariucai si sper sa vii repede cu vesti bune.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 314  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania