Acum este 23 Iun 2026, 20:10

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 314  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 19 Iul 2010, 22:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Ileana, daca te intereseaza vreo reteta imi spui si ti-o dau, fac multe mancaruri aici care se pot gati cu ingrediente de la noi si sunt foarte usoare. E de ajuns sa-ti spun ca eu gatesc mult mai bine mancarea mexicana decat cea romaneasca, modestie aparte. Te pup

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 06:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele!
Va invit la o cafea tare si aromata. Eu tare am nevoie, sunt treaza de la 4 si jumatate. Micutul a mancat, s-a jucat putin si a adormit la loc, eu nu. Asa ca eu continui sa fierb gemul de mere de vara si compotul si ma delectez cu serialele voastre.



Am petrecut cateva zile minunate la tara, la soacra mea si am venit cu fructe pentru compoturi si dulceturi. De sambata abia acum i-am dat de capat, dar cine are camara plina? Motivul pentru care sunt asa incantata de acest lucru este acela ca este primul an in care imi pregatesc singura camara pentru iarna.
Va servesc si cu un gem de corcoduse. A iesit minunat. Maine promit ca vin cu gemul de mere.

Eli, m-am servit si eu cu porumb. Tare bun a fost. Multumesc.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 07:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2009, 22:39
Mesaje: 618
Nume forum:1
Iti multumesc pentru cafea, si eu sunt trezita de la 6, a avut tata nevoie de haine calcate si m-a trezit pe mine.

Eli, mi-ai facut o pofta de porumb dar la mine nu se coace doar pe la inceputul lui august asa ca imi pun pofta in cui.

Si cum imi petrec intreaga saptamana la lucru campului, va urmaresc serialele de pe telefon, dar de scris nu ma pot loga asa ca, pauza.
Ieri am fost in gradina si am gasit zmeura alba si va aduc si voua o mana.



Imi cer scuze pentru calitatea imaginii, dar este facuta cu telefonul.
Pupici

_________________
Mogin Paraschiva - Drumul catre casa unui prieten nu este niciodata lung.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 07:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Buna dimineata!

Sa aveti o zi frumoasa si racoroasa.

P.S. Abia astept si eu sa se coaca porumbul. dar pana atunci va aduc un chec dulce si pufos.


_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 07:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Adriana, multumesc pentru chec, arata foarte bine.
Am de gand sa fac si eu diseara un chec.
O zi buna tuturor.
Va pup

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 08:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Ups, chiar sunt in intarziere in dimineata aceasta la cafeluta.
Nico, esti chiar eroina daca mai reusesti sa-ti mai pui si camara in ordine. Felicitari!
Lori, multumesc de micul dejun, foarte bun si rafinat.
Paraschiva, zmeura este delicioasa.
Adriana, checul tau este foarte bun si apetisant.

Va doresc o zi frumoasa, cu mult spor.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 08:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2010, 11:23
Mesaje: 947
Nume forum:1
De doua zile ma chinui sa fac o prajitura cu mac. Am reteta de o prietena din Medias. Diseara cand ajung acasa de la munca promit ca o fac si maine va aduc si voua. Mi s-a spus ca merge foarte bine langa cescuta de cafea.
O zi buna va doresc si zbor lin prin gradinita.

_________________
Gargarita-Ruga-si-Sarut-de-Prietenie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 12:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2005, 19:44
Mesaje: 1881
Nume forum:1
Ce de bunataturi. Adriana se vede ca ai pus suflet, tare bine arata.
Asteptam si prajitura cu mac, mai ales ca se lipeste bine la cafeluta.

_________________
Maria-Venus - Gargarita-Venus


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 12:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Feb 2006, 21:22
Mesaje: 578
Nume forum:1
Numai bunatati si minunatii la cafenea! Va multumesc. Tare mai sunt delicioase.
Nico, sunt dependenta de compotul de corcoduse. Bunica facea si chiselita (adica fierbea visinele cu corcodusele cu cateva linguri de zahar si ni le servea alaturi de friptura pe post de acritura.
Adriana, esti gospodina cu G mare. Ti-a crescut checul, arata nemaipomenit. Eu, Lori, cred ca nu am pus suflet la chec ca nu mi-a crescut ca al Adrianei. Intre noi, doua, - mi-a placut caracterizarea delicata facuta sotului colegei tale. Eu nu prea stau bine la capitolul metafore.
Mireille, te cred ca o prajitura cu mac trebuie mancata cu o ceasca de cafea. Altfel, ne ia somnul.
Paraschiva, am nevoie si eu de o lamurire referitoare la zmeura. De ce zmeura alba? Nu am mai auzit.

Pupici dulci si multi.

_________________
Cristinas - Gargarita-Zuza-Zambetul-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 20 Iul 2010, 13:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Dec 2009, 22:39
Mesaje: 618
Nume forum:1
La mine in zona unde stau eu asa i se spune. Este zmeura, este alba si este mai dulce decat cea rosie care a postat-o Onuta- Gargarita-Zmeura-Dulce. Este un alt soi. Zmeura din palma mea are o nuanta aurie deoarece este mult prea coapta. Mi-am adus prea tarziu aminte ca exista in gradina, dar ce sa fac?
Pupici si sper ca m-am facut inteleasa.

_________________
Mogin Paraschiva - Drumul catre casa unui prieten nu este niciodata lung.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 314  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania