Acum este 28 Iun 2026, 13:49

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 08:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.
Buna dimineata, Monica.
M-am saturat de ceata asta care ne chinuie de vreo 2 saptamani, nu mai vine si la noi, oare, iarna?
Si baietelul meu abia s-a trezit azi dimineata sa mearga la scoala, si eu sa merg la munca.
Sotul si fetita mea au ramas acasa sa mai motaie un pic, ei sunt liberi azi.
Momentan imi savurez cafeaua la munca, asa ca m-am gandit si la voi.



Va pup fetelor, si va trimit o imbratisare calda de la mare.

P.S. Ne vedem mai tarziu la cafenea.


Gigik, eu omit sa cercetez ceata intrucat oricum face parte din viata noastra, in aceste zile. Omiterea imi aduce o stare de liniste (mai putin cand sofez).
Eu iti trimit o imbratisare calda de la Focsani, imbrobodit si astazi de ceata.



_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 09:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata si de la mine.

Astazi ne-am trezit mai greu decat de obicei. Lui Matei i-au inghetat manutele in drum spre gradi, nu ma asteptam sa fie chiar asa frig. Eu am ajuns un pic mai tarziu cu Mirela (el pleaca cu tati inainte si ne intalnim acolo) si mi-a zis doamna asistenta ca a ajuns plangand ca ii este frig la maini. Era cu manutele bagate in caciulita si suparici. Amuzant, dar si un pic trist in acelasi timp. De luni le dau din nou manusi pe mana.

Eu sunt la servici cu o cafeluta in fata si astept sa vad ce provocari imi rezerva ziua de astazi.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 10:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2004, 03:53
Mesaje: 537
Nume forum:1
Este primul mesaj pe care il scriu anul acesta si ma bucur sa va revad in 2014.
Sper ca acest an va fi pentru voi, ca si pentru mine, unul plin de provocari pe care le vom depasi, ca la final sa putem spune 2014 a fost pentru mine un an foarte bun!.

_________________
Nic - Eu si Gargarita mea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragute gargarite,
Buna dimineata, Monica,

Si la noi este ceata si nu pare o perioada prea placuta, dar asteptam sa iasa soarele si la noi. Gigik, Oana, Nic, va doresc o zi usoara la servici. Acum las o cafeluta si un ceai si fug la munca, ma asteapta.
Pentru toate gargaritele doresc o zi si un sfarsit de saptamana cat mai placut, cu soare in suflet alaturi de cei dragi.





P.S. Monica, inca nu am aflat ce fel de seminte sunt in borcanel dar mai caut.
O zi frumoasa!


Helen, nu-i bai! Probabil un condiment ce potenteaza bautura respectiva.
Iti doresc si eu o zi frumoasa si un week end plin de odihna, ca in povestea ta plina de dantela.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 11:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Aug 2006, 03:00
Mesaje: 819
Nume forum:1
Ganduri bune, bine v-am gasit!
Anul nou sa va fie binefacator cu minuni, binecuvantari si impliniri nebanuite pe toate planurile.


_________________
Ileana - Gărgăriţa-Balsam-pentru-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 13:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite!
Buna ziua, Monica!
Toata lumea se plange ca este ceata. La noi insa nu este.
Astazi mi-am propus sa ma scol mai dimineata, dar nu prea am reusit. Totusi dupa ce am luat micul dejun, am iesit la o plimbare pe malul Mainului, cu ghidul de germana in mana, ca in timpul plimbarii sa mai invat si cateva expresii sau macar cuvinte. Am admirat ratele si lebedele, m-am plimbat vreo ora si acum sunt acasa. Am planuri marete pentru astazi, asa ca sper sa le reusesc.
Va pup si va doresc o zi minunata in continuare.




Oksanna, iti multumesc pentru indemn. Sa stii ca pentru mine fiecare zi este unica si, da, fiecare zi imi aduce stropul acela de ingredient de care avem cu toatele nevoie ca sa ne pregatim combustibilul in parcugerea drumului cotidian.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 10 Ian 2014, 17:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna seara dragi gargarite.
Buna seara draga Monica.
Este o adevarata oaza de relaxare gradina noastra. Am degustat si eu din toate bunatatile si imi odihnesc si eu aripioarele alaturi de voi.
Ma bucur sa revad vechi prieteni. Va doresc si voua un an cat mai bun si imi si va doresc sa fiti cat mai des alaturi de noi.


Noapte buna, Nico!


_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 11 Ian 2014, 09:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Buna dimineata.

Cum este zi administrativa si avem nevoie de un ajutor sa ne dublam fortele, eu va invit la nelipstul meu capucino, insotit de un zambet de babuta stirba.


_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania