Acum este 28 Iun 2026, 21:00

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 09:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7638
Nume forum:1
Dragi gargarite,
Va doresc si eu o zi frumoasa si o saptamana buna, plina de realizari si va las, cu mult drag, o cafeluta.



Numai bine tuturor!

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 10:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite.
Buna dimineata, Monica.

Rralluca, am savurat micul tau dejun si iti multumesc.
Elza, ma refer la condimentul pentru mancaruri de tip Delikat, eu il fac in casa pentru a nu folosi cel din comert, care nu face bine. Prin topicul de retete, gasesti si o reteta mai veche de a mea, dar eventual iti spun si cum am facut cel de acum. Din pacate, de pe tableta nu pot face copy-paste pentru a iti aduce link-ul.
Vă doresc necazuri putine din cauza zapezii, important este sa avem soare in suflet.

Citat:
e pe tableta nu pot face copy-paste pentru a iti aduce link-ul.
Ralu, tine degetul mai lung pe ce vrei sa copii si iti apar automat optiunile (taie, copii tot sau copii partial). Iti alegi ce iti convine, iar daca se intampla ca acel cursor sa nu selecteze tot ce te intereseaza, il manuiesti cum vrei tu, tragand de colturi.
Iti multumesc pentru gandul bun. Noi inca incercam sa o stivuim pe cea existenta, ca maine vine tura a doua de zapada.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 11:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna, fetelor.
Buna, Monica!
Va multumesc pentru micul dejun cu de toate.
Ralu, sa stii ca eu nu credeam ca asa ceva se poate face si acasa. Ai reusit sa ma uimesti si de data aceasta.
Va doresc sa aveti o zi frumoasa.



Va imbratisez cu drag.



P.S. Nu uitati sa zambiti.


Oksanna, sa ai si tu o zi binecuvantata cu zambete.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 11:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata tuturor.

Mi-am luat inima in dinti si am dus copiii azi la gradinita, vorbisem cu o seara inainte cu una din doamnele lor si ne-a zis ca ii primeste. Cand colo, dimineata, surpriza: erau singurii copii din toata gradinita. N-am avut ce face, sotul mai avea treaba dimineata prin oras si i-am lasat asa. Se duce el sa-i ia mai acusica.

Pe mine ma doare obrazul stang, am o tuse rebela si nasul e cum e. In rest, toate bune si frumoase.

Va pupacesc si va doresc o zi usoara in continuare.


Oana, greu mai este fara bunici aproape.
Referitor la durerea ta din zona obrazului si la celalalte simptome, seamana cu nevralgia prin care a trecut prietena mea. Imi doresc sa nu ai parte de asa ceva si ma rog sa ai parte de sanatate.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 13:49 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Apr 2012, 19:49
Mesaje: 1752
Locatie: Botosani
Nume forum:1
Buna ziua, gargarite!
Buna ziua, Monica!
Ma bucur sa aud ca sunt tineri care se implica in asa ceva. Eu cred ca incetul cu incetul se vor mai schimba unele lucruri si oamenii vor vedea ca nu doar banii conteaza.
Eu am mers azi la scoala si pe drum, m-am simtit ca un pinguin in atata zapada. Hi, hi, hi!. Acum, la Botosani, a aparut soarele si nu mai ninge.
Opriti-va un moment si observati cat de frumoasa este zapada si cat de curat este afara. Trebuie sa privim si partea buna a lucrurilor.




Gela, dar cine a spus ca nu este frumoasa iarna care a venit la noi? Pentru mine ea este un semn ca vom avea fructe si legume autohtone din abundenta.

_________________
Gargarita-Inocenta-Zambetului-de-Copil


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 14:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna ziua, gargaritelor.
Buna ziua, Monica.

Hop si eu, sunt intr-o pauza scurta, asa ca m-am gandit la voi.
Vin cu o cafeluta, ma primiti?



Gela, curat cred ca este la tine la Botosani, la Bucuresti in nici un caz.
Oksanna, mi-ai facut pofta de mandarine.
Oana, sanatate multa! Si la noi la gradi erau copii. Eu am fost norocoasa, este sotul acasa si a putut sta cu el.
Leana, cafeluta ta arata foarte bine, sa nu mai vorbesc de floricica.
Ralu, acum am inteles despre ce este vorba. O sa caut in topic sa vad despre ce este vorba. Nici prin gand nu imi trecea, ca ar putea exista asa ceva.
Madalina, felicit si eu tinerii ce s-au implicat. Eu inca mai sper sa se schimbe ceva si in mentalitatea noastra. Astazi am auzit la un coleg de-al meu, o chestie care m-a dezarmat: daca vecinul meu nu a iesit sa mature zapada, eu de ce as fi facut-o? Mentalitatea unui tanar de 27 ani (!?).

Eu astazi am inghetat de frig, noua nu prea ne merg centralele la munca. Noroc ca m-am imbracat bine, dar tare rau este sa nu ai caldura. Sa vedem ce facem maine, caci se anunta o zi cu viscol si temperature foarte scazute.

Monica, ai facut partie?


Elza, nu a mai fost cazul ca nu a mai nins. In plus, partia mea a trecut si pe langa containerul de gunoi, asa ca si aceasta problema era rezolvata.
M-a amuzat insa un tanar sot (care banuiesc ca a fost impulsionat de sotie) ce isi curata masina. Cu o racleta minuscula, razuia zapada de pe masina intr-un tempo atat de lent, incat brusc m-am gandit ca eu ma demachiez pe fata cu prea multa viteza. Daca ar fi iesit el la facut partie? Probabil ca ar fi avut nevoie de minim 48 de ore. Ha, ha, ha!


P.S. M-am indragostit de Veronique a ta.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 15:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Monica, de multe ori atunci cand sunt bolnavi sau cand apar situatii de genul, ne intrebam, si eu si sotul: "Da' tu ce-ai cautat aici?" Nici el nu este iesean, desi este din judetul Iasi. Soacra mea lucreaza inca, mama vine abia spre sfarsitul saptamanii ca sa stea cu ei saptamana viitoare cand vor avea vacanta.

Nevralgia aceea pacatoasa (daca te referi la nevralgia de trigemen) a avut-o si bunica, Dumnezeu s-o odihneasca. Eu sper sa fie de la un dinte, cu toate ca mi-am facut o radiografie acum vreo doua saptamani si nu aparea nimic in zona respectiva.

Pupici tuturor si va imbratisez cu drag.


Oana, eu iti doresc sa nu fie de trigemen pentru ca iti face viata calvar. Nu stiu cu ce se trateaza, dar imi doresc ca ingerii sa-ti iasa in cale si sa te invete cum trebuie procedat. Si tot ei sa-ti aduca prinos de sanatate.

Referitor la alegerea Iasului ca domiciliu, banuiesc ca pana la urma tot voi veti fi castigati cand va veni timpul alegerilor pentru educatia printilor vostri. Apropo, pupa-le manutele cu drag din partea mea.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 28 Ian 2014, 15:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna ziua, dragele mele gargarite.
Buna ziua, draga Monica.

Ma bucur ca reusesc sa ajung la cafenea, sa imi odihnesc putin aripioarele. Si la noi a nins, este destul de greu de circulat pe trotuare, dar frumusetea pomilor incarcati cu zapada sterge din efectele negative ale iernii. Zilele trecute am reusit sa pun si cateva ate la iarna mea, tocmai pentru a fi in ton cu vremea de afara. Sper ca in dupa-amiaza asta sa postez un nou episod.

Va doresc tuturor o zi minunata, cu soare in suflet si spor in tot ceea ce faceti.
Va pup si va imbratisez cu drag.


Soare-n suflet si la tine, Abriela! Adauga si o calda imbratisare. Tot pentru tine.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 09:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele.

Buna dimineata, Monica.

La Iasi a inceput sa ninga maruntel, este foarte frumos afara. Am ajuns la gradi inghetate (eu si Mire). Astazi mai erau copii, activitatea s-a reluat cat de cat normal si pentru ei. Dupa cateva zile acasa cu parintii, una din fetitele gemene care ne sunt colege a inceput sa planga. I-am luat incet-incet pe toti si i-am dus la doamna lor.

Suntem la mijlocul saptamanii, mai avem cateva zile. In week-end o asteptam pe mama mea, care ne aduce un cadou venit tocmai de peste ocean de la fratele meu: un IPad. Cred ca ne vom uita "ca matza-n calendar" la el pana ne dumirim ce si cum. Tatal meu, care este foarte in trend cu noile tehnologii si mereu a fost pasionat de computere, este foarte incantat de tableta. Vom vedea.

Va pupacesc cu drag si va doresc o zi frumoasa si spornica in toate.

Citat:
un IPad
Ei, sa vezi acum joaca pe cei mici, Oana! Dar ce te face numai cu o tableta cand ei sunt doi? Cred ca va fi nevoie sa le pui ceasul sa sune, ca sa stie cat are voie fiecare pe IPad. Hi, hi, hi!

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 29 Ian 2014, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Buna dimineata, gargarite.
Buna dimineata, Monica.

Nu e in ton cu vremea de afara, dar e in ton cu dorinta mea de a vedea un pic mai multa lumina si soare. Va invit la taclale:



Monica, stiu ca asa se face pentru copy-paste. Din pacate, se pare ca la un moment dat, toate Galaxy Tab incep sa aiba aceasta problema si care nu se poate rezolva. Atunci cand selectezi cuvantul si faci copy, se blocheaza browser-ul, se inchide si nici nu mentine in memorie copierea. Am incercat cu diverse browsere, cu diverse tastaturi, dar nimic, este o problema pe care o da Android-ul pe aceasta tableta. Asa ca de fiecare data cand vreau sa postez ceva trebuie sa deschid calculatorul cel mare si sa ma pun pe treaba.

Noi asteptam un pic de zapada, dar nimic, ne-a ocolit si de data asta. In schimb vine ploaia, inca o saptamana dupa cum sunt previziunile. Socrul meu a zis ca nu se mai poate asa, balteste tot campul, nu se poate intra sa se faca nimic, pana si in sere este plin pamantul de atata apa. Practic de la inceputul lui decembrie ploua, poate pus cap la cap am avut doar o saptamana de soare. Ufa!

Oana, ai sa vezi ca are cine sa te invete, nici nu iti poti inchipui cat de rapizi sunt copiii la asa ceva, practic sunt ca un burete. Dario da lectii bunicilor de internet si folosirea smartphone, ne stricam de ras caci se si enerveaza cand ei nu inteleg bine ce explica ei. Tare comici mai sunt!

Va doresc sa va simtiti frumoase si sa aveti soare in suflet.


Of, Ralu! Device-uri de unica folosinta!
Acum ceva timp, tastatura de la notebook-ul meu a inceput sa lucreze haotic. Service-ul mi-a dat rezolutia ca pot sa il arunc. Am cautat pe net si am descoperit ca o pot face sa functioneze normal daca apas pe butonul FN, in timp ce tastez.

Sa stii ca ma simt frumoasa si am soare-n suflet (ca afara ninge linistit si perseverent). Aceleasi lucruri ti le doresc si tie.

P.S. Sunt superbe paharele de pe masa ta, iar florile aduc o nota de ireal.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania