Acum este 24 Iun 2026, 20:07

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 48  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 13 Aug 2016, 07:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica!
Buna dimineata, gargarite!
In dimineata aceasta (ca de altfel in fiecare dimineata la ora aceasta) imi privesc fetitele dormind si imi tresalta inima de bucurie. Andreea are deja un an, Maria are 4. Si nu pot crede ca trecem atat de repede.

Si lipsa mea din gradina este cam tot de un an. Dar in gand va am zilnic. Am finalizat Terasele iubirii, saptamana viitoare imi finalizez finutul, Sfanta imbratisare.

Pe aici, toate bune, multumim lui Dumnezeu.
Va imbratisez, cu un mare dor in suflet.



Simona, sarut fruntea si manutele celor doua printese ale tale, iar pe tine te imbratisez cu mare drag si dor.

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 13 Aug 2016, 07:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata si din partea mea.

Ma bucur sa vad ca reveniti sa va odihiniti aripioarele in gradina noastra draga.

Eu am fost plecata 10 zile la mare cu copiii si bunicii, a fost frumos, dar si foarte obositor. Nu am lasat acasa goblenul, sa nu credeti ca as putea face asa ceva vreodata. Mai am putin si finalizez plansa pe care o am in lucru la Nostalgie.

Am avut ocazia sa ma intalnesc din nou cu gargarita Gigik, ma bucur ca am avut timp, chiar si daca putin. Iti multumesc, draga mea, pentru ora petrecuta cu mine.

In rest, totul este bine.

Va pup cu mult drag,

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 13 Aug 2016, 20:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite! Buna seara, draga Monica!
Draga Ada-Elena, sa-ti traiasca puiutul si sa creasca mare si sanatos!
Draga Simona, aceleasi urari pentru fetitele tale: multa sanatate si numai bucurii!
Draga Oana, draga Gigik si draga Irela, felicitari pentru intalnirile avute.
In incheiere, va doresc tuturor weekend placut si La multi ani! celor care isi serbeaza ziua numelui de Sfanta Maria.
Spre delectare 2 imagini din Herastrau:







Leana, iti multumesc pentru fotografiile din Herastrau.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 15 Aug 2016, 07:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite si draga Monica!
Tuturor celor care poarta numele Sfanta Maria, le doresc multa sanatate, fericire si numai bucurii.
La multi ani!



Numai bine si o zi minunata!



Draga mea, Leana, in zona noastra nu se serbeaza adormirea Maicii Domnului (pentru ca totusi vorbim de o moarte fizica). Exista in schimb bucurie la 8 septembrie cand sarbatorim si nasterea Maicii Domnului.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 18 Aug 2016, 09:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Buna dimineata Monica!
Buna dimineata gargarite dragi!

Imi pare foarte rau ca am fost departe de voi si nu am mai intrat pe forum decat fugitiv. Credeti ca ma puteti ierta?
Sper sa ma mai linistesc si eu putin (probabil la pensie).
Am avut o perioada agitata si am zis ca voi intra prin topice doar cand voi avea timp intr-adevar.
Si iata ca acum am.

Draga Monica, mare dreptate ai avut referitor la plecarea baiatului meu in tabara. M-am perpelit pe toate partile. La un moment dat i-am dat telefon doamnei invatatoare sa mi-l dea si mie la telefon ca mi-e tare dor de el. Intr-un final ma suna si imi spune ca nu m-a sunat ca ii era frica ca daca ii aude vocea mamei va incepe sa planga. Imi venea sa fug pana la Hunedoara sa-l pup si sa-l imbratisez.
Am trecut cu bine amandoi pana la urma de aceasta plecare. El a venit acasa foarte entuziasmat de noii colegi si de noua doamna invatatoare (l-am mutat la alta scoala din clasa a III-a si nu stia pe nimeni in aceasta tabara).
Ma gandesc ca totusi la a doua tabara imi va fi un pic mai usor. Vom vedea.

Draga Ada-Elena ii urez si eu baietelului tau la multi ani, sa fie sanatos si sa va aduca numai impliniri.

Simona, sa-ti traisca fetitele si sa fie sanatoase. Cred ca orice mama are acelasi sentiment ca si tine in momentul cand isi vede puii sanatosi.

Oana, eu iti multumesc din suflet pentru timpul petrecut alaturi de mine si rupt din sanul familiei tale.
P.S. Iar surpriza a fost una deosebit de frumoasa.

Va imbratisez cu drag si sa auzim numai de bine.



Draga Gigik, printul tau este baiat mare. Ai cu ce te mandri si iti doresc ca mereu sa ai motive de mandrie.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 19 Aug 2016, 08:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite! Buna dimineata, draga Monica!
Nu am mai ajuns demult asa de devreme la cafenea, asa ca profit acum pentru a va ura tuturor o zi minunata.



Cu drag,



Leana, iti doresc ca si tu sa ai parte de clipe mununate.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 19 Aug 2016, 08:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata,

Am si azi copiii cu mine la birou. Sper sa treaca ziua repede ca tare repede se mai plictisesc.

Va pup cu drag si va doresc spor in toate.

Cu drag,

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 19 Aug 2016, 11:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 14 Iun 2011, 21:23
Mesaje: 1623
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Dragi gargarite, draga Monica, sa aveti un weekend linistit si cu spor!
Pupici multi.



Draga Mariana, fie ca si sfarsitul tau de saptamana sa fie la fel de frumos ca tine.

_________________
Mariana - Gargarita-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 23 Aug 2016, 08:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna dimineata dragi gargarite! Buna dimineata draga Monica!
Ce mai faceti? Se vede ca este vara si lumea este plecata in concediu. Cel putin Bucurestiul pare pustiu, desi sunt multi oameni pe strazi, nu este ingrozitor de aglomerat ca de obicei. Dar incepe distractia din nou la toamna, cand se numara bobocii.
Pana atunci, insa, va doresc sa va bucurati de vara, de concedii si de multa liniste.
O zi minunata tuturor!





Leana, la noi (in Focsani) strazile sunt dimpotriva mult mai aglomerate decat in lunile anterioare. Au venit cei plecati la munca in strainatate.
Iti doresc zile binecuvantate in continuare, croite dupa inima ta.

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 24 Aug 2016, 08:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata,

Va aduc o cafea delicioasa, pentru un boost de energie in aceasta dimineata.



Nu stiu de ce ma simt fara nici un chef. In definitiv a fost vacanta, se presupune ca mi-am incarcat bateriile, si totusi... ma simt ca si cum o alta Oana se uita la cea din fata ei. Nu stiu daca ati avut vreodata aceasta senzatie si nici nu mi-o pot explica.

Cu drag,



Oana, este oboseala oricat ai vrea sa negi (asa fac si eu de obicei). Incearca niste Magne B6. La bine se vad rezultate.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 48  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania