Acum este 29 Iun 2026, 00:02

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 03 Feb 2014, 23:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Buna seara dragi gargarite.
Buna seara Monica.

La ore tarzii, cum m-am obisnuit deja sa prind timp pentru forum, ajung si la cafenea.
Am citit zilnic postarile voastre si am gustat din toate bunatatile aduse.
La Brasov ultimele doua zile au fost foarte frumoase, cu soare, dar seara este un frig de crapa pietrele. In aceasta seara ma uitam pe geam si vedeam imaginea unei seri de vara, pacat ca era foarte frig.
Eu am ajuns cu bine la jumatatea sesiunii, mai este putin si iau vacanta.
Abriela eu iti doresc la multi, multi ani alaturi de noi.
Este deja noapte, dar va aduc si eu putin dulce. Nu arata prea bine, dar credeti-ma ca a fost delicios. Dimineata l-am facut, iar acum farfuria este deja in dulap, deci nu a mai ramas nimic.



Va doresc o noapte linistita si vise placute.


Nadina, dulcele tau arata tare bine. Imi pare rau ca nu am participat la spalatul farfuriei.

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 10:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.
Buna dimineata, draga Monica.

Va invit la o cafeluta cu parfum de frezii:



Pentru doritoare aduc si o ceasca de ceai:



Sa aveti o zi minunata, cu spor in tot ceea ce faceti.
Va pup.


Abriela, cafeluta nu o vad (cred ca este o eroare a browser-ului de la mine), dar iti multumesc pentru ceai si te pup dulce.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 10:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2006, 16:33
Mesaje: 13343
Nume forum:1
Buna dimineata dragi Gargarite.
Buna dimineata draga Monica.
Abriela iti multumesc pentru cafea, dar si pentru parfumul de frezii.
Eu abia astept ziua de maine. Sper sa fie vremea buna.
Va doresc o zi minunata.


Nico, cu siguranta ca si natura va complota in bine pentru intalnirea voastra.

_________________
Nico - Gargarita-Paunita


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 11:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Aug 2005, 22:09
Mesaje: 1244
Nume forum:1
Abriela, sper ca Bunul Dumnezeu sa te ajute sa serbezi mereu alaturi de noi intrarea in Gradina Gargaritelor.


_________________
Geta - Gargarita-Alinare

Să fugi de fapta rea creştine,
Ascult-al Domnului cuvânt
Şi făptuieşte numai bine
Din leagăn până la mormânt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 11:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Buna dimineata, dragi gargarite.
Buna dimineata, draga Monica.

Ce cafea parfumata ne-ai adus, Abriela! Iar parfumul freziilor m-a fermecat.
Las si eu o cafeluta si un ceai si fug un pic prin gradinita sa ma delectez cu lucruri minunate.
Va imbratisez cu mult drag si va doresc o zi minunata.

P.S. La noi este o zi frumoasa.






Helen, raportez ca si la noi este o zi frumoasa.
iti multumesc pentru stelutele de anason, dar si pentru ceaiul in atmosfera vintage.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 12:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7638
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica!
Buna dimineata, dragi gargarite!
In primul rand as vrea sa te felicit si eu, draga Abriela, cu ocazia implinirii a patru ani in aceasta minunata gradina si sa-ti urez sa ai parte de multe realizari frumoase in domeniul goblenului si multi ani linistiti si insoriti in aceasta lume minunata a gargaritelor.
Pentru tine:



Draga Nadina, tortuletul tau arata delicios, in ton cu zapada de afara si cred ca incununeaza reusita la examenele de pana acum.
Multa bafta in continuare!
Nu in ultimul rand, as vrea sa va spun ca la Bucuresti este soare, dar pe strada mea straluceste cel mai tare. Motivul: voi avea un frumos si sugestiv nume incepand cu luna aprilie, cand voi implini un an in gradina. De aceea, va urez si voua tuturor, sa aveti parte de o zi cel putin la fel de superba ca a mea si va trimit cateva spice aurii din cununa mea de spice de grau:



P.S. Cafeluta lipseste pentru ca "s-a baut".


Leana, cununita de spice, sunt alaturi de tine si asteptam sa te coci:


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 13:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Leana, aduc eu cafeaua.
Dragele mele gargarite si draga Monica, ma bucur sa fiu alaturi de voi. Sper ca in saptamana care a inceput sa aveti mult spor si numai bucurii.



Abriela, multi ani de-acum inainte alaturi de noi.




Lenuta, si tu sa ai o saptamana binecuvantata cu spor si bucurii in sanatate.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 13:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9138
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Am incalecat pe-o sa si am fugit la treaba.


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 20:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2008, 23:46
Mesaje: 510
Nume forum:1
Pastila de ras

Vine o femeie la cabinet cu nasul umflat, ceva de speriat.
Doctorul o intreaba:
- Ce ati patit?
- O albina, raspunde femeia.
- S-a asezat pe nasul dvs.?
- Da.
- V-a intepat?
- N-a avut timp, ca sotul meu a si lovit-o cu lopata.

_________________
Lacra - Gargarita-Nume-de-Floare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 04 Feb 2014, 20:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Buna seara, Monica si gargarite harnicute.

Bine v-am gasit in sfarsit. Am avut ceva probleme cu netul care m-a tinut mai mult in stand-by.
Lacra, multumesc pentru pastila de ras din fiecare seara.
Ce de bunatati ati adus! Am gustat din fiecare cate un pic.
Abriela, la multi, multi ani in aceasta minunata gradina.
Va las si eu ceai si imi iau zborul sa aflu noutatile.



Va pup si sa aveti o noapte linistita.


Rralluca, iti doresc o noapte buna, binecuvantata cu un somn usor.

P.S. Eu as prefera sa visez ca stau la masa din imaginea ta.

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania