Acum este 24 Iun 2026, 17:11

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 48  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 10:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ho, ho, ho!
La multi ani, gargarite dragi!
Mi-am facut curajul sa postez si eu, ca mult am mai stat in umbra.
Va doresc un an nou cat mai bun, mai imbelsugat, cu cat mai multe realizari.
Si pentru ca intre timp am renuntat la cafea, aduc si eu un ceai de zmeura.



Va pup si imi intind bratele pana la Focsani sa va cuprind pe toate intr-o imbratisare.



Onuta, nu stiam de unde a aparut aroma de zmeura!
Iti multumim si iti dorim sa ai parte de tot ce iti doresti, dar si de tot ce ne dorim noi, adica sa simtim mai des parfumul incofundabil al zmeurei.
Primeste o calda imbratisare de la Focsani.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 12:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
La multi ani, dragi gargarite, draga echipa TTT, draga Monica!

Dupa un timp atat de mare de absenta de pe forum am reusit sa intru sa va urez un an nou mai bun, mai frumos, plin de realizari, impliniri, fericire, iubire sanatate alaturi de cei dragi.
Va imbratisez cu mult drag si sper sa reusesc ca anul acesta sa fiu mai mult alaturi de voi.





Helen, fie ca noul an sa ne fii cat mai des aproape, sanatoasa, cu o viata incununata de impliniri si bucurii si inconjurata de cei dragi.
O calda imbratisare pleaca de aici de la noi catre tine si speram sa simti bucuria cu care te inconjoara.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 12:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Buna ziua, din nou, dragi gargarite!
Am revenit la cafenea pentru a sorbi din ceaiul cu parfum de fragi oferit de Onuta.
Draga Onuta, bine ai revenit in gradina! Ma bucur ca ai revenit, vesela ca de obicei, caci ti-am simtit lipsa in anul care a trecut. Hei, acum ca ai venit poti sa ne spui ce oameni de zapada buclucasi ai mai facut? Sau ce concursuri de indicii mai pui la cale?
Ma bucur mult ca acum, la inceput de an, s-au strans in gradina mai multe gargarite, care din cauza unor probleme obiective, au lipsit o perioada de timp. Ovidia, Rodi, Helen, Victory, Ria, Marie, Lia, Mariuta, Adinuta, Letitia, Ileana si nu in ultimul rand Oana & Onuta, va urez: Bine ati revenit!
Deoarece am lipsit si eu in ultimele luni ale anului trecut, le spun cu drag celorlate gargarite, mult mai active din gradina, ca ma bucur ca le-am regasit la fel de active si bucuroase pentru minunile din viata lor: draga Oksanna si draga Liudmila, va felicit si va doresc sarcina usoara si bebelusi sanatosi, iar tie, draga Abriela iti doresc multa rabdare pentru a urma pasii micutului David in toate incursiunile lui.
Ma bucur ca, in ciuda iernii friguroase, atmosfera de la cafenea este una calduroasa. Voi contribui si eu cu o mica cafeluta trandafirie.
O zi minunata tuturor!


_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 15:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Helen, bine ai revenit iti spun si eu. Si eu mi-am propus ca in acest an sa imi arat cat mai mult aripioarele in gradina; si nu numai facand galerie fetelor harnicute, ci sa fac si eu parte din ele. Sper sa reusesc si la fel, iti doresc si tie.
Leana, multumesc de primirea calduroasa. Sa stii ca mie mi-au lipsit doar dialogurile, caci in rest am stat in umbra si v-am citit cand timpul imi permitea.
Oameni de zapada nu am mai facut, nici zapada nu am avut; iar acum usor, usor incep sa nu mai fiu prietena cu frigul si de abia astept primavara.
Cat despre concursul de indicii, hm! Chiar m-am gandit de curand la asta, citind pe un alt topic ca gradina noastra nu mai are acelasi farmec. Nu stiu, poate si aceste concursuri dadeau odinioara o parte din farmecul gradinii?! Noi sa fim sanatoase si sa avem disponibilitatea de a crea bunadispozitie, ca in rest, idei gasim. Bineinteles, daca avem acceptul Monicai si a gargaritelor TTT.
Si pe final, va las un indiciu usor. Cat timp savurati un ceai cald, e numai bun:



Daca timp de goblenat nu am avut, macar un puzzle sa descifram. Aici avem doar cateva piese dintr-un goblen. Despre ce model o fi vorba?

Va imbratisez cu drag.

Citat:
Bineinteles, daca avem acceptul Monicai si a gargaritelor TTT.
Bineinteles ca la asa concurs acceptul vine imediat, Onuta.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 16:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna seara, dragi gargarite.
Buna seara, draga Monica.
Gargaritele care au revenit dupa o perioada mai lunga ne-au facut o mare surpriza. Mie mi s-a umplut sufletul de bucurie. Intotdeauna veti fi primite cu bratele deschise. Ne-ati lipsit mult.
Leana, iti multumesc frumos.
Nico, insanatosire grabnica.
Onuta, eu am tot rasfoit modelele dar nu am gasit inca unul potrivit pieselor de puzzle.
Sa nu uitati sa zambiti.
Sa aveti o dupa amiaza linistita alaturi de cei dragi.





Oksanna, de poveste catunul tau acoperit cu zapada. A venit cu zambetul la pachet.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 16:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Onuta, Oglinda pădurii?

_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 16:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Rodi, asta sigur nu e.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 16:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Eu cred ca este vorba de Acapella.

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 16:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Rodic, pentru ca ai ghicit, primesti un pupic. Hi, hi, hi!

Iata de unde am extras piesele si care a fost imaginea pentru prelucrare:





Sper ca v-ati distrat.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 06 Ian 2016, 17:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Onutza, daca ai scris aici, sigur te vei reapuca si de cusut.
Va pup cu drag, ma mananca degetele sa cos.
O seara frumoasa tuturor.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 48  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania