Acum este 22 Iun 2026, 09:38

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 314  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 08 Apr 2010, 10:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2459
Locatie: Iasi
Nume forum:1
O cafeluta este mereu binevenita. Din pacate, eu ii pot savura doar mirosul, dar este suficient si atat.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 08 Apr 2010, 11:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2007, 23:15
Mesaje: 2524
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dupa tura a treia o cafea in plus este chiar dorita.

_________________
Cristina - Gargarita Trestia-cu-Doua-Flori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 08 Apr 2010, 13:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Spun si eu prezent, dar vin si cu niste ceai de fructe de padure cu lamaie, si niste chec cu nuca.
Oana tu ce fel de ceaiuri bei? Mie mi-a zis medicul sa beau numai de fructe. Dar parca as mai bea si alt fel de ceai.
Va pup si va urez o zi minunata.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 08 Apr 2010, 13:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2459
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Alexa, eu am baut la inceputul sarcinii si ceai negru foarte putin concentrat, fiindca inainte de sarcina imi placea sa beau cafea si am zis sa nu renunt din prima chiar la cofeina. M-am mai pacalit vreo cateva saptamani (2-3) dupa care a inceput sa-mi fie rau si nu m-a mai atras cofeina. Ca de altfel, orice fel de mancare sau bautura. Acum nu beau ceai negru sau verde, in schimb mai beau din cand in cand o cafea fara cofeina sau o cana de lapte cu cacao.

Acum beau ceaiuri tot de fructe, indulcite fie cu o lingurita de zahar fie cu un pic de miere. Sincer, nici nu ma atrage un alt fel de ceai.

Tu cum te mai simti, tot rau?

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 09 Apr 2010, 14:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Dec 2009, 20:44
Mesaje: 938
Locatie: Deva
Nume forum:1
Dragele mele, as avea si eu o intrebare. Voi coaseti goblen azi? Bunica mea spunea ca sarbatoarea de azi a fost introdusa recent in calendar si ea nu o tinea niciodata. Peste tot insa se spune ca e sarbatoare mare. Voi ce ziceti?

_________________
Gargarita Gratia-Fanteziilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 09 Apr 2010, 14:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Aug 2006, 04:27
Mesaje: 3102
Locatie: Romania
Nume forum:1
Ana eu niciodata cand este cruce cu rosu nu cos sau spal.

_________________
Alexa - Gargarita-Minune-de-Mama


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 09 Apr 2010, 15:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5341
Locatie: Braila
Nume forum:1
Dobroica Ana scrie:
Dragele mele, as avea si eu o intrebare. Voi coaseti goblen astazi? Bunica mea spunea ca sarbatoarea de astazi a fost introdusa recent in calendar si ea nu o tinea niciodata. Peste tot insa se spune ca este sarbatoare mare. Voi ce ziceti?
Ana, cel mai bine este ca atunci cand este cruce rosie in calendar sa nu lucrezi, sa nu speli, in general sa nu muncesti deloc. Daca este insemnata special in calendar atunci este importanta si trebuie respectata.

Pupici

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 10 Apr 2010, 18:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 9131
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Buna, dragele mele gargarite!
Astazi am ajuns acasa (in Italia) si sunt nerabdatoare sa citesc noutatile de aici.
Voi avea multe pagini de citit, asa ca imi iau cafeaua (va invit si pe voi) si incep rasfoitul forumului.
Nu stiu daca voi putea raspunde la toate, dar o sa vizitez fiecare topic in parte.
Un salut tuturor.
De luni, cu forte noi, la treaba!

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor
Gargarita anului 2024


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 10 Apr 2010, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Bine ai revenit, Lenuta.

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2010
MesajScris: 10 Apr 2010, 19:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2007, 13:04
Mesaje: 102
Nume forum:1
Lenuta, bine ai revenit!

P.S. Nu stiu de ce s-a umplut fereastra cand am scris adineaori cu atatea zbarligute.

_________________
Victoria - Gargarita Violet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 3138 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 314  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania