Acum este 28 Apr 2024, 21:09

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 137  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 19:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Feb 2011, 15:36
Mesaje: 1741
Nume forum:1
Buna seara, Monica.
Buna seara, dragele mele.
Nici nu-mi vine sa cred cate mesaje si cate povestioare pot citi la cafenea.
Ma bucur pentru cele care sunteti bine sanatoase, imi pare rau pentru celelalte care sunteti incercate de viata mai putin placuta.
Va doresc o saptamana plina de zambete si sanatate.
Pupici.

Citat:
Va doresc o saptamana plina de zambete si sanatate.
Gaby, si la tine sa fie la fel.

_________________
Gargarita-Punte-spre-Iubire-si-Pace


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 20:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Draga Monica, imi pare tare rau ca ti-am dat de lucru, cred ca numai asta nu aveai chef sa faci duminica seara, dar este pacat de aceasta minunata gradina. Eu deja am cautat alt program de incarcare a imaginilor si pe acela l-am sters din memorie. Iti doresc nervii necesari ca sa faci fata. Daca simti ca te lasa, primeste un zambet si un pupic de la ingerasii mei. Poate asa te mai relaxezi un pic. Si iti mai aduci aminte cum era la serbarile de sfarsit de an cand imbracai si dezbracai copii pentru scenete si ii aranjai sa fie scosi din cutie si tu cat de ciufulita erai? Uita-te la mine! Hi, hi, hi! Cred ca nici tu nu erai departe.
Te imbratisez cu mare drag si trimit aer curat de munte la Focsani.


Dalina, recunosc ca am parul de parca tocmai am fost curentata. Noroc cu pupicii ingerasilor tai carora te rog le saruti manutele din partea mea. Imaginea
Citat:
iti mai aduci aminte cum era la serbarile de sfarsit de an cand imbracai si dezbracai copii pentru scenete si ii aranjai sa fie scosi din cutie si tu cat de ciufulita erai?
imi este foarte familiara si, da, acum am puterea sa rad.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 20:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Aoleu, iar sunt eu de vina. Daca nu o trimiteam pe Dalina in amintirile forumului nu avea Monica de lucru.
Eu nu pricep cum este cu serverele astea, fotografiile sunt si mici si le mai si inlocuiesc cu altceva sau cu gauri negre.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 21:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Letitia, nu te simti vinovata. Mi-este drag sa colind in trecutul forumului si ai avut mare dreptate. Eu zbor prin povesti magice. Daca nu cautam nu se reparau erorile. In tot raul este si un bine.
Nu am gasit raspunsul, dar caut desi am ochii rosii, chiar daca mai iau si pauze ca sa nu se simta familia neglijata.
Te pup si te imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 21:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Ei, nici chiar asa. Ai primit un indiciu de la Nico.

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 22:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Sep 2007, 07:10
Mesaje: 817
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Monica,
iti multumesc pentru cuvintele frumoase dar, spunandu-mi legenda ma faci de varsta lui Matusalem. Hi, hi, hi!
Sunt si eu,ia acolo, o umila lucratoare de goblen, o impatimita a goblenului, goblen care alaturi de voi dragele mele m-a readus la viata. Am castigat lupta zi de zi pentru ca aveam de terminat un goblen si apoi inca unul, si inca unul si..inca nu le-am terminat. Si vreau sa o invat pe Maia sa coasa goblen daca cu mama-sa nu am reusit.
Va pupacesc, si va zambesc.

Citat:
ma faci de varsta lui Matusalem
Vai, Victory ce conexiune ai facut! Dar tu stii deja ca gargaritele nu au varsta si ca legenedele cele mai frumoase se scriu in timp real.
Sunt sigura ca o vei inveta pe Maia sa coasa goblen. Am observat ca mamele de fete au mai mare succes la nepotici.
Iti zambesc si eu.

_________________
Victory - Gargarita-Soare-n-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 22:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Buna seara si La multi ani, Gargaritelor.

Imi fac curaj sa scriu si eu, caci nu am mai facut-o de foarte mult timp si nu stiu de unde sa incep sau cu ce. Chiar daca nu scriu imi place sa va citesc si sa va recitesc dar mai ales sa va admir sporul la cusut. Si, bineinteles, sa ma minunez de minunile ce le coaseti si sa sper ca voi mai reusi si eu anul acesta sa pun mana pe ac ca sa cos macar o ata.
Dragele mele, va sarut pe toate in parte si ma bucur pentru zambetele pe care mi le aduceti pe chip cand va citesc. Daca ati sti de cate ori mi-ati inseninat ziua. Sunteti mereu aici, stiu sigur ca va gasesc mereu aici; stiu sigur ca gasesc o vorba buna, un sfat si o incurajare cand am nevoie. Sunteti aici chiar daca eu nu sunt.
Daca ati vedea ce zambet am acum pe chip si ce emotii, si cum bajbai pe intuneric sa scriu, ati zambi si voi.
De fapt asta si va doresc. Sa aveti zambetul pe chip tot anul, sa va dea Domnul sanatate ca sa le putem face pe toate, fericire si familia aproape.
Va pup si va imbratisez pe fiecare.


Adriana, nu stiu de ce, eu nu am simtit vreo clipa ca esti departe de gradina gargaritelor si uite vorbele tale imi intaresc credinta.
Citat:
Sa aveti zambetul pe chip tot anul
Este una din cele mai frumoase urari pentru ca asta inseamna ca deja avem de toate (sanatate, impliniri, reusite etc.) si iti multumesc.
Saruta si manutele (as pupa eu si ochisorii aceia de serafim) Mariucai pentru mine
.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 22:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Vasiliu Letitia scrie:
Dalina, stii vorba Adrianei (daca nu, o cauti pe forum) si poate si tu si eu o sa ne gasim cuvintele sa o readucem pe Adriana pe forum (la pachet cu Mariuca, binenteles).
Letitia, sunt aici la fel cum stiu sigur ca sunteti si voi, dar de acum o sa imi fac si simtita prezenta. Si cu Maria dupa mine caci nu se poate fara ea. Cat despre vorba mea, de fapt nu este a mea. Mi-a spus-o o Gargarita cand am avut nevoie si am imprumutat-o si eu.
Dalina, hoinarind prin topice nu este asa ca ai descoperit multe frumuseti si amintiri?!

Va pupacesc.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 23:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 8017
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Primiti si intarziati?
Cu sorcova nu mai pot veni, dar vin cu urari de bine, impliniri si multa sanatate tuturor gargaritelor, Gargaritelor TTT, nu in ultimul rand Monicai.
Ma bucur sa vad gargarite zambitoare si fericite, mamici si bunicute alaturi de noi la inceput de an.
Doresc tuturor ca noul an sa va aduca pace si liniste in case, sa fiti apreciate si iubite si sufletul sa va fie plin cu bucurii.
Alice, multumesc mult pentru vestile despre Laura, s-o strangi in brate pentru mine.
Adriana, ma bucur sa te revad, iar pe Mariuca o pupacesc pe obrajori.
Fetelor, va pup si va imbratisez de la Tecuci.



Citat:
sa fiti apreciate si iubite
Lenuta, daca ne-ai adus soarele si urarea alaturata, ne-ai adus tot. Fie ca si pe tine sa te iubeasca soarele si sa ai parte de iubire si apreciere dupa inima ta mereu frumoasa.
Trimit si la Tecuci gandurile mele de bine.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2014
MesajScris: 05 Ian 2014, 23:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 8017
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Si pentru ca mi-e un dor nebun de cusut va las o prietena ce imi aminteste de pasiune ce ne leaga. Nu-i asa ca este scumpa?


_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 1369 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 137  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania