Acum este 20 Apr 2024, 04:15

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 24 Ian 2016, 11:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7274
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Abriela, eu sunt cu gandul la vara inca de la prima ninsoare. Hi, hi, hi!





Si pentru ca ai ghicit, primesti un pupic.

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 24 Ian 2016, 11:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Si eu iti rasplatesc munca cu o imbratisare calda si te pup.

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 24 Ian 2016, 11:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Feb 2010, 17:28
Mesaje: 5839
Locatie: Pitesti
Nume forum:1
Pentru tine, draga Onuta, dar si pentru toate gargaritele, placinte cu branza si stafide:



Pofta buna!

_________________
Gargarita-Poveste-Suava-si-Agera


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 24 Ian 2016, 12:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, draga Monica.
Ma bucur ca prin cafenea trec atatea gargarite.
Eu continui sa fac acel curs de germana si cum la inceputul lui martie avem examenul, m-am pus cu burta pe carte.
Eu si bebe suntem foarte bine. Saptamana asta am aflat ca o sa am un baiat, asa ca am venit sa impart bucuria cu voi.
Si la noi a ajuns un pic iarna. Nu este chiar ca in Romania, dar ne bucuram de ceea ce avem.
Va doresc o duminica placuta.
Sa aveti grija de voi si sa nu uitati sa zambiti.
Va pup si va imbratisez cu drag.



Oksanna, ridic o ruga pentru printul tau. Doamne ajuta minunii mici!

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 25 Ian 2016, 09:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2270
Nume forum:1
Buna dimineata, draga Monica.
Buna dimineata, dragi gargarite.

Intr-o dimineata friguroasa va doresc o zi plina de caldura.

Pupici.



Marieta, multumesc de urare. Eu zic ca este bine ca avem caldura in inima. Asa suportam mai usor zilele aspre de afara.

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 25 Ian 2016, 10:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2262
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna dimineata si din partea mea.

Nu am spus multor persoane, dar simt ca daca spun, sufletul imi este mai usor.

Dupa ce la inceputul saptamanii trecute am pierdut-o pe draga mea prietena Ioana, joi am mai primit o veste proasta. Fratele tatalui meu, de doar 57 de ani, "si-a terminat calatoria in lumea aceasta", cum foarte frumos a spus parintele care i-a oficiat slujba de inmormantare. Ieri am calatorit toata ziua astfel incat sa il conducem pe acest ultim drum.

Nu am fost apropiati, dar totusi, acest eveniment mi-a reamintit, daca mai era nevoie, cat de scurt este acest timp pe care il petrecem in aceasta lume si cat de imprevizibile sunt cararile pe care Dumnezeu (sau Universul, sau Divinitatea, sau cum vreti sa-i spuneti) ni le pregateste.

Va doresc sa traiti frumos, faceti-va timp pentru voi si pentru toti cei dragi voua, pentru ca nu se stie momentul decis pentru despartire. Sunt trista si sunt sigura ca voi toate cele care ati pierdut pe cineva drag, pe cineva apropiat, rezonati cu aceasta tristete a mea.

Nu vreau sa va intristez, dar cum am spus, sper sa pot scapa macar putin de aceasta durere.

Cu drag,



Oana, empatia mea este totala cand este vorba de sfarsitul calatoriei. In astfel de ocazii spunem ce spui tu (faceti-va timp pentru voi si pentru toti cei dragi voua, pentru ca nu se stie momentul decis pentru despartire), dar ai observat ce repede uitam. Este ca atunci cand vezi un accident pe sosea si tu conduci. Incetinesti si ai grija de toate regulile de circulatie. Dupa un timp insa uiti, luat de valtoarea grijii ca trebuie sa ajungi mai repede la destinatie si apesi pe acceleratie, ba ma incalci si cate o regula cu buna stiinta.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 25 Ian 2016, 10:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 4413
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Buna dimineata, Monica.
Buna dimineata, surioarelor.
Oksanna,ma bucur ca vei avea un gargarel. Felicitari! Si nasa mea asteapta un baietel, deci va avea Vladut cu cine sa se joace. Eu cand am aflat ca sunt insarcinata, imi doream fata, nici nu voiam sa aud de baiat, dar cand am fost pusa in fata faptului implinit, chiar nu a mai contat. Nu m-ar deranja deloc sa mai fac inca un baiat.
Oana, imi pare rau pentru pierderea ta. Condoleante. Nu trebuie sa te simti vinovata ca ai impartasit aceasta suferinta cu noi. Si eu fac la fel cand am ceva pe suflet.
Noi suntem bine, printisorul creste si este tot mai curios, tot ce prinde duce la gura. Am avut parte de o noua premiera: zilele trecute, intr-un amalgam de silabe, a spus mama. De mai multe ori! Ma declar o mamica fericita.
Va doresc sa aveti o saptamana frumoasa.



Ada-Elena, trebuie scris urgent in jurnalul lui Vladut momentul cand ti s-a adresat prima oara.

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 26 Ian 2016, 14:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2011, 21:49
Mesaje: 1965
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Buna ziua, dragi gargarite.
Buna ziua, Monica.

Se pare ca veștile rele circula mai repede.
Oana, îmi pare rău pentru suferinta ta. Condoleante.

Aseară am avut o bucurie, a nins la Iasi si fost foarte frumos. Tarziu in noapte am iesit la o plimbare prin ninsoare sa simt iarna. Păcat ca nu tine mult timp zăpada, s-a mai încălzit si deja se topește.
Am ajuns ca in țările arabe unde ninge foarte rar sa ne bucurăm de puținul care i-l avem de fiecare data.
Va las o prajiturica si un ceai cald sa va mai încălziți.




Pupici si îmbrățișări de la,

Citat:
Tarziu in noapte am iesit la o plimbare prin ninsoare sa simt iarna.
Ce suflet de copil ai! Te invidiez. Iti doresc sa nu te schimbi.

_________________
Sorina - Gargarita–Declaratie-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 26 Ian 2016, 14:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Dragele mele Gargarite,

... si bine v-am regasit pe toate... cele care ma cunoasteti si va mai amintiti de mine si cele care nu ma cunoasteti si carora va spun un cald "Bun venit!" pe taramul asta minunat.

A trecut o vesnicie de cand n-am mai dat pe aici. La fel mi se pare ca a trecut o vesnicie de cand nu am mai pus mana pe ac sa cos un punct la goblen, insa pe voi nu v-am uitat... n-as putea. Am vorbit astazi un pic cu Ralu - Gargarita Inspiratie Divina si m-a palit o nostalgie si un dor de voi de numa'.
In consecinta, am vrut sa va salut, sa va urez sa aveti un An Nou plin de soare si zambete si sa va spun ca va iubesc la fel de mult ca si pe vremea cand eram activa pe forum.
Eu n-am mai cusut de mult, desi mi-este dor, dar din nevoia de a face un ban in plus in casa, mi-am lasat deoparte pasiunea mea cea mai mare si am revenit la o alta cu care am cochetat pe vremea cand eram domnisoara, - crosetatul si tricotatul si mai nou si bijuteritul.
Pe mine ma gasiti mai mult pe pagina mea de handmade de pe facebook (Eleni's Handmade) - daca am comis vreo greseala spunand numele paginii, Monica (scumpa mea Adminica) te rog sa stergi propozitia. Pup si multumesc.

Acestea fiind zise, va las frumoaselor si va doresc tot binele din lume si va trimit
Ninsoare de pupici pe obrajorii vostri de gargarite si pe mainile de aur pe care le aveti.



Iulia, imi era dor de ninsoarea ta.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Cafeneaua Gargaritelor 2016
MesajScris: 26 Ian 2016, 18:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iul 2005, 09:52
Mesaje: 1102
Locatie: Timisoara
Nume forum:1
Oana, un gand ca o mangaiere sa alunge tristetile tale.
Iulia, bine ai revenit in gradina gargaritelor. Ma bucur ca ai si alte pasiuni in afara de goblen, multe gargarite au si exista pe forum topice unde si-au expus creatiile. Pe tine ce te impiedica?

_________________
Letitia - Gargarita-Blue


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Acest subiect este inchis, nu puteti modifica mesaje sau sa scrieti raspunsuri viitoare.  [ 473 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania