Acum este 18 Apr 2024, 21:08

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1743 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 175  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 01 Feb 2010, 14:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Carmen, id-ul meu de mess este elenis_leo. Pupici

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Feb 2010, 12:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Oana Sandulesei scrie:
Locul: Dublin Pub in Iasi
Participanti: Ioana Olariu, Dani Balan si Oana Sandulesei
Ma bucur ca s-a mai realizat o intalnire.
Multumin de fotografii si sa dea Domnul sa va mai intalniti.

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Feb 2010, 18:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Locul: Hotel Traian - Iasi
Participanti: Elena Stefanescu, Oana Sandulesei, Dani Balan
Ora: undeva spre miezul noptii


Dragi gargarite, am avut parte de inca o surpriza minunata. Gargarita noastra din Nori a aterizat si la Iasi, asa ca eu si Oana am profitat de ocazie sa o cunoastem. A fost o intalnire neasteptata. Am aflat in aceeasi zi ca vine (ieri 02.02.2010) asa ca am decis ad-hoc sa mergem acolo unde s-a cazat pentru ca nu puteam rata ocazia.
Ce pot sa va spun despre ea este faptul ca are o personalitate extraordinara, volubila, mereu cu zambetul pe buze. Cred ca am fi stat pana dimineata la povesti, dar avand in vedere faptul ca a doua zi mergeam toate la munca, am incheiat, cu greu, intalnirea dupa vreo doua ore, cu promisiunea de a o repeta curand.
Asa cum va spuneam, a fost o seara plina de surprize si pentru ca Elena impreuna cu Victorita ne-au daruit cate o gargarita-pusculita (nici nu se putea un cadou mai frumos) asa ca tin sa ii multumesc si Victoritei si sa ii trimit o imbratisare mare, mare. Multumim din inima.

Va las acum sa savurati imaginile.


_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Feb 2010, 18:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iul 2007, 17:00
Mesaje: 1075
Nume forum:1
Haideti ca m-ati topit si m-ati invins cu regretul de a nu fi participat si eu la o intalnire cu fetele. Mi-o veni si mie timpul. Pana atunci va doresc sa aveti parte de intalniri mereu la fel de frumoase si pline de bucurii si surprize.

_________________
Ramona - Gargarita-cu-Suflet-de-Poet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Feb 2010, 18:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2262
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dani, nici ca se putea sa descrii mai bine ce s-a intamplat aseara. Doar ca ai uitat doi "participanti", care, vrand-nevrand, au facut un pic de noapte alba, si care acum imi dau cate un ghiont.

Era foarte tarziu cand in sfarsit ne-am hotarat sa ne retragem spre case (bine, o contributie oarecum importanta au avut-o si chelnerii de la restarantul Hotelului Traian, care incepusera sa pregateasca sala pentru micul dejun. Oamenii voiau si eu sa plece la casele lor, ce sa spun.)

Si daca eu si Dani ne mai vazusem cu doar trei zile inainte, intalnirea cu Elena a fost o surpriza totala. Am descoperit un om foarte plin de viata, volubil (cum a zis si Dani), care cred ca ar fi stat cu noi pana dimineata, daca nu ar fi fost si ea conditionata de un zbor la o ora foarte matinala. Si noi am fi stat, daca a doua zi nu ne-ar fi asteptat colegii la servici.

Ce ma surprinde la aceste intalniri este faptul ca atunci cand ne vedem (si deja fiind la a doua experienta de acest gen, se poate spune ca am experienta) este faptul ca atunci cand ne vedem si fata in fata, parca ne-am cunoaste dintotdeauna, parca lumea virtuala care ne-a adus impreuna nici nu ar exista. Este meritul TTT ca a adus impreuna pe aceeasi lungime de unda oameni cu atatea viziuni diferite asupra vietii si oameni atat de diferiti uneori, dar in acelasi timp care au ceva in comun - pasiunea pentru frumos.

Nu stiam noi ce tot mestereste Elena pe langa masa, - nici gand ca ea si Victorita s-au tinut de sotii si s-au gandit la noi. Profit si eu de aceasta ocazie pentru a le multumi public pentru superbul cadou. Si daca pe Elena am pupat-o aseara, te pup si pe tine Victory, doar virtual, din pacate.

Este deja botezata Garga si ma priveste gales din partea stanga in timp ce scriu acest mesaj.

O mare imbratisare pentru toata lumea.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 03 Feb 2010, 23:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Iul 2005, 01:47
Mesaje: 7997
Locatie: Tecuci
Nume forum:1
Emotionant! Va invidiez, fetelor. Dar sper ca la vara sa ajung si eu la o intalnire a gargaritelor moldovence pentru ca sunt din Tecuci, judetul Galati. Pina atunci, insa astept cu nerabdare intalnirea cu Ralu, o gargarita de aici din Italia.

_________________
Lenuta - Gargarita-Simfonia-Culorilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 04 Feb 2010, 09:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Ian 2006, 23:15
Mesaje: 3387
Locatie: Suceava
Nume forum:1
Fetelor, ma bucur nespus de mult ca ati reusit sa va intalniti din nou. Am senzatia acum ca, parca, inceputul a fost "mai greu". Vor curge de-acum intalnirile intre gargarite, mai ales daca vremea se mai incalzeste. Va fi mai usor pentru toate. Va pupacesc pe toate si va trimit o imbratisare mare de gargarita.

_________________
Iulia - Gargarita Iulie

Răcoarea serii
peste fânul din car
odihnesc stele...


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 04 Feb 2010, 11:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Sep 2007, 07:10
Mesaje: 817
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Buna dimineata, dragele mele.
Elena si cu mine, luate de valul intalnirilor, avem o propunere: Gargaritelor din Bucuresti si nu numai haideti sa ne intalnim sambata 06.02.2010 in fata magazinului Unirea, ora 12,30-13,00.
Asteptam confirmari si propuneri referitoare orei de intalnire.
Soare-n suflet va doresc si o calda imbratisare.

P.S. Va pupaceste Rodica si ii este dor de toate.

_________________
Victory - Gargarita-Soare-n-Suflet


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 04 Feb 2010, 13:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Iul 2005, 23:12
Mesaje: 377
Locatie: Targoviste
Nume forum:1
Oana Sandulesei scrie:
Ce ma surprinde la aceste intalniri este faptul ca atunci cand ne vedem (si deja fiind la a doua experienta de acest gen, se poate spune ca am experienta) este faptul ca atunci cand ne vedem si fata in fata, parca ne-am cunoaste dintotdeauna, parca lumea virtuala care ne-a adus impreuna nici nu ar exista. Este meritul TTT ca a adus impreuna pe aceeasi lungime de unda oameni cu atatea viziuni diferite asupra vietii si oameni atat de diferiti uneori, dar in acelasi timp care au ceva in comun - pasiunea pentru frumos.
Oana, si eu am avut acelasi sentiment. O realitate virtuala intr-o realitate reala.
M-am bucurat alaturi de voi.
Victorita, Targoviste nu este departe de Bucuresti, dar asa departe-mi pare acum cand aud ca se pune de-o alta intalnire si eu nu pot veni.
Sunt convinsa ca veti reusi sa va intalniti cat mai multe si sper sa nu ratez o semifinala sau de ce nu, o finala!

_________________
Minerva - Gargarita-Venetianca


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Intalnirea Gargaritelor
MesajScris: 04 Feb 2010, 18:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Se vede ca anul acesta va fi anul Marilor Intalniri. A inceput promitator si dupa cum se anunta tot asa va continua. Va doresc cele mai frumoase clipe la aceste intalniri caci pe mine una ma bucura atat de mult sa vad acel zambet de o frumusete ce numai o gargarita poate da in asemenea clipe, incat de fiecare data cand intru, trec si pe aici sa va admir zambetele voastre frumoase.
Impresionata am fost de aceasta noua surpriza, dragi gargarite, la un timp atat de scurt ati facut dublu. Felicitari pentru initiativa.
Cand mai vii pe la Suceava, Gargarita din Nori sa sti ca te asteptam cu drag la o intalnire, dar tare mi-ar placea sa nu fie undeva spre miezul noptii, - este numai din cauza Claudiei.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1743 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 175  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania