Acum este 24 Iun 2026, 00:56

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 27 Iun 2012, 22:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Multumesc draga Rodi. Imi lasa gura apa. Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 28 Iun 2012, 17:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2004, 03:53
Mesaje: 537
Nume forum:1
Rodi, eu si babuta mea iti spunem la multi ani!

_________________
Nic - Eu si Gargarita mea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 28 Iun 2012, 18:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Aug 2005, 22:09
Mesaje: 1244
Nume forum:1
Rodi, Domnul sa te protejeze! La multi ani!

_________________
Geta - Gargarita-Alinare

Să fugi de fapta rea creştine,
Ascult-al Domnului cuvânt
Şi făptuieşte numai bine
Din leagăn până la mormânt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 28 Iun 2012, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
La multi ani, Rodi!


_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 28 Iun 2012, 22:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Nic si bunicuta ta, Geta, Mona, va imbratisez cu mult drag si va multumesc din suflet pentru urari si pentru flori.

Dragi gargarite si gargarei, ma hranesc cu gandurile voastre bune care mi-au dat multa putere in aceste zile. Acum doua zile am facut un atac de panica inexplicabil. Mai rau m-a speriat acesta decat ce l-a provocat, o mana amortita si o durere in piept. M-am panicat asa de tare ca am ajuns la camera de garda tremurand si fara aer. Abia au putut sa ma conecteze la aparatele de acolo. Acum am buricele degetelor amortite, parca mi-a dat cineva cu ciocanelul peste ele si sunt sub tratament cu preductal, aspacardin si extraveral. Mi-a spus doctorul ca sunt prea inimoasa si am un sistem nervos simpatic. Ca sfat, sa fiu mai pasiva la ce se intampla in jurul meu. Nu stie cu cine vorbeste. Eu pasiva, asta m-ar imbolnavi mai rau. Astazi si aseara am zburat prin gradina si mi-a fost mai bine.

Aoleo, mii de scuze! In loc sa va servesc cu ceva, am plecat pe aratura. Cred ca este efectul secundar al unuia din medicamente. Hi, hi, hi!

Va servesc o racoritoare, pentru o noaptea calduroasa.

Cu drag,



_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 29 Iun 2012, 10:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Rodi, ma alatur si eu off-topicului, cu recomandarea mea: fa o investigatie la stomac pentru ca exact aceleasi simptome le-am avut si eu, din senin, si am ajuns cu salvarea la spital. Eu cred ca daca era ceva mai grav, se vedea deja. Ai incredere in tine si evita calmantele, vad ca doctorii de astazi au un diagnostic valabil pentru toate femeile: stres si anxietate. Eu i-am dat de capat dupa aproape doi ani, asa ca nu astepta ca mine. Fa-ti cat mai multe investigatii, cauza poate fi chiar minima si se poate rezolva cu tratamentul adecvat.
Te pup si multa sanatate.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 30 Iun 2012, 00:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Draga mea nasica, iti multumesc din suflet pentru urare si pentru grija ce mi-o porti.

Ralu, in primul rand iti multumesc pentru recomandare. Ai mare dreptate, incep sa-mi fac investigatii mai ample. De cate ori merg la medicul de familie cu cate o problema imi spune ca sunt sanatoasa tun, nu am nimic, oboseala.

Monica, din suflet te rog sa ma ierti pentru off-topic.

Michela, nu stiu cum stau cu tiroida. I-am spus medicului de familie cu ceva timp in urma ca am un nod in gat, gatul uscat si parca nu pot respita, mi-a spus ca nu am nimic, este oboseala sa iau Supradin. Tensiunea mea este de regula mica, 9 cu 6,7, daca beau cafea dimineata ajung la 11 cu 6,7.
In seara in care am ajuns la spital mi s-a spus ca am 13 si este normala, am explicat ca tinand cont de ce tensiune am de regula, cred ca este cam mare, mi s-a spus ca este normala. La ora 16 am baut o cafea mica, foarte tare. Miercuri la medicul de familie aveam 11 cu 5, mi s-a spus ca si aceasta este normala.
Pe reteta la diagnostic scrie: Angoasa atipica - Stres nocturn. M-a intrebat daca m-am suparat, enervat inainte de culcare la ora 1 noapte, i-am spus ca singura agitatie a fost un tantar care ma bazaia, nu ma stresase asa de tare. Medicul de garda care este un bun fizioterapeut a spus ca m-a stresat tantarul acela. Am explicat ca starea mi-a provocat-o furnicile care imi umbla si acum prin degete, brat si nodul din gat care atunci parca ma sufoca.
Pe data de 3 m-am programat pentru analize. Am si aici o dilema, tratamentul de mai sus poate influienta analizele? Nu mi-au spus cat timp sa il iau, medicul de familie mi-a spus ca ne vedem miercuri la control.

Va imbratisez cu drag si va multumesc din suflet pentru toate sfaturile.

O salata de fructe?


_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 10 Iul 2012, 11:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2011, 21:35
Mesaje: 5718
Nume forum:1
Michela, ai avut dreptate. Maine am programare la endocrinolog. TSH_ul este 4,78.
Iti multumesc din suflet pentru ca m-ai luminat prin intrebarea ta. Aceasta a fost ca un bilet de trimitere pentru analize.
Iti ofer cu tot respectul un buchet de flori virtual.


_________________
Rodi - Gargarita-Ocean-de-Iubire-si-Emotii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 11 Iun 2013, 08:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
La multi ani draga Rodi.
Pup dulce.


_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: La multi ani, Rodi!
MesajScris: 11 Iun 2013, 10:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
La multi ani, Rodi!
Pup cu drag.


_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania