Acum este 27 Apr 2024, 23:26

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: La multi ani! mie!
MesajScris: 05 Aug 2009, 15:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2006, 10:52
Mesaje: 10
Nume forum:1
La multi ani! mie! by Adina Jigaranu (169 mesaje), la 21-10-2006

Dragii si dragele mele, mi-era dor de voi!
Cu prilejul zilei de astazi, care, coincidenta sau nu, se intampla sa fie a mea ziua de
nastere (da! am imbatranit, am schimbat prefixul), - contrar asteptarilor, nu m-a lovit melancolia, gandurile sumbre ca n-am reusit nimic din ceea ce mi-am propus si restul framantarilor mentale pe care le are omul la Paste, Craciun, An Nou, zi de nastere sau prea mult alcool (ocazie speciala sau nu). Cu acest prilej intalnit o data pe an vreau sa multumesc din toata inima companiei mele de telefonie mobila pentru minunatul cadou (si singurul de altfel pe care l-am primit) si anume minutele alea gratuite. Bine, ar fi fost dragut daca mi-ar fi radiat ultima factura, dar ce pretentii mai am si eu, - doar bietii oameni nu-s Dumnezeu!
Acum ma scuzati. Ma duc sa iau o gura de aer si sa suflu in lumanare care la mine este o bricheta pe un pachet de tigari si ala pe jumate.



Replica: La multi ani, Adina, by 0lteanu Emilia (586 mesaje), la 21-10-2006

si vreau sa cred ca ziua ta nu s-a limitat la a sufla intr-o flacara de bricheta. Nu lua in seama prefixul, - este facut doar sa pastrezi o anumita ordine, in rest nu are nici o importanta, tu sa ramai mereu tanara.

Voua de pe acest minunat forum vreau sa va spun ca mi-ati facut multe seri minunate si primul lucru pe care il fac dupa ce deschid calculatorul este sa vad ce s-a mai scris, iar cand am reusit sa deschid pps-urile nu m-am lasat pana nu le-am citit pe toate.

Eu am descoperit goblenul cand faceam un tratament greu de suportat si placerea de a lucra ma facea sa suport mai usor si sa uit de toate relele asa ca de atunci indemn pe toata lumea sa lucreze GOBLEN.

Si pentru ca este toamna, va trimit din toata inima toate crizantemele ei. Nu stiu sa trimit poze, dar promit ca invat!

Replica: La multi ani! by Jianu Elvira (198 mesaje), la 21-10-2006

Si cadoul meu pentru tine...



Replica: Si inca... by Jianu Elvira (198 mesaje), la 21-10-2006




Replica: Insotite... by Jianu Elvira (198 mesaje), la 21-10-2006

de urari de bine si sanatate.

La Multi Ani! Adina!

Replica: Tardiv, by Admin TTT (3941 mesaje), la 25-10-2006

dar, totusi
La multi ani!
Este adevarat, Adina, ca este o zi ca oricare alta, pentru mine, dar, uite, acum cateva minute cand am citit titlul mesajului tau, mie mi s-a incalzit inima. De bucurie ca pot sa impartasesc o clipa calda cu cineva. Nu conteaza ca nu-ti stiu chipul, profesia, tabieturile, prietenii - pentru mine conta ca pot sa aduc cuiva putina caldura in suflet. Si apoi am citit mesajul. Nu se poate! Cu totii am schimbat sau schimbam prefixe, cu totii trecem prin angoasele acestor momente, dar, majoritatea avem puterea sa depasim aceste momente. Simt ca esti o introvertita ca si mine si ca traiesti o drama in sufletul tau. Incearca sa stai cat mai putin singura, bucura-te de prezenta fiecarei fiinte. Tigarile nu ajuta: iti spune o fumatoare inraita.
O sticla de sampnaie pentru tine!



Replica: Adina, by Bica Nistor (1308 mesaje), la 25-10-2006

La multi ani!
P.S. Cineva te priveste!




Replica: La multi ani, Adina! by Laura Brasoveanu (912 mesaje), la 25-10-2006


Tie iti trimit cateva floricele si te rog sa nu mai fii trista. Uite, ia aminte. Emiliei vreau sa-i povestesc ceva asemanator cu ceea ce a spus ea. Aseara m-a vizitat o verisoara prin alianta - voia sa ne spuna ca are cancer, s-a operat si acum face citostatice. Pentru a trece peste acest calvar (cel al urmarilor sedintelor cu citostatice) incearca sa se ocupe cu goblenul.
Va sarut cu drag.



Replica: La multzi ani, Adina! by cucos catalina (1631 mesaje), la 26-10-2006




Replica: Multam, by Adina Jigaranu (169 mesaje), la 28-10-2006

mersi fain pentru urari, flori si sampanie... si parca am vazut si o cutie cu bombonici.



Replica: Pentru Adina by Camelia Jura (193 mesaje), la 03-11-2006

Pentru ca mi-a ramas infipt in minte ca un cutit - mahnirea ta, de ziua ta, iti trimit un link care pe mine m-a domolit in suferintele mele[/u] si o tarta cu cirese.


_________________
Jadina - Gargarita-Nouras


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania