Acum este 24 Iun 2026, 16:14

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 04 Dec 2013, 20:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2013, 17:46
Mesaje: 5155
Nume forum:1
Spor la lucru!

_________________
Frumusica - Gargarita-Frumusica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 04 Dec 2013, 21:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Vreau si eu la mosu' Dalina. Dar sacul cu jucarii cine il aduce?
Aripioare la ac!
Pup cu drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 01:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Dragele mele, Elza, Andra, Vero, Frumusica si Helen, va multumesc pentru vizita si cuvintele frumoase.
Anul acesta de la Mosul imi doresc sanatate si liniste sufleteasca. Restul, ce considera el ca eu nu sunt pretentioasa. In schimb am doi ochisori care ma urmaresc tot timpul la ce si cat cos. Riana este din ce in ce mai nerabdatoare si fericita. Dupa cum o stiti, deseneaza de zor - goblenul meu. Imi spune ca Mosul ei o sa fie gata inaintea celui pe care il cos. La momentul potrivit am sa va prezint si capodopera ei. Pana atunci, aduc mici episoade:

Episodul 1:



Episodul 2:



Detaliu:


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 01:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Eoisodul 3:



Detaliu:



Draga Helen, sacul cu jucarii bineinteles ca o sa-l aduca Mosul. Hi, hi, hi! Mai stii tu pe cineva care aduce jucarii?
Va imbratisez cu mare drag.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 16:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2012, 16:47
Mesaje: 1590
Locatie: iasi,romania
Nume forum:1
Draga Dalina, ai avut un spor de zile mari.
Mosul vine cu repeziciune.

_________________
Gargarita-Floare-de-Colt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 19:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Dalina ai avut spor, nu gluma, caci mosul este atat de aproape de a fi conturat in intregine.
Aripioare la ac!
Te pup.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 19:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Dragele mele, Andra si Eli, va multumesc pentru vizita. Zilele acestea am gasit un ac magic si am sa va arat ce a putut face.

Episodul 4:



Episodul 5:


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 19:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Si marele final:


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 19:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Hi, hi, hi! Am gresit fotografia. Este creatia lui Riana. Si-a gasit vocatia, se face creatoare de goblenuri.
Draga Monica, peste 20 de ani, poate se scoate un post la concurs, ca un candidat ai. Te imbratisez cu mare drag.

Si acum Mosul meu drag:





Cu speranta ca serialul meu v-a placut, va imbratisez cu mare drag si declar sarbatorile de iarna deschise. Fie ca ele sa va gaseasca sanatoase si bucuroase. Cele rele sa se spele, cele bune sa se adune. Poate nu a fost un an prea bun, dar acum de sarbatori sa fim mai buni, mai iertatori si mai veseli.
Noi, gargaritele si gargareii din acesta minunata gradina, stim ca cineva acolo sus ne iubeste, de aceea ne-a inzestrat cu aceasta indemanare. Fie ca Mosul sa va aduca ceea ce va doriti.

Sarbatori fericite!

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Mos Craciun - goblen lucrat de Dalina
MesajScris: 05 Dec 2013, 21:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2012, 16:47
Mesaje: 1590
Locatie: iasi,romania
Nume forum:1
Dalina, felicitari pentru incheierea Mosului.
Parca este facut din creion si nicidecum asezat pe panza cu ac si ata.
Este foarte reusit si foarte bucuros.
Sarbatori fericite!

_________________
Gargarita-Floare-de-Colt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania