Acum este 24 Iun 2026, 09:04

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 23 Feb 2020, 10:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2012, 16:47
Mesaje: 1590
Locatie: iasi,romania
Nume forum:1
Ancuța, este un model mărișor si te voi urmări cu mare interes. Mult spor!

_________________
Gargarita-Floare-de-Colt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 23 Feb 2020, 11:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2013, 17:46
Mesaje: 5151
Nume forum:1
Un proiect foarte frumos si ambițios. Iți doresc mult timp liber sa conturezi foarte frumos aceasta dragoste.

Cu drag.

_________________
Frumusica - Gargarita-Frumusica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 23 Feb 2020, 23:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2012, 19:32
Mesaje: 6075
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Mult spor la lucru îți urez și eu. Abia aștept să văd cum vei contura îndrăgostiții.
Pupici.

_________________
Vero - Gargarita-de-Aur-cu-Buline-Diamantate
Gargarita anului 2019


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 24 Feb 2020, 05:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Feb 2007, 10:37
Mesaje: 12780
Locatie: Calarasi
Nume forum:1
Spor la treaba draga Ancuța!
Pup dulce.

_________________
Ovidia - Gargarita-Metafora-Florilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 26 Feb 2020, 22:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mar 2016, 21:10
Mesaje: 1152
Locatie: Germania
Nume forum:1
Va mulțumesc pentru suport.
Aduc si aici episodul de siguranta.



Inaintez destul de greu din pricina ramei ce este un pic cam greu de tinut intr o singura mana.
Trebuie sa imi rog sotul sa imi mestereasca una mai mica.
Va pup.
Spor in toate!

_________________
Ancuta - Gargarita-de-Safir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 27 Feb 2020, 07:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2012, 16:47
Mesaje: 1590
Locatie: iasi,romania
Nume forum:1
Mult spor in continuare!

_________________
Gargarita-Floare-de-Colt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 27 Feb 2020, 11:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Ancuta ai ales un model frumos si mare. Sa ai mult timp pentru cusut!

_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 27 Feb 2020, 18:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7617
Nume forum:1
Mult spor la lucru, draga Ancuta!
Cu drag,

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 27 Feb 2020, 19:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Noi 2009, 19:21
Mesaje: 8093
Locatie: Tulcea
Nume forum:1
Mult spor sa ai, Ancuța. Frumos model lucrezi.

_________________
Eli - Gargarita-Nufar-cu-Maini-de-Aur


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Dragoste - goblen lucrat de Ancuta
MesajScris: 27 Feb 2020, 20:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Feb 2017, 12:48
Mesaje: 1383
Locatie: Craiova
Nume forum:1
Ancuta draga, o sa urmaresc cu drag cum "pictezi" tu imaginea cu aceste personaje indragostite.
Ai dreptate cand spui ca este greu de tinut detamai rama cu o mana. Iti spun ca eu am gasit o varianta buna de a o sprijini pe masa - pun capatul de sus pe masa cam pana la o treime din lungime si sprijin capatul de jos al ramei pe abdomenul meu; asa am cusut modelele mai maricelecare aveau rama mai lunga de 25 cm (cu ramele sub lungimea asta este mai simplu pentru ca le pot sprijini un capat de laterala mesei si celalalt capat de abdomenul meu si se fixeaza mai bine ca sa pot cusea cu ambele maini).
Sunt sigura ca vei gasi si tu o modalitate de fixare si manipulare a ramei si atunci acusorul va zbura cu viteza si mai mare pe panza.
Aripioare turbo iti doresc sa ai la acusor.
Cu drag,

_________________
Gargarita-Floare-de-Merisor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 158 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania