Acum este 22 Iun 2026, 07:34

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 00:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2005, 03:17
Mesaje: 1982
Locatie: Slatina
Nume forum:1
Micuta tenismena, sa ai mult spor si la acest minunat model!

_________________
Rodica - Gargarita Raza-De-Soare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 09:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Maria, da, eu te-am intrebat si multumesc frumos de raspuns.
In legatura cu insailatul, inca nu sunt sigura daca imi aduc aminte. Tin minte ca trebuia cumva sa dau ata peste sau dupa ac. O sa vad.

Dani, Mirela, Rodica, multumesc frumos fetelor!

Eu nu am lucrat inca pe panza "normal" asa ca nu sunt sigura daca este diferit, dar nu cred. Mi se pare ca este punct mic, de goblen, la fel ca la panza alba. Si folosesc firul in trei ate. Daca ajuta la ceva specificatia.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 09:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Iun 2007, 03:58
Mesaje: 379
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Foarte frumos goblenul la care lucrezi Cristina.
Sa ai mult spor la el.

_________________
Alexandras - Gargarita-Sprintena-si-Agila


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 11:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Iun 2006, 08:00
Mesaje: 183
Nume forum:1
Cristinica, eu folosesc scotch pe marginea lucrului, nu am avut probleme la terminare. Foarte frumos modelul tau.

_________________
Ioanap - Gargarita Quatro-Stagione
__________________________
Aici am gasit mereu prieteni.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 11:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Mar 2009, 15:22
Mesaje: 260
Locatie: In nori
Cristinica, mult, mult spor iti doresc. Lucrezi un model foarte frumos. Duminica frumoasa.

_________________
Elena - Gargarita-din–Nori


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 12:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Apr 2006, 11:36
Mesaje: 3681
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Si fondul maro ramane necusut? De abia astept sa il vad terminat. Sa ai mult timp liber ca sa il termini cat mai repede.

_________________
Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 17:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Alexandra, Elena, multumesc frumos. Tare imi mai place si mie sa lucrez la el!
Ioana, multumesc frumos. Voi incerca si eu data viitoare.

Dani, multumesc frumos. Da, ramane nelucrat fondul. Eram putin sceptica in privinta asta, dar sa stii ca arata foarte frumos.

Si acum va arat ce am mai lucrat de ieri seara, dupa ce am facut fotografia. Nu m-am putut abtine! Tare drag imi mai este goblenul.

P.S. Am avut astazi instructaj pentru permis, una din ultimile sedinte si desi mai am trei sedinte pana la examen, instructorul era tare bucuros si mi-a spus ca deja pot merge la examen. Cat de fericita sunt! Am vrut sa impartasesc cu voi aceste clipe.

Episodul 2.
Pentru Concurs.


_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Ultima oara modificat de Admin pe 11 Oct 2009, 19:00, modificat 1 data in total.

Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 17:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2006, 15:44
Mesaje: 198
Nume forum:1
Rafinata mai este Gheisa ta Cristina. La cat de harnicuta esti, cred ca in curand ne vom destinde cu Florala marina.
Bafta la examen!

_________________
Raluca - Gargarita-Curcubeu


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 18:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Raluca, multumesc frumos!
Si eu sper sa ma pot apuca de florala in curand.

Iar examenul, din fericire nu este chiar acum. Mai intai trebuie sa treaca ziua mea, sa implinesc varsta si dupa aceea.
Intre timp pregatesc majoratul!

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Gheisa - goblen lucrat de Cristina Zabava
MesajScris: 11 Oct 2009, 21:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2005, 03:07
Mesaje: 296
Locatie: USA
Nume forum:1
Cristinel (iti spun si eu asa, ca sa nu se confunde cu Cristina-Trestie), o sa ai de furca, nu gluma cu panza aceasta inchisa la culoare.
L-am vazut (goblenul) in timp ce il lucra Ella si la fel mi-am zis si atunci. Asteptam descriere.

Bravo pentru abilitatile tale de soferita si bafta la examen! Dupa 22 octombrie, nu?

_________________
Amelia - Limbajul prieteniei nu opereaza cu vorbe, ci cu intelesuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 65 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania