Acum este 27 Iun 2026, 20:11

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 148 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 28 Feb 2014, 13:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 13:23
Mesaje: 2345
Locatie: Bacau
Nume forum:1
Ce amalgam de culori la tine pe panza. Cred ca este greu de cusut, dar rezultatul final face sa merite toata buchiseala.
Spor la cusut!

_________________
Adriana - Gargarita-Bijuterie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 02 Mar 2014, 14:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Va multumesc, dragi prietene.
Abia am apucat sa trec astazi prin gradina, dupa zile bune in care doar cu gandul am zburat pe aici.
Am cusut la Capela mai mult, in speranta ca o voi finaliza luna aceasta.
Fotografia nu reda nici jumatate din frumusetea culorilor.


_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 02 Mar 2014, 14:25 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Te cred, scumpa mea Simona, ca fotografia nu reda in totalitate frumusetea calda si blanda a acestui frumos model.
In realitate cred ca este o oaza de liniste si o frumusete desavarsita imbinarea minunatelor culori.
Imi place cum se vede, chiar si asa.
Mult spor iti doresc, ca sa il poti termina cat mai curand.
Pupici pe inimioara, scumpa mea.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 02 Mar 2014, 16:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2014, 13:02
Mesaje: 1651
Nume forum:1
Sunt convinsa ca este mult, mult mai frumos in realitate. Nu stiu cum reusesti sa cosi atat de mult si de frumos, dar ma bucur pentru tine si iti doresc la fel de mult spor in continuare.
Cu drag iti daruiesc un ghiocel.


_________________
Gargarita-Parfum-de-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 02 Mar 2014, 16:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Feb 2014, 12:17
Mesaje: 5484
Locatie: Barlad
Nume forum:1
Ai inaintat foarte mult de la ultimul episod. Este un model dificil, dar o sa iasa foarte frumos.
Spor in continuare!

_________________
Ada-Elena - Gargarita-Zana-Fluturasilor-de-Soare
Gargarita anului 2021


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 02 Mar 2014, 23:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Este superb modelul si mult nu mai ai la el. Aripioare la ac!

Cu drag,

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 04 Mar 2014, 17:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Simona, foarte frumos iti iese.
Nici nu imi dau seama cand ai reusit sa cosi atat de mult.
Este foarte bine si mult spor sa ai si in continuare.

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 08 Mar 2014, 08:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Mai 2005, 09:28
Mesaje: 3390
Locatie: bihor
Nume forum:1
Fetelor, va multumesc mult.
Am finalizat capela si copacelul. A mai ramas doar fondul. Sper ca saptamana viitoare sa reusesc sa o finalizez.





_________________
Simona - Gargarita-Margareta-cu-Petale-de-Argint


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 08 Mar 2014, 21:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2013, 17:46
Mesaje: 5155
Nume forum:1
Foarte frumos. Mai ai putin.
Mult spor in continuare!

_________________
Frumusica - Gargarita-Frumusica


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Capela din rai - goblen cusut de Simona
MesajScris: 08 Mar 2014, 21:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Ian 2014, 13:02
Mesaje: 1651
Nume forum:1
Este superb, Simona. Aproape ca nu mai am rabdare sa ma apuc de cusut si eu acest model. Spor in continuare.
Cu drag.


_________________
Gargarita-Parfum-de-Orhidee


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 148 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania