Acum este 26 Iun 2026, 23:47

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 24 Feb 2013, 21:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Draga Alia, iti multumesc. Anul trecut mi-am adus aminte, am vazut la Rodi, felicitari lucrate pentru Paste. La Tina am vazut martisoare. Sunt deosebite si acestea, dar sunt pe lista la anul. Anul acesta nu ma incadram in timp sa le cos.
Sunt foarte incantata de felicitari. Sunt pictate, aici am un of ca eu cum lucrez mai mult seara si noaptea cate un pic, dupa ce culc bebelinii, trebuie sa fiu foarte atenta la nuante ca sunt asemanatoare. Diagrama mi-ar fi fost de mare ajutor. Dar am reusit si asa. Seara cos ce vad mai bine si ziua, restul.
Cat despre dragoste, asa este. Cu fiecare punct, cos sentimentele mele fata de persoana caruia urmeaza sa fie daruita.
Draga Nadina, iti multumesc. M-am gandit sa va arat tot la o astfel de felicitare ca sa vedeti cum sunt realizate.
Draga Simona, iti multumesc.
Draga Marina, sincer chiar am surprins-o pe mama cu acest mic dar. L-am avut trei zile pe Emanuel la ea, sta la 60 de km de noi si pana in data de 8 martie nu mai aveam cum sa ajungem. De aceea am cusut-o prima. Cand am ajuns seara sa-l luam pe bebe, i-am daruit-o impreuna cu un martisor. Era incantata, dar fiind seara, fara ochelari nu o studiase cred cum trebuie ca dimineata am primit un telefon la o ora foarte matinala, sa-mi multumesca pentru mica bijuterie. Parca o vad cum s-a trezit si primul lucru a inceput sa studieze de zor. A zis ca o inrameaza. M-am topit pur si simplu la telefon de ceea ce mi-a spus. Asa este draga mea Marina, de la o mama pentru mama ei nu da gres un astfel de cadou.
Draga Milkusor, iti multumesc.
Draga Vero, iti multumesc. Ma straduiesc sa le termin la timp si pe celelalte.
Draga Ovidia, iti multumesc. Am admirat trandafirul de la tine.
Draga Helen, iti multumesc. Maine sper sa incep ghioceii.
Draga Ioana, iti multumesc. M-ai facut sa rosesc la ceea ce ai scris despre sufletul meu mare.
Draga RamonAli, iti multumesc. Ma straduiesc. Sper sa fie cuminti bebelinii mei ca zilele urmatoare sotul pleaca iar in delegatie in tara, si iar urmeaza o perioada cam agitata pentru mine. Seara macar ma mai ajuta el. Dar sunt optimista. Sper sa fie totul bine.
Draga Eli, iti multumesc.
Va imbratisez cu mare drag.

_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 24 Feb 2013, 21:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Dragele mele, va prezint felicitarea numarul doi. cod.44.38 Lacatul inimii
Este pentru sotul meu. Chiar daca nu am reusit sa o cumpar la timp ca sa o cos de Valentines Day si nici de ziua lui care a fost in 16 februarie, am reusit sa i-o daruiesc astazi de Dragobete. Sincer m-a surprins cand mi-a spus ca nu s-a gandit ca este pentru el. Dupa cum v-am spus este imposibil sa-mi comand ceva si el sa nu studieze. Ii multumesc Bunului Dumnezeu ca am un sot care imi aprecieaza munca si chiar sponsorizeaza unele modele.
A fost foarte incantat, dar dupa ce a studiat-o bine a zis: Mami am o problema, tu stii ca eu sunt mai uituc si daca pierd cheia? Raspunsul meu:,, Va sta la mine permanent". Hi, hi, hi! Banuiam ca asa va zice de aceea am si comandat acest model.
Si sotul este hotarat sa o inrameze, asa cum este. A zis ca este pacat sa stea prin vreo cutie.

Model in lucru:



Final:


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 24 Feb 2013, 21:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Felicitarea:



Interiorul:


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 25 Feb 2013, 01:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Imi face placere sa vad aceste felicitari lucrate in serial si m-ai facut sa zambesc cand am citit despre ultima felicitare.

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 25 Feb 2013, 19:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Superba, Dalina, prin frumusetea ei, dar si prin mesajul pe care il transmite celui drag.
Aripioare la ac!
Pup cu drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 25 Feb 2013, 19:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Dalina, imi plac tare mult aceste felicitari. Sunt atat de delicate.
Iti doresc mult spor si in continuare.

Te pupa,

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 25 Feb 2013, 20:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Mai 2012, 13:50
Mesaje: 283
Nume forum:1
Sunt superbe felicitarile tale. Nici nu estede mirare ca destinatarii sunt incantati de ele.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 26 Feb 2013, 09:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Iun 2011, 15:26
Mesaje: 5624
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Dalina, eu iti multumesc pentru ca ai deschis acest topic. Felicitarile sunt absolut superbe.

_________________
Elza - Gargarita-Roua-Diminetii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 26 Feb 2013, 23:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Dragele mele, Rodic, Helen, Onuta, Milkusor si Elza, ma bucur ca va plac felicitarile. Va multumesc pentru vizita si va prezint felicitarea numarul trei:
Cod: 44.04 Primul martisor

Este dedicata unei persoane deosebite din viata mea. Dupa ce am iesit din operatie a fost prima care m-a sunat sa vada ce fac si cum ma simt. Pentru mine a insemnat enorm. Vocea ei calda si deosebita a fost ca si cand ingerul pazitor a coborat langa patul meu si ma mangaia.
Aceasta felicitare este un gest prea marunt pentru sufletul ei mare, dar sper din suflet ca micul meu ghiocel sa-i transmita dragostea si pretuirea mea.

In lucru:

Fata



Spatele


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Felicitari - lucrate de Dalina
MesajScris: 27 Feb 2013, 00:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2011, 11:07
Mesaje: 5626
Locatie: Romania
Nume forum:1
Finalul

Fata:



Spatele:


_________________
Gargarita-Izvor-Nesecat-de-Iubire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania