Acum este 24 Iun 2026, 05:33

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 06 Oct 2009, 19:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Feb 2005, 03:41
Mesaje: 188
Locatie: Brasov
Nume forum:1
Foarte frumos. Lucrezi cu diagrama alb-negru sau color? Am vazut ca ai lucrat pe culori. Este mai usor asa? Am vazut ca si alte gargarite lucreaza asa. Inca o data, felicitari!

_________________
Nimic nu este mai bun pentru a reusi decat rasul si dragostea prietenilor.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 07 Oct 2009, 12:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
Multumesc, Mirela. Eu lucrez numai pe diagrama alb-negru si pe culori. Mi se pare mai usor asa.

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 07 Oct 2009, 19:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2008, 21:18
Mesaje: 1171
Nume forum:1
Hai, Marieta, ca mai este putin. Te sustin ca sa il termin repede, repede.
Pupici, cu prietenie de gargarita.

_________________
Jeni - Gargarita dintre Astre


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 08 Oct 2009, 11:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
Multumesc, Jeni, dar 3 zile voi fi la un seminar la Cluj si nu voi coase nimic.
Pupici, tuturor.

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 11 Oct 2009, 21:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Noi 2005, 03:07
Mesaje: 296
Locatie: USA
Nume forum:1
Marieta, ce mai face fondul la strelitzia?

_________________
Amelia - Limbajul prieteniei nu opereaza cu vorbe, ci cu intelesuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 13 Oct 2009, 13:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
Fondul face bine, numai ca n-am timp de el!

_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 15 Oct 2009, 18:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
In sfarsit, mi-au trebuit tre zile lucratoare pentru 6 randuri a 20 cm. Este pentru concurs. Nici nu mai stiu numarul episodului, este mic, in orice caz.
Mai am tot pe atata si ajung la marginea de sus a goblenului. Nu mai pot tine ritmul cu voi!


_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 18 Oct 2009, 20:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Noi 2008, 14:22
Mesaje: 267
Locatie: Neamt
Nume forum:1
Si eu consider adesea ca imi este greu sa tin ritmul cu voi gargarite sprintene!
In orice caz, eu va urez toate cele bune si motorase la acusoarele voastre.

Cat mai mult spor la prezentul model, Marieta si te asteptam cu un episod nou.

_________________
Cristinel - Gargarita-Tenismena


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Ikebana cu strelitzia - goblen lucrat de Marieta
MesajScris: 19 Oct 2009, 17:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Mar 2008, 18:55
Mesaje: 2434
Nume forum:1
Am reusit sa termin partea de sus a goblenului. Este pentru concurs.
Si ploua mai rau ca-n poezia lui Bacovia si este tot mai intuneric si se aglomereaza lucrul si nu mai prea am timp de cusut si sufar din cauza asta.
Pupici tuturor.


_________________
Marieta - Gargarita-Ikebana-Gingasa


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania