Acum este 24 Iun 2026, 20:49

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 24 Feb 2012, 21:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Sep 2010, 23:36
Mesaje: 455
Locatie: Bruxelles, Belgia
Nume forum:1
Intotdeauna am admirat gargaritele care pot lucra pe culori.
Felicitarile mele pentru atentia cu care cosi si spor in continuare.
Pupic.

_________________
Gargarita-Magia-Povestilor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 25 Feb 2012, 18:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Dec 2004, 22:29
Mesaje: 2863
Nume forum:1
Ce dragute sunt animalutele tale. Felicitari si spor la lucru.

_________________
Gargarita-Perla-Zambind-Soarelui


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 25 Feb 2012, 23:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2011, 15:54
Mesaje: 3769
Locatie: Galaţi
Nume forum:1
Felicitările şi admiraţia mea pentru modul tău de a lucra pe culori.
Este minunat ce se conturează cu fiecare culoare lucrată.
Iar căluţii sunt de basm.
Mult spor îţi doresc.
Pupici pe inimioară.

_________________
Gargarita-Dulceata-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 17:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2010, 11:01
Mesaje: 303
Locatie: București
Nume forum:1
Marie, Marina, eu la randul meu va admir pe voi, gargaritele care puteti sa coaseti cu mai multe fire deodata.

Madalina, abia astept sa termin goblenul ca sa le pot vedea si eu in intregime. Fotografia de control nu reflecta exact culorile de pe cartela.

Aduc episodul 4. Am mai terminat 3 culori:



Multumesc pentru vizita.

Pupici.

_________________
Limbajul prieteniei nu opereaza cu vorbe, ci cu intelesuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 17:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Cris, calutii tai sunt aproape gata. Sunt foarte frumosi si sa stii ca nici catelul nu este mai prejos.
Mult spor draga mea.
Te pupa,

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 17:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2010, 11:01
Mesaje: 303
Locatie: București
Nume forum:1
Adelina, multumesc. Asa zic si eu, as vrea sa-l termin in cel mult 2 saptamani.

Te pup.

_________________
Limbajul prieteniei nu opereaza cu vorbe, ci cu intelesuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 18:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Cris, ai o indemanare aparte la cusut. In plus, lucrul pe culori implica o doza mare de rabdare, pe care o admir. Faptul ca imaginea de control nu coincide cu nuantele de pe cartela mi se intampla si mie la modelul pe care il lucrez momentan. Cred ca are de-a face cu faptul ca firma TTT cauta ca modelele sa fie oarecum unicate, sa nu se repete intr-o serie nedeterminata de modele, - cam asa ceva am inteles eu in legatura cu aceasta tema.

Iti doresc mult succes ca mai ai putin si gata. Ce urmeaza in lucru dupa acest model?

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 19:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2010, 11:01
Mesaje: 303
Locatie: București
Nume forum:1
Danuta, multumesc. Cat despre culorile de pe fotografia de control, parca imi place mai mult asa, ma indeamna sa lucrez mai mult, sa descopar pas cu pas frumusetea modelului.

Dupa ce il termin, o sa continui lucrul la Nasterea Domnului. A ramas uitat in ladita.

_________________
Limbajul prieteniei nu opereaza cu vorbe, ci cu intelesuri.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 20:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Sep 2005, 16:24
Mesaje: 1767
Nume forum:1
Cris, ce harnicuta esti. Mai ai putin si-l termini.

_________________
Tina - Gargarita-Delicatetea-Inimii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Caii - goblen lucrat de Cris
MesajScris: 29 Feb 2012, 21:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Mai 2009, 07:46
Mesaje: 448
Nume forum:1
Este minunat! Imi plac tare mult culorile acestui model.

_________________
Ema - Gargarita Trandafir


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 59 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania