|
Acum este 28 Iun 2026, 14:32
|
Vizualizare mesaje fara raspuns | Vizualizare subiecte active
| Autor |
Mesaj |
|
Olariu Ioana
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 23 Mar 2010, 19:51 |
|
Membru din: 09 Ian 2009, 18:04 Mesaje: 7278 Locatie: Iasi Nume forum:1
|
|
AdriMir, din mica mea experienta, am invatat un lucru: lucruri bune sau rele, trec toate. Am mai invatat ca timpul le rezolva pe toate, dar toate la timpul lor. De fiecare data cand treceam printr-o pasa proasta, imi reaminteam aceasta fraza, si-mi ceream mie, rabdare. Am luat lucrurile ca atare, am acceptat situatia asa cum a fost. Si stii ce? Toate au trecut, ca doar viata este trecatoare, nu? Daca simti nevoia sa plangi, plangi. Lacrimile ne ajuta sa ne descarcam, dar sa stii ca nimic in viata nu merita mai mult de jumatate de ora de plans. Te pup si te imbratisez cu drag de gargarita.
P.S. Accepti jumatate din optimismul meu sa treci si peste asta?
_________________ Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce
|
|
| Sus |
|
 |
|
Laura Brasoveanu
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 23 Mar 2010, 20:27 |
|
Membru din: 01 Apr 2008, 20:05 Mesaje: 157 Nume forum:1
|
|
AdriMir, intr-o dimineata, de pe patul de spital i-am spus dragului meu medic ca mi-e dor sa merg la servici. S-a uitat la mine lung, a oftat, m-a mangait pe frunte si apoi mi-a spus: Tu, Laura nu vei mai putea merge la servici. Timpul ce a urmat a demonstrat ca avea dreptate. Nu am mai ajuns nici macar pana in fata blocului meu. As prefera sa fiu somera, sa ma pot scula tarziu dimineata, sa imi plimb cainele prin parc si sa palavragesc cu toti oamenii dispusi sa vorbeasca cu mine. As amusina aerul proaspat, as asculta simfonia glasurilor pasarelelor vesele, as privi cum creste iarba. As face o minune pentru mine, in fiecare zi.
Iti zambesc din inima si iti doresc sa ai parte de tot ce este mai frumos.
P.S. Onuta, esti o minunata si iti zambesc pentru: Accepti jumatate din optimismul meu sa treci si peste asta?
_________________ Laura - Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima pentru un prieten. E asa ciudat ca mai gasim timp pentru ura Cand viata toata, abia e-o picatura. Ca nu culegem flori si nu zambim, Noi, care, atat de repede, murim.
|
|
| Sus |
|
 |
|
Antoneac Carmen
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 23 Mar 2010, 20:34 |
|
Membru din: 29 Ian 2007, 16:59 Mesaje: 1208 Locatie: Baia Mare Nume forum:1
|
|
Cosi o minunatie de goblen. Sa stii ca acolo Sus, Cineva te iubeste. Sa fii puternica, sunt si eu alaturi de tine.
_________________ Carmen - Gargarita-Gazda-Buna
|
|
| Sus |
|
 |
|
Melinte Mihaela-Stefania
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 23 Mar 2010, 21:17 |
|
Membru din: 12 Dec 2004, 09:01 Mesaje: 1064 Locatie: Portugalia Nume forum:1
|
|
Pacat ca s-a intamplat asta. Eu nu stiu ce sa zic ca nu am varsta ta, dar asa cum zic fetele toate, trebuie sa fii tare. Si eu plang, asa ma eliberez de gandurile negre. Conteaza foarte mult sa ai alaturi atatea prietene. Eu zic sa nu renunti la a seriale, sunt atat de frumoase. Iti doresc tot binele din lume si sa faci fata cu usurinta situatiei. O imbratisare mare de la distanta.
_________________ Mihaela-Stefania - Gargarita-Floarea-Copilariei
|
|
| Sus |
|
 |
|
Haralambie Mirela Adriana
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 24 Mar 2010, 13:40 |
|
Membru din: 07 Feb 2006, 17:41 Mesaje: 229 Locatie: Constanta Nume forum:1
|
|
Multumesc, dragi gargarite. Cuvintele voastre de incurajare imi fac foarte bine. Va promit ca o sa ma mobilizez si nu o sa renunt. Sunt o fire optimista de fel, desi sunt scorpioanca, dar acum, pentru ca nu ma asteptam la asta, m-a daramat. Dar o sa-mi revin. O sa vedeti ca nu o sa scapati asa usor de mine. Zilele urmatoare, o sa va arat si ladita mea de zestre, care ar trebui sa fie un cufar, asa de multe am si voi mai avea. Din pacate, cele lucrate, care nu au fost putine, nu le mai am. Le-am daruit la medici, in speranta de a-mi salva tatal. Nu am reusit. Dar le voi lucra din nou, de data asta pentru mine si copii. Va imbratisez pe toate cu mult drag si va multumesc din suflet ca ma primiti printre voi.
_________________ AdriMir - Prietenul este cel care vine, atunci cand toata lumea pleaca.
|
|
| Sus |
|
 |
|
Balan Daniela
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 24 Mar 2010, 13:43 |
|
Membru din: 03 Apr 2006, 11:36 Mesaje: 3681 Locatie: Iasi Nume forum:1
|
|
AdiMir, ma bucur sa regasesc in glasul tau optimismul de care ai nevoie. De abia astept sa iti vad cufarul de zestre.
_________________ Dani - Gargarita-Blandetea-Lumii
|
|
| Sus |
|
 |
|
Albei Adina
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 24 Mar 2010, 15:25 |
|
Membru din: 02 Dec 2009, 16:28 Mesaje: 1745 Locatie: Bucuresti Nume forum:1
|
|
AdriMir, incet-incet, totul se va rezolva.
_________________ Dina - Gargarita-Sinceritate
|
|
| Sus |
|
 |
|
Melinte Mihaela-Stefania
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 24 Mar 2010, 21:24 |
|
Membru din: 12 Dec 2004, 09:01 Mesaje: 1064 Locatie: Portugalia Nume forum:1
|
|
Bravo, asa te vrem. Fii optimista si cu fruntea sus. O imbratisare mare.
_________________ Mihaela-Stefania - Gargarita-Floarea-Copilariei
|
|
| Sus |
|
 |
|
LEONTE Elena - Iuliana
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 24 Mar 2010, 21:35 |
|
Membru din: 15 Ian 2006, 23:15 Mesaje: 3387 Locatie: Suceava Nume forum:1
|
|
Draga AdriMir, o vorba spune ca Dumnezeu ii da fiecarui om atat cat poate duce. Cu cat intampinam mai multe greutati in viata, cu atat Dumnezeu ne considera mai puternici si mai vrednici de a ne duce crucea. Si Isus a dus-o pe a Lui pentru noi si nu s-a plans o clipa. Cand simti ca ti-e greu, trimite un gand catre Cel care ne pastoreste si... va fi bine! O imbratisare mare ai si de la mine.
_________________ Iulia - Gargarita Iulie
Răcoarea serii peste fânul din car odihnesc stele...
|
|
| Sus |
|
 |
|
Olariu Ioana
|
Subiectul mesajului: Re: Madona cu Marama - goblen cusut de AdriMir Scris: 25 Mar 2010, 09:30 |
|
Membru din: 09 Ian 2009, 18:04 Mesaje: 7278 Locatie: Iasi Nume forum:1
|
|
AdriMir, ma bucura faptul ca gandurile noastre te imbarbateaza, si mai mult, ma bucura aceasta replica: O sa vedeti ca nu o sa scapati asa usor de mine.. Te pup.
_________________ Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce
|
|
| Sus |
|
 |
|
Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum
|