Acum este 24 Iun 2026, 19:22

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 189 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 27 Apr 2014, 20:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2011, 10:29
Mesaje: 8970
Nume forum:1
Cata buchiseala pe panza ta!
Mult spor in continuare.
Te pupa,

_________________
Gargarita-Cercetasa-de-Visuri
Gargarita Anului 2013


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 28 Apr 2014, 13:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Ian 2013, 21:14
Mesaje: 4001
Locatie: Germania
Nume forum:1
Aura, avand in vedere modelul la care lucrezi, o sa iti ia ceva timp.
Important este ca avansezi, iar la sfarsit toata munca depusa o sa iti fie rasplatita pe masura.
Abia astept sa vad cum va fi varianta finala.
Sa ai mult spor!

_________________
Oksanna - Gargarita-Pasarea-Paradisului


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 28 Apr 2014, 15:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Feb 2012, 23:12
Mesaje: 805
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Incet, incet incepe sa se contureze tare frumos. Cu fiecare ata pe care o aduci pe panza imbogatesti modelul si esti mai aproape cu un pas de marele final.
Aripioare la ac iti doresc sa ai in continuare.

_________________
Opriti-va si mirositi floarea prieteniei.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 28 Apr 2014, 22:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2014, 09:53
Mesaje: 1001
Nume forum:1
Vicol Oxana scrie:
Aura, avand in vedere modelul la care lucrezi, o sa iti ia ceva timp.
Important este ca avansezi, iar la sfarsit toata munca depusa o sa iti fie rasplatita pe masura.
Abia astept sa vad cum va fi varianta finala.
Sa ai mult spor.
Sunt de acord. Noi suntem alaturi de tine si te sustinem in continuare.
Mult spor!

_________________
Alaturi de un prieten adevarat este cu neputinta sa ajungi la deznadejde.


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 29 Apr 2014, 01:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Feb 2010, 21:34
Mesaje: 2128
Locatie: Morelia, Mexic
Nume forum:1
Draga Aura, este intradevar un model destul de complicat, o adevarata "simfonie" maiestuoasa intinsa pe panza, dar merita absolut tot efortul depus.

Eu l-am lucrat cu o placere deosebita, desi mi-a scos cativa "peri albi", pentru ca nici indemanarea, nici timpul meu nu erau pe masura acestui model. Acum insa il am inramat si ma trezesc cu imaginea sa in fiecare zi, - se poate spune ca imi lumineaza camera. Sper ca si tie sa-ti provoace aceeasi placere contemplarea sa in viitor.

Draga mea Ralu, iti marturisesc ca mi-a facut o deosebita placere faptul ca ti-ai amintit ca ai vazut acest goblen in lucru la mine. Si pentru mine a fost o perioada deosebit de frumoasa timpul impartit cu voi in gradina. Sper ca printre picaturi sa mai pot veni din cand in cand pe aici.

O zi minunata!

Cu drag,

_________________
Gargarita-Leoaica tanara, iubirea


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 02 Mai 2014, 13:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iul 2012, 10:26
Mesaje: 2833
Locatie: Braila
Nume forum:1
Rraluca, Nadina, Maru va multumesc pentru sustinere.
Oksanna, avansez cu pasi de melc, dar sunt convinsa ca in final voi fi foarte mandra de acest model.
Andrusca, mai sunt multe fire de adaugat pana la ,,marele final".
Danuta, multumesc ca imi esti proape. ,,Perii albi" au inceput sa apara si la mine, dar nu ma las.

_________________
Aura - Gargarita-Simfonia-Florilor-de-Camp


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 02 Mai 2014, 16:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2012, 19:05
Mesaje: 5455
Nume forum:1
Iti doresc mult spor la lucru si sa te bucuri dupa fiecare fir cusut. Va fi cate o batalie castigata de tine. Referitor la perii albi ii ascunzi cu vopsea pana la urmatoarea buchiseala.
Aripioare la ac!
Pup cu drag.

_________________
Gargarita-Regina-Noptilor-de-Vara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 02 Mai 2014, 16:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iul 2012, 10:26
Mesaje: 2833
Locatie: Braila
Nume forum:1
Multumesc pentru sustinere, Helen.
Referitor la vopseaua pentru par, sa stii ca este deja achizitionata.

_________________
Aura - Gargarita-Simfonia-Florilor-de-Camp


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 05 Mai 2014, 16:52 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iul 2012, 10:26
Mesaje: 2833
Locatie: Braila
Nume forum:1
Va aduc astazi un nou episod. Sper astfel sa aduc un strop de caldura, sfidând vremea mohorata de afara.


_________________
Aura - Gargarita-Simfonia-Florilor-de-Camp


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Simfonie cu flori de camp - goblen lucrat de Aura
MesajScris: 06 Mai 2014, 07:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Dec 2011, 21:29
Mesaje: 7492
Locatie: Mangalia
Nume forum:1
Aura, iti urez mult spor la aceasta buchiseala.
Mi se pare destul de complicat acest model, dar totusi ma gandesc si la finalul pe masura.
Cred ca vei simti o satisfactie maxima in momentul cand il vei scoate de pe gherghef.
Te pup si mult spor sa ai.

_________________
Gigik - Gargarita-de-la-Malul-Marii


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 189 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania