Acum este 25 Iun 2026, 07:46

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 17 Oct 2020, 11:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Mai 2011, 14:30
Mesaje: 7628
Nume forum:1
Aripioare la ac, draga Dia!

_________________
Leana - Gargarita-Cununa-Spicelor-de-Grau


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 21 Oct 2020, 08:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2016, 13:43
Mesaje: 721
Nume forum:1
Buna tuturor!
Am incercat sa tin cont de toate sfaturile voastre pentru care va multumesc foarte mult. In acest fel, am descoperit ca a ramas numai o portiune din panza mai greu de cusut, partea din stanga, marginea in special. Eu m-am obisnuit sa cos de jos in sus, astfel incat, cand goblenul devine mai greu sa il pot sprijini de partea cusuta deja.
Sunt pregatita si cu un noi episod:



Multumesc mult pentru urari.
Va imbratisez si va doresc mult spor.

_________________
Gargarita-Diadema-Lalelelor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 21 Oct 2020, 20:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 30 Mai 2012, 23:07
Mesaje: 7197
Nume forum:1
Draga Dia,

Eu lucrez la birou, partea de sus o rezem de birou si cea de jos de mine. Asa am ambele maini libere sa pot sa cos. Recunosc ca ma cam cocosez, dar alta varianta nu am gasit pentru modelele mai mari, poata sa-mi iau un suport de rama care sa stea pe pamant.

Mai nou la Floarea de cires am inceput sa pun mobilele pe rama si nu mai este nevoie sa o rezem de mine. Nu o sa mai mearga cand ajung in partea de sus, ca imi acopera din panza.

Iti doresc spor in continuare.

_________________
Rodic - Gargarita-Zambetul-Florii-de-Cires


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 22 Oct 2020, 12:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Feb 2007, 17:52
Mesaje: 2461
Locatie: Iasi
Nume forum:1
Ai un "hectar" de cusut. :)

Glumesc! Este un model foarte frumos, dar mi se pare solicitant din cauza marimii.
Mult spor in continuare!
Te pup cu mare drag.

_________________
Oana - Gargarita-Floare-Calatoare


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 22 Oct 2020, 16:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Dia, te felicit pentru rabdarea de a coase un model asa mare.
Aripioare fermecate, draga gargarita!

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 22 Oct 2020, 22:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Iun 2010, 20:10
Mesaje: 5573
Locatie: Pascani
Nume forum:1
Dia, spor din plin!
Cu drag,

_________________
Ralluca - Gargarita-Suras-de-Primavara


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 23 Oct 2020, 11:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2016, 13:43
Mesaje: 721
Nume forum:1
Dragele mele gargarite, va multumesc din suflet pentru sfaturi si sustinere.
Am incercat sa imi gasesc o pozitie de lucru asa cum mi-ati zis, cu modelul sprijinit mai bine, astfel incat sa sustin cat mai putin din greutatea lui. Momentan este mai bine, cu pozitia spatelui mai am de furca, dar o sa fie bine.
O sa incerc sa postez mai multe episoade, pentru ca uitandu-ma in urma acum regret ca nu am fotografiat mai des acest model.



Va doresc aripioare la ac si va imbratisez cu drag.

_________________
Gargarita-Diadema-Lalelelor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 27 Oct 2020, 13:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Mar 2009, 20:18
Mesaje: 8398
Locatie: VALCEA
Nume forum:1
Dia, mult spor draga mea!

_________________
Gargarita-Doua-Frunzulite


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 24 Noi 2020, 07:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2016, 13:43
Mesaje: 721
Nume forum:1
Mulțumesc.
Mult spor și ție, draga mea!

Am reușit, cum mi-am propus, sa mai salvez câteva episoade pe telefon și voi încerca acum postarea lor










_________________
Gargarita-Diadema-Lalelelor


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Triptic cu cale - goblen lucrat de Dia
MesajScris: 24 Noi 2020, 13:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Ian 2014, 12:11
Mesaje: 799
Nume forum:1
Draga Dia,

Este absolut superb ceea ce ai reușit să cosi pana acum. Mult spor și timp liber îți doresc.

Te pup și te îmbrățișez.
Cu drag,

_________________
Daniela - Gargarita-Floare-de-Magnolie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 120 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania