Acum este 27 Iun 2026, 16:25

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 202 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Urmatorul
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 07 Apr 2010, 19:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Multa rabdare, Lena si mult spor! Este minunat acest goblen, destul de dificil, mai ales ca il lucrezi fara gherghef.

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 07:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Alina, Raluca, multumesc frumos.
Anca, abia astept si eu sa vad zana.

Un nou episod:

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 08:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Dec 2004, 22:53
Mesaje: 13488
Locatie: Italia
Nume forum:1
Inca cateva puncte si se vede si chipul zanei. Spor la acusor!

_________________
Ralu - Gargarita-Inspiratie-Divina
Gargarita anului 2010-2011
Gargarita anului 2011-2012


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 08:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Iul 2005, 18:22
Mesaje: 1440
Locatie: Baia Mare
Nume forum:1
Doamne, ce frumos goblen cosi, draga Lena, o splendoare.
Felicitari!
Te imbratisez cu mult drag.

_________________
Gargarita-Implinire


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 09:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Ian 2009, 18:04
Mesaje: 7278
Locatie: Iasi
Nume forum:1
De abia astept chipul zanei si am presentimentul ca nu vom astepta mult pana va apararea.
Mult spor iti doresc.
Pupici

_________________
Onuta - Gargarita-Zmeura-Dulce


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 09:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2005, 13:40
Mesaje: 2636
Nume forum:1
Este minunata zana ta. Vad ca ai un spor nebun asa ca ce sa zic? Tine-o tot asa.

_________________
Mona - Gargarita-Gingasie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 15:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2010, 15:07
Mesaje: 919
Locatie: iasi
Nume forum:1
Este un model extraordinar, imi place la nebunie si sper, cand voi mai prinde putina experienta, sa il fac si eu.
Felicitari si mult spor in continuare iti doresc.

_________________
Gargarita-Craiasa-Tandra-Inocenta


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 09 Apr 2010, 15:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Dec 2009, 16:28
Mesaje: 1745
Locatie: Bucuresti
Nume forum:1
Zana paseste usor si ne tine in suspans pana se va arata la fata. Lena, tu faci magie cu acul si ata.

_________________
Dina - Gargarita-Sinceritate


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 07:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 4459
Locatie: Drobeta Turnu Severin
Nume forum:1
Raluca, am mai facut cateva puncte, azi va prezint chipul zilei, nedefinitivat, insa in curand o sa apara finalizata.
Carmen, au ajuns la mine imbratisarile tale. Multi pupici.
Ioana, ai avut dreptate, nu a mai durat asa mult pana a aparut zana.
Mona, multumesc. Sporul a fost determinat de curiozitatea de a-mi vedea zana. Sper ca dupa ce termin cu zana sa nu ma plictisesc pana la finalizarea intregului goblen.
Daniela, iti multumesc frumos. Iti doresc sa il lucrezi si tu cat mai repede. Sa stii ca nu am o experienta foarte mare cu goblenul, doar vreo 15-20 de modele (de la TTT doar 11), insa am indraznit sa ma inhamez la acest goblen, dupa ce am facut Luceafarul. Luceafarul este "modelul meu de suflet" (asa cum spuneam intr-un topic anterior, l-am cusut pentru sora mea). Luceafarul a fost modelul cel mai mare si mai greu pe care l-am lucrat mi-a luat cam 10 luni sa il lucrez, insa cand am vazut ce minunatie a iesit la sfarsit, am indraznit sa ma apuc si de Magie.
Adina, multumesc frumos. A mai facut un "pas" zana mea si s-a conturat si mai bine chipul ei dragalas.

Si episodul de azi:

_________________
Gargarita-Rigoare-Ratacita-in-Poezie


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
 Subiectul mesajului: Re: Magia cascadei - goblen lucrat de Lena
MesajScris: 11 Apr 2010, 07:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 01 Mai 2008, 20:41
Mesaje: 5341
Locatie: Braila
Nume forum:1
Lena, doar 15-20? Si nu ai experienta mare cu goblenul? Cred ca esti modesta.
Ma bucur sa vad frumoasa ta zana cum apare pe panza si abia astept sa vad tot goblenul gata.
Mult spor in continuare!

Pupici

_________________
Sonia - Gargarita Lumina-si-Mirt


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 202 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Urmatorul

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania