Acum este 28 Apr 2024, 21:54

Ora este UTC + 1 [ DST ]





Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
  Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Montana - goblen lucrat de Anca
MesajScris: 16 Sep 2009, 08:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Apr 2008, 14:35
Mesaje: 3542
Nume forum:1
Montana - goblen lucrat de Anca by Bica Nistor (1399 mesaje), la 03-05-2009

Replica: Linistea dintre munti, by Perhinschi Anca (2 mesaje), la 03-05-2009

Deja au fost enumerate cateva titluri sugestive, si cred ca lista poate continua, dar ce ma intereseaza cel mai mult este, cand il putem achizitiona? Peisajul este superb. Complimentele mele.
Fiind prima data cand scriu aici vreau sa ma prezint: ma numesc Anca, iar atat cat timpul imi va permite voi incerca sa fiu alaturi de voi, iar daca ma voi decide, intr-o zi sa-mi fac si eu colectia mea, cu toate ca ladita mea de zestre este cam micuta.

Replica: Bine ai venit, Anca! by Olariu Ioana (178 mesaje), la 03-05-2009



Replica: Multumesc, Ioana. by Perhinschi Anca (2 mesaje), la 03-05-2009

Chiar daca este prima data cand scriu, scuze a doua, va "spionez" de ceva timp si stiu ca am de-a face cu gargarite gentile si atente la tot ce se scrie si se intampla.

Iar tie, Onuta, complimente pentru cadoul de la TTT, cu siguranta meritat.


Replica: Bun venit, Anca! by Mona J (230 mesaje), la 03-05-2009


Ma bucur ca ti-ai facut curaj si ai scris. De abia asteptam sa vedem si colectia ta.

Replica: Anca, by Stefanescu Elena (2744 mesaje), la 03-05-2009

bine ai venit si pana cand te vei decide sa postezi colectia ta sa sti ca noi vom asteptam cumintele.

Replica: Un by Bica Nistor (1399 mesaje), la 03-05-2009

buchet de flori pentru tine, Anca. In semn de bun-venit.

Elena, pana sa aduc eu florile Ancai, ai si scris! Doamne, cat de repede te misti! Cred ca ti se trage de la brevetul de zburatoare.



Replica: Bica, by Stefanescu Elena (2744 mesaje), la 03-05-2009

scumpa mea, esti intotdeauna la fel de scumpa cum te-am cunoscut. Brevetul meu "zace" la Bucuresti (of!).
Anca, florile aduse de Bica sunt tare frumoase.


Replica: Elena, by Bica Nistor (1399 mesaje), la 03-05-2009


nimic nu este intamplator in viata. Nu ceda o clipei sperantei ca acel brevet iti este necesar. Eu nu as lasa nici o companie aeriana fara un anunt din partea mea.
Ai incercat?


Replica: Bicuta, by Stefanescu Elena (2744 mesaje), la 03-05-2009


te astept la un ceai sa povestim la cafenea. Anca, gargarita noastra noua sa se bucure de florile de bun venit. Nu te superi pe mine, da? Te astept.

Replica: Multe multumiri, tuturor gargaritelor. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 03-05-2009

Vreau sa multumesc foare, foarte frumos Bicai pentru muscate, florile sunt pasiunea mea, dar in special muscatele si trandafirii, iar ceva mai incolo cand, balcoanele si ferestrele vor fi pline cu muscate inflorite va voi bucura si pe voi cu frumusetea lor cum ai facut tu acum, Bica. Multumesc! Si cum stau la tara am si o gradinuta cu multe, multe floricele care cu siguranta va va inveseli si pe voi cum fac cu mine in fiecare dimineata cand trec sa le "salut", dar asta cand incep sa-si arate splendoarea.


Replica: Anca, by Bica Nistor (1399 mesaje), la 03-05-2009


eu am in suflet muscatele. Le iubesc si le ingrijesc cu toata dragostea de care sunt in stare si, niciodata nu m-au dezamagit.
Si eu am o proprietate mica la tara, dar din pacate acolo nu am internet (nici semnal pentru telefon), asa ca nu pot sa-mi fac un cartier general acolo, asa cum mi-as dori.
Ma bucur mult sa te cunosc. Esti deja in inima mea pentru ca iubesti muscatele.

P.S. Elena, ne intalnim la Cafenea.


Replica: Anca, by Doruletz Mic (1031 mesaje), la 03-05-2009


iti ofer o floare deosebita, semn de bucurie pentru sosirea ta pe forum.



Replica: Primeste si din partea mea, Anca, by Cozea Rodica-Maria (680 mesaje), la 04-05-2009

un Bine ai venit!. Cat despre flori, nu pot sa o concurez pe Bica si pe Doruletz Mic. Chiar si asa si urarea mea vine din suflet ca si a celorlalte Gargarite.

Replica: Bun venit, Anca! by tanasa clementina (1328 mesaje), la 04-05-2009

Mii de flori si din partea mea.



Replica: Cat sunteti de dragute! by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009



Replica: Cer scuze pentru imagine, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009


eu am facut 800x 600 (pixeli), dar vad ca tot mare este. Care este dimensiunea? Era scris pe undeva, dar nu mai retin.

Nota Admin
Dimensiunea maxima este 450 pixeli pe latura cea mai mare.
Unele dintre forumiste nu vor putea vedea imaginea, din pacate.


Replica: Da, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009

pana va trece perioada de ucenicie va trebui sa aveti rabdare cu mine, deci sa-mi iertati si micile greseli, care au si inceput sa se vada; la cat de dragute sunteti nu-mi fac probleme, deci cum va spuneam, - nu stiam ca fotografia impreuna cu mesaj nu merge, iar acum trebuie sa reiau de la capat ceea ce am scris mai inainte.


Replica: Multumesc pentru nota Admin. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009


Mona, nu se trateaza de curaj caci cu siguranta nu-mi lipseste (nu-l lua ca pe un repros) ci pentru faptul ca imi place mai mult cand stau de vorba cu cineva si sa-l privesc in fata, dar tot spionand am ajuns la concluzia ca "sunt" (deja ma consider, chiar daca nu mi-am luat inca "examenul"), intr-o familie (as zice Familia Gargaritelor) care iubeste frumosul (si ce frumos!), care roboteste toata ziua si, in acelasi timp, este atenta la tot ce se intampla, intr-o familie care se invata si se ajuta (si va spun sincer am invatat foarte mult), unde se rade, dar si se plange impreuna atunci cand necazul ne ajunge. As putea continua, dar ca si concluzie, m-ati facut sa iubesc si sa pretuiesc mult mai mult ceea ce ne-a adunat impreuna si am vrut sa stiti cat de pretioase sunteti si de ce nu, poate mai sunt si alte cazuri ca al meu si nu vreau sa faca ca mine.

Bica, te rog nu ma "putui" pentru atatea paranteze si ghilimele promit ca nu mai fac (asa zice cand greseste cea mai frumoasa floare pe care o am... Claudia). Fotografia de anul trecut, este un multumesc pentru voi toate si sper sa va placa. Este una din muscatele mele, care si pe mine ma bucura mult de tot cu frumusetea lor.

Replica: Bine by merticariu margareta (185 mesaje), la 04-05-2009

ai venit, Anca!



Replica: Multumesc, Margareta. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009

Astazi am primit modelele pe care le-am comandat, - un multumesc frumos pentru TTT, nici nu ma asteptam sa soseasca atat de repede. Dar, pana nu termin Montana, nu incep la nici unul.

Replica: Sper sa reusesc by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009

sa trimit cum trebuie fotografia.

Replica: Frumuseti negraite by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 04-05-2009



Replica: Esti, by Bica Nistor (1399 mesaje), la 04-05-2009

deja in inima mea, Anca. Esti o speciala.
Am salvat imaginea ta si am reusit sa o vad. Eu am o antichitate de monitor si nu vad imaginile mari de pe forum.

Frumusetilor tale negraite le-ar sta mai bine, intr-un topic la Femeia legenda, cu tilul: Ladita mea cu zestre.
Cu care spargi gheata prima oara?

Claudia ta, cati ani are? Sa iti traiasca!


Replica: Anca, by Lacramioara Popescu (285 mesaje), la 05-05-2009


frumoasa muscata si nu cred ca este singura. Si mie imi sunt dragi muscatele.
Referitor la descrierea ta, aici cred ca te descrii perfect si pe tine pentru ca odata intrata in gradina noastra, devii automat si gargarita. Cine stie, dupa ce te vom cunoaste, vei primi chiar si un nume pe care iti urez sa-l perpetuezi pe acest* forum.
Zestrea ta, chiar merita dusa la lada de zestre.

* prietenii stiu de ce.

Replica: Bine ai venit, Anca! by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 05-05-2009


Sper sa te obisnuiesti repede cu postarile pe forum si sa ni te alaturi si tu cu un serial. Imi place foarte mult ce ai strans in ladita de zestre si abia astept sa le vad lucrate.

O floare pentru tine.


Replica: Azi dimineata, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 05-05-2009


cand m-am dus sa-mi salut floricelele mele, mi-am zis de ce sa nu fac un buchet si pentru gargaritele mele? Este pentru ca si eu va port in sufletul meu. Si... iata-l!



Replica: Multumesc, Nicoleta. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 05-05-2009

Este o muscata pe care nu o am; 1-0 pentru tine. Mai trebiue sa treaca nitel, nu mult, pana voi avea suficienta dexteritate in a-mi face ladita mea.


Replica: Cam cu intarziere, by Popescu Alexandra (465 mesaje), la 05-05-2009


iti urez si eu bine ai venit. Ai nimerit intr-un loc potrivit, aici unde toate gargaritele te fac sa simti cu adevarat ce inseamna prietenia care se infiripa doar din fata tastaturii. Imi pare rau ca nu am acum nici o fotografie pe laptop cu flori, dar am vazut azi in centrul Hantingdonului o gradina frumoasa cu flori. Din pacate, nu am putut sa fac fotografii din cauza ploii, dar promit ca maine (daca nu ploua), fug sa fac niste poze pe care sa vi le ofer voua, prietenele mele, gargarite.
Spor la lucru!
Alexa


Replica: Bica, frumusetile negraite, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 05-05-2009


le-am indragit atat de mult ca le-as incepe chiar acum, iar ieri cand le-am primit am analizat fiecare diagrama in parte si iti spun sincer ma ardeau degetele sa nu ma apuc de toate odata, dar avand deja unul in lucru nu pot, pana nu-l termin. Claudia a facut de ziua pacalelii, 5 anisori. Este o domnisorica deja.


Replica: Multumesc, Alexa, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 05-05-2009

dar intre gatitul cinei si a scrie Bicai, ai si scris deja, Dragute, ca intodeauna. Astept fotografia.


Replica: La ce lucrez by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 05-05-2009

si la ce punct sunt cu Montana.



Replica: Anca, by Stefanescu Elena (2744 mesaje), la 05-05-2009


de ce nu faci un topic separat cu Montana ta? Sa o admiram si noi, cu fiecare punct cu care creste.

Replica: Repede, repede, by Popescu Alexandra (465 mesaje), la 05-05-2009

am fugit si am adus o surpriza pentru tine. Am observat ca iti plac muscatele, asa ca am fost in centru la plimbarea de seara si am venit cu imagini noi.



Replica: Si by Popescu Alexandra (465 mesaje), la 05-05-2009

inca o floare ciudata care nu stiu cum se cheama. Era in tot parc. O sa intreb si cum aflu, va spun.



Replica: Multumesc. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 06-05-2009

Cat despre floarea ciudata, nu o cunosc, dar vad o frunza ce seamana cu cea a florilor de canna; la cate specii sunt, este posibil sa fie chiar canna, dar vad si o frunza giganta de difenbachia. A mea cand va ajunga asa?


Replica: Daca, by Stefania Crudu (183 mesaje), la 06-05-2009


duceti imaginea la topicul flori, va lamureste Angela, Gargarita priceputa la flori.
Anca, vedem un serial? Aripioare multe la ac!

Replica: Alexa, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 10-05-2009

nu se mai aude nimic de floarea ciudata? Nu am reusit sa-i dau inca de capat.

Replica: Cred by Vasiliu Letitia (1513 mesaje), la 10-05-2009

ca este vorba de heliconia.

Replica: Un multumesc mare, mare Letitia. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 10-05-2009

S-a deslusit misterul. Eram curioasa sa vad despre ce fel de floare se trata.

Replica: Ca tot vorbim de flori deosebite, by Vasiliu Letitia (1513 mesaje), la 10-05-2009

mie imi plac tare mult florile din fata ta de masa din laseta (macrame, cum se spune la noi). Tu ai lucrat-o, Anca?


Replica: M-am by Popescu Alexandra (465 mesaje), la 11-05-2009


interesat si mi-a zis cineva de heliconia. Letitia are dreptate.

Replica: Nici eu by tanasa clementina (1328 mesaje), la 11-05-2009

nu cunosteam denumirea acesei flori. Letitia, multumesc si eu pentru pretioasele informatii.


Replica: Aripioare by Adriana Nicuta (4450 mesaje), la 12-05-2009


la ac, la Montana! Este un peisaj de vis.

Replica: Letitia, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 13-05-2009

fata de masa este un cadou de la mama de casa noua. Am lucrat si eu macrame candva, dar nu fete de masa doar mileuri. Acum nu mai am inclinatia asta din moment ce am descoperit ceva, ce as numi adevarata arta.

Replica: Multumesc, Adriana. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 13-05-2009

Pe sambata va arat un nou episod din serialul Montana.

Replica: Anca, by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 13-05-2009

vin si eu la cabanuta ta ca tare frumos mai arata. Sper sa ne inviti la inaugurare. Aripioare la ac si vino repede cu un nou episod.


Replica: Bun venit, Anca! by Popescu Elena (521 mesaje), la 14-05-2009

Sa te vedem cat mai des prin gradina gargaritelor.

Am achizitionat si eu Paradisul regasit, dar nu ma apuc de el pentru ca mai am alte doua goblenuri in lucru (Magie si Eden). Dupa ce termin Eden-ul il incep, deci o sa mai dureze ceva timp.

Pupici si spor tuturor.

Replica: Cum pentru mine, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 14-05-2009

muntele este cea mai frumoasa atractie, nu mi-ar displace sa va invit pe toate la un gratar. Ce parere aveti?

P.S. Te rog din suflet nu ma apela Ancuta; nu-mi placea in copilarie, cu atat mai putin la cei 31 de ani pe care-i am. Apropo de Ancuta, a trecut pe la mine, acum doua saptamani o veche prietena, care si acum imi zice tot asa. Nu cred ca o pot convinge sa-mi zica pe adevaratul nume, ma voi resemna in privinta ei.

Replica: Multumesc, Lenus. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 14-05-2009

Atat cat timpul imi va permite, imi face cu adevarat placere sa stau cu voi. Iar dupa ce termin Montana cu siguranta primul va fi si la mine Paradisul regasit.

Replica: Anca, by Vasiliu Letitia (1513 mesaje), la 15-05-2009

iti multumesc pentru raspuns, mamei tale felicitari pentru modele, - sunt deosebite si cele din flori si snur, iar tie, clipe frumoase la Montana.

Replica: Un multumesc din inima, Letitia. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 15-05-2009

Chiar incercam sa-mi modific titlul topicului, dar la prima tentativa nu am reusit, iar pentru cine a facut-o, un multumesc frumos.

Eu, am facut-o, Anca. In reply nu poate corecta decat cel care a scris sau Admin.

P.S. Ma gandeam ca acel cineva ai putea fi tu. Multumesc.

Replica: Dupa cum am promis, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 16-05-2009

un alt episod din serialul Montana. Este cam putin, dar este un pas inainte.



Replica: Putin zici? by Olariu Ioana (1268 mesaje), la 16-05-2009

Ai goblenat o gramada si-i placut!
Aripioare la ac in continuare!

Replica: Este by Mona J (753 mesaje), la 17-05-2009


un peisaj foarte frumos si cred ca iti face placere sa-l cosi! Sa ai spor in continuare pentru ca noi asteptam deja un nou episod.

Poate reusesti sa postezi si o imagine mai apropiata ca sa se vada detaliile mai bine.

Replica: Ce by Popescu Alexandra (465 mesaje), la 17-05-2009

frumos se contureaza! As veni si eu sa stau putin la tine pe pajiste. Ce zici, ma primesti?


Replica: Este un peisaj deosebit. by Frunza Nicoleta (3287 mesaje), la 17-05-2009


Emana atata liniste, incat chiar acum m-as retrage acolo sa-mi limpezesc gandurile.
Ac cu aripioare!


Replica: Un alt episod din Montana. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 23-05-2009




Replica: Mona, voi incerca si un detaliu, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 23-05-2009

dar cum aparatul nu este de ultima generatie, nu stiu ce se poate intelege.


Replica: Multumesc by Maria Nistor (5012 mesaje), la 23-05-2009


pentru detaliu, insa mie imi place enorm cerul. Sa ai spor din plin!

Replica: Imi pare rau ca fotografia mea, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 24-05-2009

nu arata cat este de frumos acel colt de rai, dar numai privindu-l (chiar daca este numai pe jumatate) iti da aceea liniste si te incarca de energia de care ai nevoie, parca ai fi in acel loc mirific, acolo unde poti gasi acel ceva. Acel ceva, dragi gargarite, nu este decat Montana, - brazi, pajiste, flori, care te incanta cu parfumul lor, iar cu aceasta descriere sper ca am convins vreo gargarita in a-mi tine companie.

De ce, Montana?

Aici unde stau, nu este exact ca in aceasta imagine extraordinara, dar imi aduce aminte de Austria pe care am vizitat-o pentru prima data la varsta de 15 ani, unde asemenea spectacol este frecvent, si copil fiind, mi-am promis ca voi face tot ce imi sta in putinta ca intr-o zi sa pot sta si eu intr-un asemenea loc. Dar n-a fost sa fie exact cum mi-am imaginat la aceea epoca, insa am avut posibilitatea sa pot alege, si am ales viata la tara, ca sa pot sta la aer curat, intre flori si iarba si chiar daca pana acolo este multa, multa munca. Dar... pot visa la Montana mea.
Invit toate gargaritele!

Replica: Multumesc, Maria. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 24-05-2009

Replica: Anca, by Maria Nistor (5012 mesaje), la 24-05-2009

cu siguranta modelele pe care le lucram ne reprezinta sau ascund dorintele noastre. Si eu am trecut de multe ori in Austria si da, reprezinta acele pajisti ingrijite, vacutele care pasc linistite parca sunt desprinse din poveste. Si tara noastra este deosebit de frumoasa si sunt locuri atat de frumoase si la noi. Am avut ocazia sa vizitez satul unde au locuit bunicii sotului meu, undeva intre Bacau si Vaslui, un loc poate fara prea multe comoditati insa atat de frumos si pur.

Replica: Avem o tara foarte, foare frumoasa, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 24-05-2009

dar ceea ce lasa de dorit este faptul ca nu este ingrijita pe cat merita, iar nimeni nu face nimic in aceasta directie, iar ceea ce se incepe, ajunge numai la jumatate. Este trist, Maria.

Replica: Anca, by Mona J (753 mesaje), la 25-05-2009

este foarte frumos, mai ales ca l-am vazut mai de aproape si mi-am dat mai bine seama.
Mult spor sa ai in continuare!

Replica: Multumesc, Mona. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 25-05-2009

Si cum o perioada ceva mai lunga voi lipsi dintre voi, eu va doresc mult spor la goblenat, iar la revenire daca timpul imi va permite Montana mea sa fie la colectie.
Pup dulce pe fiecare in parte, gargaritelor.

Replica: Pleci, by Silvia Har (682 mesaje), la 25-05-2009

in concediu, Anca? Iti urez zile frumoase.

Replica: Se contureaza, by Milos Cosmina Elena (678 mesaje), la 26-05-2009

din ce in ce mai frumos.

Concediu placut, daca acesta este motivul lipsei tale. Ne aduci si ceva fotografii, nu?

Replica: Anca, by Adriana Nicuta (4450 mesaje), la 26-05-2009

este un colt de lume minunat. Sa ai aripioare la ac ca sa il termini repede.

Replica: Din pacate, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 06-07-2009


nu am putut sa ma tin de promisiune ca Montana mea sa fie deja la colectie, dar lipseste numai putintel.



Replica: Wow, by Petroi Ana-Maria (1257 mesaje), la 06-07-2009

dar ce frumos este! Inca putintel si este gata. Astept cu nerabdare finalul.
Aripioare la ac!

Replica: Mai by Mona J (753 mesaje), la 06-07-2009

ai un pic si este gata! Ai avut timp sa cosi cat ai fost plecata? Cred ca deja te gandesti la urmatorul.

Replica: Mona, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 06-07-2009

am fost plecata numai doua saptamani, deci pana prin 10 iunie, de atunci este ceva timp, timp, dedicat si goblenatului, doar ca nu am dispus de aparat de fotografia ca sa va arat cat am mai lucrat. In ladita mea de zestre ma asteapta Paradisul regasit, deci el va fi urmatorul.

P.S. Multumesc, Ana-Maria.

Replica: Ce frumos e! by Adriana Nicuta (4450 mesaje), la 07-07-2009

Si ce racoare este acolo... Aripioare la ac ca sa il termini repejor.

P.S. Abia astept sa incepi un serial si cu Paradisul regasit.

Replica: Anca, by Malin Antonia (80 mesaje), la 09-07-2009

ce mai face coltisorul tau de munte?

Replica: Anca, by Popescu Ioana (478 mesaje), la 11-07-2009

ai un coltisor de rai de terminat. Cum stai? Sau te plimbi deja prin el? Este minunat, sa stii. Cel putin asa se vede de la mine, iar de-aproape cred ca este de nedescris.


Replica: Gargarite, da.... ma plimb deja prin el. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 11-07-2009


Si este atat de frumos! As vrea sa simtiti si voi parfumul florilor, mirosul ierbii pe care undeva, dupa dealuri cineva o tunde si ajunge pana la noi, gratarul care sfaraie, masa pe care o pregatesc pentru a intampina toate gargaritele... la inaugurarea cabanutei mele. Va astept!



Replica: Eu sunt prima! by Dosinescu Cristina (185 mesaje), la 11-07-2009

Am venit imediat ce am vazut invitatia ta. Este o incantare Montana ta! La noi ploua, dar Montana ta mi-a dat un chef de o iesire la iarba verde.
Felicitari din tot sufletul pentru model. Este o incantare.

Replica: Admin, am si eu o intrebare. by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 12-07-2009

As putea schimba titlul topicului in "Ce am in lucru" ca toate lucrarile mele sa le gasesc aici? E doar o propunere si bineinteles daca se poate.

Anca, pe noul forum fiecare model lucrat de o gargarita in serial se va regasi cu titlul de mai sus. Si, daca te uiti putin pe acest forum, 90% la aceste topice au fost deja mutate.
Eu consider ca fiecare goblen lucrat de voi este un ajutor de nepretuit pentru fiecare incepatoare.

Propunerea mea este ca sa continuam asa cum am inceput si eventual sa iti creezi fie cate un topic pentru fiecare goblen pe care ii ai in lucru, fie, un topic mai general, cu toate modelele pe care le ai in lucru. Ultimul topic ar fi mai dificil de urmarit de o incepatoare pe forum.

Multumesc ca m-ai luminat de ce lucrarile noastre nu sunt toate la un loc.


Replica: Este superba, Montana. by tanasa clementina (1328 mesaje), la 12-07-2009


Se simte mireasma adierii mirosului florilor, dupa cum spuneai si tu, Anca.

Ac fermecat iti urez la Paradisul regasit.

Replica: Un vis by Bica Nistor (1399 mesaje), la 12-07-2009

sau chiar doua (daca punem la socoteala si cabanuta ta) implinit/e. Sa ti se implineasca mereu visele, Anca.

Replica: Va multumesc, gargaritelor, by Perhinschi Anca (341 mesaje), la 12-07-2009

dar visul cel mai mare, Bica, este sa fiu mereu fericita in mijlocul familiei mele cum sunt acum, iar Cel de Sus, in mila-i mare sa ne dea sanatate intregii familii, ca celelalte... astazi sunt maine nu, dar ceea ce are valoare nu va pieri.
Iti multumesc, Bica.

_________________
Anca - Gargarita Pacea-Armoniei


Sus
 Profil SEARCH_USER_POSTS 
 
Afiseaza mesajele de la anteriorul:  Sorteaza dupa  
Scrie un subiect nou Raspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 1 [ DST ]


Nu puteti scrie subiecte noi in acest forum
Nu puteti raspunde subiectelor din acest forum
Nu puteti modifica mesajele dumneavoastra in acest forum
Nu puteti sterge mesajele dumneavoastra in acest forum

Cautare dupa:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB Romania